Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
14. zář 2009

ahooooj CAT 😵 já jdu na kontrolu ve středu 😉

a k těm pohybům, zatím se nijak netěším a nechávám tomu volný průběh.... doktor mi řekl, že mám miminko hoooooodně hluboko, takže s ničím raději nepočítám...... až tak kolem toho 20. týdne 😉

amallie
14. zář 2009

Jako tohle nechápu 😖 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

miluju zvířata, ale jako nechat takhle malé dítě se válet vedle psa a šahat na něj, to tedy ne 😠 člověk nikdy neví, co se může stát a taky, co ten pes kde vymetl 😲

před 15-ti lety jsem na vlastní oči viděla, jak jezevčík ukousl tvář malé holčičce, pomáhala jsem volat sanitku a klidnit maminku, bylo to strašné, normálně utekl s velkým kusem masa 😲 😲 😲 😲 ta holčička chuděra musela dopadnout strašně, zohizděná na celý život ☹

a to jako byl hodnej pejsek, šel kolem ní, očuchával jí, vrtěl ocáskem a z ničeho nic, chramst a bylo ☹

prosteja
14. zář 2009

AMAL taky to moc nechápu....... asi se tu sejde hodně holek co mají třeba doma pejska a budou ti oponovat, ale taky mám pár zkušeností přímo z rodiny, kdy pes, který nikdy nikomu neublížil a ani neměl důvod zaútočit to udělal....... a veterinář potvrdil, že prostě nikdo neví, kdy tomu psovi "rupne v bedně"......... takže já mít pejska tak bych tohle taky nedovolila 😔

svoja
14. zář 2009

AMAL 😲 😲 😲 😲

Moji segru, kdyz byla mala osklive pokousal pes na predlokti...doted ho ma zjizvene...a taky byl "hodnej". POtom ten samej pes kousnul dalsi holcicku do tvare a malem prisla o oko....myslim, ze ho nechali utratit.

svoja
14. zář 2009

Jako u nasich mame kocicky (ty dve nase+dve jejich) a zboznujeme je nade vsechno, ale rozhodne bych je nenechala takhle u miminka....asi jim ho ukazu, at ho ocuchaj a skamaradi se, ale nenecham je si na to zvyknout a uz vubec ne bez dozoru!

amallie
14. zář 2009

pes je prostě zvíře a člověk nikdy nemůže vědět, co udělá!!!!! ať je to můj pes, nebo cizí

vezměte si, že asistenční psi se vychovávají dva roky a to tím způsobem, že z mnoha cvičených štěnat na tuto práci pak vyberou jen zlomek a jsou to jen dvě rasy na světě. A to ještě tu práci mohou dělat jen omezenou dobu. Takže požadavky na psa, kterému se dá věřit, jsou skutečně vysoké!!!!!!

Nehledě na tu hygienu že, kdy pes všechno olíže, očuchá..........dítě si zas strká ručičky do pusy, jako, nechápu 😲

amallie
14. zář 2009

svoji: no, kočky, tak to už vůbec, ty škrábou, sekaj, nenenenenenenene!!!!!!

prosteja
14. zář 2009

já mám taky zvířátka hrozně ráda......ale tohle bych prostě nedovolila, už jen proto, že člověk prostě nemůže vědět, co to zvíře udělá, kdy už se mu přítomnost dítěte znelíbí natolik, že něco provede........ jako až je větší, bez řečí, ať se skamarádí a tak..... ale tohle je podle mě už přehnané 😔

svoja
14. zář 2009

AMAL...no ty nase sice neskrabou a nesekaj a jsou pokojovy...ale jak rikas....jsou to proste zvirata...v tomto mam jasno. I kdyz je miluju....

svoja
14. zář 2009

Holky jdu si lehnout....zatim...

cat79
14. zář 2009

Hlavně se Svoji s barunkou brzy uzdravte!!!

amallie
14. zář 2009

to tedy kocour od babičky sice neseká, ale škrábe, protiože třeba když ho chovám, tak on se tak jako protahuje a tulí a prostě ty drápy vystrčí a jsou ostrý

hehena
autor
14. zář 2009

ahoj holky..... jak se máte?

manža mi půjčil na chvíli noťasa, tak nahlížím...

co to máte za téma s pesama??? musím to přečíst a pak to asi rozvýřím...

zdravím po týdnu PROSTEJKU a SVOJI brzo se uzdravte!

jo a už se mi něco děje v břuchu.... hlavně teda v podvečer, ale jsem si na 99% jistá, že trávení to není 🙂))

hehena
autor
14. zář 2009

no tak já jsem ta oponentka... nevidím na tý fotce, co sem AMALL vložila nic špatnýho.... 😲

jako netuším jak byste si představovaly, že bych naší fenku měla od dítěte oddělit... a nezlobte se na mě - nehygienický... no až vaši drobci budou chodit po parku a do pusy strkat kameny a vajgly, tak vám tohle už nehygienický připadat nebude.... a to nemluvím o tom, že nemám venkovního psa, ale je s náma v domácnosti, mám i celkem přehled, co ten pes kde vymetl....
jediný co mi zatím při tý představě soužití vadí je línání......... zbytkem se zatím nehodlám zabývat... jednou psa mám a musím mu důvěřovat.... neříkám, že nebudu dávat pozor, ale být zbytečně úzkoslivá mi příde celkem cesta do pekla... ublížila bych všem víc než by bylo nutný.... za prvný bych znervozňovala dítě, za druhý psa a navíc by se pes cítíl dost odstrčeně... jako svojí feně věřím, ostatním psům samozřejmě ne....

amallie
14. zář 2009

hehe: to už začíná to šplouchání mimíska!!!!

téma se psy je asi to, že některý lidi jsou neopatrný.

To mi ještě připomíná, že letos už třem !!!!! dětem usekla ruku sekačka na trávu, to bych vraždila 😠 Jak může někdo nechat 2-leté dítě pobíhat kolem sekačky?????? To musí být stupidní idiot 😠 😠

hehena
autor
14. zář 2009

často mě i udivují rodiče, kterým nevadí třeba v hospodě volně pobýhající pes... a to ty děti nemají často základní vědomosti jak ke zvířeti přistupovat - jako třeba vštípit dítěti do hlavy, že každý zvíře není kamarád a je nutný k němu přistupovat s respektem... rodičům je často jedno, že se jejich dítě ke zvířeti hrne a někdy se chová i dost drsně... a oni si tam vesele sedí a já se nestačím divit...

amallie
14. zář 2009

hehe: vím, že máš pejska, ale myslím si, že malé miminko prostě na psa samo šahat nemá, pes je k dětem skvělej, ale až jsou větší

no nic holky, jedu makat do bytu, mějte se tu fajnově 😉

hehena
autor
14. zář 2009

mno tak dítě a sekačka.... to je hrůza... to mi příde na podiv - ta fotka se psem fakt ne...

jj šplouchání 🙂)) doufám, že to není na maják 🙂)) ale že je to opravdu ono! už se na ty pohyby fakt těším... 😵

eeefffaaa
14. zář 2009

souhlasim s hehe...my taky mame doma psa,ne velkyho ale jedinej problem co u nas je to linani..ma takovy maly chloupky a docela me to teda stve,protoze to je vsude..jinak nikde jinde problem nevidim...snazim se pejska od malyho moc neodstrkovat protoze to by mu pak mohl ublizit...vzdycky si ho trochu ocucha...sedi s nami na gauci,obcas je v posteli,ale uplne ho separovat to nejde,to by pak mohl malyho pokousat protoze by zarlil...kdyz jsem prisla z porodky tak prvni dva dny byl dost preslej a vykulenej,ja totiz na nej vubec nemela cas a nechtel ani jist..ted uz je to v pohode..je tady na konikovi na to i diskuze,ale ta se tyka myslim jen zlych psu

hehena
autor
14. zář 2009

no a AMALL a co s tím psem mám asi tak dělat, když ho mám??? neustále ho od dítěte separovat??? pořídili jsme jedno z nejmírumilovnějších plemen právě kvůli dětem...

navíc na vsích dřív taky děti vyrůstaly se všemi možnými zvířaty a nikdo tohle neřešil, natož že je to nehygienický... musím se prostě o to zvíře starat, abych měla dobrý svědomí... to je vše! samozřejmě budu dávat pozor na jejich společný soužití... ale jinak to prostě řešit nejde...

prosteja
14. zář 2009

ahooooj HEHE 😵 😵 😵 jéééééé, ty už cítíš mimíska...... tý brďo...... 😅 to já si budu muset hold počkat.... anebo se začít večer nakládat do teplé vany a číhat 😀

s těma pejskama je to hrozně individuální, nebudeme se tady přece rozčilovat co...... každý na to má jiný názor... já na to měla podobný názor jako ty HEHE, že když je pejsek v rodině, tak i s miminkem je to ok a není to žádný problém........ jo ve většině případů to tak funguje, ale když mi pak půlroční sestřenku napadl bezdůvodně do té doby nejhodnější pes na světě, co jsem znala, tak jsem názor otočila...... děti jsou docela neopatrný (myslím takový maličký) a až bude už třeba můj drobek capat po parku, těžko ho nechám strkat do pusy kameny nebo vajgly........ hold jsem pejskům taky moooooc věřila, ale těch případů napadnutí je čím dál víc...... 😔

eeefffaaa
14. zář 2009

a myslim,ze domaci je pes kolikrat mnohem cistsi nez cokoliv jinyho s cim prijde do kontaktu..my teda naseho psa koupeme casto,dokonce mu davam i front line na blechy a klistat pro jistotu..vzdycky kdyz prijdem z venku myju mu packy...

verled
14. zář 2009

holky doktoři to prý poznaji🙂...ale já tipuju patu protože to bylo maličkatý a strašně tvrdý, jako třeba když mi strčí tu hlavičku pod žebra, tak to poznam, že je to hlava páč nožičky kopou dole🙂
svoja:jo Táda taky se furt vlní kolem pupíku🙂mam občas pocit že mi ho chce vykopnout ven.-)
hehe:s tou sekačkou už mi to přijde drsný!!

eeefffaaa
14. zář 2009

myslim,ze treba v takovym koberci je mnohem vic spiny jak na pejskovi,je to sice blby prirovnani,ale ted me nic jinyho nenapada 🙂

amallie
14. zář 2009

hehe: myslím, že by malé dítě nemělo být se psem samo, to jsem tu říkala, maminka za foťákem v tamto případě je daleko

děti strkají ručky všude, ho třeba ta holčička rýpne do oka a on po ní vyjede, takže bych byla opatrná 😉

ty se psem dělej, co uznáš za vhodné, však já jsem vyjádřila názor, že to nechápu, na druhou stranu, důležitý je pro mě moje dítě 😉

a já jsem svým poviláním postižená bezpečností úplně ve všem a předvídáním a domýšlením věcí, to už je deformace 😀

eeefffaaa
14. zář 2009

holky to tak leti...to je hruza jak vam ty tydny naskakuji 🙂 ale me prijde ze nam to vubec neutika

hehena
autor
14. zář 2009

PROSTEJKO já se nerozčiluju, jen píšu svůj postoj.. a add to jestli prcka necháš strkat různý hnusy do pusy... já nevím, ale nezažila jsem ještě maminku, která by uhlídala fakt všechno a mamky ti tohle potvrdí, občas jim něco uteče a nemůžou si z toho rvát vlasy....

no a co se týče mojí feny, tak jí docela brutálně "týrám" od malička - tahám za ocas, za uši, za kůži, za nohy, právě proto, abych otestovala její chování.... neříkám, že nemůže nastat zkrat, ale to už je bohužel riziko, ale pravděpodobnější mi příde, že mi dítě napadne cizí pes na procházce, kterej se přiříti, bo ho páníček nebude mít na vodítku.......

PROSTEJ to šplouchání je pár dní - takže to tady u tebe může za pár dní přijít... .) a kdoví jestli je to fakt ono 🙂))

zuzka.o
14. zář 2009

Zase najukuju .....

AD téma pes a dítě....přidávám se k HEHE, pro mě je pes jako člen rodiny a své fence věřím. Dítě bude vědět, že se sahá jen na našeho psa a na cizí ne.
AD hygiena a pes a dítě .... dítě nebudu mít ve sterilním prostředí. I doktoři tvrdí, že je špatně, když je dítě pořád 100% čisté, nesmí si ani sáhnout na zem, sednout si,.... pak si nezvykne na bakterie, nevytvoří si dostatečnou imunitu.... a je pořád nemocné a cokoli ho sklátí. Neříkám, že si dítě nebude mýt ruce a tak...ale prostě ty extrémy jsou na mě moc.
AD sekačky a dítě...tohle téma je o dost děsivější než že pes olízne mimino. Tohle je obrovská nezodpovědnost dospělých. Nechat dítě bez dozoru, když sekám!!! A pak ty následky!!!!

HEHENKO....to je nádhera.... ty už cítíš miminko...gratuluju, holka 😵 😵 😵 Mám normálka husinu!!!

prosteja
14. zář 2009

jo tak domácí pejsek o kterýho je postaraný, tak určitě nemusíte mít strach ohledně hygieny, tam asi bude největší problém opravdu to línání....... 😉 a můj názor prostě je, nenechávat dítě a psa bez dozoru a trošku je hlídat no....... a jak píše AMAL dítě zatahá psa za uši nebo ho rýpne do očička a může být zle.... ale zase jsem byla svědkem jak malý dítě (necelý rok) sedělo na labradorovi (fenka) a táhalo ho za uši a za ocas a pes nic a za chvíli ho to přestalo bavit, tak do dítěte trošku šťouchl a zalezl pod stůl a bylo 😀 jo to jsou hodní pejsi, i k dětem, jen na ty mrňata bych prostě dávala hoooodně pozor...... a jasný HEHE, že pejska nevystěhuješ....... pomaličku je seznámíš, dáš na ně trošku pozor a oni se pak už porovnají.... to co tu ukazovala AMAL mi ale opravdu přišlo, že to je malinký dítě a ten pes kdyby se ohnal, tak je bez ruky 😅

o té sekačce raději ani nemluvit

AMAL postižená 😀 😀 😀

hehena
autor
14. zář 2009

to rýpání do oka... to už mám taky dost ozkoušený... Rozule drží a když už jí to neba, tak se zvedne a jde jinam... ale to už i ty rodiče dítěti vysvětlujou, že nesmí, že když chce sahat na psa má dělat "malá" a berou mu dlaň a psa hladí... to je o zkušenosti AMALL, kdybys měla psa, takhle pohodovýho, tak by ses na to dívala jinak....