Respektovat a být respektován. Líbí se vám tato kniha?

sarkabrezen
24. únor 2009

Většinu lidí, co znám, co se setkali s touto knihou nebo seminářem manželů Kopřivových, jejich principy nadchli. I pro mně bylo jejich objevení osvícením a přesně tím pravým... Jenže - přečíst knihu je jedna věc a každodenní realita věc druhá. 😒 Výchova je nesmírně těžká, zvláště když jsme sami vyrůstali v "typicky české výchově" a máme ji tak v sobě i podvědomě. Člověk se pořád přesvědčuje, že se bude chovat ke svým dětem jinak... a pak najednou s údivem a úděsem zjistí, že z něj vycházejí přesně ty samé věty, které slýchával jako malý... že jsou to jen pokyny, příkazy, rozkazy, křik... Nervy v kýblu a přitom dítě stále neposlouchá a co víc, je to čímdál horší... 😨

Převést principy RaR do praxe je těžké, hlavně ze začátku, je třeba toho v sobě hodně překopat... ale já věřím, že se to bohatě vyplatí, proto jsem rozhodnuta se s tím poprat. 😎 Vím, že RaR má i tady na Koníkovi spoustu příznivkyň, proto bych chtěla založit prostřednictvím téhle diskuse takový malý klubík 😵 , ve kterém si můžem pomáhat s různýma situacema, jak je řešit, povzbuzovat se, sdělovat si co pomáhá a co ne... a tak 🙂

elisn2
5. lis 2014

knížka R+R je skvělá. Je náročné zmněnit to jak jsme byli vychováváni, ale to úsilí stojí za to 🙂 . Sami se tím učíme být trpěliví a pokorní, pravdiví..... V situacích, kdy nevím jak reagovat se řídím tím, že ostatním nedělám to co by se nelíbilo mně. Říkám synovi ve všem pravdu, aby mi mohl důvěřovat. Nepoužívám tělesné tresty, kritiku, poučování, strašení......Byli jsme s manželem i na týdením školení R+R. Bylo to úžasné 🙂 Někdy v rozčílení použiji křik, ale když se uklidním a synovi jsem vynadal neprávem, tak se mu za to omluvím a večer před spaním si o té situaci promluvíme. Je důležité o věcech mluvit a odpustit si 😉

dagina
1. čer 2016

Ahojky, sice zde už dlooooouho nikdo nediskutuje, přesto bych ráda obnovila diskusi. Potřebuji prokonzultovat jeden problém, se kterým se mi dcerka svěřila..... . Je tady někdo aktivní, který se Rabr výchově věnuje????děkuji

betelgeuzz
6. čer 2016

@dagina ona se asi většina lidí přesunula do skupinky https://www.modrykonik.cz/group/4575/