Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

svoja
23. zář 2009

VER joo, brisko krasny...uz vypadas jako tehotna, ne jako prezrana🙂

PROSTEJ diky! takze kdyz jsem si za cely rok vydelavala vic jak 11400, tak na to mam narok? to vis, na me musis jednoduse🙂

AMAL ahoj....no ty nedostanes stejne nic 😀 😀 😀 uz ted na tebe zapomneli...

prosteja
23. zář 2009

EFI ahojky 😵

SVOJI tam nejde o výdělek, ale o mateřskou.... vypočti si cvičně ze svýho výdělku mateřskou.... to najdeš třeba na měšci nebo někde... a pokud budeš pobírat mateřskou 11.400,- minimálně, tak na ty 2 roky jít můžeš.... já ti zkusím zpočítat, kolik je to asi hrubýho za měsíc 😉

verled
23. zář 2009

efi:ty jo tak to mam ještě maličký🙂já většinou když někam přijdu se stejně těhotnýma ženskýma mam ho nejmenší, jak ho mam jenom tam dole takovej půlmelounek🙂ale to neva......ale už cejtim Tádu kopat těsně pod žebrama, takže děloha už bude velíká, i prcek.-)...paaaa

prostej:no to mi povdej mě je pěkně úzko..........to s tou mateřsakou je hnus, protože teď nebudu vědět jestli můžu na dva roky nebo musim na tři....

amallie
23. zář 2009

😠 Mně nevyplácí nic, takže nejspíš nebudou nadále 😀

prostej: pokud je to tak, tak půjdeš prostě dříve, doneseš mudrovi flašku a nějak to dohodneš 😉 Ale já myslím, že to bude plošně a všem 😲

Nic, už vážně jedu holky, mějte se tu fajnově 😉

verled
23. zář 2009

svoja:no tak to už vypadáme dýl ne🙂))...ale je to prča na začátku jak jsme vypadali jako tlusťošky🙂...koukam ty chceš taky na dva??myslim že ne musíš mít víc než 11400 čistýho, a teď ještě víc☹

svoja
23. zář 2009

prostej jaj, ja jsem na toto telatko....kolik ze je ta materska procent?

svoja
23. zář 2009

VER no, uvedomuju si to ale postupne porad...zejmena pri vareni, kdy si ten pupek vzdycky necim zamazu jak s nim nepocitam...

svoja
23. zář 2009

...kde ste vsici?

prosteja
23. zář 2009

já něco řeším, vydržte 😀

verled
23. zář 2009

svoja:joo to se mi stává furt že ho mam špinavej🙂)))

prostje:jojo

prosteja
23. zář 2009

tak jsem tu

prosteja
23. zář 2009

pro AMAL, která už odešla... no pochybuju, že i když dám doktorovi flašku, že mi napíše mateřskou dřív než je těch 8 týdnů před porodem 😀 to asi neeee.... a třeba se to bude týkat všech plošně, až takový info na netu nepíšou 😉

prosteja
23. zář 2009

takže holky mateřská... nastupujete 6-8 týdnů před termínem porodu........ mateřská se vypočítává z platu, konkrétně se bere průměr na nemoc/den a to je vyměřovací základ, z kterýho se pak počítaj procenta a závisí na tom, jak ten základ je velkej....... není to pro všechny stejně, třeba 70% z toho vyměřovacího základu..... prostě kdo má větší ten vyměřovací základ na nemoc, tak se mu to počítá jinak...... ale to zabíháme do podrobností....... obecně co jsem se dočetla, tak pokud máte hrubou mzdu 15000-20000 tak dosáhnete na mateřskou nad 11300,- a na rodičák pak můžete jít na ty 2 roky 😉 a počítá se to za posledních 12 kalendářních měsíců 😉

prosteja
23. zář 2009

jinak tu někoho zajímalo, jestli může jít na mateřskou otec... dočetla jsem se, že od 1.1.2009 ano, NA MATEŘSKOU DOVOLENOU MŮŽE JÍT I OTEC A TO OD 7. TÝDNE VĚKU DÍTĚTE 😉 a upravuje to zákoník práce, tak tam mrkněte, koho to zajímá 😉

svoja
23. zář 2009

prostej dik 😉

prosteja
23. zář 2009

nemáte vůbec zač holky...... hodím sem příklad......:
když bude ženská za posledních 12 kalendářních měsíců před nástupem na mateřskou mít v průměru 15.000,- hrubého za měsíc, tak její mateřská za měsíc bude činit 10.500,- tudíž nemůže jít na ty 2 roky rodičovské, ale může si vybrat 3 nebo 4 😉

prosteja
23. zář 2009

no a když bude ženská za posledních 12 kalendářních měsíců před nástupem na mateřskou mít v průměru 20.000,- hrubého za měsíc, tak její mateřská za měsíc bude činit 14.000,- a tudíž si může pak vybrat, jestli chce jít na 2, 3 nebo 4 roky 😉

pomohlo to?

prosteja
23. zář 2009

no a tohle samozřejmě platí za stávající situace..... otázka je, co se stane, když zítra projde ten balíček, jakože ČSSD a komunisti vyhrožují, že ho prostě nepodpoří, pokud bude takhle znevýhodňovat rodiny s dětmi a důchodce 😉 ..... pokud ten balíček projde, pak to bude asi zase všechno jinak a otázka je, jestli vůbec my, co budeme na mateřskou nastupovat od ledna, tak jestli se nějak rozhodovat budeme moct... každopádně ani tebe VER ani tebe SVOJI se nástup na mateřskou v roce 2010 netýká, vy už v té době na mateřské budete a otázka je, jestli v průběhu jejího čerpání vám to čerpání můžou měnit 😉

prosteja
23. zář 2009

ale to si myslím, že vám nikdo moc neřekne, otázka je, jestli je to vůbec budou vědět chytrý ženský na úřadech.... myslím, že schválením toho balíčku tak jak je, se do toho všeho vnese akorát binec a nikdo nebude vědět, jak to počítat..... takže podle mě ještě dojde k tomu, že se budou výplaty mateřských a těchto sociálních dávek prodlužovat 😖

svoja
23. zář 2009

PROSTEJ pomohlo, dik🙂

prosteja
23. zář 2009

nemáš zač SVOJI 😉

svoja
23. zář 2009

holky, jak jsem tady resila pred casem toho truhlare, jak nam udelal tu blbou skrin, tak si predstavte, ze se porad nic nedeje, jeho telefonni cilo uz neexistuje a doporuceny dopis se me vratil nevyzvednuty....takze co ted, ze.
Tak jsem napsala dotaz do podatelny COI a jsem zvedava, co se bude dit...prece mam kurna narok na reklamaci ne??

prosteja
23. zář 2009

SVOJI tak to mě mrzí s tím truhlářem... nárok na reklamaci určitě máš 😉

svoja
23. zář 2009

No ale jeho ted uz nikde nsezenu...buh vi, jestli nezkrachoval, debil...tak jsem zvedava, co me odpovi z te COI.

Vcera jsem koukala na Ano, sefe!...nekoukali jste nekdo?

prosteja
23. zář 2009

SVOJI já nekoukala 🙂

s tím truhlářem a reklamací.... no uvidíš, co na to ta čojka.....

hehena
autor
23. zář 2009

ahooooooj ženy... 🙂 jak se máte??? 🙂 😵 😵 😵

prosteja
23. zář 2009

ahoooj HEHE.... 😀 😵 my dobře 😀

svoja
23. zář 2009

No vam je takova kulna...si rikam, kam na to ten chlapech chodi, na ty hlasky🙂

HEHE ahooj...prave me prisly tehu rifle...maly 😅 Ale pani me je vymeni... 😉

hehena
autor
23. zář 2009

SVOJI 🙂)) já ještě neodeslala ty velký 🙂))) už musím. jsem lenoch líná.

já se mám téže ucházejícně. 🙂 ještě je tu ségra... včéra se zpytlíkovala jako to prasátko, tak zvrací ještě teď 🙂)) ale je to blázen - jsem jí poprosila jestli by mi nekoupila ledový kafíčko (mají výborný v lídlu teď v akci za 9.90.- a ona mi dovalila celej karton 🙂))))) a to ani nemluvím o těch suškách pro manžu a salámkách... jsem jí psala, ať mu k narozkám koupí fuet.. 🙂)) a ona dovalila rovnou 4 salámky... no co s tím budem dělat netuším... to abysme uspořádali další párty... jinak včera bylo překvapivě krásně... grilovali jsme a seděli až do 2 hodin...

hehena
autor
23. zář 2009

SVOJI docela bych se už asi začla v tomhle případku smiřovat s tím, že reklamaci nikdy nevyřídí....... jakmile neexistuje jeho číslo a dopis se ti vrátil, tak to pán asi zabalil a potíže už asi nehodlá řešit... jak moc je ta skříň blbá???