Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

megynka
1. črc 2010

@cerkutka vitaj 😉 svadobná cesta v Mexiku - to musí byť krása 😵 no s tým stereotypom máš úplnú pravdu, človek sa musí uvoľniť, odreagovať, možno zmeniť vzduch, ale toto pomáha len ak sú obaja zdraví a v dnešnej dobe je žiaľ stále viac a viac párov, kde má jeden alebo druhý alebo obaja nejaký zdravotný problém a tu už zmena prostredia nepomôže 😒

cerkutka
1. črc 2010

hmm.........neviem no..........podla mna ked to nie je vyslovene celkova neplodnost tak sa vsetky problemy daju vyriesit a nemusi to byt zasahom lekara....🙂 poznam niekolko zenskych ktorym lekari povedali ze len s tazkostami otehotneju a nakoniec sa to aj tak stalo........ved ked sledujete media tak aj mnohym znamim osobnostiam sa to stalo a netaja sa tym, teraz najnovsie Polnisova.......ale aj predtym viacere osobnosti....ja ked to tak potichu dookola sledujem tak mi to pride tak ze ked to ma prist tak to pride a treba tomu urcite prispiet svojou velkou castou ale zas na druhej strane mne stale ked pride mrcha tak namiesto neakeho zrutenia sa si uvedomim ze jeej tak mam dalsi mesiac v ktorom si mozem uzivat chodit na akcie a riesit si svoje veci ci uz profesne alebo sukromne.🙂...proste si vytiahnem z toho zleho to dobre🙂 to robim posledny pol rok a som sama zo seba vytesena lebo predtym som bola zdevastovanaa nic sa mi nedarilo naopak teraz sa mi zacalo darit skoro vo vsetkych oblastiach zivota a ja verim ze takymto sposobom pridem aj k vytuzenemu cielu ktorym je babo...🙂) nemam rada reci typu nemysli na to samo to pride....ale....ono to funguje vo vsetkych sferach tak mozno to bude fungovat aj v tejto.......len este som sa nedostala k tomu ako to urobit - lebo to sa podla mna neda🙂 ale pracujem na sebe haha🙂)

megynka
1. črc 2010

@cerkutka no až sa budeš snažiť napríklad 5 rokov a stále nič.... čo potom?! 😒 myslím že donekonečna sa zásah lekárov odkladať nedá a myslím že vyšetrenie u lekára tiež netreba odkladať donekonečna

cerkutka
1. črc 2010

no ked sa budem snazit 5 rokov a viac tak budem uz v inej kagetorii🙂 teraz sme vsetky v kategorii nieco vyse roka a tak sa snazim povzbudit nielen seba ale aj vsetkych dookola🙂 a nerobim to iba tak....ako som uz pisala vidim to na mojich kamoskach ktorym sa to podarilo skoro vsetkym ktore chceli🙂

cerkutka
1. črc 2010

@megynka a ty sa ako dlho uz snazis??

pici
1. črc 2010

cerkutka vitaj.. a dlho neostavaj
vsetky sme boli plne optimizmu akym oplyvas ty.. kazdym rokom ci mesiacom bohuzial optimizmus opadaval... keby som vedela, ze sme v poriadku obaja tak to naozaj necham asi " ved to pride ked ma prist " takto sme to nechali rok a v podstate som rok stratila zbytocnym snazenim, lebo som chora. tak a keby som takto dalej cakala a verila ze ved to pride ked ma tak bohvie kedy by som sa dopracovala k babatku ked teraz je to dva roky a to som u dokyho rozcapena viac ako doma s muzom:DDDDDD
je to velmi individualne, ja som svoj zivot prisposobila snahe mat dieta, prestala som fajcit, pit, zdravo som zila, cvicila a hovno z toho. s prepacenim. proste ked je problem niekde inde, tak ani entuziazmus a velke nadsenie ti nepomoze

yasminne
1. črc 2010

@takata ahojky ako su na tom tie datumy z gnostik centra oproti tvojmu cyklu a ovulacnej dobe podla testov a BT? tiez to mas kazde v ine dni ?? je to zvlastne ze biorytmus je na tom inak ako tvoj cyklus tak som zvedava my sme si s manzelom poveali ze tiez to skusime podla ovu testu ako vzdy a potom aj podla datumov biorytmu.

a tiez suhlasim s kockami aby si o takej zmene a silnejsom krvacani povedala doktorovi... neviem odkial pochadzas ak nahodou z BA viem Ti poradit jedneho velmi prijemnehom citliveho a starostliveho gynekologa.

pici
1. črc 2010

moja skusenost: ja som si velice nakupila ovu testy. pre istotu tak 40, na kazdy den, predsa len som brala 7 rokov HAK tak som svoje telo nepoznala. tak som sa testovala aby som bolesti vo vajecniku / vzdy len v lavom/ vedela zaradit k obdobiu ovulacie. + som mala ten mikroskop. no a velice som sa tesila, ze vajecnik boli, mam 28dnovy cyklus vzdy mi sedeli vypocty podla internetu ked ma by cca ovu, plus papierikove tie testy a takisto papradie na mikroskope.. a cuduj sa svete... JA SOM NIKDY NEMALA OVULACIU! vajecniky sa iba tvarili ze ovulujuuuuuuuuuuuu, nikdy tam nebolo dostatok tekutiny aby vobec nieco sa vypudilo z nich... kvoli tej endo co mam...

yasminne
1. črc 2010

@megynka tak nech mas tych vajicok co najviac moja svagrina ked toto podnikala tak sa smaial ze je ako taka kvocka mala ich 12 a to ja uz neviem ci je to malo alebo dost...
tak drzim palce, to cakanie az ti potom vlozia embryko je nekonecne viem aka bola svagrina vzdy nervozna a uz do predu sa bala ze to opat nevyjde neviem k comu to bolo dobre sa takto trapit....
ale mysli na babatko a na to ako sa s nim budes maznat az sa narodi 😉 podla mna to je ovela lepsie

yasminne
1. črc 2010

@pici tak to je zvlastny jav a teda to musi pekne zavadzat a az tvoj lekar Ti prisiel na to ze nemas ovulku? ja som bola par krat u gynekologa prave v case ovulky a vzdy mi povedal ze s ktroeho vajecnika a presne mi to potvrdilo bolesti kde som ich citila a vzdy sa smial ze co robim u neho na stole ze mam utekat za manzelom do postele 😀 no len to boli take nahody ze vtedy prave drahy niekde na sluzobke...kamaratkin gynekolog zase predpovedal presnu hodinu kedy to maju robit a chudaci davali si budik na stvrtu rano, ale ono im to hned aj vyslo.

pici
1. črc 2010

@yasminne
lebo ono ovplyvnuje myslim tie testy prave ta tekutina.. tu som mala. ale asi polovicne hodnoty..a videl to podla folikulometrie

yasminne
1. črc 2010

@pici ja som si neni ista ci mi niekedy niekto robil folikulometriu vies mi popisat ako to preieha?

pici
1. črc 2010

@yasminne teraz nechcem trepat ale mne sa zda ze tou vaginalnou sondou mi to robil ?????? nepamatam si fakt, uz tolko veci mi robil a strkal tam , ze nepamatam fakt

cerkutka
1. črc 2010

@pici a ako si na to prisla ze si chora?? vies myslim predtym ako si isla k lekarovi?? mala si neake potiaze?? pretoze ja mam napriklad svoju menstruaciu ako hodinky presne 28 dni dokonca mi chodieva aj v tu istu hodinu alebo pribliznu........moj muz sa smeje ze keby ze sme na pusti a nevieme aky je den tak sa dopohody orientujeme podla toho🙂 podla ovulacnych testov ovulaciu mam tiez....tak neviem no....🙂 ja som v zahranici a este chvilku tu chceme ostat takze tomu nechavame volny priebeh, ked sa vratime na SKK tak sa do toho pustime naplno....a ked to nepojde tak urcite vyhladame pomoc, ale ja som citala ze az po dvoch rokoch by sa malo ist l lekarovi...🙂)

siskamiska
1. črc 2010

ahojte baby,
som tu lebo som uz zufala, ale myslim, ze s vami mi bude lepsie. S priatelom sa snazime otehotniet, ale tiez to nejako nejde. Isla som teda k lekarovi, ten mi zistil, ze mam funkcny len jeden vajecnik. Teda z internetu som vycitala, ze ovulujem len kazdy druhy cyklus (co nie je nic moc). Lekar nam teda dal cas este do septembra, ze mozno v lete aj motyka vystreli tak uvidime, ked nic mam prist na testy ci nie som sterilna pripadne priatel. Kedze mi vobec, ale vobec nic nevysvetlil, prosim Vas ako prebiehaju tie testy, co to vlastne je ? dakujem krasne silvia

takata
1. črc 2010

@yasminne - no, tie testy z Gnostik centra su velmi zaujimave, pretoze ovulacny cyklus a tzv. fertilny cyklus (to su tiez plodne dni, len podla biorytmu) nie su zhodne. Lisia sa, len malokedy su zhodne s ovulacnym cyklom. Dokonca fertilny cyklus ti moze vyjst aj vtedy, ked mas menstruaciu.
Je tam o tom velmi vela popisane a zmysel to rozhodne dava - ved su aj take pripady, ked zena otehotnie prave, ked ma menstruaciu. No, je to vsak na zvazeni kazdej zeny, ci mat sex aj cez mrchu... Mne zatial (nastastie) ziadny termin takto nevysiel.
Jednoducho: ano, biorytmus ti udava trochu (pripadne uplne) ine terminy vhodne na oplodnenie, ako ovu cyklus. Ak sa tieto dva terminy nahodickou pretnu, je o to vyssia sanca na bejby.
V kazdom pripade si myslim, ze za vyskusanie to rozhodne stoji. Teda, moj nazor. Je to velmi pekne a zrozumitelne napisane.
Ja som z Levic, ale dakujem ti ochotu mi pomoct, je to velmi mile od teba. 🙂

takata
1. črc 2010

@cerkutka - VITAJ!
Samozrejme, mas pravdu, vela robi aj pozitivne myslenie a pohoda... Lenze, po istom case sa clovek zacina pytat, ze kde je chyba - ked sa stale nic nedeje. Ja som tomu tiez isty cas neprikladala vyznam - ved, to je malina, splodit dieta! Ibaze, neskor som pochopila, ze to tak nie je. Zial. Citala som, ze kazdy mesiac ma zena iba 20% sancu na otehotnenie a to v pripade, ze je zdrava. Co potom v pripade, ak ma nejake komplikacie ona, alebo jej partner...?
Ja tu tiez nie som dlho, ale za ten cas som pochopila, ze pozitivne mysliet je sice krasne, ale nie je to vsetko. Treba to mat "poistene" aj od lekara, ze zena je zdrava. Treba zistovat, kde je ta chybycka krasy, ktora brani pocatiu babatka.
Je to ako s ucenim na skusku. Darmo pozitivne myslis a hovoris si, ze tu skusku zvladnes, ked sa pred tym nic nenaucis. Co ti to pomoze? NIC.
A co sa tyka tej dovolenky a robenia babatiek - mas pravdu - to som aj ja velakrat pocula. Najlepsie by bolo sa vybrat na par mesiacov niekde pri more - skoda, ze taketo veci zdravotna poistovna nepreplaca... 🙂 🙂 🙂

cerkutka
1. črc 2010

🙂) ja aj tak teraz nemam na vyber.......pretoze kedze som v zahranici tak tu k lekarovi moc neda ist..gynekologovia bud tu nefunguju alebo su neskutocne drahy takze nam neostava nic ine iba skusat a ked to nevyjde tak potom bud. rok ked prideme na SKK tak sa dame vysetrit🙂) ja som bola na vysetrenie ale iba take vseobecne s tou sondou a tak...ci je vsetko OK....ale nic co sa tyka tehotenstva, gynekolog povedal ze az ked sa nam nepodari po roku roku a pol...len my sme aj dost lenivi ...niekedy aj viem ze by sme mali na to skocit lebo prave mam ovulkku ale ked sa nam nechce tak sa do toho nenutime, a je to dost tazke mat chut prave vtedy ked treba🙂...............nic, teraz cakam mrchu v sobotu (citim ze dojde lebo ma bolia nohy🙂 a potom menim pracu a cely doterajsi zivot, tak snad mi to pomoze🙂)

cerkutka
1. črc 2010

@siskamiska .............a ty si to neako citila ze ti funguje iba jeden vajecnik? napriklad mala si raz slabsiu a raz silnejsiu mrchu ??

cerkutka
1. črc 2010

@takata no a ked si aj na taku dovolenku nasetris tak tiez je teraz dost blbe aby si ju celu sustredovala na plodenie🙂) to my sme akosi ani cas na to nemali tie rychlovky ktore sme davali pocas vsetkych tych cinnosti sa ani necudujem ze nezanechali ziadne ovocie🙂

takata
1. črc 2010

@cerkutka - ja to mam komplikovane zase z toho dovodu, ze s manzelom sme tak dva tyzdne z mesiaca spolu. A to vies, aky je zivot svinucha: vzdy, ked som doma, mam tyzden mrchu a potom par neplodnych dni a ked by to konecne slo, tak zase trcim v robote... 😒 Ale, my sa snazilkujeme uz dlho, preto nerozumiem tomu, ze kde je chyba: ved aspon parkrat som urcite bola v plodnom obdobi doma a nic. Ibaze, ja som si to nikdy nesledovala, kedy mam plodne a neplodne obdobie - teeda, az do nedavna. Uz to sledujem a ordinujem si podla toho sexik s manzelom... 😉 Vsetko vsak s mierou, ani toto netreba brat tak, ze teraz musime, lebo mam ovu. Nechavame to viac-menej nadalej na nasej spontannosti, ale ked mame aj nas "ovu den", tak preco to neskusit....?

cerkutka
1. črc 2010

@takata no ja to mam podobne🙂 sice sa vidime kazdy den ale ja pracujem rano (teda cez den) a moj manzel vecer do noci.....takze sa vidime tak pol hodinku ked ja vstavam a tak polhodinku pred tym ako idem spat🙂 a aj preto to az tak velmi neriesime a nesilime to, uz sme zoparkrat skusali mat sex preto ze "bol cas" a skoncilo to akurat najskor jeho nervozitou a tym padom aj sa nedarilo.......a nasledovala potom moja nervozita ze preco prave vtedy ked ma tak nejde....a to sa nam stalo dva krat, spali sme oddelene tri dni...a sme si povedali ze a dost!! necudujeme sa ze sa tomu babu nechce na svet ked sa tatko hadame......takze odvtedy, klud, pohodicka tabacek....ved uvidime🙂.......ja som tiez predym nesledovala a nevedela ako a co sa deje...takze aj preto ten rok neberiem tak vazne pretoze mozno prvy pol rok som len neakym sposobom zistovala ze co to vlastne sa deje a ako na to.....potom sme mali neaku pauzicku a teraz sme sa zasa na to vrhli.....necitala som celu tuto diskusiu od 2009 roku ale bol tu niekto pocas tohto casu komu sa to podarilo??

takata
1. črc 2010

@cerkutka - to neviem, komu sa od roku 2009 podarilo byt tehu z tych, co su tu, ale asi zatial nikomu - mam takeho tusaka.
...ja mam taky tajny sen, ze do Vianoc by sa mohlo podarit mimi - krasny vianocny darcek by to bol.

siskamiska
1. črc 2010

cerkutka mrchu mam stale rovnaku, ale kedze sme sa dlho snazilkovali a nic tak mi lekar robil vysetrenie a povedal mi, ze mam funkcny len jeden vajecnik...akoze dost dobre nerozumiem preco tak zrazu... ja som v roku 2006 mala tehu ale to sa skoncilo potratom takze naozaj neviem....

nathali
1. črc 2010

ahoj babulky az teraz som sa k vam dostala lebo som stale niekde behala
joooj babo ako vianocny darcek to by bolo skvele no ja by som chcela zistit ze som tehu na svoje narodeniny ktore budem mat az v oktobri takze by sme to mohli stihnut 🙂 ale mam zly vnutorny pocit

nathali
1. črc 2010

baby ked ste tu pisali o tom ze vam chodi a nechodi ms a ze baby aj potratia a ani o tom nevedia tak mne sa to asi stalo iba som si to myslela ale nebola som si ista no tiez mi meskali ,prsia bolely hrozne co ja na to netrpim a hrooooznu chut som mala na uhorky co tie jedavam raz-dva krat do roka k tomu som aj spinila (tak som sa aj zacinala tesit ze nam to mozno vyslo) a potom tak par dni na to zo mna nieco vypadlo taka guca krvy -par don za vyraz a potom dosla ms
teraz jak som bola na vysetreni tak mi doktor vravel ze mam trhlinky v sebe ze ci to nemozem mat od partnera ale toto co sa mi stalo som mu nevravela ani ma to nenapadlo ale asi by som mu to povedat mala ze???

yasminne
1. črc 2010

@cerkutka no to je len taky blabol ze po 2 rokoch...pokial velmi tuzis po dietatku preco cakat dva roky ked sa nedari podla mna je dobre po roku si nechat urobit komplet vysetrenia aj partnerovi ci sa nesnazite zbytocne ci tam nie je nejaky zadrhel...ak si ale vravite ze mate este cas ...je to len na vas... 😉

yasminne
1. črc 2010

@siskamiska ahojky no aj keby si mala funkcny len jeden vajecnik, tak vajicko nie vzdy uvolnuje prvaidelne raz z jedneho a raz z druheo ale kludne sa moze aj niekolko mesiacov uvolbnovat iba z jedneho a toho isteho...tak potom len prajem aby to bolo z toho funkcneho! a ako dlho sa nazite? ked lekar sam nevysvetli treba sa popytat aj ked na druhy den ta vselico ponapada ...na internete potom tazko hladat rady ked nevies co presne ti je. 😉 drzim palce

takata
1. črc 2010

@nathali - ja som tiez dostala radu, ze ano, treba to v kazdom pripade povedat gynekologovi. Takze, odporucam to aj tebe. Je dost mozne, aj ked to tak nemusi byt, ze aj ty si mala ten tzv. spontanny potrat. Kedze aj tie chute si mala pomenene, boleli ta prsia a meskala ti mrcha... No, pri tvojej dalsej navsteve gynekologa by som mu to povedala a teda sa ho opytala, ci to moze byt - ze si mala spontanny potrat.

pici
1. črc 2010

@cerkutka
no ja som na to neprisla ale lekar. rok sme sa snazili a nic tak som isla na vselimozne vyseetrenia od prefuku cezfolikulometriu, cez laparoskopiu a az ta odhalila ze mam endometriozu a preto neviem otehotniet