Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

fifinna
7. zář 2009

andykov a ty a tvoj manzel mate aku vysku ? Ja mam doma takeho maleho krpceka, ale dr. povedala, ze je po mne, som tiez krpata ( manzel je vysoky ) . Maly bol 1,5 roka kojeny a papa dobre, takze s jedlom neni problem.

andykov
autor
7. zář 2009

fifi, no právě, to je kámen úrazu... já 173cm a můj 205cm 😀 já při narození o 3týdny dřív 51cm 3600g a můj 59cm a 5100g 😲 Tak po kom je? Je o 16dní dřív. Mně právě nejí moc dobře, proto nevydrželo ani dlouho kojení, vlastně ani jsem nekojila, jen odsávala, nechtěla mi sát 😔

lenka_ke
7. zář 2009

moja malá sa narodila v 37 týždni a mala miery 48 cm a 2720g. v piatich mesiacoch mala cca 6,5 kg a 66 cm. Ale my sme obidvaja (teda s manželom) krpatí. minulý týždeň sa ma pýtali aká je stará a tip bol tri mesiace, takže asi tak. ale mne to nejak extra nevadí, hlavne keď sa chce nosiť na rukách 😀 tiež sme mali jedno obdobie problémy s jedením, ale nakoniec sa to upravilo, teraz už papká pekne aj príkrmy. tak sa držte

maatkka
7. zář 2009

andy tak ja mam male miminko - predcasne narodenu dcerku. pri narodeni mala 1020 gramov a 35 cm (najmenej 910 gramov). ked mala asi ako tvoja Kristynka nemala ani 5kg. teraz ma rok a asi 9 kg co uz nie je az taky extrem 🙂 reakcie okolia su rozne niekomu sa zda mala tym co vedia aka sa narodila sa zda veeelikaaanska 😉 vacsinou to uz vobec neriesim ale su aj dni ked sa ma dotkne ked niekto povie ze je drobna a vobec nema tusenie o com hovori. inak ja som tiez nekojila - tri mesiace som si odstriekavala mlieko potom som on prisla tak sme na UM. pekne zacala priberat po zavedeni prikrmov. teraz to uz ide pomalsie lebo je stale (a myslim tym stale 😀 samozrejme ked nespi) v pohybe. niekto riesi ze ako mu babo rychlo rastie ze stale portebuje nejake nove oblecko alebo topanocky - ja sa strasne vytesujem ked z niecoho vyrastieme 😀
inak mne sa Krisyinka nezda malicka mam doma tabulku kde je uvedene ze dievcatka v 5 mesiacoch maju priemernu dlzku cca 64 cm tak podla nej ste tabulkovi 😀 no je pravda ze po vas zatial nevyzera 😉

tytyta
7. zář 2009

Tak my taky nejsme žádní obři.V osmi měsících jsme měli 7,55 kg a 69 cm.A papá pěkně,musim jí pochválit 🙂 .Do šesti měsíců plně kojená.Ale my s manželem nejsme obři,já 169cm, hubeňour a manžel 173cm.Taklže u nás nemá být po kom,prostě jsme drobnější.U holky je to lepší 😉 .

Andykov,kdyby byla velká po tátovi,měla by to v životě mnohem horší 😉

murinka
7. zář 2009

ahoj andy.mame rovnaky problem.Dorka malo papa-ledva spapa 100ml naraz 😅 sme na um.minuly tyzden vazila 6kg a jej dlzka je 63cm 😅 za 3tyzdne pribrala 10deka 😅 lekar nam povedal ze bude po ,anzelovi-maly chudky drobcek 😀

fifinna
7. zář 2009

andy, tak to je sila. Isto si mala ten termin pôrodu vypocitany dobre, lebo sa mi to nejak nezda, aby bola az taka malinka. Mne maly praveze po narodeni krasne priberal, len velkostou zaostaval, teraz pôjdeme na dvojrocnu prehliadku , tak som zvedava co dr. povie.

lenka, ja si myslim, ze na 37 tyzden mala mala krasne miery.

evinkaa
7. zář 2009

Ahoj holky, tak naše malá má v půl roce 5,85 kg, takže taky nic moc. Když se narodila, vážila 2,780 kg a z porodnice jsme odcházely asi s 2,6 kg. Dr mi před týdnem říkala, že když se nám do půl roku podařilo váhu zdvojnásobit, nemám si dělat starosti. Každopádně moje kamarádka má 6-ti týdenního chlapečka a váží 6,09 kg. 😲 Takže když je položíme vedle sebe, je to fakt rozdíl. 🙂 😉

pipet
7. zář 2009

Jé, konečně téma pro mě! Madla měla na 10měs. poradně 6,84kg a 70cm. Narodila se s 3kg a 48cm... No je to moje bonsaj, ale jinak je šikovná, lítá po čtyřech a pořád brebentí. Jí teda hodně, je to spíš genetické, z tatínkovy strany má půlka příbuzných 150cm a z mojí strany je půlka příbuzných vychrtlá (včetně mě 😅 ), takže Madla zřejmě slízla smetanu. Nastává mnoho vtipných situací, třeba když ji sestřička na sono ledvin v 7 měsících chválila, jak krásně pase koníčky - než si všimla data narození 😀 Nebo teď paní v obchodě - koukali jsme na autosedačky, prý -a kolik má?- Tak já že 7 (myslela jsem hmotnost) a prodavačka - měsíců? A tak podobně. Ostatní matky na mě vrhají vražedné pohledy, že vozím tak malé miminko posazené v golfkách, přitom už skoro měsíc se sama posadí 😎 Prckům zdar 😵

sisstin
7. zář 2009

tak syn má skoro 23m a má asi 10,2kg a 81cm 😎

jeudi
7. zář 2009

nas malej se narodil 2.92kg a 46 cm to byl prtavouckej,ale ted je to macek.ve dvouch mesicich ma skoro 5 kilo takze do teto diskuze uz asi nepatrim..kdyby jste ji zalozili pred dvema mesici tak jeste ano 😉 🙂

andykov
autor
7. zář 2009

Tak jsem zpátky. No, mě taky nejvíc dostávalo, když ji byly dva měsíce, měla teprve asi 3,8kg a všichni jéééé Vy jste čerstvoučký, že? 😀 Přitom malá už se řehnila na všechny strany 🙂

maatka, máš pravdu Kikina se do těch jejich blbejch tabulek vejde, ale je tam hodnocená jako memší až malý miminko ☹ Přitom vím, že by stačilo jen, aby víc baštila a hned by byla úplně jiná 😖 Jinak mco obdivuju jak jste to s Jůlinkou zvládly 🙂

tyty, máš pravdu, raději ať je menší než po tátovi, pak by si nenašla žádnýho chlapáka 😀

muri, no jo, když nechtěj papat, tak to je pak na palici 😒

fifi, termín jsem měla korigovaný o 16dní podle ms naesouhlasil a podle utz se narodila přesně 37+6tt a já 37+3tt s těma 3,6kg 😲 Ještě ve 30tt byla napřed, odpovídala 32tt, měla jsem ale pak trochu problémy s tk, zavodněním, přibíráním, ale preklamsii mi neprokázali, takže jestli to bylo tím, i když průtoky pupečníkem jsem měla vždy v poho...nevím no 😒

pipet, tak to si docela taky užíváš, že? 😉

sisstin, malej je taky drobek, ve 2letech 😵

jeudi, tak to už ne, Jiřík už je pořádný chlap, přibírá Ti pěkne. Určitě mu chutná, že?

andykov
autor
7. zář 2009

evi, no to musí vypadat, šestitýdenní mimi s půlročním a jsou stejný 😀 😀

bzucinka
7. zář 2009

Mna sa casto pytaju: kolko to ma? pol roka? 😝 A mala ma skoro rok. A vahu 8kg. Pri narodeni mala 2,6 kg,49cm v polroku okolo 6,5kg a teraz tych 8kg a 73cm. Ale je take siedielko-neobsedi. Papa azaz...a geny co ja viem. Ja som sice drobec,ale manzel ma o 30cm viac...tak casom sa uvidi...hlavne nech su deticky zdrave ...

janinka3
7. zář 2009

jé tak to je téma pro nás. Mám dvě holčičky. První se narodila 40+1 2690 a 47 cm. V roce měla 7420 a 70 cm. Každý jídlo bylo boj dokrmovali jsme. Z prsu si vytáhla 30 a byla spokojená takže odstříkat a rvát do ní flaštičkou. Velkou aventáckou lahvičku jsme ani nepořizovali protože malá skončila asi v půl roce 120 mlíka a nic víc už ani tuk. V roce přestala pít mlíko uplně. Jidlo je i ted skoro ve 3 letech horor. Když jí něco nechutná nebo něco nechce tak je mě schopná poblinkat celej byt.
no a druhá holčinka světe div se 38+3 3400 a 51 cm. No pravda mít deset dětí tak všechny jsou líné se napapat. Takže naše druhá holčinka spapá ve 3 měsících 130tku ale maminko pěkně mě mlíčko odsaj a dej flaštičkou at se nemusím moc snažit. 😀

sisstin
8. zář 2009

tak Tygr se narodil týden po termínu a měl 2,9kg a 49cm. Mlíko bylo od začátku boj, nejedl do těch 4m klidně 12-16h, 30ml cucal hodinu..takže fakt docela stres 😒 pak ve 4m jsem začla dávat příkrmy, to bylo jak vysvobození...na poprvý hned snědl celou skleničku mrkve.. 🙂 no ale s mlíkem to bylo horší a horší, v 8m ho přestal pít úplně..jinak jak píše janinka3, on by ho jedl jedině ze lžičky..z flašky byl línej tahat 😝 ...v roce měl 8,4kg...na 1,5roce 9,9kg...a ted má teda něco lehce přes těch 10kg. No vypadá max. na 1,5roku...2roky mu teda nehádá nikdo 😝 s jídlem taky žádnej zázrak..jako docela jí, ale někdy má dny, kdy nejí fakt třeba týden skoro nic...ráno si dá kaši, přes den kus chleba a večer jogurt 😝 ....jo, a o jídlo se nikdy v životě nehlásil..u nás se od narození jí podle hodinek 😝

já mám teda 155cm a 47kg, přítel taky není moc vysokej(173)..ale zas je to kus chlapa...jeho syn z prvního manželství byl prej stejnej jak Tygr, když byl malej..a ted už je taky docela kus(10let)...tak uvidíme no 😝

evinkaa
8. zář 2009

andy: Oni nejsou stejní, když je vedle sebe položíme... 😎 Naše Natálka je samozřejmě menší!!! 😀
Jinak jsem moc ráda, že někdo toto téma založil, protože taky neustále slyším: ...ta je ale maličká, to má tak 2 měsíce, že?... nebo ... proč ji vůbec nekrmíte? ... a tak podobně, no stojí to občas za to. 😒 Teď aspoň vím, že na to nejsem zdaleka sama a mám hned lepší pocit. 😉

pikusa
8. zář 2009

Ahoj holky....jsem od "vedle"z tématu velké miminko....
Evinko...nevybereš si....já zase slyším...ježiš,čím ho krmíš???ten je ale tlustej....ten snad už jí knedlíky???no nevybereš si...
Malé mimi,velké mimi,stejně budou mít okolo trapný kecy 😠

janinka3
8. zář 2009

no naše veruška má ted skoro ve 3 letech 11 kilo. No zrovna ted se tu s ní rvu s jídlem. Dostal mufin a celej ho potvora rozdrobila a tváří se, že s ním skončila. jinak jako miminko byla schopná spát celou noc a to od porodnice.

no já bych řekla, že za chvíli budu chodit jak s dvojčatama.

jinak já mám 153 cm manžel 180 tak asi jedna holka bude po něm a jedna po mě.

jinak máme oba sklon tloustnout tak jsem se jí snažila dá takový ty zdravý stravovací návyky a ona na ně prostě není zvědavá 😢

holky poradte nějakou manku kterou vám děti rádi jí.

murinka
8. zář 2009

aspon budu nase deticky obratnejsie 😀 nebudu sa zadychavat ked pojdu po schodoch 😅 ake su take su-su nase a kazda mamka lubi svoje babatko ci ma 5kg ci 15kg 😉

pospecka
8. zář 2009

Ahoj, tak nevím jestli k vám patříme. Zdenda se narodil 7.8. přesně měsíc před termínem (7.9.) s mírama 49cm a 2920g. V porodnici jsme pobyli 10dní protože pořád hubnul a pouštěli nás po dvou dnech přírůstků (10g a 30g) s váhou 2670g. Po dvou dnech doma nám naše paní doktorka v poradně navážila 2890g, ale to mohl být rozdíl ve vážení, kvůli jiné váze (přístroji). Včera jsme byli po 18ti dnech u paní dokorky a přibrali jsme 560g, máme 3350. 😅 Pořád mi ale připadne v porovnání s miminkama co byly se mnou na pokoji na 6ti nedělí malinkej. Kolik přibíráte mezi jednotlivýma poradnama?

murinka
8. zář 2009

moja dcerka pribrala za 3tyzdne 10deka 😒 ale vzdycky priberala malo-aj z materskeho mlieka aj z um-tak neviem v com je chyba 😕

dai
8. zář 2009

andy,
ja myslim ze ste uplne v pohode - deticky maju svoju hmotnost do 6 mesiacov zdvojnasobit a to tvoje to spravilo 🙂

my sme sa tiez narodili 3-kilovy, 49cm, kamaratka rodila 3 tyzdne pred nami - jej 5-kg chlapcek, 56cm, ked sme spolu kocikovali nikto nechcel verit ze nie je medzi nimi ani mesiac rozdiel 😎 V jednom roku boli medzi nimi hlavne vyskove rozdiely, maly bol o pol hlavy vyssi ako nasa malicka.

teraz su krpci asi rovnako vysoky - mala ma 90cm a 11kg - cize vaha stale nic moc ale do vysky sa taha pekne ( pozerala som do knizky - v 6-tich mesiacoch mala tiez necelych 6kg ) - ja som malicka - 162cm, muz vysoky 190cm... takze uvidime co z toho nasho materialu vyrastie 🙂 keby priemer nas dvoch tak by to bolo fajn

andykov
autor
8. zář 2009

Tak, holky, koukám, že na ten zápas nejsem opravdu sama a jediná. Jako malá se o jídlo přihlásí, ale vydrží třeba i 6hodin, v noci se treda po 7 vzbudí, když se nic neděje, ale moc toho nedá, takže jako u sisstin se u nás jí podle hodinek 😀 A je fakt, že za lžíčky jí to jde taky líp, už baštíme příkrmy, hned nás dr.nahnala po 16.týdnu. U nás se od začátku přibírá kolm 150g, plus mínus, někdy 100g a někdy 200g. Na lžičce toho do ní taky dostanu víc a normálně už jsem taky měla podezření, že je líná tahat a fakt to asi tak bude. Nekojíme proto, že nesála 😖 Od mala má ty nejlehčí savičky, aby se nemusela moc namáhat, už v měsíci měla savičku 3+ 😲
Holky, co máte líný dítka tahat...Jak do nich dostáváte tekutiny? Mě moc nechce pít, tak ji po příkrmu dávám kojo vodu na lžičce, vždy asi tak 10, ale docela to plive 😒
dai, já vím, že jsme v poho, když bude naroce vážit 8kg, tak to bude taky oki, to má být ztrojnásobená váha, že?
pospecka, já si myslím, že ten poslední přírustek je oki, vychází to na 200g týdně a to berou jako dostatečný, co je pod už je pro ně málo 😲
pikuso, máš pravdu, ale já jsem taková big, mám ráda velký věci a velký mimi by mi nevadilo 🙂 Ale hlavně, že prcci jsou zdraví, to je nejdůležitější 😉
evi, no já, co chodím na jarňáčky, tak tam jsou jen samý velký miminka a hezky baští a já si tam přijdu s Kikinou divná, má tam nejmíň a to není zdaleka nejmladší 😀 To musí vypadat zajímavě ty dvě mimča. To pak lidi musej říkat, že je Naty šikulka, co už o proti chlapečkovi umí, že? 😀

sisstin
8. zář 2009

andykov: malej taky vůbec netahal, tudíž mi vůbec nenastoupila laktace..od prvního dne byl na UM 😉 lahvičky jsme měli( a máme doted) Tommee Tipee Close to nature, jsou dělaný jako prso a hlavně měkký..z jiných mi nechtěl pít..např. z Aventu nevypil ani ml 😕 a taky jsme měli hned, co to šlo větší savičku 😉 malej mi dodnes pije pouze z flašky, z těch pítek atd. jsem ho to prostě nenaučila..páč sát je línej pořád 😝 donedávna toho taky moc nevypil, za 24h max. 500ml 😉 ale jak začly ty vedra, tak vypije i 2litry 😲 ale fakt jedině z flašky, hrnek jen tak ožužlává a nenapije se 😝 ...jinak do věku 6m přibíral max. 90g za měsíce..někdy třeba jen 10 😕 ale od těch 10m začal příbrat hodně..a z váhy 7,2kg se dostal za 8m na 9,9 😉 ale ted je to zas pomalý..moc nejí a hodně běhá 😝

evinkaa
8. zář 2009

andy: Až kamarádka dorazí nebo až za ní pojedu, zkusím ty dva vyfotit a pak to tady hodím do albumu a uvidíte ! 😀
Jinak mně malá nepřibrala mezi 3-4 měsícem třeba 10 dní vůbec nic... ☹ To byly nervy.

adka12
8. zář 2009

Ahojte, moja malá mala pri narodení 47cm a 2260gramov. Dnes má 2 a pol mesiaca a 59cm a 4900gramov.
Si dobehla už aj rovesníkov 😉
Inak papáme Nutrilon od narodenia.

andykov
autor
8. zář 2009

siss, já si laktaci v porodce rozjela odsávačkou a odsávala a odsávala, ale prostě se mi toho mlíčka pak dělalo míň a míň a pak dostávala víc Nutrilonu jak mlíčka a nakonec MM začla plivat, takže aspoň do šetinedělí něco no. Toho tommeeho mám odsávačku a mám k tomu i savičku, se na to mrknu, nikdy jsem ji nepoužila. Pijem z třílrychlostní variabilní lovi od 6+ 😲 A z MAMu ze savičky na kaši 😀 No, malá přibírá tak 600-700g za měsíc, aspoň tak.

evi, tak jo vyfoťte se 😉 A jak baští Natálka příkrmy? Už je to lepší?

adka, jéjej, Vy jste šikuly 😉 To už taky nejste malé miminko 🙂

sisstin
8. zář 2009

andykov: já si teda ty flašky nemůžu vynachválit..i spousta jiných holek, dokonce se z nich děti naučily i na prso 😉 blbý teda je, že fakt neumí pít z ničeho jinýho..max. z normoš hrnku, ale to je pocintanej až za ušima 😝

andykov
autor
8. zář 2009

siss, tož já ji jdu asi vytáhnout... A jde to z ní teda lehce? Neboj, on se to naučí a bude čím dál míň pocintanej 😉