Problémy s kočkou

nock
22. dub 2024

Už jsem to Jendou psala ale zmizelo mi to a nechci to celé psát znovu tak dlouhý takže to napíšu ve zkratce🤦 kdyžtak dotazy zodpovím. Kocour kterého máme 3 roky kalí od malá kvůli tomu že je v noci zavřený na chodbě a neopustíme ho do ložnice. Přes den ne, jen v noci kadi. Teď máme 1,5 roku staré dítě a přítel chodí na noční takže to pro něj ani pro nás není nic příjemného.... Kalel i u mami když byl na chodbě. Když byl s ní v ložnici tak ne. Chci nějaké řešení pokud se nenajde bude bohužel muset jít pryč😕 do ložnice a obýváku ho v noci opravdu nenechám, přes to nejede vlak.

nock
autor
24. dub 2024

@babka tak za prvé, každá kočka je jiná. Za druhé, kocour je opravdu magor😂 skáče všude a škrábe všechno co může když ho nevidíme.... Většinou se odráží od zdi a škrábe zeď i přes to že má škrabadla 2. Jendo větší a jedno menší. A za 3. Úplně chápu že mu to může vadit že v noci nemůže běhat všude kde přes den může ale bohužel, nenechám si zničit obývák...

nock
autor
24. dub 2024

@michaela666 ano to určitě. V noci mi to vadí přes den ho normálně nechávám protože ho mám prostě pod dohledem. K rodině bych ho bohužel nedala. Máma dává kočky ven (bydlí na vesnici) a nerada bych aby se stratil. Sestry syn i ona jsou alergický, otec má děti které by on nesnesl protože děti bohužel moc nemusí, hlavně když u nás byli na návštěvě tak za ním furt lezli i přes to že na ně syčel a několikrát jsme jim řekli ať ho nechají být tak jim pak skákal po nohou protože byl na ně naštvaný když ho otravovali. A přítele rodina na kočky není vůbec😕

nock
autor
24. dub 2024

@cherie24 kočce je cca 3 roky. Je to taky demoliční četa, přesně jak říkáte😂 proto přes noc kdy ho nemám pod kontrolou v žádným případě do obýváku vůbec😂 párkrát byl venku na vodítku ale nijak po tom netouží, teď bydlíme v Ústí takže už to nepůjde skoro vůbec. Je to obyč mourek, žádný plemeno. Máme ho od kotěte.

nock
autor
24. dub 2024

@izz76 ono je taky rozdíl když od toho nacichne zem nebo zavřený záchod🤦

nock
autor
24. dub 2024

@eviicka právě proto nad tím přemýšlím, očividně je prostě nešťastný že ho neopustíme k nám spát s námi do ložnice a spoustu lidem co znám to nevadí a hlavně nemají děti a u nás prostě přes to nejede vlak😕

michaela666
24. dub 2024

Já tě chápu, taky jsem pár měsíců bydlela s šílenou kočkou. Spolubydlící měla takového malého haj*líka co všechno demoloval a tyranizoval. Prostě při cestě na záchod se kocour rozběhl, skočil mi na nohu a já ho ze sebe nemohla šetrně sundat. Vydržela jsem to půl roku a když k tomu ještě přitáhla psa, tak jsme si stěžovali majiteli a ona se se zvěřincem naštěstí odstěhovala.
Po těch zkušenostech prostě zvíře do bytu nechci.

nock
autor
24. dub 2024

@alianan určitě! Milujeme ho! Opravdu dost. Jmenuje se Lucifer a musím říct že to jméno ho opravdu vystihuje. O všechno se odráží. Od zdi hlavně. Na dveře škrábe, škrábe i právě na zdi i přes to že má škrabadlo. Je to opravdu magor😂 hlavně v noci litá všude jako blázen😂 samozřejmě je to sranda ale určitě to není sranda kdyby náhodou skočil na nás nebo hlavně na dítě a poškrábal ji nebo zničil nábytek v obýváku. Skříně atd. Dejme tomu ale televizi, lednici a gauč úplně obětovat nehodlám😂

nock
autor
24. dub 2024

@cherie24 my normálně pouštíme na gauč úplně v pohodě se s námi mazlit ale postel, linka a stůl to ne no. Když není pod dozorem tak prostě nesmí do obýváku no, taky máme demoliční derby 😂

nock
autor
24. dub 2024

@ai30 samozřejmě. Kočce něco vadí a mě prostě taky. Dřív ji to nevadilo až později ji to začalo vadit. A bohužel se očividně s kocourem neshodneme, Proto hledám nějaké jiné řešení a jsem ochotná vyzkoušet skoro všechno abych ho nemusela dát pryč samozřejmě. Práce ho dát nechci ale prostě pukud nic nezabere tak budu muset a když už tak někam kde o něm budu mít nějaké informace atd.

vrabcak0007
24. dub 2024

@nock je kastrovanej? na zklidneni a psychickou pohodu dost pomahaji feromony, tak koupit a zkusit je davat v noci do ty chodby - myslim, ze jsou ve spreji nebo do elektriky...a pak uz asi jenom dve veci: bud ho fakt dat do jiny rodiny anebo naopak mu poridit treba dalsi kocici kamosku ci kamose. To taky dost pomaha.

pampelina18
25. dub 2024

@ai30 my máme od koťata kočky v kotci metr na metr x 2m a jsou v pohodě.

pampelina18
25. dub 2024

@nock hele porid si kotec na něj, udělej mi tam škrabadlo, dej mu tam pelech a WC a na noc ho tam zavirej. My to tak máme a je klid. Přes den ho pust a v noci zavři. Naši to tak mají a už jim stačí říct jdi domů a jdou do kotce.

nock
autor
25. dub 2024

@vrabcak0007 ano je kastrovaný. A nejsou ty feromony něco jako droga pro ty kočky? Nechci ho nějak drogovat😂 máme doma santu kočičí ve spreji ale asi je hodně zředěná.

nock
autor
25. dub 2024

@pampelina18 asi jste si pořádně nepřečetla s čím mám přesně problém

pampelina18
26. dub 2024

@nock tím, že ti všude se.e.... proto si porid kotec a bude sr.t jen v kotci. Mě kalet kočka po bytě, tak letí z domu raz dva....

nock
autor
26. dub 2024

@pampelina18 a kam ten kotec mám dát? Do bytu? To je v tom případě to stejné

pampelina18
26. dub 2024

@nock ano do bytu, nebo na střechu 😂😂 tak jestli ti přijde sr.ni do kotce to samé jako když ti se.e po celé chodbě tak ok 😂 už se těším na ten příspěvek jak jste to v noci vysplapli