Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

pici
2. črc 2010

cerkutka, siskamiska

neviem ake vysetrenie vam to robil, ale ja som bola normalne na zakroku vola sa to hysterosalpingogram- HSG, kde mi zistovali priechodnost a to vstreknutim kontrastnej latky cez krcok co tych ciest a nasledne sa to zrengenovalo, ked tekutina presla, znamenalo to ze su priechodne... :D

pici
2. črc 2010

@cerkutka
som si ista, bud ovulujes s oboch, ale mozes ovulovat pravidelne aj z jedneho

cerkutka
2. črc 2010

@pici hmm tak mne nic nestriekal...........a neviem preco to neurobil...ale v tej chvili (to bolo asi tak mesiac alebo dva po svadbe) ma ani takato vec nenapadla.....a hlavne som bola taka prelaknuta z toho vysetrenia ze som bola cela stastna ked som z toho mohla zist dole ..........

yasminne
2. črc 2010

@pici fuuu viem co je to za vysetrenie a som rada ze som sa skrz laparku tomu vyhla. vraj je to neprijemne az bolestive vysetrenie to mi povedal lekarm ked som sla na laparku povedal, ze ked uz mi ju budu robit, tak zistia aj priechodnost nemusim ist na ten rentgen s kontrastnou tekutinou. Vidim ze si si toho celkom dost preskakala. To bude naozaj vysluzene dieta.

yasminne
2. črc 2010

@cerkutka gynekolog ti robil bezne vnutorne sono kde sa sice da pozriet a zistit ci su vajecniky dostatocne velke, pripadne ci sa z nich uvolnilo vajicko/ lekar vidi tekutinum tiez velkost maternice a mozno vidi aj nejake vacsie zrasty ale napr. ja som mala endometriozu aj ked nie velke loziska a nebolo ju tymto vnutornym sono vdiet... ale priechodnost sa zistuje, tak ako to opisala Pici tym HSG vysetrenim.

pici
2. črc 2010

yasmi, cerkutka

no to vysetrenie bol iny masaker, to ti poviem, ze druhy krat by mi to "zaziva" urcite nerobili. myslela som, ze tam umrem. ale to bolo len take chvilkove, na druhy den som ani nevedela, ci som tam bola. a nastastie som mala priechodne, cize ta bolest bola mensia. keby boli nepriechodne, tak neviem, asi tam odflesujem , lebo bolo to sice kratke ale dost bolestive.dakujem krasne, za takyto zazitok :D

no prejst som si presla, ale to je len zaciatok. este je velky kus cesty a prace predo mnou:D

yasminne
2. črc 2010

@pici ved uz hadam dobojujes no a teraz uz len aby sa zahojili steny maternice nie? a mozete snazilkovat. teraz napamatam ci aj tvoj partner ma nejaky problem...

pici
2. črc 2010

@yasminne
este jedna injekcia potom po dovolenke second look laparka, odstranenie vsetkeho co tam nahodou ostalo, + drilling vajecnikov a potom sa uvidi. manzel mal spermio v poriadku, pohyblivost mal na hranici s normou, tak berie poctivo vitamini na to, tak to by malo byt v poriaku

yasminne
2. črc 2010

@pici juuj teba caka este jedn alaparka no teda...a co je to ten driling?

pici
2. črc 2010

@yasminne
no caka. ja dufam, ze posledna. a driling je prepichovanie vajecnikov, aby sa stimulovali

takata
2. črc 2010

Boze, ako som tu citala vase posledne debatky, az mi naskocila husia koza. AAAU!
Ja vam dam teda buduci tyzden niekedy vediet, ako som na tom zdravotne ja a na ake vysetrenia ma gynekolog posle. Ale, dva roky snazenia bez vysledku, to nebude len tak... 😒
Ibaze, malinko (malinko dost) ste ma teda vyplasili - ja velmi zle znasam bolest, mam nizky prah citlivosti a tak asi ujdem, ak na mne bude skusat tie procedury, co Pici opisovala. Ja odpadavam aj vtedy, ak len zbadam injekciu a odber krvi je u mna mozny len tak, ze ma drzia dve sestricky...
Mam strach, ze ma posle gynekolog na nejake bolestive vysetrenie. Hlavne sa musim prinutit tam ist, a nebat sa.

yasminne
2. črc 2010

@takata nebooooj co stresujes, vsetko bude OK!!!

pici
2. črc 2010

@takata
akoze bolo to bolestive.. ale strach bol skor z toho neznama, ze neviem co mi idu robit. dalo sa to zase vydrzat. ovsem. druhy krat zaziva urcite nie?D

takata
3. črc 2010

Baby, prosim vas, poradte mi. Mam jednu otazku, v tejto oblasti sa vobec nevyznam...
Kedy je najvhodnejsie si urobit tehotensky test? Je vhodne si ho urobit aj pred ocakavanou menstruaciou (tak tri dni, napr.), alebo je vhodnejsie pockat na meskajucu mrchu a test urobit az potom..? A co v pripade, ak si test urobim pred mrchou a bude nagativny - v tom pripade mozem byt aj tak tehotna?
Dakujem vam, pekny dnik vsetkym!!!

karol84
3. črc 2010

takata, ja bych pockala az do terminu ocekavane menstruace... test muze byt ted negativni a za tyden, kdyz si ho udelas znovu uz tam slaba carka byt muze...

takata
3. črc 2010

@karol84 - dakujem ti za odpoved. 🙂

yasminne
3. črc 2010

@takata kliiidek, vyckaj a tak tri, styri dni po ocakavanej mrche si skus urobit testik. 😉

takata
3. črc 2010

@yasminne - mas pravdu, mne uz totiz asi pomaly z toho zacne hrabat... Ok, dam si pohov a budem mysliet na nieco ine. Dakujem ti za radu.

siskamiska
4. črc 2010

ked si to tu teraz citam o tom zistovani priechodnosti vajecnikov, tak potom to moje bolo nejake ine, vobec ma pritom nic nebolelo... ale toto, ktore ste absolvovali vy je asi to na vysetrenie sterility, ktore ma caka pomooooooc

pici
4. črc 2010

@siskamiska
ano. je to na vysetrenie sterility :_D

siskamiska
5. črc 2010

@pici takze ty si uz absolvovala vysetrenie sterility ? ako to prebiehalo ? aby som vedela presne co ma caka, lebo ked nevies to je uplne hrozne.

pici
5. črc 2010

@siskamiska
no ono vsetky vysetrenia su v podstate vysetrenia ked mas diagnozu N90 co je primarna sterilita... v mojom pripade, lebo som este nebola tehotna a nemam ani deti.
je ich kopeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeec... a v niektorych pripadoch lepsie nevediet do coho ides, ked ti mam pravdu povedat...

siskamiska
5. črc 2010

@pici no vyborne... tak budem len verit, ze do septembra sa mi podari otehotniet

pici
5. črc 2010

@siskamiska

treba verit a ked nie, tak sa tym vysetreniam aj tak nevyhnes... no nie?

siskamiska
6. črc 2010

@pici asi tak pici....tak teda sup do snazilkovania 🙂

pici
6. črc 2010

@siskamiska
tak tak. treba skusat a ked nie, tak pojdes rovnymi nohami do vsetkych vysetreni, aby si vedela, co je vo veci a prezijes... 😅

yasminne
6. črc 2010

@takata kedy by si to mala dostat? teda prajem aby si nedostala 🙂 viem sa vzit do tvojej koze ze si taka nedockava ja tiez niektory mesiac to prezivam intenzivnejsie neviem sa dockat no ked vidim ze mi klesa BT tak uz viem ze som tam ako vzdy ale do vtedy kazdy iny signal ignorujem a hovorim si tento raz to vyjde...
tak drz sme si palce!
este sa chcem spytat uz ste to tento mesiac robili aj v plodne dni podla tvojho cyklu a aj podla toho kalendara z Gnostiku?? Aj ovu testy si skusila? Som fakt zvedava 😉

siskamiska
6. črc 2010

@pici no kedze som dnes dostala mrchu tak so skusanim trosku pockame... mrcha jedna hnusna

pici
6. črc 2010

@siskamiska

neva... ide sa dalej... kolko sa snazite? nemam v tom uz nejako prehlad 😎

nathali
6. črc 2010

ahoj babulky ako sa mate po dlhom case som tu zas 🙂

mam na vas taku otazocku: mavala som zapali mocoveho machura a doktorka mi poradila ze pokazdom sexe by som sa mala ist vycikat ale mam to robit aj ked chcelme babo ??niekedy vaham ale potom idem ta bolest bola hrozna