• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příčná flétna. Jak se na ní hraje?

19. března 2016 
Ahoj,
občas si s manželem uděláme mezi pečováním o ratolesti chviličku a hrajeme - manžel na klavír, já na flétnu. Většinou bohužel na zobcovku, protože se mi během všech těch mateřských vykouřily z hlavy hmaty na příčce. Poradíte mi, prosím, někdo? Mám krásnou příčku a je mi to trochu líto, že toho na ni moc neuhraju... Děkuju! :slight_smile:
2. lis 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja na pricnou fletnu hrala dlouho. Ted se porad snazim prinutit si ji zase poridit, ale zatim se nepostestilo. Jak to myslis s hmaty, ty se asi zapomenout nedaji. Jinak bych se asi podivala do nejakych not, tam to bude. Hlavne jde o natisk a ten se ziska jen poctivym treninkem, ale trva to. :frowning2:
2. lis 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaajaa, zejm se vykouřily hmaty na příčce, protože na zobcový fl. jsou jiný...já hrála na sopránku a altovku a na tu altovou už si to taky nepamatuju :wink: :slight_smile:
2. lis 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
já hrál v druhý třídě kvůli jedný slečně .. ale ani už nevím, jak se to drží v pařátech :grinning:
2. lis 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, no tak to je asi nejlepsi si domluvit nejake hodiny.
2. lis 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz na moji asi 8let hraju tim stylem, ze ji jednou za rok vytahnu a tak po 10min hrani mi "roztuhnou" prsty...
2. lis 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zejm: možná se to dá někde najít na netu, nebo si kup takovou tu příručku pro začátečníky, co jsme nosili do hudebky :grinning:
2. lis 2008 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
vôbec neviem, o čom tu melete, ale ja som sa napríklad naučila háčkovať pomocou www.youtube.com , tak možno sa dá náisť niečo tam
2. lis 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som hrala aj ked nie vela rokov doteraz si pamatam hmaty...akurat mam flautu pokazenu, a oprava vyjde pomaly ako nova, takze si pockam az kym mamina kupi sestre malej, a potom si na nej zahram :slight_smile: tiez mi je luto ze uz nehram...
2. lis 2008 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejaké noty s hmatmi sú najlepšie. moja chudinka je uložená vo futrále a raz za rok sa prevetrá.asi by tiež potrebovala generálku ale hraje zatiaľ dobre. len tie moje prsy už nie sú to čo bývali :grinning:
3. lis 2008 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý den,

mohl byste mi někdo poslat tabulku s hmaty pro začítečníka na příčnou flétnu na mail pulji@seznam.cz? díky
13. črc 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý den, mám dotaz. líbí se mi příčná flétna. pořídila jsem si tuhle: http://www.notovna.cz/fletna-pricna-yamaha-yrf-21-b-slonova-kost-p-4690.html je možné se na ni jako samouk naučit nějaké základy, které by se daly využít při hře na klasickou kovovou flétnu?
30. dub 2015 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, mám malý problém, nevím jak se na příčnou flétnu hrají nížší tóny než c1 , konkrétně h
. prosím poraďte čísla tímto způsobem např a1 = 0128. Předem děkuji
19. bře 2016 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek