Sluneční brýle. Jaké, kde a za kolik kupujete dětem?

eliska_f
6. črc 2022

Ahoj holky, kdo kupujete dětem sluneční brýle, můžu se zeptat kde a zhruba za kolik? Já i manžel nosíme brýle (já nemám ani jedničky - půl a 3/4, ale manžel má přes 3..) - tak nechci kupovat úplný "aušus". Děkuju za tipy 🙂 syn 3 roky.

camelinka
6. črc 2022

@eliska_f normalne si tak kazdy dva roky nechavam delat z optiky, kde beru i normalni bryle...

zelenaesmolda
6. črc 2022

@eliska_f u Vietnamcu.V optice meli za 1500 a to fakt diteti,ktere je muze lehce polamat nebo ztratit nekoupim.

felixfelicis
6. črc 2022

Mam 6 dioptrii a kupuju detem v DM, HM...deti to stejne nevydrzi mit poradne na ocich a maji to spis pro pocit vlastni dulezitosti🙂 Zatim jen 1x prezily sezonu (z bryli pro 3 deti). Kdyz stoji stovku, tak me to tolik nemrzi.

hojda
6. črc 2022

Dětem Rossmann, DM, vydrží stejně jednu sezonu, protože podřou skla.

slecnami
6. črc 2022

Já naší malé koupila ve Sportisimu... 🙂

ekou
6. črc 2022

Decathlon

pampeliska1313
6. črc 2022

https://www.notino.cz/kietla/?f=1-3-90274&ppcbe...

Brala jsem Kietlu, zatím velká spokojenost, Kilian je má sice jen par měsíců, ale fakt drží, sedí mu, nepadaj, díky gumičce si je ani nesundá.:D mají myslím i pro větší děti od těch tří a dál i úplně od miminek.)

eliska_f
autor
6. črc 2022

Děkuji za tipy, přímo u optika o tom uvazuju, jak bude starší - aby mu to aspoň dvě sezóny vydrželo (přece jen ta hlavička ještě teď roste dost rychle).

martiniquest
6. črc 2022

Poznamka. Deti do 6 let by dlouhodobe nemely nosit slunecni bryle. Muzou zpusobit svetloplachost. Vim od sveho optika.

zelenaesmolda
6. črc 2022

@martiniquest
co znamena dlouhodobe?

martiniquest
6. črc 2022

@zelenaesmolda Na denni bazi a cele leto. Tyden u more je ok. Ale ne pravidelně denne

zelenaesmolda
6. črc 2022

@martiniquest
a je tam nejaky casovy limit kolik hodin nebo minut denne by ty bryle melo nosit?Jako kdyz bryle nosit nebude tak zase hrozi zanet spojivek,uplne si neumim predstavit male dite jak mu kapu do oci nebo mazu opthalmo septonex.

martiniquest
6. črc 2022

@zelenaesmolda takto podrobne jsme to neresili. Stacila mi informace nedavat diteti do 6 let.

martiniquest
6. črc 2022

@zelenaesmolda v zivote se mi nestalo, ze bysme ja nebo me deti meli ze slunka zanet spojivek (ani nikdo z mych kamaradek). Slunaky nenosime nikdo. Pouze manzel na rizeni.

klchudik
6. črc 2022

Pracuji jako optik....dětem se nedoporučuje nosit sluneční brýle krom nutnosti (zánět spojivek)...jejich oko se potom nesnaží "namáhat", děti jsou svetloplache a z velice části tyto děti mají větší pravděpodobnost dioptrických brýlí......kupte raději kšiltovku nebo klobouček..

areh
6. črc 2022

@eliska_f syn má z Decathlonu. Kouká se přes ně dobře

zelenaesmolda
6. črc 2022

@martiniquest
me se to prave stalo,od te doby ho mivam kazdy rok skoro v lete.

journals
6. črc 2022

Už třetí léto má syn Kietla, jsou super