Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

misi.21
12. únor 2010

ahoj sedmitecka,proč nemám vajíčka mi přesně nikdo neřekl,akorát že se to s věkem zhoršuje a po clostilu taky žádná sláva. Prý si na to vaječníky hrozně rychle zvikly a proto přestaly reagovat.Doktor mi nabídl ještě jeden cyklus se 3 prášky deně,ale to jsme po domluvě zamítli s tím že by to byl pravděpodobně akorát další ztracený měsíc. Na začátku června máme svatbu a chceme to stihnout do té doby. Na konci měsíce jedeme do CARu a dají mi rozpis dalších kontrol a začneme.
Můžete mi prosím poradit kdy se při IVF začíná se stimulací a jak dlouho to asi tak trvá od začátku stimulace až po ET? Myslím že mi doktor při první návštěvě říkal něco o dvou měsících,ale nejsem si jistá,ale neříkal terý DC se začíná...

eustoma
14. únor 2010

ahoj holky, dlho som u vas v diskusii nebola. idem vam zapriat krasneho valentina, uzite si ho s milackom 😉.

misi: mne zatial bolo povedane, ze pred ivf budem pichat injekcie od 2.DC a budem ich pichat 5-10 dni - podla toho ako budem reagovat. neviem ci pri roznych hormonoch je to rozne, to neviem.

rampepurda11
autor
14. únor 2010

Ahojky holky,
muj pritel taky docela spolupracuje. Ale uz je i na nem videt, ze ho ta dlouha doba trapi a neni si sam sebou jisty☹

Jinak ja jsem ted 13DPO nebo 15DPO, teplota je stale nahore, vecer mi byva zvlastne spatne od zaludku... Ale kdo vi co to je... Delala jsem si test - prouzek. Druha carka je slaboucka, vidim ji tedy i z 1 metru, ale nevim... Diky mereni bazalni teploty jsem si testiky moc nedelala, tak netusim, jestli se tam ta slaba carka neobjevuje vzdycky. Nemate s tim nektera zkusenost?

Jinak pokud se nezadarilo, pujde pritel zacatkem brezna na spermiogram.

Pici: Co mereni BT? Jak to jde?

Taky doufam, ze ten rok 2010 bude pro nas vsechny stastny!!! 😉

pici
14. únor 2010

rampi... drzim ti moc moc moc palce... ta slaba ciarka sa teda veru nikdy len tak neobjavuje. objavuje sa slabunka len ak je v krvi pritomnost vytuzeneho hcg hormonu... a cim viac ho je, tym je ciarka silnejsia.... na zaciatku tehu totiz niekto ma len malinke hodnoty hcg preto sa sfarbi len naznakom. kazdym dnom by to malo silniet.. ja myslim, ze sa mozeme radovat...
bazalku som nezacala, nejak sa mi do toho nechce. manzel ma vysledky na vsetky pliagy ako ureaplazmy, mikozy, pohlavne choroby a neviem co vsetko negativne.. zajtra ide k dokymu sa dohodnut, co s tymi spermiami... :DD
a ja idem v utorok k dokymu...

rampepurda11
autor
14. únor 2010

pici: Ja se docela radovala do te doby, nez jsem udelala ten test... Zatim te slabe carce neverim ani trochu, no kazdopadne dalsich par dni rozhodne...
Uz jsme tady o vitaminech psaly, ale uz nevim... Tvuj manzel zadne do ted nebral?

pici
14. únor 2010

nie nebral rampi.. no ja sa budem tesit na to, co o par dni napises 😀 😀 😀 drzim ti moc moc palce. idem s manzelom na vinko aj s kamaratmi tak dneska by sme mali aj sexovat haha

rampepurda11
autor
14. únor 2010

Kdyz je nebral, tak vam Dr. rekne, jake jsou nejlepsi a za par mesicu se urcite zadari... 😉 Uzijte si vecer, ja do sebe hrnu chemicky vzorecky, takze vecer bude taky kraaasne stravenej 😠 .....
Kdyz nad tim vic a vic premyslim, tak mi prijde, ze je na tom testu jen rozpita barva... Ach jo☹

pici
15. únor 2010

rampi. sprav si druhy a uvidis. podla mna to neni ziadna rozpita farba.
manzel dostane profertil si myslim, nieco take mu hovorila sestricka :D
a ja idem zajtra k dokymu konecne....

rampepurda11
autor
15. únor 2010

pici: Jeste pockam... Pokud bude teplota porad nahore, zkusim ho zase o vikendnu. Vzdycky mi ty testy akorat rozladi☹
Uz vis, co napsal Dr. manzelovi? Zitra ti budu drzet palce, at se veci pohnou dopredu🙂

pici
15. únor 2010

no vies co? povedal mu, ze pohyblivost je na hranici este spravi z ejakulatu kultivaciu, lebo mozno v tom nieco ma, co znizuje pohyblivost... tak ze pocka a potom sa uvidi ze nechce nasilu mu nieco davat
mna neskutocne boli lavy vajecnik. pravy ani neviem ze mam uz mam paranoju ze tam nieco mam. tak sa zajtra tesim k dokymu ze by si ani neverila. potom hned sem napisem co sa dialo.
no ja by som to s tym testom nevydrzala....

rampepurda11
autor
15. únor 2010

pici: Jsem zvedava, co s tebou Dr. podnikne. Drzim palecky. A kdy bude mit manzel vysledky?

lorca: Koukala jsem na bereme.cz a musim rict, zes mela krasnou svatbu a byla jsi naaadherna nevesta 😉 My porad nejsme rozhodnuty, kde svatbu spachat, tak je to dobrej typ🙂

pici
15. únor 2010

no aj ja som zvedava
manzel musi doniest znova bojovnikov lebo permiogrma mu robili v ambulancii a kultivaciu posielali a to sa niekde stratilo :D

karol84
15. únor 2010

ahoj holky,

rampepurdo, to vypadá hodně nadějně 🙂 držím palce a věřím, že vám to vyšlo 🙂

misi, nevzdávej to - když se ti udělal jeden takový krásný folík, bude i další. já nemívám žádný a přesto věřím, že to vyjde 😉

pici, manžela je mi teda líto. snad už budou tentokrát opatrnější

petulr.
15. únor 2010

ahojky....jsem tu spravne jak na miminko???

pici
16. únor 2010

no akurat som dosla od dokyho
urobil mi vysetrenie cytologia bude o dva tyzdne vysledky
som 13DC takze by mala byt v tele nejaka tekutina, ktorej mam o polovicu menej, takze nemam ovulaciu
sme dohodnuty zatial tak ze ked dostanem menstruaciu mam mu zavolat a objedna ma na rtg malej panvy, hormonalny profil atd. a bohuzial sa nevyhnem ani laparoskopii.. takze som trosku mimo dneska. idem ku kamoske caka ma s ranajkami... no som si naivne myslela ze mi povie, ze mi vlastne nic nie je...

viete nieco blizsie o laparoskopii?

rampepurda11
autor
17. únor 2010

Karol: dekuju🙂 Nadejne to zatim vypada, ale pokud to nevyslo, tak ta facka do reality bude asi desna☹

pici: Tak to mi lito... Koukam, ze vzorky se zahadneji ztraceji vsude☹ A z tech tvych vysetreni nebud vystrasena. Neni to nic prijemneho behat do Dr., ale urcite vam pohodou a za chvilku se budes chlubit fotkama briska🙂

petulr: Ahojky, jsi tu spravne.-) Jsme radi za kazdou novou snazilku🙂 Jaky je problem u vas?

pici
17. únor 2010

rampi no uz by som to mala najradsej vsetko za sebou..... ty si este netesta? no mohla by si nech vzbudis u nas stratebu nadej moc ti to prajem
ahoj petik vitaj u nas

rampepurda11
autor
17. únor 2010

pici:
Tomu verim... Takze ted cekas na MS a pak se to zacne hybat, ne? Vim, je to otrava behat po Dr., ale kdyz to ma pomoct...
Jinak ja jeste netestovala. Nemam odvahu. Takhle tak nejak doufam, ze to vyslo, kdyz mam uz 16DPO (nebo 18DPO) vysokou teplotu (ty cykly predtim jsem ji mela jen 12-13DPO a prisla MS).

Karol, jak prohihaji vysetreni tobe, uz te ty chmury trochu pustily? Doufam, ze se to už obraci k lepsimu! 😉

A co jinak nového???

pici
17. únor 2010

rampi... no uz sa neviem doskat ms to mi mozes verit. vsetko ma svoj cas a dovody, tak to tak aj beriem. netreba depkovat. ked sa veci daju riesit tak vzdy je nadej....

a ja by som s tym testovanim asi urcite nevydrzala, mas moj obdiv za pevnu volu ty kokos...

karol.. ako sa mame? napis pekne ako pokracujete .....

a noveho? noveho nemam nic, manzel je velmi pozorny, zacal mi varit vselijake dobrotku dietne... mnam mnam, zacala som cvicit lebo inak by som sa zblaznila.. a dokonca ma to celkom zacalo bavit... zbavim sa vsetkej zlej energie a som kludna

babulka9
18. únor 2010

ahojte...som tu prvykrat. my sa snazime o mimco uz asi tak dva roky a pol a zatial nic...som rada, ze existuje tato stranka, kde sa mozme podelit o svoje skusenosti a hlavne pocitmi...
drzim vsetkym palce, aby to uz konecne vyslo a boli sme stastne 🙂

sedmitecka
18. únor 2010

ahoj holky, dlouho jsem se tu nebyla kouknout, tak všechny zdravím 🙂
ahoj babulka, vítej, my se snažíme rok a čtvrt a taky nic.....no azrovna jsme se dozvěděli výsledky posledních vyšetření, která jsme ještě neměli hotová a zase jedno velké NIC - nikde žádný problém, vše je jak má být a stejně to nejde....už to řešíte s doktorama nebo ještě čekáte a věříte??? 😉

pici
18. únor 2010

ahoj babulka,vitaj medzi nami.skoda sice ze zrovna v tejto teme, ale verim ze raz budeme mat zalozenu nejaku fajn tehulkovsku diskusiu :D

sedmitecka.. a ake vysetrenia ti robili? poviem ti ze moji znamy boli obaja v poriadku, na komplet vsetkych vysetreniach, a vysledok bol ze nie su kompatibilny.. boli na umelom a dneska cakaju dvojicky

sedmitecka
18. únor 2010

pici, máme už právě hotové všechna vyšetření - spermio, můj hormonální profil, endokrinologie, krevní odběry nás obou na pohlavní nemoci, chlamydie, imunologie, protilátky na spermie a vaječníky, stěry na kultivaci - mikrob., a nikde NIC...takže nevím, proti čemu bojovat, všechno prý jako v atlase 😀
myslím, že právě ta kompatibilita se zjišťuje z krve - imuno a ta vyšla ok....já na 99 % čekala, že budu likvidovat spermie 😀 ale nález ok - žádné protilátky....jediné co ještě zbývá je laparka a do té se mi fakt nechce, ani doktorka v CAR mě na ní nežene, ze UTZ vypadá vše v normálu, bez cyst, tekutiny atd...

pici
18. únor 2010

nechcem byt nejaka mudra, ale utz nie je invazivna metoda. laparku mi moj doky odporucil prave preto, aby si bol na 100% isty ze tam nie je vo vnuntri nejaky hacicek

sedmitecka
18. únor 2010

právě, já jsme čekala, že mi bude doporučena, ale ne....tak nevím, zase si říkám, abych nešla třeba 2x zbytečně na IUI s eventualně neprůchodným vejcovodem ☹

pici
18. únor 2010

neviem ako je to u vas ale ja si pisem s jednou kockou a ta musela laparku prave kvoli centru asistovanej kam sa chystali absolvovat... prave aby to nebolo kvazi zbytocne

pici
18. únor 2010

babulky moje idem zajtra lyzovat do nedele, trosku do hor sa odreagovat :D tak sa mi tu drzte, plodte a dufam rampi ze ked pridem tak ta prehovorim na testovanie.. uz sa neviem dockat :D

sedmitecka
18. únor 2010

pici, krásné hory přeju, my jedem až příští víkend a už se nemůžu dočkat 😉

babulka9
18. únor 2010

ahojte..dakujem za privítanie. ja som tiez uz presla vsetkymi moznymi vysetreniami, medzitym mi zistili aj polycysticke vajecniky (s cim suvisí nepravidelna ovulacia) a aj endometricky nador, ktory bol tak velky, ze ma museli rezat (apon skontrolovali aj priechodnost vajckovodov). slubovali, ze uz to pojde jednoduchsie. pol roka pred operaciou som uzivala lieky a pol roka po nej. teraz sa rozhodol doktor pre poslednu moznost a to spermiogram manzela. doteraz mu ho nerobi, pretoze uz ma jedno dieta s prvou zenou. ked bude aj ten ok pojdeme do centra. mam z toho obavy a stale dufam, ze to pride aj bez toho, ale ak nam maju pomoct...

sedmitecka
18. únor 2010

babul, neboj, já jsme se po návštěvě CAR dost uklidnila, cítila jsem se tam dobře a věřím, že nám pomohou...zatím mám na 2 cykly ještě hormony, a když se ani s jejich pomocí nepovede, šup hned na IUI 😉