Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

dennca
24. lis 2009

Ahoj holky.
Taky se přidávám.Už se snažíme moc moc dlouho a už mě z toho zač´íná pěkně hrabat.
Všem snažilkám přeju brzo // 🙂 🙂 🙂

hhalina
24. lis 2009

ahoj holky, přpojuji se, je to hrůza.
My se snažíme už 2 roky (no ze začátku žádná sláva to snažení a říkala jsem si, když to vyjde, vyjde). Pořád jsem si říkala, že to nejde stresem v práci, máme toho oba moc, ale už nám to nedalo a šli jsme raději na vyšetření, protože mám už 30 a manžel o 3 roky víc. No ejhle- máme špatný spmg.
- snížená koncentrace -15,9 mil, pobyblivost také snížená 10%, morfologie pouze 1%. Nikdo nám k tomu pořádně nic neřekl, jen vyhledávám na netu.

NEMÁTE S TÍM NĚKDO ZKUŠENOSTI????? ZLEPŠÍ SE TO??? (bere profertil). Jestli jste nebyli na žádném vyšetření, raději to neodkládejte a pro klid běžte co nejdříve, když bude vše o.k.můžete být klidné a zkoušet- ono to vyjde. Já teď nevím co dál, docela se s tím trápím, bereme ted nějaké prášky na zlepšení spmg., snad bude lepší za 3 měsíce, nedokážu si představit, že bych měla řešit umělé, jsem slaboch a to bych asi psychicky nezvládla. Teď už měřim BT i mám OVU testy a bereme vitamíny. Snad to vyjde.... Držte mi pěstičky, já také držím vám..

rampepurda11
autor
24. lis 2009

Ahojky holky,
tak to je fajn, ze je hned nejaka odezna... Ikdyz by bylo lepsi, kdybychom se sesly v jine diskuzi, ze? Ale snad se tam taky dostaneme🙂

Dennca:
Me z toho uz taky zacina hrabat... A pritelovi uz taky... To bylo porad, casu dost, ono to vyjde... Ted uz rika, uz je to dlouho, melo by to vyjit...

Hhalina:
My planujeme vysetreni po novem roce... Bylo by fajn, kdyby k tomu nemuselo dojit, ale nejspis dojde... Sice porad doufame, ale realita je asi nekde jinde.
Jinak na umele bych taky zatim nechtela jit. Pokud je nejaka sance, ze muzeme pocit normalne, jeste bych to zkousela... A kdyby se nedalo nic delat...
Spoustu lidi mi ale rikalo, ze uz uz meli jit na umele oplodneni a najednoou zjistili, ze nemusi🙂 Dela to hodne psychika, ikdyz porad nechapu proc... Proc nam, co o miminko desne stojime, to proste nejde a ty, co odkladaji deti do ustavu, rodi jako na bezicim pasu??? Tohle nikdy nepochopim...

Mejte se moooc fajn, hodne stesti a sily pro snazilkovani a doufam, ze z nas brzy budou tehulinky!!! 🙂

dablikolik
24. lis 2009

Ahoj holky my se snažíme tři roky. máme za sebou tři neúspěšné IUI a IVF et a bylo úspěšné, ale ve třetím měsíci zjišteno zamlklé těhu tak revize a teď v září pro spontální potrat znova revize.

Halino my máme theratospermie a morfologii myslím asi 15% druhé těhotenství byl trochu zázrak

luckamb
24. lis 2009

Ahoj holky,
my se snažíme dva roky. Sperm. máme na jedničku s hvězdičkou, hor. profily taky a přesně před měsícem jsem byla na laparce, kde byla zjištěna endometrioza. Vše bylo odstraněno a teď by to prý mělo jít jak po másle.

skrizanova
24. lis 2009

Ahojky holky,
my se snažíme už mnoho mnoho mnoho let a zatím jsme měli jen tři těhu - ale strašlivě tragické, takže jsem snažilka jako hovado. Už máme za sebou veškerá možná i nemožná vyšetření a jsme naprosto zdraví, jen se mi prostě nedaří mimi udržet do konce. Ale nevzdáváme se, fakt ne.

luckamb
25. lis 2009

Dobré ráno,
tak zatím se nám to tu moc nerozrůstá, co?!

javon
25. lis 2009

dobré ránko, tak já si sem také přeskočím🙂,vidím tu známé tváře...teď v lednu to budou dva roky co se snažíme my, bohužel skoro rok jsme měla anovulační cykly....teď od září už je snad vše o.k., tak uvidíme, věřim, že brzy budu dvoučárková🙂

luckamb
25. lis 2009

Javon: ahojky 😀

hhalina
25. lis 2009

🙂 Ahoj holky, tak vidím, že každá máme jiný problém, ale ve směs čekáme na to stojné. NEBOJTE, vyjde to...

DABLIKOLIK: no nejhorší je, že mně řekli výsledky, ale nějaký výsledek ne- poslali to mé gynekoložce, která řekla, že se to snad zlepší.... ale přijde mi, že 1% je docela blbé. Tak nevím... Ono by to mělo být 30%, my máme 1%, ale dle ní to pujde. Ale uvidím, za 3 měsíce, kdy jdeme na kontrolní sperm. Tobě držím pěsti, asi to také nemáš jednoduché, ale musíme být POZITIVNÍ...

RAMPEPURDA...tak nečekej, ale přála bych ti, at to vyjde dřív a nemusíš to řešit. Mám také mnoho kamarádů, co si jen tak někde...šupšup.....alkoholové opojení, nezdravý způsob života, kouření ....a je to hned. My žijeme zdravě, sportujeme......TO JE NESPRAVEDLIVÉ.....ASI začnu dělat to co ostatní, a ono to vyjde nebo nevím.....

abig
25. lis 2009

Ahoj snažilinky ... tak jestli mohu, taky se přidám ... my se snažíme 38 měsíců ... mám po IVF, neuspěšném ... do dalšího půjdeme až na přelom leden/únor.
Stále pevně věříme, že se jednou úspěch dostaví. Jinak těhu jsme nikdy nebyli, manžel má špatné spermio, ale bojujeme a bojujeme ...
🙂

insolka
25. lis 2009

Ahojte kočky tak sa k vám pridavam patrím medzi Vás snažíme sa 12r.No nieje sa čím chváliť 😅 ....ale snažím sa veriť verím v zázrak ktory sa myslim čoskoro objavy v mojom brušku 😉 😉

bublinka11
25. lis 2009

Ahojte, my sa snazime rok a pol, obaja uplne zdravi, vyborny spermio, ja po laparo takisto v poriadku. Cakame do konca roka, potom ideme riesit...predpokladam, ze skusime IUI...

rampepurda11
autor
25. lis 2009

Ahojky snazilky,
je neuveritelny, kolik z nas ma problemy☹ Ale spojuje nas jedno, vsechny neprestavame doufam, ze se dockame drobecka v naruci🙂 Ikdyž každá máme pribeh jiny...

hhalina: Zitra jdu ke znamé do lékarny. Rikala mi, ze ted chodi snazilky nakupovat nejaky vitaminky pro manzilky. A ze jednomu paru uz to pomohlo. Zjistim, co to je, ju? Vím, že chlapi berou zvýsenou dávku vitaminu E a pak jeste jeden preparat🙂
Z knizek mam zase vycteno, ze je dobry zinek a vitamin A... (taky pro muže)

Jinak ja porad mamkam listovku.
Co vam doporucil Dr. nebo nevite, co nekomu pomohlo? Sice tabletky nemusime, ale clovek se pak uchyli ke vsemu🙂

abig
26. lis 2009

Rampepurda: Ta já taky papkám listovku a potom klasické vitaminy jako C,B ... ale manžel poctivě jí zinek, vitamín C, vitamín E, selen (vždy říká, že je z toho jelen), listovku a potom Energyman, který obsahuje kotviční zemní (ten údajně podporuje kvalitu spermií) ....
Před rokem bral jenom E a C a zinek a zlepšilo se mu množství o 60% (ale stejně furt málo), pak jsme se na to vykašlali a před punkcí (IVF) jsme měli tak malo spermií, že jsem mu nasadila všechny tyto vitamíny a vidím to i já na spermatu, že dochází ke změně (je toho víc a hustší ) .... jak moc to pomohlo se dozvíme v lednu při dalším spermiogramu.

hhalina
26. lis 2009

Ahoj ahoj, takže mamžel bere- ZINEK, SELEN, E, C, a ted od doktorky doporučeny PROFERTIL- BOHUŽEL NA 3 MĚSÍCE 3 000,- ALE JE MI TO JEDNO - UŽ. Já beru listovku.
Manžel: profertil- celkové zlepšení spm. (obsahuje všechny vitamíny)- někdo říká, že je lepší jen vitamíny:
zinek - podporuje správnou funkci pohlavních orgánů, zvyšuje tvorbu testosteronu a tím i počet spermií
selen - nedostatek vede ke snížení počtu spermií, doporučená dávka je100 g organického selenu denně.
vitamín C - podporuje pohyblivost spermií, dd=1000 mg denně.
vitamín E - transportuje kyslík k pohlavním orgánům, dd=400 mg denně. Podporuje činnost hypofýzy, která podněcuje varlata k produkci semenné tekutiny, spermie jsou schopnější navázat na ženské vajíčko.Výrazné zlepšení spermatu potvrdily mnohé studie.

CO SEM JEŠTĚ NAŠLA ALE NEZKOUŠÍJE, TO UŽ BY BYLO MOC- karnitin, koenzymQ10 - dd=50mg, vitamín B6, kyselina listová, zázvor, celer, česnek, vitamín B12 je nezbytný pro proces buněčného dělení, zvyšování počtu spermií a jejich pohyblivosti,

dablikolik
26. lis 2009

Halino 1% je málo, ale na IVF to stačit bude. Manža bere selezin ace od Walmarku nebo selezin a zlepšení je

javon
26. lis 2009

abig a holky to ty vitamíny kupujete manžovi jednotlivě.....každý vitamín zvlášť nebo existuje něco pompletního, co obsahuje vše?

díky za odpověď

hhalina
27. lis 2009

všechny zvlášt kupuji..
Dablikolik- myslíš, že se morfologie muže také zlepšit?????

cajik
27. lis 2009

Ahojte, ja sa tiez pridam, ak mozem 🙂 My sa snazime dva roky. Najskor som si tiez myslela, ze to pojde na prvy sup, ale po case, ked sa stale nic nedialo tak som zacala s doktormi. Manzel ma dobry spermiogram, mne robili hormonalny profil, brali krv, stery..... aj to bolo ok. Akurat mi zistili ureaplazmu, a gynekolog mi povedal, ze to je dovod preco sa nedari, tak sme brali tri tyzdne antibiotika. Teraz cakame, ale este ma poslal na vysetrenie, neviem ako sa to presne vola, ale budem v nemocnici 24 hodin, vstreknu mi nejaku kontrastnu latku aby videli ci mam priechodne vajecniky. A ak to bude ok, tak budem chodit k svojmu genekologovi na sledovanie vajicok. Tak som rada, ze sa veci pohli.
Vzdy som si myslela, ze splodit babetko je to najlahsie, ale je to teda tazke. Drzim Vam palce dievcata, a stale treba verit, ze sa nam to podari! 🙂

abig
27. lis 2009

Javon: ano, vše zvlášť .... tak jak čtu příšpěvek od hhaliny, tak manžel ještě papká Q10 .... už je to pro něj rutina.

Halina: morfologie se taky stále mění, nám se polepšila .... a to manžel nepapká nic extra drahého jako je Profertil.

verunka84
27. lis 2009

Ahoj holky,

pročítám diskuzi a vidím, že se tu bavíte o vitamínech, taky teď posl. dobu přemýšlím, že nám nějaké pořídím 😵

ale zvlášť kupovat vitamínky je podle mě ... škoda ? ... Např toto je spojení všech důležitých prvků a tělo to poté dokáže lépe a účinněji vstřebat ...

http://www.lekarna.cz/bioaktivni-selen-zinek-tb...

co myslíte ? 😵

abig
27. lis 2009

Verunko ... na pro klasické použití jako prevence to určitě stačí, ale když chceš zautočit na ty líné spermíky, popřípadě, když je jich málo, tak to chce něco více .... když to pořídíš každé zvlášť s určitým množstvím mg, jak ti doporučí lékař, tak je to zase lepší .... samozřejmě, že to nemusíš kupovat zvlášť, ale třeba komplet jak jsi poslala odkaz, ale musíš si jistit tedy to množství každého vitamínu.

Takové Ečko je třeba pro chlapa brát 400mg a to většinou v nějakých "kompletech" v takové výši není ... a při Ečku je dobré brát selen, oni se potom lépe štěpí a tělo si z nich bere víc ....

Jako prevenci je asi jedno, co si koupíš, pro cílenou léčbu je si lépe to nastudovat, nebo se domlut s lékařem. 🙂

verunka84
27. lis 2009

abig - máme to jen jako "navíc" - spermio máme dobré ... nepotřebuji tedy shánět žádné šílené dávky na doporučení lékaře,koupím toto ... a tady Selen i Ečko je 😀

tak přeji všem štěstí 😵

abig
27. lis 2009

Verunko: tak to máte fajn, a je dobře, že myslíš na prevenci ....
Snažení zdar.

verunka84
27. lis 2009

Abig - no snad ano 😉 máme za sebou smutné období .... 😔 ☹ ... ale už jsme se z toho snad dostali psychicky i fyzicky a bude zase dobře, já jdu do Femibionu 800 - Dr. mi ho doporučil začít brát měsíc před plánováným otěhu, takže od půlky prosince budu zobat a muži též něco nacpu 😀 asi ten bioakt. selen, zinek, jak jsem tu dávala odkaz .....

Nazdar 😀

abig
27. lis 2009

Verunka: Myslím, že děláš hodně dobře .... a pokud se cítíš psychicky i fyzicky fajn, není důvod, proč neodojít k vytouženému cíly ...

Mě dr. doporučili jen jednu věc a to nemyslet na to ... což je dost úsměvné, že ? No, vzhledem k tomu, že jsem snažilka IVF, tak je to asi o něčem jiném, než "klasická" snažilka ... 😉

Mě a mému muži bohužel či bohudík pomůžou jen a jen doktoři .... naštěstí čas rychle utíká a já se snad brzy dočkám taky dalšího snad i zdárného pokusu .... 😔

petra123
27. lis 2009

Ahojky holky ja se taky přidám snažíme se už 21 měsíců a bez uspěchu máme za sebou 1 IUI neus´pěch oba jsme zdraví a nikdo nam neřekl v čem to je tak nevím tak doufám že už se zadaří ☹

simacek07
28. lis 2009

ahojky holky,jsem tu správně????odkaz z jak na miminko????

rampepurda11
autor
28. lis 2009

Ahojky holky, tak v ty lekarne jsem zjistila, ze si snazilky hodne chodi pro již zminovaný Energyman a vit E🙂

Ahojky Simco, jsi tady spravne🙂 Vitej... Jsem rada, ze jsi dozazila. Tak co je novyho???