Škola a školka v Brně-Kohoutovicích. Zkušenosti, doporučení?

mariti
28. bře 2020

Ženy, prosím, není tu někdo s předškolními/školními dětmi z brněnské části Kohoutovice? Potřebovala bych nějaké info o místních školách (syn jde v září do první) a školkách (dcera bude předškolačka). Prožívám dost náročné období plné změn - stěhování, rozvod, do toho koronavir a omezení práce/financí. Prostě - přiznám se, že jsem výběr školy moc neřešila, protože na to zkrátka nebyl čas ani energie. Blbé ale je, že se na tu školu ted ani nemůžu podívat, dny otevřených dveří jsou zrušeny, zápis je taky zrušený, resp. probíhá on-line.. Jinak dám dost na intuici, na to, jak působí škola, lidi v ní atd, ale když holt jsou školy zavřené.... Nejblíže novému bydlišti bychom měli ZŠ a MŠ Chalabalova , ale na internetu jsem našla dost blbé recenze. Na druhou stranu, výhodou je, že jsou obě instituce v jedné budově. Tak nevím. Předtím jsem uvažovala o ZŠ Pavlovská a MŠ Adélka, příp. MŠ Bellova. Radši bych, aby škola byla v dochozí vzdálenosti, ale ne za každou cenu. To radši těch pár kiláků s dětmi dojedu do kvalitnější školy. Přijde mi to docela důležité rozhodnutí, které jsem možná podcenila, ale mám za sebou šílené období, takže proto... Budu ráda, když budete sdílet své zkušenosti, předem moc děkuji.