Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky
******************************************
My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))
Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!
jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)
******************************************
_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?
Stručné shrnutí
- Po pozitivním těhotenském testu diskuze doporučovala co nejdříve odběr krve na hCG a opakování po několika dnech, protože pomalý růst hCG může indikovat mimoděložní těhotenství nebo problém.
- Ultrazvuk (UTZ) bývá v diskusi plánován mezi 6. a 9. týdnem; několik diskutujících i zdravotnických pracovníků uvádělo, že některé gynekologické ambulance objednávají první UTZ až kolem 9. tt, protože dříve nemusí být vidět srdíčko.
- Volba porodnice v Praze (Motol, Podolí, Apolinář, Krč, Bulovka, Vinohrady) se v diskuzi odvíjela od lokálních pravidel registrace (v diskuzi zmíněno „registrace od 14+0“) a kapacit (v diskuzi uvedeno, že Podolí údajně přijímá 12 rodiček denně), což ovlivní čas registrace a dostupnost péče.
Nejčastější otázky
Q: Kdy jít ke gynekologovi po pozitivním těhotenském testu?
A: V diskuzi sestra a několik těhulek doporučovaly objednat se přibližně 14 dní po vynechání menstruace; jiné ženy a lékaři v diskuzi radili počkat do 6.–9. týdne, případně na 9. tt, aby byl na UTZ vidět plod a srdeční akce.
Q: Jak rozpoznat mimoděložní těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo ihned odebírat krev na hCG a opakovat odběr po několika dnech, protože pomalý vzestup hCG a absence dutinky v děloze na UTZ mohou nasvědčovat mimoděložnímu těhotenství; v diskuzi také zaznělo, že mimoděložní těhotenství nemusí provázet bolesti a může prasknout kolem 8. týdne (v jednom příspěvku uvedeno odstranění v 6tt+3).
Q: Kdy a kde se registrovat do porodnice v Praze?
A: V diskuzi bylo zmíněno, že některé porodnice (Motol, Podolí, Apolinář) registrují nejdříve od 14+0; Krč byla zmíněna jako možnost „od průkazky“; v diskuzi bylo také uvedeno, že Podolí údajně přijímá pouze 12 rodiček denně a že Motol často přijímá rizikové případy.
Q: Jaké jsou běžné rané těhotenské příznaky?
A: V diskuzi ženy popisovaly časté močení, únavu (často odpoledne/večer), citlivá prsa, nadýmání, lehké nevolnosti nebo zvracení, pocity tlaku v podbřišku, bolestivé nebo brnící nohy a pálení žáhy; některé ženy však neměly žádné výrazné příznaky.
Q: Co pomáhá proti pálení žáhy a nevolnostem v těhotenství?
A: Diskutovaly se konkrétní přípravky a postupy: Paralen na bolesti hlavy, pastilky Renie nebo Tums na pálení žáhy, pití mléka nebo kefíru a jíst mléčné výrobky v malých porcích na žaludek; několik žen zmiňovalo i „Caro“ (instantní nápoj) a odpočinek jako pomoc.
Q: Co očekávat na první gynekologické kontrole?
A: V diskuzi sestřičky a ženy uváděly, že je potřeba říct datum poslední menstruace a datum pozitivního testu, že často následuje odběr krve na hCG a že lékař může doporučit UTZ nebo opakování hCG podle výsledků.
Q: Kdy bude vidět srdeční akce na UTZ?
A: Podle zkušeností v diskuzi bývá na UTZ často málo vidět do 6. týdne; srdíčko se typicky hodnotí od cca 7. týdne a běžně se objednává kontrola mezi 7.–9. tt, přičemž některé ambulance dávají přednost 9. tt pro jistotu.
Závěry z diskuze
Shoda
- Je užitečné nechat si co nejdřív udělat krevní odběr na hCG a při podezření opakovat jeho odběr po několika dnech.
- První UTZ bývá v praxi plánován mezi 6. a 9. týdnem, protože dřívější vyšetření nemusí dát odpověď.
- Volba porodnice se v diskusi odvíjela od lokálních pravidel registrace a kapacity.
- Příznaky raného těhotenství jsou velmi variabilní; některé ženy mají intenzivní symptomy, jiné žádné.
Sporné názory
- Jít k lékaři hned po pozitivním testu kvůli odběru hCG versus počkat ~14 dnů nebo až na 9. tt kvůli lepší diagnostice UTZ.
- Výběr porodnice: preferovat Motol kvůli vybavení pro rizikové případy versus menší centra (Krč, Podolí) kvůli osobnímu přístupu a dostupnosti.
- Registrace do porodnice co nejdříve (kvůli jistotě místa) versus nechat registraci později podle osobních preferencí a kapacit.
Otevřené otázky
- Jak často a v jakých případech skutečně probíhá mimoděložní těhotenství bez varovných bolestí?
- Jaká jsou aktuální oficiální pravidla kapacity a registrace pro konkrétní pražské porodnice (Podolí, Motol, Apolinář) v daném roce?
- Optimální načasování první UTZ pro nejlepší rovnováhu mezi včasnou detekcí problému a minimalizací falešné radosti z příliš brzkého vyšetření.
Zmíněné značky a firmy
Motol, Podolí, Apolinář, Krč, Bulovka, Vinohrady, Mary Kay, Hipp, Caro, Indulona, Renie, Paralen, Tums, Canon, Google Picasa, T-Mobile, Modrastrecha, rajce.idnes.cz, gservis.cz
Zmíněné produkty a metody
Utrouš, odběr krve na hCG, ultrazvuk (UTZ), laparoskopie / „laparka“, Paralen, Renie, Tums, kefír, mléko, Caro (instantní nápoj), Mary Kay kosmetika, těhotenská průkazka, registrace do porodnice, volání sanitky při plné kapacitě
Místa a osoby
Praha, Motol, Podolí, Apolinář, Krč, Bulovka, Vinohrady, Dejvice, Plzeň, Příbram, Vrchlabí, Andělská Hora, Královská cesta
Jako tohle nechápu 😖 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
miluju zvířata, ale jako nechat takhle malé dítě se válet vedle psa a šahat na něj, to tedy ne 😠 člověk nikdy neví, co se může stát a taky, co ten pes kde vymetl 😲
před 15-ti lety jsem na vlastní oči viděla, jak jezevčík ukousl tvář malé holčičce, pomáhala jsem volat sanitku a klidnit maminku, bylo to strašné, normálně utekl s velkým kusem masa 😲 😲 😲 😲 ta holčička chuděra musela dopadnout strašně, zohizděná na celý život ☹
a to jako byl hodnej pejsek, šel kolem ní, očuchával jí, vrtěl ocáskem a z ničeho nic, chramst a bylo ☹
AMAL taky to moc nechápu....... asi se tu sejde hodně holek co mají třeba doma pejska a budou ti oponovat, ale taky mám pár zkušeností přímo z rodiny, kdy pes, který nikdy nikomu neublížil a ani neměl důvod zaútočit to udělal....... a veterinář potvrdil, že prostě nikdo neví, kdy tomu psovi "rupne v bedně"......... takže já mít pejska tak bych tohle taky nedovolila 😔
AMAL 😲 😲 😲 😲
Moji segru, kdyz byla mala osklive pokousal pes na predlokti...doted ho ma zjizvene...a taky byl "hodnej". POtom ten samej pes kousnul dalsi holcicku do tvare a malem prisla o oko....myslim, ze ho nechali utratit.
Jako u nasich mame kocicky (ty dve nase+dve jejich) a zboznujeme je nade vsechno, ale rozhodne bych je nenechala takhle u miminka....asi jim ho ukazu, at ho ocuchaj a skamaradi se, ale nenecham je si na to zvyknout a uz vubec ne bez dozoru!
pes je prostě zvíře a člověk nikdy nemůže vědět, co udělá!!!!! ať je to můj pes, nebo cizí
vezměte si, že asistenční psi se vychovávají dva roky a to tím způsobem, že z mnoha cvičených štěnat na tuto práci pak vyberou jen zlomek a jsou to jen dvě rasy na světě. A to ještě tu práci mohou dělat jen omezenou dobu. Takže požadavky na psa, kterému se dá věřit, jsou skutečně vysoké!!!!!!
Nehledě na tu hygienu že, kdy pes všechno olíže, očuchá..........dítě si zas strká ručičky do pusy, jako, nechápu 😲
já mám taky zvířátka hrozně ráda......ale tohle bych prostě nedovolila, už jen proto, že člověk prostě nemůže vědět, co to zvíře udělá, kdy už se mu přítomnost dítěte znelíbí natolik, že něco provede........ jako až je větší, bez řečí, ať se skamarádí a tak..... ale tohle je podle mě už přehnané 😔
AMAL...no ty nase sice neskrabou a nesekaj a jsou pokojovy...ale jak rikas....jsou to proste zvirata...v tomto mam jasno. I kdyz je miluju....
to tedy kocour od babičky sice neseká, ale škrábe, protiože třeba když ho chovám, tak on se tak jako protahuje a tulí a prostě ty drápy vystrčí a jsou ostrý
ahoj holky..... jak se máte?
manža mi půjčil na chvíli noťasa, tak nahlížím...
co to máte za téma s pesama??? musím to přečíst a pak to asi rozvýřím...
zdravím po týdnu PROSTEJKU a SVOJI brzo se uzdravte!
jo a už se mi něco děje v břuchu.... hlavně teda v podvečer, ale jsem si na 99% jistá, že trávení to není 🙂))
no tak já jsem ta oponentka... nevidím na tý fotce, co sem AMALL vložila nic špatnýho.... 😲
jako netuším jak byste si představovaly, že bych naší fenku měla od dítěte oddělit... a nezlobte se na mě - nehygienický... no až vaši drobci budou chodit po parku a do pusy strkat kameny a vajgly, tak vám tohle už nehygienický připadat nebude.... a to nemluvím o tom, že nemám venkovního psa, ale je s náma v domácnosti, mám i celkem přehled, co ten pes kde vymetl....
jediný co mi zatím při tý představě soužití vadí je línání......... zbytkem se zatím nehodlám zabývat... jednou psa mám a musím mu důvěřovat.... neříkám, že nebudu dávat pozor, ale být zbytečně úzkoslivá mi příde celkem cesta do pekla... ublížila bych všem víc než by bylo nutný.... za prvný bych znervozňovala dítě, za druhý psa a navíc by se pes cítíl dost odstrčeně... jako svojí feně věřím, ostatním psům samozřejmě ne....
hehe: to už začíná to šplouchání mimíska!!!!
téma se psy je asi to, že některý lidi jsou neopatrný.
To mi ještě připomíná, že letos už třem !!!!! dětem usekla ruku sekačka na trávu, to bych vraždila 😠 Jak může někdo nechat 2-leté dítě pobíhat kolem sekačky?????? To musí být stupidní idiot 😠 😠
často mě i udivují rodiče, kterým nevadí třeba v hospodě volně pobýhající pes... a to ty děti nemají často základní vědomosti jak ke zvířeti přistupovat - jako třeba vštípit dítěti do hlavy, že každý zvíře není kamarád a je nutný k němu přistupovat s respektem... rodičům je často jedno, že se jejich dítě ke zvířeti hrne a někdy se chová i dost drsně... a oni si tam vesele sedí a já se nestačím divit...
hehe: vím, že máš pejska, ale myslím si, že malé miminko prostě na psa samo šahat nemá, pes je k dětem skvělej, ale až jsou větší
no nic holky, jedu makat do bytu, mějte se tu fajnově 😉
mno tak dítě a sekačka.... to je hrůza... to mi příde na podiv - ta fotka se psem fakt ne...
jj šplouchání 🙂)) doufám, že to není na maják 🙂)) ale že je to opravdu ono! už se na ty pohyby fakt těším... 😵
souhlasim s hehe...my taky mame doma psa,ne velkyho ale jedinej problem co u nas je to linani..ma takovy maly chloupky a docela me to teda stve,protoze to je vsude..jinak nikde jinde problem nevidim...snazim se pejska od malyho moc neodstrkovat protoze to by mu pak mohl ublizit...vzdycky si ho trochu ocucha...sedi s nami na gauci,obcas je v posteli,ale uplne ho separovat to nejde,to by pak mohl malyho pokousat protoze by zarlil...kdyz jsem prisla z porodky tak prvni dva dny byl dost preslej a vykulenej,ja totiz na nej vubec nemela cas a nechtel ani jist..ted uz je to v pohode..je tady na konikovi na to i diskuze,ale ta se tyka myslim jen zlych psu
no a AMALL a co s tím psem mám asi tak dělat, když ho mám??? neustále ho od dítěte separovat??? pořídili jsme jedno z nejmírumilovnějších plemen právě kvůli dětem...
navíc na vsích dřív taky děti vyrůstaly se všemi možnými zvířaty a nikdo tohle neřešil, natož že je to nehygienický... musím se prostě o to zvíře starat, abych měla dobrý svědomí... to je vše! samozřejmě budu dávat pozor na jejich společný soužití... ale jinak to prostě řešit nejde...
ahooooj HEHE 😵 😵 😵 jéééééé, ty už cítíš mimíska...... tý brďo...... 😅 to já si budu muset hold počkat.... anebo se začít večer nakládat do teplé vany a číhat 😀
s těma pejskama je to hrozně individuální, nebudeme se tady přece rozčilovat co...... každý na to má jiný názor... já na to měla podobný názor jako ty HEHE, že když je pejsek v rodině, tak i s miminkem je to ok a není to žádný problém........ jo ve většině případů to tak funguje, ale když mi pak půlroční sestřenku napadl bezdůvodně do té doby nejhodnější pes na světě, co jsem znala, tak jsem názor otočila...... děti jsou docela neopatrný (myslím takový maličký) a až bude už třeba můj drobek capat po parku, těžko ho nechám strkat do pusy kameny nebo vajgly........ hold jsem pejskům taky moooooc věřila, ale těch případů napadnutí je čím dál víc...... 😔
a myslim,ze domaci je pes kolikrat mnohem cistsi nez cokoliv jinyho s cim prijde do kontaktu..my teda naseho psa koupeme casto,dokonce mu davam i front line na blechy a klistat pro jistotu..vzdycky kdyz prijdem z venku myju mu packy...
holky doktoři to prý poznaji🙂...ale já tipuju patu protože to bylo maličkatý a strašně tvrdý, jako třeba když mi strčí tu hlavičku pod žebra, tak to poznam, že je to hlava páč nožičky kopou dole🙂
svoja:jo Táda taky se furt vlní kolem pupíku🙂mam občas pocit že mi ho chce vykopnout ven.-)
hehe:s tou sekačkou už mi to přijde drsný!!
myslim,ze treba v takovym koberci je mnohem vic spiny jak na pejskovi,je to sice blby prirovnani,ale ted me nic jinyho nenapada 🙂
hehe: myslím, že by malé dítě nemělo být se psem samo, to jsem tu říkala, maminka za foťákem v tamto případě je daleko
děti strkají ručky všude, ho třeba ta holčička rýpne do oka a on po ní vyjede, takže bych byla opatrná 😉
ty se psem dělej, co uznáš za vhodné, však já jsem vyjádřila názor, že to nechápu, na druhou stranu, důležitý je pro mě moje dítě 😉
a já jsem svým poviláním postižená bezpečností úplně ve všem a předvídáním a domýšlením věcí, to už je deformace 😀
holky to tak leti...to je hruza jak vam ty tydny naskakuji 🙂 ale me prijde ze nam to vubec neutika
PROSTEJKO já se nerozčiluju, jen píšu svůj postoj.. a add to jestli prcka necháš strkat různý hnusy do pusy... já nevím, ale nezažila jsem ještě maminku, která by uhlídala fakt všechno a mamky ti tohle potvrdí, občas jim něco uteče a nemůžou si z toho rvát vlasy....
no a co se týče mojí feny, tak jí docela brutálně "týrám" od malička - tahám za ocas, za uši, za kůži, za nohy, právě proto, abych otestovala její chování.... neříkám, že nemůže nastat zkrat, ale to už je bohužel riziko, ale pravděpodobnější mi příde, že mi dítě napadne cizí pes na procházce, kterej se přiříti, bo ho páníček nebude mít na vodítku.......
PROSTEJ to šplouchání je pár dní - takže to tady u tebe může za pár dní přijít... .) a kdoví jestli je to fakt ono 🙂))
Zase najukuju .....
AD téma pes a dítě....přidávám se k HEHE, pro mě je pes jako člen rodiny a své fence věřím. Dítě bude vědět, že se sahá jen na našeho psa a na cizí ne.
AD hygiena a pes a dítě .... dítě nebudu mít ve sterilním prostředí. I doktoři tvrdí, že je špatně, když je dítě pořád 100% čisté, nesmí si ani sáhnout na zem, sednout si,.... pak si nezvykne na bakterie, nevytvoří si dostatečnou imunitu.... a je pořád nemocné a cokoli ho sklátí. Neříkám, že si dítě nebude mýt ruce a tak...ale prostě ty extrémy jsou na mě moc.
AD sekačky a dítě...tohle téma je o dost děsivější než že pes olízne mimino. Tohle je obrovská nezodpovědnost dospělých. Nechat dítě bez dozoru, když sekám!!! A pak ty následky!!!!
HEHENKO....to je nádhera.... ty už cítíš miminko...gratuluju, holka 😵 😵 😵 Mám normálka husinu!!!
jo tak domácí pejsek o kterýho je postaraný, tak určitě nemusíte mít strach ohledně hygieny, tam asi bude největší problém opravdu to línání....... 😉 a můj názor prostě je, nenechávat dítě a psa bez dozoru a trošku je hlídat no....... a jak píše AMAL dítě zatahá psa za uši nebo ho rýpne do očička a může být zle.... ale zase jsem byla svědkem jak malý dítě (necelý rok) sedělo na labradorovi (fenka) a táhalo ho za uši a za ocas a pes nic a za chvíli ho to přestalo bavit, tak do dítěte trošku šťouchl a zalezl pod stůl a bylo 😀 jo to jsou hodní pejsi, i k dětem, jen na ty mrňata bych prostě dávala hoooodně pozor...... a jasný HEHE, že pejska nevystěhuješ....... pomaličku je seznámíš, dáš na ně trošku pozor a oni se pak už porovnají.... to co tu ukazovala AMAL mi ale opravdu přišlo, že to je malinký dítě a ten pes kdyby se ohnal, tak je bez ruky 😅
o té sekačce raději ani nemluvit
AMAL postižená 😀 😀 😀
to rýpání do oka... to už mám taky dost ozkoušený... Rozule drží a když už jí to neba, tak se zvedne a jde jinam... ale to už i ty rodiče dítěti vysvětlujou, že nesmí, že když chce sahat na psa má dělat "malá" a berou mu dlaň a psa hladí... to je o zkušenosti AMALL, kdybys měla psa, takhle pohodovýho, tak by ses na to dívala jinak....

ahooooj CAT 😵 já jdu na kontrolu ve středu 😉
a k těm pohybům, zatím se nijak netěším a nechávám tomu volný průběh.... doktor mi řekl, že mám miminko hoooooodně hluboko, takže s ničím raději nepočítám...... až tak kolem toho 20. týdne 😉