Příšerná sousedka na nás neustále klepe

tarbici
12. dub 2018

Bydlíme v Praze, v paneláku. kluci, 5 a 2 roky. Bohužel pod námi bydlí paní s dcerou, které na nás neustále klepou. Stačí, aby kluci vstali, začali si hrát, při jakémkoliv spadnutí hračky už klepe. Několikrát jsme s ní měli už výstup. Prý se to nedá vydržet, jaký je od nás hluk. Děti mají v pokojích koberce, v ostatních místnostech je fakt dost silný lino. Ok, chápu, že si chtějí přispat, tak kluky držím třeba do 8, 8.30, koukaj na televizi, prohlížíme knížky. Přesto, když vstanou, tak strasnej problém, při sebemenší hluku na nas něčím triska.(i ve všední den) staci i to, že se po víkendu vrátíme z chalupy, jsme doma 15 minut a už zase. Kluci spí od 8 do 7mi, jsme neustále venku, ale paní je to pořád málo. Už mi z toho hrabe, že už zvažujeme i stěhování. Na druhou stranu, pani není ochotná k žádnému kompromisu, že by si třeba odhlucnila stropy. (my podlahy už měnili, podle firmy to dolů slyšet nemůže být. Co s tím?

koordinatorka_odboje
10. pro 2018

@bayt jo, při rekonstrukcích se hodně vyhazuje starý nábytek, aby se uvolnil prostor - a ty prázdnější místnosti pak úplně duní. V paneláku se navíc zvuk nese i přes ty železobetonové stěny, dost často tam prý dělníci nechali "fuky", neutěsnili to, jak měli, tou podlahou se podle mě vyřeší úplné minimum. Podle mě sousedka má jedinou šanci si ten byt odhlučnit osobně ze všech stran - kdoví jestli slyší jenom sousedy o patro výš, můžou se jí nést zvuky i o dvě patra apod.

leneee
10. pro 2018

@tarbici oj,tak ta je fakt na hlavu.Asi budete muset komunikovat stejnym stylem jako ona. Na takove to plati. A sebe uz nijak neomezujte. Pokud ji neco vadi,at si byt necha odhlucnit sama. Takhle bych ji to rekla,stejne tak i o te zalobe na sikanu... asi si tim moc nepomuzete,ale horsi to byt nemuze. Vas za nic popotahovat nemuze. Predpokladam,ze ma jen plnou hubu kecu,ale na zadnou akci by se nezmohla.

kepu
13. pro 2018

@evaaskalova tomu rozumím mám to to samé když klepe někdo nad námi ale určitě bych kvůli téhle protivné Babě nechodila deku klepat 4 patra ven 😂 je to o lidech...

klarushas
17. pro 2021

ahoj. muzu se zeptat jak to dopadlo. jak jste to se sousedkou vyresila? jsem temer ve stejne situaci a taky uz uplne zdeptana. zvazuji uz i stehovani.

tarbici
autor
1. led 2022

@klarushas ahoj. Nijak, bydlíme tu dal. Kluci trochu odrostli, je jim osm a pět, starší je ve škole, mají kroužky, ten starší začal dělat celkem časově velmi náročný sport takže teď už doma nejsme fakt vůbec. Baba se trochu uklidnila, klepe většinou když je tu nějaká oslava nebo mají kluci doma kamaráda a je trochu větší vyrval. Asi jsem se na to už povznesla, já mám svědomí čistý. Noční klid nenarusujeme, přes den je škola/školka, odpoledne tréninky. Ale chápu, že je to na bednu. Kluci jak už jsou taky starší, tak už prostě nelezou po čtyřech, hrajou si jinak, přes léto už chodí sami s kamarády ven. Ale to víš že bych raději bydlela někde, kde si budou moct dupat do noci aniž by na nás někdo klepal, prostě aby je člověk nemusel omezovat, což bysme museli do baráku. A při dnešních cenách bytu a domu je to scifi. Když jsme to nestihli před třemi roky tak teď už bohužel. A baba se taky ke stěhování nemá, takže to s náma nemůže bejt tak hrozný. Kolik je tvým dětem?

tarbici
autor
1. led 2022

@klarushas a jinak jsem to s ní nevyresila, na chodbě ji ani nepozdravim, natož abych ji třeba podržela dveře, když vidím, že jde za mnou. To je spíš ještě pribouchnu. 🤣 Ať sem třeba nevychovaná. Ona taky nikdy slušně nepřišla, jen rve nebo mlátí do stropu a topení.

klarushas
9. led 2022

@tarbici ahoj, mym detem je pres rok a 3,5 roku. jsou hodny, celou noc spi, nebreci. ale sousedum vadi i kdyz jim napr. upadne plastovy kelimek, vadi ze luxuji atd....mlati na nas a rvou neco. moc to nedavam. jsem s detmi sama, takze nemam chlapa co by me podrzel nebo si to s nima vyrikal. kdyz jsem jim ja dosla rict at na nas nemlati, tak mi rekli ze jsem krysa co jen rodi deti. kocarek mi zkopali zabahnenou botou, elektriku dole v baraku vypinaji.....je to mestsky byt, takze jsem dala zadost o vymenu bytu. kdyz to klapne, tak od brezna budeme bydlet v jinem dome, s normalnimi sousedy.

megi89
9. led 2022

@klarushas bože 😳 to je strašný 😲 držím palce ať jste brzo pryč 🙏

klarushas
10. led 2022

@megi89 dekuji. verim ze vse vyjde a budeme za par tydnu pryc.

tarbici
autor
10. led 2022

@klarushas my měli to samý, ono jak jsou starší, tak už jim ty věci z ruky tolik nepadají, ale takhle za mala co lezli po čtyřech a tak to bylo děsný psycho. Držím palce, když máš možnosti jít jinam, tak bych na ně prdela. Že to těm lidem za to stejně stojí, vždyť většina z nich měla taky malý děti.