Velké miminko, 32. týden těhotenství

sthanina
4. kvě 2018

Ahoj maminky. Včera jsem byla na ultrazvuk. Jsem ve 32. týdnu a mimino dle měření váží 2,7kg. Jinak je vše v pořádku, nic mu nechybí... Dr. zkonstatovala, že je to moc, ( dle tabulek by mělo mít o kilo míň), ale prý ještě uvidíme ve 36. týdnu. Máte někdo zkušenost? Podstoupili jste nějaké další vyšetření navíc? Moc děkuji za každou reakci...

luciklim
6. kvě 2018

@sthanina taky ti musim napsat- nam porad rikali- no ten bude poradny..taky jsme meli velky odhad..p tala jsem se jestli to ovlivnuje moje zrani sladkeho tak pry ne. Rodila jsem planovanym cisarem s odhadem 4200g, Davidek vazil 4480 g a 52 cm a hlavicku 38cm 😁😁😁

adripolo
6. kvě 2018

Dobrý večer, ano na 32.tt mi to příjde moc.Miminka mají v tomto týdnu tak 1600g.Někde jsem četla že ty vitamíny pro těhotné kdo je bere tak pak se rodí velké děti.Tak třeba jestli to nebude Váš případ?

renuliena
6. kvě 2018

No tak může to být špatný odhad, u kamosky se sekli skoro o kilo, ale pokud je to tak jak pises tak miminko máš opravdu velke, já jsem 32tt a moje malá má 1761g, 🤔

sthanina
autor
7. kvě 2018

@renuliena Vyštrachala jsem ultrazvuk syna (budou mu dva roky) ze stejného období a měl 1750g...

sthanina
autor
7. kvě 2018

@adripolo Taky jsem to četla... pak ale zase někde, že je to nepodložené tvrzení... A taky jsem třeba já ta výjimka, na kterou to platí...😔

sthanina
autor
7. kvě 2018

@luciklim No ty kráááličku, to bych fakt teda nedala... Na syna měli odhad max 3,5kg, měl 4kg a byl to celkem hrozný zážitek...

pavla555
7. kvě 2018

@sthanina hodně Ti tu píšou ,, a co? a špatnej odhad?........,, ale já bych si to hlídala. Já nechci strašit, ale rodit pak 4kg asi nebude úplná sranda

frndafrrr
7. kvě 2018

Ehm moje 3.dítě a vahový odhad 3 týdny před planovanou sekcí od zástupce primáře -3.40 v den utz ..očekavaní sloníka... 4.5+ medička den před sekcí naměřila 2.55, smála jsem se jí...výsledek?Mladá 2.55 😀 Asi dieta..

sthanina
autor
7. kvě 2018

@pavla555 Dělám co můžu... ve středu jsem objednaná k jinému dr. Sice si vyšetření zaplatím, ale nechci nic nechat na náhodu...

pavla555
7. kvě 2018

@sthanina držím pěsti 🙂 a hlavně ať vše dobře dopadne a jste zdraví 🙂

sthanina
autor
7. kvě 2018

@pavla555 A ano máš pravdu, rodila jsem 4kg před necelými 2 lety a byl to opravdu dlouhý a náročný porod...

sthanina
autor
7. kvě 2018

Moc Vám všem děkuji za reakce, opravdu se pak cítím lépe...

sthanina
autor
7. kvě 2018

@pavla555 Děkuji...🙂

sarkoc
7. kvě 2018

Trošku se vetřu a chci se zeptat - někdy je asi velikost dítěte dána asi i geneticky že? Nebo i třeba dost vysoká žena může ovlivnit nižším množstvím těch cukrů atd tu velikost, jak jste tu psaly? První dcera se narodila 37+0 a měla 51 cm (ale byla spíš delší, nevím, jak to měřili) a 3290 g, takže kolik by měla ve 40+0 radši nevědět...teď čekáme druhé, tak jsem zvědavá, ale jsem na úplném začátku...sladkého jím strašně moc a nepřiberu ani gram, obecně jím víc než dost a nepřiberu...měřím já 194 cm a manžel 191 cm. Hodnoty testu z prvního těhu si přesně nepamatuji, ale vím, že nic nebylo přes hodnotu 6, spíše okolo 5. Děkuji za případný názor.
@werumka

werumka
9. kvě 2018

@sarkoc Genetika určitě roli hraje. Když jsou vysocí rodiče, je dost pravděpodobné, že bude i miminko dlouhé. Ale nepletla bych si to nutně s vyšší hmotností. Samozřejmě, že delší dítě bude mít i poměrně vyšší hmotnost. Třeba u dětí diabetiček není často potíž v délce (tj. délce stehenní kosti, obvodu hlavičky), ale v obvodu bříška, které je třeba o několik týdnů "napřed". Byla bych ale opatrná na sdělení, že někdo má velkou porodní hmotnost v rodině (např. že v rodině se rodily pětikilové děti běžně). v době, kdy rodily naše maminky, se diagnostika a léčba těhotenské cukrovky neřešila a děti se často rodily s vyšší hmotností, způsobenou právě tímto. Je to také jedna z příčin stoupajícího výskytu diabetu 2. typu, kdy děti maminek, které měly neléčenou cukrovku v těhotenství, mají sklon k rozvoji diabetu 2. typu už v mladším věku. Ženy pak mohou mít sklon i k těhotenské cukrovce. Proto se to nyní tak řeší, aby generace našich dětí tuhle zátěž neměla. Tak trochu doufám, že se bude víc řešit právě i výskyt nízkých glykémií u těhotných, protože právě ty pak často mohou mít vliv na vznik ADHD a podobných poruch u dětí a je škoda, že se o tom tak málo mluví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru