Projekt na dům

andy15
2. únor 2017

Ahoj maminky,
Prosim vas nevim na koho se obrátit.
Máme s pritelem problem, nechali jsme si udelat projekt na dům. Stál nas 18 500Kc. Za nějaky cas k nam prijel jeden pán od jedné stav. firmy a řekl nám, že nam ten projekt nevezmou na stav.uradě. A je to tak, nevzali, protože tam nejsou tzv. kulate razitka ( autorizacní). Tak jsem volala projektantovi, ten mi rekl ze za 2-3tis nam je tam dá. Nechapu, proč je tam nedal rovnou. 😈 no nic, můj tata mi rekl at zajdeme na policii a podáme trestný oznamení, pač s nama pekne vycural. Jenze ja nevim, jestli policie s tim neco udela. Jeste jsem zapomnela dodat, ze projektant mi rekl, prodat se to dá, ale je to pod nejakymy zakony. Ze si mame najit kupce, ze tyhle autorizacni prava či co stoji okolo 30tis. My si nechame 22tis a jemu dame 8 tis.
Prosim vas, vite nekdo jak tohle chodí? Co byste na nasem miste udelali vy? Jsme z toho celkem na mrtvici, protoze jsme očividně zase nalitli blbcovi. 😈😢
Děkuju moc za rady

hedviga2
2. únor 2017

pohroz mu....

yerry
2. únor 2017

@andy15 ni me by se teda zdála podezřelý už ta cena. My jsme si nechali dělat projekt od projekční kanceláře a stal nás 40 000 Kč. Takže pokud by vás projekt stal i s razítkem a nějakých 21 000 Kč tak je to dobra cena.
Osobne si myslím že pokud nemáte pisemne co za sve peníze dostanete tak je to porad slovo proti slovu a proto myslím že na policii asi moc nepochodite . Nechápu to s tim prodejem projektu. Vy už nechcete stavět?

andy15
autor
3. únor 2017

@hedviga2 No ale jak?

@yerry Jak to myslite, ze pokud nema nemame písemně co za ty penize dostaneme? Ja jsem myslela, zpe by to slo nejak udelat, aby on nam vratil ty penize. On prave prijé pan z te firmy, nam se tam zalibil jiný s tim ze projekty delji cca za 25tis, ale maji to se vsim. Tak nam rekl, ať se tohodle zbavime, ze nam to pak na stav. urade nevezmou. A teď prave nevimre, co máme dělat

hedviga2
3. únor 2017

napíš na modru strechu...tam je fundovanejšia skupina ľudí...

andy15
autor
3. únor 2017

@hedviga2 Aha tam musim byt taky zaregistrovana co? To zkusim.

yerry
3. únor 2017

No myslela jsem to tak ze vy podáte trestní oznámení ale jak chcete dokázat ze vás okradl nebo podvedl? Je to slovo proti slovu. On muže klidne tvrdit že jste věděli o tom ze projekt nebude úplný. .... a za 18500 Kč bych teda ani úplný projekt nečekala. Za tyhle peníze se dela tzv. Malý projekt který je vymyšleno k pádu protoze není reseni na konkrétní pozemek ale jedna se jen o projekt domu a nikoliv připojení na site, zpevnění plochy, oplocení, základová deska.....
Možná jsem spatne pochopila o co vám vůbec jde ale nebylo jednodušší dodělat ten projekt co už máte než ho prodávát ( nevím kdo by to koupil ) a dělat zase nový? Časově vás to hrozne zdrží a finančně na tom můžete akorát prodělat. ....