První botičky - jakou značku vybrat, jaký typ, tvar

isabelafuentes
26. srp 2018

Maminky,
jaké botičky je nejlepší koupit pro první krůčky? Mají být pevné kotníkové, nebo ve stylu barefoot? Jakou značku byste mi doporučily? A jak dlouho vám první botky vydržely?
Uvítám i jakékoliv další informace na toto téma.
Díky 🙂

lidym
27. srp 2018

Tady to mají hezky popsané http://www.detskaobuvberanek.cz/spravna-sirka-o....
Obuv má být lehká, ohebná, prodyšná. Pevná pata a široká špička, ať se prstíky nemačkají. A pak záleží na nožičce dítěte. Mě se líbí ty bosé Pegresky, ale syn má asi vysoký nárt, tak se mu hůř obouvají. Superfit jsme měli po bráchovi, ten se obouval suprově, ale zase je ta bota užší. Nejlepší je vytáhnout vložku a dítě na ni postavit. Pak uvidíš, jaká je délka i šířka.

nezvalova
27. srp 2018

Stejně si myslím, že je to všechno o penězích.Ten kdo je má, jede v barfoot, protože je to trend a ten kdo je nemá, kupuje to naco má.Taky velkou roli hraje velikost a šířka nožky, či výška nártu.
Ja osobně na echt barfoot obuv nemám a tak kupuji kompromisní boticky. D.D. step či teď celoroky máme Jonap a jsou krásně měkké a ohebné.Se zimní botičky to je mnohem horší, pokud chceš nějaké které by nopromokli a nebylo v nich zima.

lidym
27. srp 2018

@isabelafuentes U dětí do 3 let není klenba, mají tam tukový polštářek. Kupovat boty schválně s klenbou je zbytečné. Ta se vytvoří chozením na boso v přírodě v létě. Kdybych kupovala boty a ty mi vyhovovaly po všech stránkách, tak by mi ta klenba u nich nevadila, ale není to nutnost.

morinka7
27. srp 2018

Dcerka měla první botičky od české značky JONAP . Jsou to kompromisní botičky . Krásně ohebné, hodně místa na prsty a dobře se obouvají. Vydrželi jí cca 2 měsíce. Teď už kupuji hlavně Barefoot.

luj89
27. srp 2018

@nezvalova neni to jen o penezich... Naopak bf boty muzete koupit bez obav z druhe ruky, popr. koupit nove a pak je prodat. Klasicke boty prodate jen tezko, a to jeste za par korun..

nezvalova
27. srp 2018

@luj89 Jasně můžete, ale není hlavní pravidlo, nekupovat již nošené botičky.Ja bych teda svému dítěti a ještě jako první botičky, nekoupila nic z druhé ruky.

fire85
27. srp 2018

mi@nezvalova z druhé ruky třeba oblečení kupuju úplně normálně.boty teda ne.ale třeba druhému prckovi budu dávat boty po starším bráchovi.vetsinu měl na noze chvíli a jsou jako nové.

fire85
27. srp 2018

názory na BF se liší- líbilo se mi ze fyzio řekl bosa chůze ano ale v lese a ne na betonu. Lidi chodi v BF Botech tzn bote téměř bez podrazky mnohdy cely den a to je špatně.hlavne nechapu proč to davat dětem-.

horymili
27. srp 2018

@simona_33 myslím že si rozumíme co je zdravá bota 😀...teď už je dobrý výběr i u normálních výrobců ale před 4lety když začínal chodit syn tak prostě všechny boty byly špičaté,úzké,s podpatky,,
podporou klenby a jedine co odpovídalo moji představě bylo bf obuti 😀

luj89
27. srp 2018

@nezvalova no o to prave jde, u klasicke obuvi by se nemely nosit boty po nekom, ale u bf to nevadi. Proto se daji v poho prodavat a nakupovat po bazarech. A proto mi to prijde i financne vyhodnejsi.

kvmatonka
27. srp 2018

Tak já napíšu, jak to bylo u nás. Syn když se začal stavět, tak doma chodil prostě v ponožkách, venku se stavět nechtěl, tak jsem neřešila. Poté ale se chtěl jenom venku stavět a chodit v terénu, takže jsem se jala sehnat boty. Něco jsem si načetla na netu, nohu mu přeměřila a na netu objednala botičky Rak, vždyť jsou přece kotníkové, pevné, tvarovaná stélka, lehký drop a jsou přece super ne? No dala jsem to malému na nohu a jako v kočáru dobrý. Jenže pak malý začal chodit, postavil se a šel sám. Takže plná očekávání jsem mu nasadila ony botičky a že půjdeme ven, sotva co je dostal na nohy, začal neskutečně brečet a dávat si boty dolů. Já nešťastná, že se mu nelíbí. Tak jsem znovu sedla na net a začala se více zajímat a zabrouzdala jsem do skupiny ohledně BF. Načetla jsem si co to vlastně je, kde se to dá sehnat. Jak správně nohu změřit, ne jenom délku, ale šířku, nárt, kotník, tvar nožky, tak aby nožička našla svou botičku. A ejhle sehnala jsem z druhé ruky sandálky Tikki. Zkrátím to, ještě u pošty jsem malému hned botky vyzkoušela a malý se rozběhl a pištěl radostí. To mi stačilo a docvaklo. Od té doby jedu v BF botách a docvaklo to i mě. Sama jsem na BF přešla a manžel poté také. Já mám prostě širokou nohu, sehnat v konfekci na mě boty byl nadlidský výkon, kolikrát o dvě čísla větší boty. Jo a boty po malém klidně prodávám dále, takže např. první sandálky mě nakonec stály 50 Kč to jenom o těch cenách. Je to na zvážení tebe samotné jakou cestou se vydáš. Držím palce, aby tvá volba byla ta nejlepší pro tvé děťátko 😇😘