Priorix - ano či ne?

martinka_1
25. zář 2014

Zdravím všechny maminky. Máme odočkovány tři hexavakcíny v rozmezí od 6 do 17 měsíců (snažila jsem se to oddálit,jak jen to šlo). Teď by nás měla čekat vakcína PRIORIX (přiušnice-spalničky-zarděnky). Chci se zeptat maminek,co s tím mají zkušenosti, na reakce jejich dětí a jestli je dobré očkovat či ne..?! Podotýkám,že Hexu jsme zvládaly jen tak tak a žádná procházka růžovým sadem to nebyla. Moc děkuji za příspěvky

abalajda
25. zář 2014

U nás Hexa probíhala s teplotami a mohutným řevem po dvou dávkách,třetí byla v pohodě a Priorix byl bez vedlesich reakci úplně....

tulikiss
25. zář 2014

@martinka_1 hexu mel jirik vzdy s horeckama(3-4 dny az ke 40), takze priorix dostal az ve 2 letech, reakce byla minimalni asi 2-3dny jenom neco pres 38. mala zvlada ockovani bez teplot, ale stejne priorix dostane az ve dvou letech.

pavlapl
25. zář 2014

obě dvě děti měli přesně po 10 dnech co byly naočkovaný Priorixem teplotu 39 stupňů 24 hodin. Pak to samo ustalo.

kajalka
25. zář 2014

Asi nejsilnější příběh je zde: http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-det...

mirkapalcr
25. zář 2014

Moja starsia dcerka nemala po priorixe ziadne vedlajsie ucinky, len par ruzovych malych bodiek na hrudnicku a po par dnoch zmizli. Mladsiu dcerku to caka o dva mesiace.

nella1977
25. zář 2014

u nás taky Hexa celkem ok.. u první teda řev a teploty 12 h...ale potom už v pohodě...ale Priorix jsem odložila až na 2 rok.. 😒

irinka
25. zář 2014

Malýmu jsem odložila na dva roky, po cca 8-9 dnech mu vylítla horečka, druhý den už to byla "jen" zvýšená teplota a trochu kašel, ale jinak uplně v pohodě

martinka_1
autor
25. zář 2014

@kajalka Ježišikriste :-O já takovou věc nemůžu číst....dyť to je něco otřesného, nee ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

martinka_1
autor
25. zář 2014

@tulikiss Moc děkuju,taktéž to hodláme odložit na co nejpozději to půjde

hojda
25. zář 2014

Syn cca 10 dní od prvního očkování Priorixem v noci záchvat děsu, nevěděl, kde je, nešel uklidnit, to samé několik následujících nocí, nikdy před tím ani potom už to neměl. U malé zatím odkládáme.

zyoma
25. zář 2014

@kajalka ted sedim a brecim, je to priserne smutne, je mi hrozne lito holcicky i rodicu. Opravdu strasne, co se takhle malym detem muze stat... Po te, co vsude se doctu, co se deje obcas po ockovani, tak se opravdu hrozne bojim ockovat a nevim co mam delat...

kajalka
25. zář 2014

@martinka_1
@zyoma Holky, je to strašný, ale stát se to může, do tělíčka dítěte nikdo nevidí a lékař, co tvrdí, že očkování nemá nežádoucí účinky, nebo je zlehčuje, lže. Maminka Milenky je i tady na MK. Studujte, zjišťujte co nejvíc, nezavírejte před tím oči. Farma firmy v lidech jen vyvolávají strach a lékaři též, protože vystrašení rodiče se dají skrz lásku k dítěti manipulovat velmi lehce. Zrovna spalničky, zarděnky,příušnice jsou naprosto běžné a zvládnutelné dětské choroby. Očkování chrání jen 80% očkovaných po dobu 1-10 let. Takže můžete odsunout prodělání nemoci do puberty a to už má mnohem horší průběh. Z dětí, kteří nemocí projdou lehce, doktoři nic mít nebudou. Ale z téměř dospělých, kdy už hrozí komplikace, mají výdělek jistej. I z tohodle pohledu se na to dá koukat.

martinka_1
autor
26. zář 2014

@kajalka moc díky. Jen mě utvrzuješ v názoru na tuto vakcínu

pavelo
27. zář 2014

Za me tuto vakcinu urciite ne, je naprosto zbytecna a nebezpecna. Ale aby se prodala, je potreba vystrasit rodice, ze i bezne detske nemoci jsou smrtelni zabijaci. Ted nikomu nevadi spala a neboji se ji - pritom pred 100 lety nebo v Africe tato nemoc dokaze zkosit treba pulku deti v rodine a je horsi nez treba zaskrt. Kdyby na ni byla vakcina, najednou byste se ji bali i vy a ockovali o 106. Strach je mocny marketingovy nastroj. A ze po mmr (priorix) zustavaji autiste, mrtve deti a deti s poskozenou imunitou? To je ok, obetovali se preci ve prospech celku a imaginarni kolektivni imunity, reditel Glaxo dostane premie a staraji se rodice preci. Prachy tecou dal.

pavelo
27. zář 2014

Ma to jeste obchodni pokracovani. Tito ockovanci budou muset preockovat ve 20, protoze uz nebudou mit protilatky proti detskym nemocem a v dospelem veku tyto nemoci jsou skutecne s komplikacemi, nedej boze chytnout nekterou v dobe tehotenstvi. Ockovaci prumysl nas zbavil dlouhodobe a skutecne kolektivni imunity a nastolil svou zavislost na vakcinach. Genialni obchodni tah.