Rakovina děložního čípku. Jaký máte názor na očkování?

wendy7
26. bře 2007

Jaký máte názor na očkování proti rakovině děložního čípku?Chtěla jsem si tu vakcínu koupit,ale slyšela jsem,že se má očkovat před začátkem sexuálního života,jinak to nemá účinek.Víte některá o tom něco víc?Děkuji.

karotky
26. bře 2007

Ahojky!
Vakcína je zatím jen pro děvčata do 15ti let.Nás se to už netýká,bohužel. 😖

consti
26. bře 2007

wendy toto téma tu už fakt je.Zkus pohledat,ju???To samé se navíc řeší i na beremese a je tam už i dost odpovědí.pa

consti
26. bře 2007

karotky jen pro info, týká se to i nás.Já už mám první injekci za sebou 😉 .

kacabacka
26. bře 2007

na plakátech, co jsou po Praze je napsáno, že je to pro ženy do 26 let, ale nejúčinější je to samozřejmě pro ty, který ještě se sex. životem nezačaly. kromě toho jsem taky četla, že je několik druhů rakoviny děložního čípku, takže před jedním druhem vás to ochránit může, před jiným už ne, tak nevim... taky jsem o tom uvažovala, ale ty 3 vakcíny prej stojej 10000,- 😕

karotky
26. bře 2007

Tak je vidět,že zase moc informovaná nejsem. 😀
Jinak rakovinu čípku způsobuje vir,který je pohlavně přenosný.Pokud jsou nám manžílci věrní,nic takového nám snad nehrozí. 😉

consti
26. bře 2007

karotky a tvůj muž spal za celý život jen s tebou a ty jsi také měla jen jeho?Pak ti nic nehrozí.Ale já třeba měla sex.partnery dva a každý z nich měl také přede mnou partnerku atd.Takže HPV viry mám.Takže i přesto, že jste si věrní se nakazit klidně můžeš 😒 !!!
kacabacka, dohromady to stojí 10 500. 😎

kacabacka
26. bře 2007

karotky: ee, zrovna tak to může mít tvůj manžel a nemusíš o tom vědět....ale čím víc sex. partnerů máš, tím je riziko samozřejmě větší...

consti
26. bře 2007

Ale taky můžeš mít jednoho a ten před tebou může mít třeba 5 sex.partnerek a máš to nastejno.jak píšu,já měla partnery dva(z toho ten druhý je můj muž) a stejně hp viry mám.A to vím, že oba mí partneři měli přede mnou také jen jednu partnerku 😲 😔

kacabacka
26. bře 2007

consti: a jak to víš, že máš ty hp viry? to ti udělá vyšetření gynekolog? Na tvojí žádost nebo jak? A když ty hp viry máš, tak máš větší pravděpodobnost, že tu rakovinu budeš mít?

consti
26. bře 2007

kacabacka, byla jsme na prohlídce a gyn.se to nějak nezdálo, tak mi udělal nejen stěr, ale odebral i kousek tkáně z čípku...no a hpv viry mám.
Jinak hpv viry má třeba hodně holek, ale tělo se s tím dokáže porvat a samy od sebe se vyléčí..jenže jáí ten případ nejspíš nejsem, takže mi očkování doporučil jako tu nejlepší pomoc mé imunitě, aby se s tím poprala.Ano hpv viry mohou rakovinu způsobit, jak už jsme ale psala, jsou ženy, které je mají třeba celý život a rakovina se z toho nevyvine nebo se hpv samy zbaví. 😎

kacabacka
26. bře 2007

consti: hm, tak ten můj mudr nikdy nic neřiká 😀 , takže je to asi v poho 🙂

karotky
26. bře 2007

Consti.........jsme taková malá výjimka.Opravdu jsme byli oba "nezkažení",když jsme se poznali,takže v tomhle směru mi to nehrzí.Na stěry chodím preventivně jednou do roka a je to taky v pohodě. 🙂

consti
26. bře 2007

Doufej, že máš dobrého doktora.Já před tímto doktorem chodila ke dvoum doktorkám,ty mi čípek sice sledovaly, ale odběr udělal až tento nový doktor a hpv viry mám 😔 .

kacabacka
26. bře 2007

consti: a jak odebíral tu tkáň? Bolelo to?

consti
26. bře 2007

No docela jsme se bála.Známá tam dělá sestřičku, tak mě držela za ruku 😀 , že to bude jako trochu bolet 😅 .Ale musím říct,že to bylo Ok, bolelo to jen malinko, srovnání asi s tím, když tě někdo malinko štípne...Horší je, že pak jsme asi 4 dny slabě krvácela a špinila, nic příjemného, ale samozřejmě to už není nic hrozného 😉 .Tkáň se odebírá do zkumavky, v podstatě ti z čípku odštípne malé kousky tkáně. 😎

consti
26. bře 2007

karotky, tak pokud jste si věrní, mělo by být vše v pohodě 😉 .

karotky
26. bře 2007

Zatím ano. 🙂

consti
26. bře 2007

gratuluji.Ne, dělám si srandu.věrnost je podle mě základem vztahu.a vám se brzo narodí miminko, tak to ten vztah ještě zpečetíte 😉 .

karotky
26. bře 2007

Ale zase nejsem tak naivní,abych si myslela,že se to nikdy stát nemůže.Člověk by na to měl být připravený,aby to pak nebyl takový šok. 😉

draga
26. bře 2007

consti ty jo to mě vůbec nenapadlo očkovat se i když jsem už starší...ale mě už to asi fakt nepomůže fakt jsem myslela, že to je účinné jen holkám co neměly sexuální styk vidíš jaká jsem hlupajda...jinak ti držím palečky a uvidíš že to bude v pořádku

consti
26. bře 2007

draga díky.no já také četla, že se to spíš doporučuje mladším holkám, ale když mi to ten gynekolog doporučil.Mám ten čípek v takovém stavu,že to očkování bylo fakt to nej 😎 .Také doufám, že to bude v pořádku.hodně je to také asi dědičné(tím myslím problémy s čípkem).Má maminka s ním byla na operaci, když byla o pár let mladší než jsem teď já. 😔

draga
26. bře 2007

consti ono si dneska nevybereš to je pořád něco..ale aspoň, že už to očkování je, třeba se bude hodit našim dětem tak se kočko drž... 😵

consti
26. bře 2007

draga díky,až budu mít očkování za sebou, tak snad už konečně začneme pracovat na miminku 😵 .Už se těším a věřím, že se zadaří 😉 .

pitrs
26. bře 2007

Ahoj Holky, tak se přidávám do klubu.Cytologii mi Dr.dělá pravidelně 2x do roka a zatím je vše v pořádku i po porodu,i když Dr.mí na kontrole říkala, že tam něco je,ale výsledky jsou zatím v pořádku, tak jsem ráda.Vím, že mě asi jednou čeká plastika děložního čípku, máme to dědičné.O očkování jsem slyšela, ale měla jsem domění že mě se to už netýká, jsem ráda, že slyším opak 🙂

wendy7
autor
27. bře 2007

tak jsem z toho zmatená 😀 Má to tedy cenu nebo ne?

consti:na beremese nechodím,diskuzi jsem založila tady,tak nevidím důvod,proč bych si ji měla číst jinde 😀

Děkuji všem.

karotky:nechci strašit,ale nikdy nemůžeš vědet,co druhá polovička dělá 😉 Hodně štěstí.

karotky
27. bře 2007

Pokud máš náběh na rakovinu děl.čípku,nech se očkovat.
Já o tom opravdu neuvažuju,ale kdybych měla takové problémy jako Consti,bez váhání bych do toho šla. 🙂
Wendy...........ruku do ohně bych dala max.za sebe.Ale zatím si věříme a neměla jsem důvod manžela z něčeho podezřívat. 😉

kacabacka
27. bře 2007

wendy: nejlepší bude, když se zeptáš svýho mudra.

kiara2
27. bře 2007

ahoj holky no nedávno nám gynekolog pustil video při přednášce a rakovina děložního čípku hrozí lehkým děvám a taky těm kdo měl 20a více partnerů.....je samozdřejmý že to mají i ženy kteří měli jen pár partnerů ale to riziko je rozhodně nižší a už tam zas je zasažena genetika .....

4a
27. bře 2007

očkovat proti rakovině děložního čípku lze do zahájení pohlavního života.

consti
27. bře 2007

4a i po zahájení,viz výše.
wendy ta diskuze nebyla jen na beremese, ale i tady na koníkovi!Proto to upozornění 😉