Rodičovská na dva roky, návrat do práce a reakce okolí

katty1987
31. led 2017

Ahoj holky ...

Kdo dával dítko do školičky(jesliček) ve dvou letech, a vracel se do práce? Jak jste do zvládly, jaké byly reakce okolí?

Malá je hodně samostatná, společenská a vůbec se nebojí, mezi dětmi je nadšená. Když jdeme do herny, pustí se mě a vůbec mě nehledá 🙂 vždy jsem chtěla jít na dvouletou variantu, a když ještě vidím, že malá je vpohodě, tak se i do práce těším 🙂. Nemluvě o finanční stránce...

Reakce okolí jsou různé, od chápajících až po názory, že mé dítě je chudáček, měla bych s ním být doma do těch tří let, že bych se jí měla věnovat 🙂.

Jenže to znamená vymýšlet každodenní aktivitu, pro sice šikovné, leč dost akční a vztekající se dítě :D na což nemám nervy ani energii :D to nemluvím o každodenním vaření 🙂

Jak to máte/ měli jste Vy?

biedronka10
31. led 2017

@fallingstars diky. Kdybych nemela snahu a byla liny pracovnik nereknu, ale ja tam travim skoro kazdy den 12 hodin i jako tehotna, snazim se vse stihnout protoze je toho moc, ale nekdo holt neuvazuje, kdyz odejdu nikoho narychlo zaucovat nebudu, neni to prace ktera by se dala naucit po pul roce.

koordinatorka_odboje
31. led 2017

Me se spis ptaji, kdy uz pujdu do prace.

eva1987
31. led 2017

@katty1987 Ahoj, já měla rodičák u první dcery na 2 roky, byla samostatná, hravá, byla ráda mezi dětmi a byla bez plen, jesle jsem si zařídila už v jednom roce a neměnila bych. Bývala v jeslickach celý týden a zvládala perfektně, na okolí jsem nehleděla, názory ostatních lidí mě nezajímají a rodina mě podporovala. Teď máme druhé dítě a plánuji postupovat stejně, ale uvidím jak na tom malý bude, zda bude připravený a podle toho se rozhodnu.

budilinka
1. únor 2017

@gab1976 Pokud má matka smlouvu na dobu neurčitou, tak po 3 letech ji zaměstnavatel vzít zpátky musí.... a člověk na jejím místě "by měl" mít smlouvu na dobu určitou... Já třeba mám hnusnou zaměstnavatelku, takže vlastně ani nevím, jak to s mým návratem dopadne, byť takovou smlouvu mám. Neviděla jsem ji, ani s ní nekomunikovala od svého odchodu na mateřskou v květnu 2014.... A s tím zavřením vody s odchodem na MD a následně RD souhlasím.....