Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

zuzca80
8. led 2010

amallie...no tak to fakt asi neporadim. take plakanie ze uz mam dost zacala moja robit az teraz. na zaciatku jedla malo, lebo pri tom stale zaspavala. soom ju aj 5 krat budila za jedno kojenie a preto nam to trvalo hodinu. ale ked place, ze uz ma dost, to nedostanes do nej uz ani kvapku ☹ to chapem. ta flasa by mohla pomoct, ale mozno sa uplne odnauci od prsa. skusala si uz nejaku laktacnu poradkynu? lebo moznoo je to tym, ze sa hneva, ze jej to pomalsie tecie. existuje taka hadicka, co sa k prsniku a ona akoo taha z prsa, tak jej tecie aj z odstiekaneho a tym padom dostava viac (vacsie hlty). no neviem ☹ mas to tazke ☹ skusaj vsetko. ale som si ista, ze sa to rozbehne.
andy: no to lezenie som zvedava, to nas caka o par mesiacov 🙂

andykov
autor
8. led 2010

evi, sedla si den před 8.měsícem, stojí o něco, ale nepostaví se ještě sama a začíná lézt dopředu už konečně, zatím je to posera, 3 kroky pro můj mobil a ende, ale to je ještě taky norma, ne? ale neopakuje a nežvatlá ☹ jen se pořád culí a s berany chytá záchvaty ..... ? 😲

evinkaa
8. led 2010

andy: No vidíš, tak to jste mnohem šikovnější než my. Já jsem pořád čekala, až si malá sedne. Stejně má takový divný styl. K něčemu přileze, klekne si a pak teprve z kleku sedne. Natáhne jednu nožku a pak druhou před sebe. Trdlo. Myslím, že mohla zvolit jednodušší způsob. 😀 Jinak Natynka taky nechodí, neopakuje, jen žvatlá to svoje "gala gala, táta, táta, dadada" a tak. Nespěchám na ni, nechci toho po ní moc. 😉 Stoupe si nejen v postýlce, ale i u nábytku, takže trénuju rychlý starty a doběhy. 😀

danuschka
8. led 2010

ahojky holky, můžu nakouknout?
Ondráškovi je 15 týdnů, měří 61 cm a váží 4700 g, plně kojíme, doktorka nás ze začátku stresovala,že málo přibírá, teď na 3.m. prohlídce byla spokojená,ale já se stresuju,že nemá faldíky,že jeho vrstevnící mají aspoň o 500 g víc atd...dokonce občas uvažuju o příkrmu, což je blbost,když mu MM stačí...

danuschka
8. led 2010

jinak při narození měl náš prcek 50 cm a 3020 g, já měřím 162 cm,hubeňour, manža 180 cm a taky hubeňour,ale porodní váhu měl 3800 g 😀 já 2500 g

pablinka
8. led 2010

ahoj, jsme na tom s danuškou podobně - taky pocházíme ze stejné diskuze, tak se trochu "známe" 🙂... malej měl při narození 50 cm a 3030 g, já měřím 152, porodní váhu jsem měla 2500 g, manžel měří 185 a porodní váhu měl 3500 g 🙂 Na 3měsíční prohlídce měl Vítek 62 cm a 4820 g.. No když to tak teď porovnávám, tak jsme snad s danuš příbuzné, co danuš? 😀 😀 😀

andykov
autor
8. led 2010

holky, fakt, máte to nijak nastejno 😀 Kikča měla v 3měsích 4560g, byla snad nejlehčí z dubňátek a teď jak jich hezky pár už předběhla 😀 Jo jo, příkrmy ji jedou víc jak mlíko 😉
evi, takový styl máme taky, akorát ona leze dozadu, takže na sezení se vždy na zadek doručkovala a taky vyndala jednu nohu a pak druhou 😀

evinkaa
8. led 2010

No já vám povím, že se tady cítím pořád jako s nejmenším prckem. Malá měla ve 3 měsících 4470 g. Narodila se 2785 g a měřila 47 cm. Snad vás všechny někdy doženem. 😉
Jo, ještě jsem se chtěla zeptat. Jednou už se to tu probíralo, ale pak jsem nějak nestíhala na net. Jak budete řešit nebo už řešíte sedačku do auta, když váš prcek už sám sedí, vajíčko je mu těsné a nemá 9 kg? Myslím, že ty sedačky po směru jízdy jsou vyráběny pro mimča nad 9 kg. Ale co když nebudem mít tuto váhu ani po roce? To bude malá pořád vmáčklá ve vajíčku? Už teď se jí tam nelíbí.... ☹

andykov
autor
8. led 2010

evi, a co jsou ty sedačky od 0-18kg? 🙂

evinkaa
8. led 2010

Jé, já nevím. 😀 Možná vypadám jako mamlas, ale fakt nevím, o jaké jde. Malá má zatím vajíčko, ale když ji tam dám, nelíbí se jí to. Chtěla bych brzy pořídit tu po směru jízdy.

dm1
8. led 2010

evinkaa - tiez to riesime a neviem ako na to. Tie 0-18 kg su napr. takato http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=271

daju sa upevnit v protismere a aj v smere jazdy pre 9-18kg deti. ale tieto moc nevysli v testoch ako spolahlive tak vaham. A osobne si tam neviem predstavit mimino cerstvo narodene

evinka a kolko mate teraz kg? aj nam je vajicko tesne keby nebola teraz zima tak by tam este vydrzal ale v kombineze je to fakt LTT a neviem ako dlho tam vydrzi

evinkaa
9. led 2010

dm1: My jsme právě hodně maličcí. Máme teprve tak kolem 7-mi kg, nevím přesně, ale víc to asi nebude. Na vážení jdeme až v roce, tj. v březnu.
A to jsi myslela tyhle autosedačky pro 0-18 kg, že nevyšly v testech jako spolehlivé?

mystique
9. led 2010

Tak my se hlásíme taky k prtavcům. Všichni nás už předběhli. Když se mala narodila měla 3100g a ted v 5 měsích má 5500g. Docela mě už unavuje poslouchat jak jsme strašně prtavý ☹ jak všichni okolo nás maji minamálně 7kg nebo 8kg. Jenže co můžem dělat že ? Zatím jen kojime.

piskutek5
9. led 2010

Ahojky moje mala pri narozeni vazila 2,92kg a merila 50cm.V pul roce mela 6,45kg a merila 65.5cm.Doktorka mi rekla ze holt nebude velkej jedlik.Vydrzela u kojeni mx 5 minut ☹

danuschka
9. led 2010

mystique-mě naopak Mudr.říkala,ať se s ostatníma nesrovnáváme,natož s dětmi na UM.Ale na začátku mě naopak dost stresovala,že málo přibírá 😀, kdo se v tom má vyznat a nezbláznit se....teď na 3.m 4640 g, 61 cm, a konstatovala,že kojení stačí a ve 4.m se uvidí,jestli dále jen kojit nebo už příkrmy...

danuschka
9. led 2010

mystique-jsem ráda,že vidím taky nějaké jiné dětičky bez syslíkovských tváří 🙂 Sárinka je krásná 😵

sisstin
9. led 2010

holky, Tygra jsem ted vážila..a má ve svých 26m 10,2 😉 😅 😅 😅 ale syslíkový tváře má i tak 😝

jaaty
9. led 2010

Mystique a piskutek -vám sa zdá málo mať 6 kg v v pol roku 😅 . No ja neviem, Hanka sa narodila 4200 gr. a 51 cm - čo je teda dosť, ale do pol roku nepribrala viac ako 400 gr. mesačne. Hoci má vraj dieťa zdvojnásobiť váhu v pol roku a ztrojnásobiť v roku- naša Hanka mala v roku necelých 9 kg!!! V polroku asi 6,8 kg. A to sa mi nezdalo málo 😉 . Nikdy mi lekárka nepovedala, že je malá alebo málo priberá. Svoj váhu ztrojnásobila, keď mala 2 roky! a dovolím si povedať, že v ničom za svojimi rovesníkmi nezaostávala 😀.

danuschka
9. led 2010

sisstin-ani ne,do syslíka má ještě dost daleko,myslím takový ty naducánky,jak mají z toho i šikmá očka 😉 a 3 brady....

danuschka
9. led 2010

někdy naberem 200g za týden,jindy méně,ted má rýmu,tak hůř papá ☹

danuschka
9. led 2010

dneska jsem vrátila kamarádce váhu (cca za 14 dní rodí),tak snad bez ní nebudu mít nervy, holt se nechám překvapit,kolik budem mít na 4 m.

mystique
9. led 2010

No já bych prdolku nesrovnávala, ale bohužel to dělají všichni ostatní 🙂 Ani nemá po kom být čára. Jen u prvního kluka to vůbec neznám ten byl jak sysel před zimou pořád 😅 A ted je jak lunt

mystique
9. led 2010

Sisstin, ty jsi ještě ani sysla snad neviděla 🙂

mystique
9. led 2010

Danuschko moc Vám to s malým sluší 🙂

zuzca80
10. led 2010

baby...som fakt rada, ze su aj ine deticky take mensie ako je moja. my mame o tyzden 3 mesiace a zatial mame 4600g a asi 58cm (pri narodeni 2980g a 48cm). tiez si pripadam hrozne, ze vsetky ostatne deti v jej veku maju vyse 5 kil minimalne.

piskutek5
10. led 2010

Jaaty asi to resim ze v nasem okoli jsou same tlustsi deti 🙂 Moje svagrova ma malou kterej jsou 3m a vazi 7,30kg a meri 64cm.Me potom ta nase mala vedle ni pripada jako anorekticka. 😀

macinka84
11. led 2010

piskutek, nemá cenu to řešit. Naše malá je taky normální miminko, všechny děti kolem nás jsou mnohem větší, všechny nás přerůstají a to i děti mladší než jsme my. Máme v 7 měsících 7,05kg a 66,5cm. Neříkám, že to je málo, ale je to rozhodně méně než mají všechny ostatní dětičky kolem nás 😵
Ale zase dobrý na nošení... 😀

sloto
11. led 2010

ahojte tak my mame doma tiez spagetku. nasa mala ma v 11 mesiacoch 8730 gramov, co je tiez menej akomaju ostatne deti v jej veku. a teraz dokonca mame obdobie ze mi odmieta moc papat. idu jej zubky a nemozem do nej nic natlacit ach jaj.

macinka84
11. led 2010

myslím, že spousta z nás by velikost mimča neřešila, jenže okolí pořád šije, jestli jim dáváme vůbec najíst, ale to samé je určitě u miminek, která jsou větší. To je zase, čím ho to krmíte, že je tak obrovský. NO, každá maminka má něco 😅

piskutek5
11. led 2010

macinka84 jasnacka 🙂 Ja mela prvni holku o neco tezsi a tuta je skritek s trcicima ouskama 😀 Ale je nase 🙂