Pustí mě do letadla s klasickým kočárkem s vaničkou?

chovanjana
17. bře 2016

Ahoj holky, chci se zeptat zda mate zkusenost s kocarkem az na palubu letadla. Letim v pondeli s dcerkou se Smartwings (travel servis) a nevim zda me pusti s klasickym kocarkem s vanickou? Nebo musi byt jenom golfky? Dekuji

karlajasmine
17. bře 2016

@chovanjana Pokud vim, tak to musí byt golfky a musí být složené a zabalené ve fólii

renca1978
17. bře 2016

Litame casto mame golfky skladame az tesne pred nastupem do letadla a zadnou folii po nas nikdy nikdo nechtel.a pokazdy az pristaneme jak vystoupime z letadla uz je mame u letadla pripraveny.

odula
17. bře 2016

My jsme museli klasický kočár zabalit a dát na oversize. Po letisti v nositku nebo golfkach. Golky se daj vzít az ke gatu, pak se musí strčit do pytle a zagumickovat a označit (daj štítek u přepážky). Uz je to ale nějakej pátek, úplně nejlíp uděláš když si zavolas na customer.

odula
17. bře 2016

@renca1978 jo je fakt ze některý pytle nevyzadujou. Me jenom přijde divný nechst válet kočár v zavazadlovym jen tak... :-O

odula
17. bře 2016

@renca1978 jo s kym litate? My dycky museli čekat jak trubky u zavazadel....

jaajaa
17. bře 2016

Nebo sportak- ten jde taky az k letadlu. 😉 Musi to byt slozeny jeden kus. Jo zalezi jeste na letisti- nekde u nekterych gatu nepousti kocarky az k tomu, kdyz tam maji blby pristup. 😉

rybickamalicka
17. bře 2016

Vzdy me pustili se sportakem az primo k letadlu, tak mala seskocila, kocarek jsem slozila a nechala u dveri s upozornenim, at na nej nezapomenou;) vsude nas vzdy pousti a mame prednost, kdyz mame kocarek. Zatim se mi nestalo, ze bych se setkala s neprijemnym pristupem...a litam pomerne casto. Vzdy jsem litala se skladnym sportakem, takze s hlubokou korbou nemohu poradit, ale pred pul rokem primo u gatu byla pani s hlubokym kocarkem. Male mimi clovek nemuze dat do golfek;) vetsinou kdyz nevim, volam na danou spolecnost se kterou letime a poptam se;)

blanka.k
17. bře 2016

@chovanjana Před 3 lety jsme měli sebou XL sporťák (nejde složit na 1ks) , měl přes 17kg, jen jsme ho odbavili jako nadměrné zavazadlo, prostě ho zavezli před odletem do zav.prostoru, a při přistání s ním hned vyjeli a připravili ho ke schůdkům,ale syn už byl větší, takže jsem ho přímo v letadle nepotřebovala, každopádně se nemusel skládat ani dávat do fólie a byl hned k dispozici. (taky Travel Servise) Jen na zpáteční cestě se měl zas odbavit a neprošel na místním malém letišti RTG, tak se musel rozložit na co to šlo a pak zas složit, aby ho teda projeli RTG, že je "bezpečný" 😅

pavly
17. bře 2016

Mám zkušenost také se sporťákem, některé jdou do lehu,tak snad by malá vydržela...
Ale napadlo mě, pokud máte trojkombinaci.........nechat korbičku odbavit s kuframa a malou mít na podvozku s autosedačkou....... Já mám pak veliký vak na kočárek, do kterého jde uložit složený podvozek a k tomu autosedačka (a je to jeden kus 🙂) Možná by šla autosedačka vzít na palubu do zavazadlového prostoru? To bych zkusila ověřit i u letecké společnosti dopředu.....

shine2015
17. bře 2016

My meli easywalker duo sportak a nebyl problem. Korbicku nevim. Jen nas vzdy brali stranou a vsechny veci museli z kocarku a projizdeli zda neco neprevazime...kontrolovali i prohledanim. Dojeli jsme vzdy ke dverim letadla nebo schodum. Ptali se nas pri odbavovani zda kocarek s sebou nebo zda ho chceme odevzdat s kuframa..brali jsme ho s sebou a dali nam na neho lepitko s cislem letu atd jako na kufr.

kathyxkathy
17. bře 2016

Cestovala jsem s kocarem nekolikrat. Kdyz jsem mela jen starsi dite, tak golfky do folie a po pristani prijely spolu s kufry na pase. S mensim ditetem jsem si zajela az k letadlu i se sportakem. Loni jsme dokonce cestovali se sourozeneckym kocarem az k letadlu. Na prepazce jsme dostali stitky na obe casti kocaru auvedli, ze kocar se sklada ze dvou casti. Stejne to bude fungovat i u korby s podvozkem. Nezarucuji ale, ze kazda letecka spolecnost to ma stejne.

jaajaa
17. bře 2016

@pavly autosedacku vezmou na palubu. Dokonce, kdyz jsou volna mista, muze v ni mimco na volnem sedadle i sedet- byt upoutane v pasech. 😉

pavly
17. bře 2016

@jaajaa já mám tušení,že to nedovolí u všech autosedaček..... jednou jsem něco četla,že snad to musí mít na letadlo i schválení? Ale je fakt,že jsem si to nikdy neověřovala a nezkoušela jsem to..... 🙂

jaajaa
17. bře 2016

@pavly my tak meli vajicko/ maxi cosi. Ale vic jsem to taky nezkoumala. 🙂

renca1978
17. bře 2016

@odula fly emirates

renca1978
17. bře 2016

@odula ale se smart wings uz jsme taky leteli a bylo to ve stejny rezii jak jsem popsala...pokazdy bez problemu

sonjuletka
17. bře 2016

Ojej. Smart wings nvm, je to nizkonakladovka. Ale british airways nam vzdy hluboky kocar (stroller) vzali. Mame peg perego, da serozlozit podvozek a korba. Ale pekne nam ho vyrychtovali. Buggy (golfky) ale vemou vsude. Ted letime zas a uz berem britax motion - da se pekne slozit- ale mala uz ma 5m tak v nem vydrzi. Ted letime s air berlin.

odula
17. bře 2016

@renca1978 jsme litali většinou s Norwegian, v pohodě. jednou s easy jet a jednou se smart.. A byl to docela vos.... Asi záleží jaký lidi člověk chytne. Ale asi je fakt dobrý si tam pred letem zavolat.

renca1978
17. bře 2016

Asi radsi jo🙂

makymj
20. zář 2016

@chovanjana Smim se zeptat, jak to nakonec dopadlo s tim kocarkem? Letime za 14 dni take se smartwings, ale mame sportak GT3, tak premyslim, kam mi ho daji. :-/

chovanjana
autor
21. zář 2016

@makymj nakonec uplne super. Mam kocarek Valco ultra ktery se rozklada na dve casti tak na prepazce s letenkama nam kocarek oznacili. Pri kontrole pres rentgen jsem ho musela taky rozdelat a dat na pas. Ale pak uz to bylo super. Pustili nas az k letadlu,tam jsem malou vyndala a kocarek odevzdala na vozicek a panove si ho uklidili do letadla. Pri priletu nas kocarek uz cekal venku pred letadlem . Letam takle casto s malou k rodicum na slovensko, dvakrat jsme byli na dovolene a zatim bez problemu.

lucil92
17. říj 2016

Zdravím všechny cestovatelky. Obracím se na Vás s dotazem,ktery se sice netyka kocarku, ale je zde plno maminek ktere cestuji tak snad nebude vadit. 2.listopadu letíme s dcerou 6měsíců na dovolenou. Let bude dlouhej ale malá je pohodarka, ale spis ja jsem nejaka vyklepana 😂 muzete me nekdo zodpovedet me dotazy. Kdyz letim s miminkem a nebudeme mit predni misto kam jde upevnit postylka, kam davate deti spat ? Da se nekde rozlozit deka kde se mimco bude moct protahnout ? Mala objevila tajemstvi plazeni a urcite ji celou dobu neudrzim jen u me ci manzela si hrat. Moc dekuju

fifina86
17. říj 2016

@lucil92 s postylkou nevim,ted jsem letela se 7mesicnim,deku jsem nikam nedavala,maly se proste pohyboval v ulicce ;)

lucil92
17. říj 2016

@fifina86 A kam jste davala maleho spat ?

fifina86
17. říj 2016

@lucil92 nas let byl na 1,5hodiny.

luciebx
17. říj 2016

@lucil92 No zalezi cemu rikas dlouhy let. Se znamyma sme leteli pred par lety do dubaje coz byl let 7 hodin z uk. teda zadna postylka nic. to teda nechapu kam bys ji chtela dat. znama drzela malou na rukou a stridala se s muzem. a prezili to. Myslim ze v tech hodne lepsich letadlech jako od emyratu jsou takovy kosiky zda si pamatuju ale nejsem si fakt jista. Jinak deku leda do ulicky. Jinak letu 4 hodin a tak bych se vubec nebala. To date

makymj
17. říj 2016

@lucil92 Leteli jsme ve čtvrtek z Egypta - let 4:40 hodin, maly ma 14 mesicu. Snazi se lidi s malymi detmi nacpat dopredu, kde je vic mista. Dostala jsem deku a polstarek pro maleho a spal mi na rukou. Jinak predek byl volny, takze mi rekli, ze muzu maleho natahnout klidne pres 2 sedadla, ale to mi prislo vic nepohodlne nez ho drzet na rukou. Stejne jsme pak proletavali snad 1,5 hod. turbulencemi a museli byt pripoutani :-/ Zvladli jsme to dobre 🙂

lucil92
18. říj 2016

@makymj cesta bude 2x6 hodin 🙂

karlajasmine
18. říj 2016

@lucil92 záleží co je to za typ letadla. Přinejhorším ji dáte na chvíli do ulicky a budete ji zvedat, když někdo bude chtít na záchod. A pokud nebudete mít místo s postylkou, tak jedině spánek na rukou nebo na volném sedadle, pokud nebude plné letadlo. Hlavně bud v klidu 🙂 dítě stres vyciti a podle toho se pak bude chovat.

ajka198
18. říj 2016

@lucil92 při odbavení by vám mohli s malým dítětem dát přední sedadla a když ne, tak letušky občas domluví s cestujícími v prvních řadách výměnu sedadel právě kvůli zavěšení té postýlky. Nikam jinam se postýlka dát nedá. Případně můžete dostat sedadlo navíc, když bude málo lidí. Ale když bude let plně obsazen a nikdo vám sedadla nevymění, tak budete muset mít dítě na rukou. Určitá výhoda je ta, že když letíte dva (ty a partner) tak si můžete dítě prostřídat apod.