Prezidentské volby 2023

levandule_k
18. led 2023

Je tady založena skupina s tématem prezidentských voleb, kdyby se chtěl někdo přidat.

https://www.modrykonik.cz/group/9019/

PS Malé varování, skupina je silně nakloněna dle příspěvků podpoře Petra Pavla, ale vítání jsou všichni 🙂 .

gbp
18. led 2023

@levandule_k ale ja jsem tedy velmi naklonena vsem, kteri by mi byli schopni vysvetlit, proc voli AB a to naprosto ve vsi slusnosti. vsechny nazory plne respektuju, uprimne me to zajima.
zatim jsem nezjistila nic krome:
1. s PP mam spatnou osobni zkusenost
2. AB uz zname, sice neni idealni, ale vime, co od nej cekat
takze ja opravdu vsechny zvu, i ty kteri maji jiny nazor a chteji se o nej podelit a slibuju, ze pokud by je nekdo urazel nebo napadal kvuli jinemu nazoru a sam se choval slusne, tak za nim budu stat a branit ho.

rencinka87
18. led 2023

A ja jsem ted (ve svetle vsech “vystoupeni”, ktera AB udelal od 1.kola voleb) premyslela, jestli se najde nekdo, kdo AB volil, pripadne volil v 1.kole jineho kandidata s tim, ze ve 2.kole pripadne podpori AB, a nakonec nazor zmenil?? Existuje nekdo takovy? Kdo chtel volit AB a nakonec to hodi PP?

journals
18. led 2023

@rencinka87 to by mě taky zajímalo. Doufám že ano, bojím se, že ne 😥

rencinka87
18. led 2023

@journals ja se neptam kvuli vysledkum - na ty se radeji snazim nemyslet, obzvlast kdyz neodolam a obcas nekde pod ruznymi clanky zabrousim do nejake diskuze 🤦‍♀️😁🙏
Spis me to zajima ciste sociologicky, psychologicky - kam az muze clovek zajit, nez ti, co ho podporuji, zjisti, ze uz je to pro ne za hranou, ze uz neveri..

shirilka
18. led 2023

@gbp 📌

zrzinda
18. led 2023

@rencinka87 To mě taky moc zajímá. 🙏

xxx3d
18. led 2023

budu volit AB

rencinka87
18. led 2023

@xxx3d muzu se zeptat na nejaky hlavni dva, tri duvody, proc jeho? A jestli jsi videla jeho tiskovku po secteni hlasu v sobotu?
A jinak diky moc za uprimnost, vim, ze neni uplne jednoduchy se “priznat” k tehle volbe.

marcicek84
18. led 2023

Priznat se k cemu,k demokraticke volve,kazdy si prece muze volit koho chce...a 35 procet volicu AB neni zrovna malo,nebudou to jen duchodci a volici malych vesnicek. A kdo vlastne volil toho Zemana,ze tam byl 10 let...

mourovatakocka
18. led 2023

Hele, je pravda, že na nějaké tiskovce bureš poslal svojí ženu do pr@ nebo něco takového? Tvrdí mi to manžel, ale nechce se mi to věřit a tady se ví všechno...

betelgeuzz
18. led 2023

@mourovatakocka Na tiskovce mluvila na mikrofon Monika, na konci řekla, že mu budou držet palce. Pak AB něco zabručel mimo mikrofon. Na nějakém videu to zpomalovali a prý řekl "Tak hubu drž". Poslouchala jsem to, slyšet to tam není. Podle mě řekl něco "Tak je drž."

rencinka87
18. led 2023

@marcicek84 Jsou skupiny, kde je proste vic slyset volice PP (jako treba tady) a o Babisovi se v techhle skupinach nemluvi zrovna pekne (a bohuzel casto i o jeho volicich), takze verim, ze pro nekoho treba neni snadne na takovych mistech rict, ze voli Babise.
Ja taky nechodim do diskuzi na Novinkach rikat, ze volim PP, nemam potrebu si nechat nadavat, ze tim posilam svoje syny do valky a ze volim zelenou gumu.
Nic vic jsem tim nechtela rict 🙂

rencinka87
18. led 2023

@marcicek84 a stejne jako u Zemana (predpokladam, ze volici se budou vyrazne shodovat), i u Babise je znamo, kdo jsou to to volici - jsou to prevazne starsi lide, taky lide z mensich mest a vesnic, casto z tech chudsich kraju, jsou to casto lide s nizsim stupnem vzdelani, lide, kteri ziji obecne v tezsich podminkach. A neni na tom nic spatneho, naopak bych rekla, ze je to naprosto pochopitelny.

levandule_k
autor
18. led 2023

@marcicek84 Jasně, že každý může volit koho, chce. @rencinka87 se pouze zeptala na názor, proč a @xxx3d může a nemusí odpovídat.

gbp
18. led 2023

@mourovatakocka ja sem to videla a bylo to tak slyset. pak to nekdo vycistil ti zvukovou stopu a rekl neco ve jako kdo bude dalsi, nebo tak presne si to nepamatuju... ale cetla sem o tom nezavisly clanek, kde to popreli, ze to rekl.

rosie18
18. led 2023

Tady je to video
https://zitrek.cz/politika/domaci-politika/hubu...

Ja si toho vsimla uz behem te tiskovky. A mel pry rict ,,Tak kdo je dalsi". Ale nejak mi to nesedi k reci tela. To by se prece rozhlitmzel po novinarich... A jeste se mi zdalo, ze Monike jakoby udsunul od pultiku.

gbp
18. led 2023

@rosie18 Babiš se neštítí lží, když chce pošpinit své oponenty. Ani to však neospravedlňuje pomluvy šířené o něm a jeho rodině
https://denikn.cz/1056106/babis-se-nestiti-lzi-...
Několik hodin po zveřejnění tohoto videa, které sdílely skoro dva tisíce lidí a dalších sedm tisíc jej lajkovalo, ho vyvrátil novinář Filip Rožánek. Použil k tomu program na odfiltrování hluku – ukázalo se, že Babiš během potlesku řekl: „Tak, kdo je další?“

rosie18
18. led 2023

@gbp nekdo tu zminil, ze video nevidel. Tak jsem dala odkaz, at si udela obrazek sam. On mozek vnima to, co mu je podsouvano, takze kdyz nejaky Rozanek napise, co tam mame slyset, tak to tam uslysime. Navic, ja to ve sve odpovedi zminila, co udajne melo byt slyset. Ale me je vcelku jedno, jak se pan Babis chova a co rika. Jinak clanek jsem necetla, je zamceny.

gbp
18. led 2023

@rosie18 jasny. to nemela byt reakce na tebe, bylo to pokracovani k tomu videu. 👍

rosie18
18. led 2023

@gbp promin, jestli ma odpoved vyznela nejak zle, jsem nejaka podrazdena 🤣🤣🤣

verka86
18. led 2023

Já AB volila a ve druhém kole mu to tam hodím znovu. Ano, jsem z vesnice, jsem z MS kraje, mám v očích některých "pouze" maturitu, takže zapadám do škatulkování.... Oba mají své pro a proti, u AB vyhrála zkušenost v politice, znalost ekonomie, je proti zavedení eura. I když ho spousta lidí odsuzuje, že pos*al, co mohl v době covidu, osobně si myslím, že to zvládl. PP na mě působí arogantně a jako figurka současné vlády. I když prezident nezmůže tak moc jako premiér, AB jim nepůjde ve všem na ruku.

Doufám, že mě teď nebudete kamenovat 🙏😉

rosie18
18. led 2023

@verka86 myslim, ze kamenovat Te nikdo nebude, napsala jsi sve argumenty pro sveho kandidata. Jen mam takovou malou poznamku. Euro bude, drive ci pozdeji, k tomu jsme se zavazali vstupem do EU. Takze jestli euro bude, ci ne, prezident neovlivni. A co se tyce skatulkovani, bydlim momentalne v Usti nad Labem, mam jen vyucni list a presto jsem AB nevolila 😊

gbp
18. led 2023

@rosie18 v pohode ☺️

levandule_k
autor
18. led 2023

@verka86 Nevadí ti, že chtěl kauzu Čapí hnízdo hodit na svého syna a klidně ho poslat do lochu?

haldasha
18. led 2023

Může se prosím zeptat proč chcete volit PP? Dle všeho podporuje tuto vládu, která zatím nic pro tuto zemi neudělala. Max zadlužila a potopila . Děkuji za odpověď

vikinkav
18. led 2023

@haldasha PP nebyl moje volba v prvnim kole, ale ve druhem bude, protoze AB je pro me neprijatelny kandidat na ceskeho prezidenta. Je mi jedno jakou podporuje PP vladu, predpokladam, ze AB si stoji zase za svou vladou, ktera mela k dokonalosti velmi daleko a rozhodne nebyla lepsi, nez ta soucasna. Kauza Capi hnizdo je pro me vrchol vsech duvodu proti AB. Jeste pro upresneni, nejsme ani volic ANO, tak i proto.

verka86
18. led 2023

@levandule_k přiznám se, že jsem to nesledovala a ani mě to nijak nezajímá. Připadalo mi to všechno umělé a kdyby nebyl premiér, tak to ani nikdo nikdy nevytáhne....

@rosie18 já to napsala preventivně, protože mám pocit ze všech diskuzi, že ten, kdo se hlásí k AB, je shazován, urážen a nerespektuje se jeho názor. A k tomu euru, čím později bude zavedeno, tím líp, i když nejlíp by bylo, kdyby zavedeno nebylo vůbec

haldasha
18. led 2023

@vikinkav díky za odpověď i když jsem se nic nedozvěděla 😁Myslela jsem proč vás oslovil, že ho chcete volit? Z jakého důvodu ho chcete volit? Jen kvůli tomu , že nesnasite AB? Za mě ani jeden není volitelný. Nikdy jsem AB nevolila, ale přijde mi jako menší zlo než PP. Tak mě právě zajímá proč někoho PP osloví. Myslím to nijak zle. Jen zvědavost.

vikinkav
18. led 2023

@haldasha no ja napsala svuj duvod 😄 Nejsem jeho fanda, ale budu ho volit 🤷‍♀️ Treba nekdo napise neco zajimavejsiho.

rosie18
18. led 2023

@haldasha muzu Ti napsat ja, proc volim PP? Sleduju ho uz dlouho ( jo a neni to vladni kandidat, nasbiral 81.000 podpisu). Libi se mi, jak komunikuje, vystupuje, ma zkusenosti z NATO, a jelikoz si myslim, ze prezident ma reprezentovat, tak i proto PP. Jeho projev je kultivovany, vzdy ma jeho myslenka hlavu a patu, a umi zachovat klidnou hlavu.