Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

pici
9. bře 2010

je to este velmi skoro si myslim.. nemusis mat dostatok hcg na to aby to ukazalo tvoje tehu.... ake vam davali sance v centre?

lorca
9. bře 2010

Ahoj holky,

tak to máme za sebou. Včera už jsem nestihla napsat, měla jsem toho za celý den až nad hlavu.

Hned po první návštěvě nám řekli, kde je s největší pravděpodobností problém. Ten se našel bohužel u nás obou. Manžel neměl výsledek spermiogramu úplně výstavní. Mršek má sice hodně, ale jsou potvůrky dost líné. Prý to neni zase až tak tragické, že to může být za 3měsíce úplně jinak. Má brát selen a zinek (ten už sice jeden čas bral, ale pak ho vysadil)- teď když to slyšel i od MUDr. tak snad bude brát pravidelně. Já mám s největší pravděpodobností anovulační cykly. Podle UTZ řikal, že folikuly jsou na to, že je 10den cyklu malé a nevypadají, že by chtěly růst. Takže na příští cyklus jsem dostala Clostyl a musím tam zas naběhnout. Byla nám doporučená IUI. Tak to tak vypadá, že kdybychom do CAR nevyrazili, tak se jen tak miminka nedočkáme.
Jinak v CAR byli moc příjemní a pan doktor nám nejdříve vše ochotně a logicky vysvětloval. No strávili jsme tam přes 2,5hodiny. Teď nějak ze mě všechno spadlo. Říkám si, že vše bude dobré.

😅

lalina846021
9. bře 2010

lorca budu ti držet pěsti,určitě vám pomohou

megynka
10. bře 2010

pici, ja som myslela že si niekde písala, že ti to nebudú robiť v narkóze ale hysterku predsa robia, možno som si to zle prečítala 😉

megynka
10. bře 2010

pici, tak som si fakt myslela, že ideš len na vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov, to robia bez narkózy a čo som počula je to dosť nepríjemné, ale ak ti budú robiť hysteroskopiu, tak to je v pohode, uspia ťa, vyšetrie ti maternicu sondou, trošku ti ju nafúknu aby všetko videli takže keď sa zobudíš bude ťa trošku pobolievať bruško a slabo budeš krvácať a na druhý deň pôjdeš domov, no a s veľkou pravdepodobnosťou ti nič nezistia 😉 🙂

pici
10. bře 2010

megy... mas v tom trochu zmatok... hysteroskopia sa robi bud "zaziva" a je to zistovanie priechodnosti vajecnikov pomocoui zrengenovania malej panvy so vstreknutim kontrastnej lasty... alebo sa robi hysteroskopia v ramci laparoskopie, cize pod narkozou.... to je s nafukovanim plynom atd...

nie kazdy robi hysterku v narkoze... ja idem "nazivo" tak uvidime ako si to budem uzivat....:D

megynka
10. bře 2010

pici, viem presne čo mi robili, bola to hysteroskopia v narkóze a bez laparoskopie a ani priechodnosť vajíčkovodou mi nerobili, mám v tom jasno 🙂

pici
10. bře 2010

lorca... no budem na teba mysliet. ja idem manzelovi tiez kupit zinok a selen, lebo ma trosku lenive mrsky....a ja tiez nemam ovulaciu...

evaav
10. bře 2010

Dobré ráno můžu sem vstoupit?
lorca u nás byli stejné problémy jak u vás před třemi lety jsem byla na IVF a dopadloto,ale předtím jsme se snažili tak tři roky určitě a taky mně nedorůstali folikuli A MANŽEL MI ŘEKLI MÁ JICH HODNĚ,ALE JSOU LINE taky jsme šli na IUI to nám nedopadlo tak pak hned na IVF a taky ty dva roky předtím mě dávali ten Clostibedig nebo jak se to píšeTaky když jsme šli na IVF tak ten den se manželovi spermouši tak zlepšili,že jsme nemuseli si dělat to že se spermijka píchne do vajíčka.No ted po letech jsme chtěli do druhého a u mě zase ten problém tak jsme šli do KET a ted čekáme jak dopadneme

pici
10. bře 2010

megy...jaj no ano... da sa to aj tak. ja som si myslela , ze myslis ze hystero sa da len v narkoze..... tak pjepac..:D
a naco bola potom ta hystero dobra? boze ked kazdy to robi inak. tak potom som z toho debil.. inak aka haluz ze niekto to robi pod narkozou niekto nie.. bomba... :D

megynka
10. bře 2010

pici, bolo to na nič, len som mala nervy že musím zbytočne prespať v nemocnici, lebo to tam bolo otrasné, nakázali mi to vyšetrenie v Prahe keď som tam išla na IVF, že vraj či nemám na maternici niečo čo by bránilo otehotneniu, ale bolo to fakt zbytočné

pici
10. bře 2010

no a co presne ti robili?

capricej
10. bře 2010

Ahoj děvčata 😔 tak dneska musím na inekci, protože mi nedošla potvora už déle asi nemá cenu čekat dneska je to už 41 den. Takže zasemi pichnou utrogestan a pak pokud příjde mrcha tak budu od páteho dne brát clostibelgyt. No už se nemůžu dočkat 😢

vveru
10. bře 2010

Dobré ráno holky,
Lali, moc držím palečky aby to vyšlo, opravdu je ještě brzy, ale vydrž!

Megy, tak to je zajímavé, něco na tom je, takový sexuální absťák-třeba to vyjde, budu na Vás myslet.

Taky mi budou dělat tu hysteroskopii v narkóze s laparoskopií, ale také už jsem slyšela, že jí dělali samotnou na živo . . .

lalina846021
10. bře 2010

veru děkuji,vydržím.Ještě jsem to nevzdala a budu bojovat.mě dělali laparoskopii v narkóze a musela jsem bejt v nemocnici 3 dny.

sedmitecka
10. bře 2010

holky, tak hysteroskopii na živo bez uspání bych tedy vážně absolvovat nechtěla 😉 ☹ ☹ ☹ to byste si asi vážně dost "užily"

lalina846021
10. bře 2010

sedmitecka souhlasím s tebou já bych jim to tam zbourala 😀

pici
10. bře 2010

sedmitecka a lali.. dakujem.. znie to povzbudivo :D ja idem na to zajtra. bez narkozy....

pici
10. bře 2010

baby mate vytypovane konkretnu znacku tych vitaminov pre manzelov selen a zinok? ci mam kupit barjaky?

lalina846021
10. bře 2010

pici promiň,ale ty jsi určitě silná bojovnice a zvládneš to.Mě hysteroskopii nedělali ale třeba ti dají nějakou oblbovačku,snad to nejsou takový tyrani

pici
10. bře 2010

lali.. vies co? NEDAJU. volala som so sestrickou, ci nieco dostanem, nejake oblbovaky, kvoli tomu ze to idem do ineho mesta, ci mam dojst s niekym kto ma potom vezme, a ona ze nie, ziaden oblbovak... aha.. tak oka... no idem do toho, co ine mi ostava...

sedmitecka
10. bře 2010

pici, ty ale nejdeš na hysteroskopii, hsg je rentgen a prý je dost nepříjemné jen to vpouštění kontrastní látky, kolegyňka tady z práce říká, že to bylo v pohodě 😉
klasická hysterka se bez narkózy fakt nedělá, to bys asi lezla po stropě 😒

pici
10. bře 2010

aha! tak to je moja dezinformacia.. lebo som niekde citala ze hsg a hysterka je to iste.. jaj boze.... uz som z toho na prasky...

lalina846021
10. bře 2010

Pici tak to jo,tak buď odvážná,nic jinýho se nedá dělat,to zvládneš,musíš
Sedmitecka já dělám ve zdravotnictví a taky bych se divila kdyby klasickou hysterku dělali bez narkózy(moje švagrová na ní byla před 4 dny a dělali jí to v narkóze)
pici:pokud ti budou dávat jen tu kontrastní látku tak to je jen nepříjemný tlak,to určitě vydržíš,neboj

pici
10. bře 2010

no ja som to evidentne trochu doplietla.. on mi hovoril hsg a ze potom mozno laparka. tak ja som toho tolko poprecitavala ze sa mi to doplietlo...
lali. das blizsie info ako sa to robi? ci nemam sa radsej pytat? hej hovoril mi ze nejaka latka + rtg malej panvy...

lalina846021
10. bře 2010

Já nevím teda jak ti to budou dělat,ale jsou dvě možnosti:Hysteroskopie je metoda, která umožní prohlédnout děložní dutinu. V jejím průběhu vyšetření je možné provést i léčebný zákrok nebo odebrat vzorek tkáně.
Výkon se provádí v celkové anestezii, tak že nic nepříjemného cítit nebudeš.
Lékař zavede do pochvy zrcadla jako při klasickém gynekologickém vyšetření. Pomocí speciálních nástrojů si přichytí děložní čípek a zavede přes něj hysteroskop. Napustí děložní dutinu vyšetřovacím médiem (tekutina, která oddálí od sebe děložní stěnu, aby ji bylo možné prohlédnout) a provede vyšetření, popřípadě odebere z dělohy vzorek nebo provede jiný léčebný výkon. Endoskopické nástroje umožňují širokou škálu úkonů - střihání, řezání, stavění krvácení, šití, oplachování, odsávání, použití laseru a další. Na konci výkonu lékař hysteroskopem odsaje tekutinu z dělohy, přístroj a ostatní pomocné nástroje vyjme a pochvu opět desinfikuje.
Takhle nás to učili ve škole-to nemám z hlavy ale z knížky.
A nebo pak je druhá verze a to se jmenuje hysterosalpingografie - RTG vyšetření s kontrastní látkou, hysteroskopicky s optikou zavedenou do děložní dutiny a laparoskopicky, kdy je optika zavedena do dutiny břišní a dávají jen nějaký oblbovačky
Teď z toho máš velkou hlavu viď?Možná si se radši neměla ani ptát! 😀 Neboj vydržíš to

sedmitecka
10. bře 2010

pici, neboj, kolegyňka, která na tom byla loni, ti vzkazuje, že fakt nebolí, jen je to prý nepříjemné, tlak a pnutí....a trvá to chvilku. ona říká, že se bála jako čert a zvládla to ok, žádný negativní zážitek z toho nemá 😉 budu na tebe myslet a držet palečky!!!!!!!!!!

lalina846021
10. bře 2010

pici souhlasím se sedmiteckou

pici
10. bře 2010

no dievcata... trosku som dosrata, poviem vam pravdu...ale to prejde... doky je super. urcite to zmaknem len by som chcela aby bolo zajtra uz o takomto case. na 10,00 tam idem a ak nebude nahodou rodit, tak by som to mala mat uz za sebou., potom vam napisem zazitky....

nikto nereagoval na ten selen a zinok???? odporucate nejaku speci farmaceuticku firmu, ci je to jedno co kupiM? teda od koho???

megynka
10. bře 2010

pici, držím palce, to zvládneš, baby tu krásne popísali hysterku, tú fakt nerobia bez narkózy, na to čo ideš ty bola tiež moja jedna kolegyňa a hrozne sa bála, je to nepríjemné ale vydržať sa to vraj dá 😉 a keď chceme raz rodiť tak to bude hračka, budeme na teba myslieť 😉
babeny nemôžem písať aby ma nevyšupli s práce, škoda, čaute