Proč ještě nemáte dítě? Na co čekáte?

elischka
26. led 2010

Milé dámy, také vás otravují tyto dotazy? Jak na ně reagujete?

S manželem jsme spolu 4 roky, 7 měsíců jako manželé, je nám 29, veškeré zázemí pro dítě je "zajištěné" a asi proto se tyto otázky z našeho okolí ozývají stále častěji. O to víc mě mrzí, že dítě skutečně chceme, snažíme se, ale zatím pořád nic....Některé "kamarádky" se mě ptají každý týden jestli jako "už". Začínám být podrážděná a i zlá...ale mám pocit jakoby jim to snad dělalo dobře.o( = > začínám se uzavírat do sebe, ale prostě nemám chuť a náladu každému vysvětlovat co a jak...

Nemáte nějaký jasný a všeříkající slogan, který by říkal starejte se všichni o sebe?

zuzikak
13. črc 2011

@hadassah
to je proste taka doba, ze zeny rodia starsie. Teda vacsinou (nepocitam tie, kt. porodia hned po strednej skole). Treba spravit skolu a hlavne zabezpecit byvanie a na to treba hypoteku, takze mat co najlepsie platenu pracu a to nehovorim o tom, ze treba eliminovat riziko a mat dieta v ramci dlhorocneho vztahu......... nie je to jednoduche, nech si niektore nase mamky a babky vravia co chcu. O to zabezpecenie ide.

hadassah
13. črc 2011

@zuzikak to je jasné, ja som sa dokázala osamostatniť len pred 2 rokmi a to mám na krku hypotéku, ktorú budem splácať do 50-ky ☹ . Keby som sa musela povinne zamestnať po skončení školy a byť povinne zamestnaná až do dôchodku, keby mi dali zadarmo byt, nenávratnú požičku, bezúročnú mladomanželskú pôžičku, keby moje deti mali bezplatnú škôlku (v ktorej by preň vždy bolo miesto), bezplatnú školu, v ktorej by až po poslednú ceruzku a gumu dostali všetko zadarmo a bezplatné zdravotníctvo, letné 3-týždňové tábory pre deti za facku, tak rodím ako jabloň každý rok a kľudne aj 4 deti.
Na toto bol socík fajn. Moja mama hovorí, že chvalabohu, ona toto s tými 4 deťmi stihla, a že teraz by už mladá byť nechcela a nevie si predstaviť, ako by ich vychovala.

zuzikak
13. črc 2011

@hadassah
aspon, ze tvoja mama uzna, ze tieto fakty ozaj ovplyvnuju vsetko 🙂

elischka
autor
24. led 2013

tak a začíná to tady být nanovo - malej špuntík se nakonec přeci jen rozhodl k nám přijít a už 14 měsíců jsme šťastná a spokojená rodinka a už se začínají množit dotěrné dotazy na druhé dítě - kdy bude? vy ho snad nechcete? atd. atp. .... věděla jsem, že to přijde, ale na můj vkus docela brzy O.-)

ianitka
1. únor 2013

@elischka jej, tak blahozelam, tak oneskorene.... nejako som si nevsimla

U nas zatial len take jemne naznaky... nic neznesitelne...take blbe narazky byvali tak mesiac po porode, co som si tukala na celo 🙂

elischka
autor
1. únor 2013

tak u nás to ze srandy bylo už v porodnici - to jsem ale měla v sobě takovej mix hormonů, že mi snad ani nedošlo, že by to mohl někdo myslet vážně.o)

zabka88
5. únor 2013

@elischka gratulujem 🙂 držala som palčeky ..

elischka
autor
5. únor 2013

@zabka88 moc děkuji, jsme strašně šťastní.o)

zabka88
6. únor 2013

@elischka my sme v podobnej situácii, sme manželmi takmer 1,5 a stále nič.. najviac ma vedia vytočiť otázky tohto typu..
preto ma aj zaujala tvoja témička .. všetko dobré prajem a užívajte si spoločného šťastia 😀

elischka
autor
6. únor 2013

@zabka88 ¨jsi milá. Neboj i k vám přijde sluníčko, i když se teď schovává za mraky!

mami.sk
13. únor 2013

@elischka to dobre poznám 😝 na dcérku sme čakali takmer 2 roky a teraz stále dookola kedy bude druhé 😔 keby to bolo také jednoduché 😔

silviami
13. únor 2013

prvé sme mali v 36, že sa všetci pýtali na prvé, to som ešte pochopila, že sa v 36 pýtali, kedy bude druhé, aj to sa dá pochopiť, dva mesiace pred 40 sa narodí druhé, som zvedavá, čo sa budú pýtať teraz. Ale ľudia už niečo vymyslia, to je náš dar, pýtať sa sprostosti. Ja to beriem ako také "klišé otázky", začína to od mala, že koho máš radšej, ocka alebo maminku, už máš frajera, kedy bude svadba .... A niečo podobné je keď pred domom okopávam v predzahrádke a ľudia čo idú okolo sa pýtajú "okopávaš?" . Veď vidia, ale podľa mňa ide skôr o snahu nadviazať kontakt, povedať niečo iné ako Dobrý deň. Len niekedy nemá človek náladu a má chuť odpovedať "a čo Vás do toho" . Bohužial aj sama sa prichytím, že niekedy podobné otázky dávam.