Proč se tu hádáme?

caverina
2. led 2017

v posledni dobe at je tu jakakoliv diskuze tak se to tu hezky semele a pohada a kolikrat to konci urazkama a naslednym uzamknutim diskuze...fakt to nechapu...to je fakt takovy problem se slusne bavit?

vendelinka08
2. bře 2019

většinou píšu a reaguji tam , kde mám co říct... na diskuze, kde nevím co napsat nebo mám pocit, že je to zcela zbytečné vůbec nereaguji nebo je ani nečtu... hádky a vyostřené situace tady byly asi vždy a vždy budou... každá hájí svůj názor a pohled, ono je někdy těžké radit, když autorka nenapíše zcela vše, jen její pohled na situaci...nikdy tady není ta druhá strana, která by k tomu měla asi také co říct a pak bychom se divily.... jak to opravdu je.

sudylichozrout
2. bře 2019

@odula a ja se nebudu hadat o slovo hadka 🙂 Takze diskuze, ano 🙂

caverina
autor
2. bře 2019

@vendelinka08 jenze to by tady potom ani diskuze nemusely byt..nikdy totiz nevime jak to doopravdy je..vzdy vime jen pohled toho jednoho...a bud teda je lepsi mlcet a nebo se vyjadrit k tomu co vime a nedomyslet si jak to asi vlastne podle nas ve skutecnosti je..

ivular
2. bře 2019

Patrně nejtěžší je vždy udržet věcnou rovinu; nikdy nepřejít do roviny osobní. Pro mě v tomto směru bylo výbornou školou akademické prostředí. Tam se občas diskutuje velmi vášnivě a vzrušeně, ale nedovedu si představit, že by někdo sklouznul do osobní roviny. Zdá se mi, že by se tím natolik znemožnil, že už by k němu nikdy nikdo žádnou váženost nepociťoval.

odula
2. bře 2019

@ivular argumentace, která sklouzne ad hominem, svědčí o intelektuální nepoctivosti nebo dokonce nedostatečnosti diskutujiciho. O to víc mě straší diskuse v parlamentu 😲

sudylichozrout
2. bře 2019

@odula Mluvíš o českém, nebo švédském? 🙂

sudylichozrout
2. bře 2019

@ivular Taky jsme na fakultě debatovali velmi vzrušeně, vedli jsme někdy i dost drsné teologické disputace. Ale vůbec si nevzpomínám, že bychom si někdy řekli jen jednoho křivého slova. Nicméně přiznám se, že tady občas řeknu blbci, že je blbec. Používám často eufemismy, případně to opíšu, aby to tak nebolelo. Sice se to nedělá, ale opravdu je někdy hodně těžké to neříci, zejména tehdy, když mě takový člověk naštve. Jsem jen emotivní baba, co víc ode mě chtít 🙂

odula
2. bře 2019

@sudylichozrout touché :D stavnatosti zatím rozumím jenom v mateřštině - takže o českým ;)

odula
2. bře 2019

@sudylichozrout teolog? :O resp teologyně.... teoložka??????

sudylichozrout
3. bře 2019

@odula 🙂

mourovatakocka
3. bře 2019

@sudylichozrout Jestli to nebude další zakopaný pes. Jak poznáš, že je tu někdo blbec? Že má jiný názor než ty, z jednoho i nebo dvou příspěvků mu vidíš do svědomí a do hlavy? Jestli není někdy lepší se zdržet komentáře, které by lehce klouzaly až k urážkám.

sudylichozrout
3. bře 2019

@mourovatakocka nene, to, ze ma nekdo jiny nazor, nez mam ja, neznamena automaticky, ze je ten clovek blbec. To urcite ne. Ale pokud se chova jako blbec, coz se muze stat a nastve me, ozvu se. Blbcovstvim myslim treba rady, ktere vedou prokazatelne ke skode (napriklad naschvaly dam kolem predavani deti otci, zneuzivani socialnich davek a podobne).

bayt
3. bře 2019

Pro mě je hádka buď z toho důvodu, že ti dva na sebe křičí nadávky. Tak takovou hádku jsem tu snad ani neviděla. Druhá je, když se dokonala pořád jen omílá to samé, přitom každý má svůj názor a ani jedna strana to nezmění. Do takových dohadů jsem se bohužel přihlásila. Nejvíc mě dokáže napumpovat, když mám pocit, že je mi líto nějakého dítěte, že trpí (třeba je ta matka s nějakým agresorem, nebo už od narození ho dává na samotku do dětského pokojíčku). To pak mám pocit, že bojuju za dětská práva. Někdy mi vadí "mateřské mýty", které kolují tak nějak napříč generacemi, znáte to, selský rozum nejvíc ví, ale to už považuji za svoje selhání, že se do takových debat vlastně pouštím :D

sudylichozrout
3. bře 2019

@caverina kazdopadne tvuj puvodni dotaz je dva roky stary. Takze z toho muzes usuzovat, ze je to tady porad stejne. Baby se tu stekaji asi uplne od zacatku 🙂

caverina
autor
3. bře 2019

@sudylichozrout divila jsem se,ze jeste nekdo reagoval...a neni to stejne....je to horsi🙂