Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

svoja
26. zář 2009

Ahoj holky,
tak jsem dnes byla na pohotovnosti. A uz nikdy vice, priste budu radsi doma tise trpet. Mela jsem porad prujmy, krece v brise, bolesti kloubu a vseho moznyho, tak jsem mela strach si vzit nejaky leky, protoze manzelovi v lekarne rekli, ze mu nic nedaji, at jdu k doktorovi. Doktorka naprosto strasna, arogantni, neochotna, udelala ze me uplnou kravu, tehotenstvi vubec nekomentovala. Hrozny. Dala me cipky paralenu a rekla, at drzim dietu a ze at se nedivim, ze mam prujem, kdyz nedrzim dietu... 😒 Celej den mam tvrdy bricho jak kamen, ale Barunku citim, jak se hybe, tak snad to bude dobry. Uz je to mnohem lepsi. Zitra uz snad budem ok.

CAT ten JANE je krasnej, taky jsme nad nim uvazovali....v porovnani s casual bych asi taky vahala...janecko ma krytejsi a prostornejsi sportak. Nejlepsi asi je, si je postavit vedle sebe v krame. Jinak jsem rada, ze my uz mame rozhodnuto a koupeno, protoze ja bych se se svoji nerozhodnosti rozhodovala asi jeste rok po porodu....je ti sila vybrat ten kocik teda🙂

svoja
26. zář 2009

MONCI krasny brisanko!!! 😉

Ja mam dole dve kila☹

carculka
26. zář 2009

svoji,chudacku,at je brzy lip a jste obe v poradku 😉 nektery doktori jsou na zabiti 😠 😠 😠 😠 😠

cat79
26. zář 2009

Ahoj kočenky🙂
Svojenko capa copa???Hlavně ať jste s Barunkou OK, teda to je strašný to naše zdravotnictví☹mohlas to mít klidně i jako alergickou reakci na nějaké léky cos brala...ale ségra byla taky na pohotovosti a říkala totéž, že katastrofa a neochota...hnus..za ty prachy co dáváme na zdravotko by si člověk mohl šetřit a platit si soukromého doktora!!!!

Já dneska nakoupila mimískovi zase ňáké oblečky, HM mělo úžasný...a pak mother care, celkem super ceny
No a těhu tepláky na cvičení a v body basics mají 65%slevy, takže tam padlo zbytek kapesného🙂)))hihihi

Kočárek vybereme asi až napodruhý, já jsem taak nerozhodná, počkám na miláčka, ten rozhodne🙂)chudák, psal že na Islandu byla odpo sněhová bouře...chápete to?Jinak prej příroda nádhera, ráno svítilo i sluníčko, ale každých 20min se mění počasí☹(((

Tak dobrou a papa zítra...mmj Monči krááááááááááásný pupendo🙂))

nuki
27. zář 2009

Ahojky holky🙂 tak kukám co nového...a vidím, že chudák Svoji nebylo dobře, jojo pohotovosti bývaj děs...nevím co si o sobě Ti doktoři myslí....tak doufám, že už je Vám dobře a vše je OK...určitě..🙂))

Hezký zbytek prodlouženého víkendu, my jsme byli na vinobraní....výborný burčáček byl..🙂))

svoja
27. zář 2009

No ja holky prave tu doktorku znam a ona me, myslim, ze to zcasti bylo i kvuli tomu, i kdyz teda povest ma tady hroznou.

Jinak uz je me lip. Jsem ale porad silene unavena a takova cela rozbolavela...casto me boli brisko a i kycle pobolivaji, asi jak se to tam pripravuje...jojo, uz jde do tuheho🙂

CAT Island zni uplne skvele, me to uplne laka... 😉 Ale fakt!

NUKI no jen si uzivej burcacek, za chvili nebudes moct pit vubec 😉

cat79
28. zář 2009

Dobré pondělní ranko🙂ňák nemůžu spát, snad na mě něco neleze, bolí mě trošku hlava☹(

Svoji fajn že už je ti líp🙂))Jojo, Island je zajímavá země, ale je tam teda kosa jako blázen, miláček psal že byla včera sněhová bouře, vítr fouká ledovej, ale příroda nádhera, včera byli na vodopádech a sopkách a večer nsi dali sashimi a stejky z velryby...hustýýý🙂

Nás dneska čeká ikejka a návštěva u babi a dědy a pak jedeme domů...ještě ale 5dní bez miláčka☹((bééé

Nuki burčáček ňam ňam, já měla jen decinku, ale pročistilo mě to i tak🙂))hihihihiihi
Tak papa zítra, užívejte volníčka, je to paráda, co?🙂))

moncicak3
28. zář 2009

Dobré ranko holčiny 🙂

Svoji, teda co tě to trápí ☹ tak ať jste brzo s Barunkou fit.....mě teda večer taky zle, zvracela jsem, ale u mě to není žádná chřipajzna, holt jsem trpěla první 4 měsíce nevolnostma, tak se to zase vrací, což je prý v posledním měsíci normální 😒 chjo...ale dneska ráno už jsem si dala čokoládový cereální kuličky s mlíkem a je mi fajn 😉 teda zatím....uvidíme co bude dál....

Cat téééda Island, to je parádička, mě tam hrozně láká právě ta příroda 😵

jinak manža dneska ráno v 6 vyrazil s ještě pár lidma na papeže do Starý Boleslavi, jela bych taky, ale asi bych to tam nevydržela no.....

jdu aspoň pověsit prádlo, vezmu auto a jedu k mamině, doma mě to samotnou neba.....tak pááááá a užívejte prodlouženýho víkendíku 😎

moncicak3
28. zář 2009

holky vy mě tu tak lákáte tím burčáčkem 🙂 každý rok jezdíme do Znojma na vinobraní, letos jsme teda nebyly, ale burčáček mňamky mňam 😵

tak pááááá

romik84
28. zář 2009

Ahoj holčiny, hlásím se po čtrnáctidenní odmlce. Konečně nám dodělali koupelnu a chodbu, ještě přijdou instalovat dveře. Budeme to tu mít hezoučký než k nám Renatka přijde.Pěkně jsme si o víkendu mákli s malováním a uklízením. Večer už jsem necítila záda, nebo spíš cítila jak hrozně bolely.Taky bych si dala burčáček, dvě deci maličké neuškodí. Monči to je mi líto, že ti není dobře, doufám, že mě to taky nečeká.

cat79
28. zář 2009

Holky tak jsem tady v jedné diskuzi našla jak a kilik se v těhu přibírá, abyste měly představu a nestresovaly se:

1. trimester / 1 až 13 tt : 1,5 - 2 kg,
2. trimester / 14 až 26 tt : 6,5 - 7,5 kg (0,5 kg kazdy tyzden)
3. trimester / 27 až -40 tt : 4 - 5,5 kg (0,5 kg za tyzden) 7.-8.mesiaci a 9. mesiaci (0 az 1 kg)

No a pro zajímavost co kolik váží v těhotenství, respektive co se ihned po porodu zase stratí:

miminko 3,5 kg
placenta 0,7 kg
plodova voda 0,8 kg
zvacsenie maternice 1,0 kg
zvacsenie prs 0,4-0,8 kg
narast objemu krvi 2,2 kg
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0 kg
zasoby tuku 3,5 kg
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

..takže pak stačí jen se udržovat a cvičit a máme to dole🙂 nebojte🙂)))

svoja
28. zář 2009

MONCI ale no tak, co to tady ctu...tobe se vraci nevolnosti? No nazdar! Tak at jste brzy OK!!!

ROMI davej na sebe pozor, maminko🙂

CAT no tak super...takhle rozepsane to ani nezni tak strasne🙂 😉 😉

blahovka.cz
28. zář 2009

Ahojky holky,hezke odpoledne,uzivam si volno,manzilek s nama je doma,no parada.

HLAVNI ZPRAVA DNE - Ondrasek uz konecne pase konicky,pridala jsem fota

jak pise cat,holky neblbnete s tema kilalma porad,reste az po porodu,ono je to opravdu indivindi!!!
Monci a Svoji holky,snad vam je uz lip,holky setrete se 😉

Jinak vitani obcanku bylo krasny,deticky recitovali uzkostne basmnicky dostala jsem kytku a Onda hracku a budemme mit fotky ofiko a nas tatka natacel,tak jsem zvedava.

Tak vsem hezky zbytek dne 😀

nuki
28. zář 2009

Ahojky holky, tak se mi to už přiblížilo a zítra ve 13 hod. dělám atestaci, ženy držte mi pěsti..🙂)) moc díky
pak se ozvu jak to dopadlo..🙂

Blahu: moc krásné nové fotečky..🙂))

angetha
28. zář 2009

Ahoj holky...
Blahu tak to jste měli krásný a úspěšný víkend 🙂 🙂
Nuki, my víme, že to zvládneš 😉
A my jdeme zítra s Vendulkou na kontrolu, jsem zvědavá, kolik opravdu váží..tak dobrou

moncicak3
29. zář 2009

Dobré ráno holky 🙂

tak hlásím, že je mi už líp 😉

Romi, bacha s tím malováním a uklízením.....já pak trpěla se zádama celý týden 😉 🙂

Blahu krásný fotečky, Ondrášek mi připadá, že je hodně podobný tatínkovi 😉 😵

Nuki držíme všechno co můžeme.....zvládneš to, jsi šikulka 😉 🙂

prosteja
29. zář 2009

přeji krásné ráno po prodlouženém víkendu 😵 😵 😵

prosteja
29. zář 2009

jak jste si užily víkend holky? my byli v pátek s manželem konečně na té návštěvě, prcek se sice v bříšku roztahoval, takže pobolívalo, ale v pohodě... hned mezi dveřma mi byl do náručí strčenej dvouměsíční chlapeček, prý ať se učím 😀 😀 😀 ..... a jinak to byla paráda, pokecali jsme, prý pro mě bude mít maminka i nějaké ty oblečky a taky třeba literaturu, masáže dětí a tak, prý jí to hodně pomohlo.....

no a ptala jsem se jí jako zkušené matky dvou dětí na pár věcí..... takže koho to zajímá:
1. stelirizátor - není podle ní potřeba, dokonce i doktor jí řekl, že je to celkem zbytečný..... lahvičky co měla a dudlíky úplně nové, tak vyvařila klasika ve vroucí vodě a teď to oplachuje horkou vodou.... a vyvařit to v té vroucí vodě třeba jednou za týden klidně můžu....... ani jedno z dětí nemělo a nemá zatím problémy 😉
2. vibrační lehátko - měla ho už pro malou (té jsou 2 roky), ale ne od miminka a teď jí zbylo na druhé mimi (2 měsíce) a je s ním hrozně spokojená...prý pomáhá i na prdíky 😅 a není to prý vůbec tak, že by si mimi na to zvyklo a nemohlo pak jinak usnout...... naopak se prý hezky uklidní, tak ho chvilku nechá na to vibrování a pak to třeba vypne a miminko je klidné 😉
3. látkové pleny - prý jsme odvahy 😀 😀 😀 ale ona to hodnotí tak, že má 2 děti, holčička už sice chodí na nočník, ale plínu ještě na noc nebo na cestování má, takže by to pro ni byl horor... a schvaluje to, jen prý na to neměla odvahu 😀
4. porod - první porod měla za chvilku za sebou, s nástřihem, ale bolesti se prý dali, ani epidural neměla, všechno proběhlo hladce, nijak se na porod nepřipravovala, nechodila do žádných kurzů, dokonce ani nemasírovali hráz, byla si prý asi 2x na aquaerobiku nebo na něčem takovém, ale protože chodila do práce, tak to nezvládala... navíc měla u prvního těhotenství takové stavy, že pořád jen spala a ležela a spala a ležela 😀 a porod naprosto hladký... druhé těhotenství s chlapečkem naprosto bez problémů, naběhala se teda kolem dcerky, ale taky nezvládala ani těhu cvičení, ani plavání a porod to měl být druhý, takže se na něj i těšila, když ten první probíhal tak hladce a ono prd holky, rodila skoro 3 dny a nakonec musela na císaře..... 😖 takže její malá rada, prý se porodu nebát, zkusit se na to připravit jako těšit se na to, že po tom utrpení přijde miminko, komu to prý pomůže psychicky, tak se na to připravovat cvičením a dýcháním a masáží hráze, ale z její vlastní zkušenosti prý nepomůže lautr nic 😀 😀 😀 ne, to vás nechci strašit, psychika je prý hodně, ale ona se prvního porodu bála a pohoda a na druhý se těšila a horor.... takže asi tak 😉

no mám to dlouhý, ale kdo chce, tak si počte........ a já jdu makat 😔

baeszinka
29. zář 2009

Ahojky Prvosenky,o víkendu jsme přidali s manžou pár foteček Kryštůfka 😵
A jak se jinak máte?Já už nestíhám dočítat..jen koukám,že Svoji bylo špatně ☹ Tak snad bude brzy líp,někteří doktoři jsou vážně na pěst 😠

Jéé Monči,za chvilku už bude na světě další miminko 😵 😵

Jinak my se máme fajn,akorád nás trápí jako asi každý miminko prdíky,je to děs,už by na to měli vymyslet něco pořádnýho..cvičíme s nožičkama,dáváme Sab a mažem pupíka Pupíkem 🙂 ,ale nějak extra to tedy nazabírá 😒

hehena
autor
29. zář 2009

ahoooooooj holky... tak jak jste se měly o víkendu?

holky to je bře, že je vám líp. SVOJI máš parádní zážitek z pohotovosti... :(((((

BAE Kryštůfek je krásnej!

NUKI držím na dnešek paluchy!!!!! 🙂 😵

CAT zajímavá tabule... 😲 díky .)

blahovka.cz
29. zář 2009

Ahojky holky!!

Tak tu snidam u pc a procitam vas

Monci - trochu podobny???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Je to jeho obtisk,je to sileny

Baes koukala jhsem,je to proste sladous,nadhernej a komu je vic podobnej????

Prostejko,takze vikend parada,no ja bych sterilizator nedala,do pul roku se maji lahvicky pred kazdym pouzitim vyvarit,nebo sterilizovat,nevim,jestli horka voda staci,ale je to kamaradky rozhodnuti,s tema plenama vas taky obdivuju,asi jsem pohodlna,ja bych do tot nesla

jo a baes,nezkusila jsi rektalni rourku,pry je to zazrak,docela uvazuju,ze to taky zkusim . . .

jinak v patek se mi narodila nova sestrenka,pry skoro 4 kila a 52cm Lucinka

hehena
autor
29. zář 2009

BLAHU já tu podobu u Ondráška nedokážu identifikovat...
k sestřence gratuluju!!! pořádná ženská 🙂

u nás byl víkend romantika... jsem to užila jak malá! byli jsme u Máchova jezera a bylo to prostě parádní!!!! jen ta zima v noci - to bylo trošku horší 🙂))

prosteja
29. zář 2009

ahooj, všechny zdravím ještě jednou 😵

BAE Kryštůfek je nááááádhernej 😉 😵

HEHE, jak je spolutěhule? 😀

BLAHU a Ondrášku ahoooj 😵 ... no my jsme tu ten sterilizátor probírali s holkama nedávno a já se na to ptala proto, že jsme tady na to všechny (i maminky) měly ten názor, že je to zbytečný 😅 ....... a ona mi to v podstatě potvrdila, že u prvního o něm hodně uvažovala a že ji od toho odrazovala její maminka, že to jsou šílený vymoženosti dneska a jestli to nejsou vyhozený peníze a pak jí to tak nějak potvrdil doktor, což jsem teda čuměla...... 😲 protože doktoři většinou všechny tyhle drahý věci podporují 😖 ...... prý ti to opravdu sterilní vydrží asi tak minutu po vytáhnutí z toho sterilizátoru a horká voda úplně stačí, tak nevím..... a když prý chce někdo vyvařovat, tak není problém vyvařit v hrnci s vařící vodou.... 😉

prosteja
29. zář 2009

taky bych řekla, že Ondrášek je jako by tátovi z oka vypadnul 😀 a k "malé" sestřence gratuluju 😵

hehena
autor
29. zář 2009

PROSTEJ je dobře... jen teda furt čekám na pohyby... zatím je to furt takový tření, někdy přes den absolutně nic... prostě bych chtěla už mrňouska cítit no. co ty?

jinak se mi dneska zdálo, že to bude holčička... 😀 😀 😀 to je legrace. tak nevím, jestli si to podvědomě přeju nebo co... 😅

zuzka.o
29. zář 2009

AHooooj PRVUŠKY 😵 😵 😵

Tak japa jste se měly o prodlouženém víkendíku? Já ho teda proflákala jak jsem mohla. Do toho jsem musela dát dohromady domácnost, poprat, požehlit, povysávat, troufla jsem si na umytí ledničky (i když mi teda bylo blivno)...... Krásně svítilo sluníčko, prádlo na balkoně schlo jako o život ....prostě paráda!

Jooo.... a dneska hlásím blicí premiéru 😅 😀 😀 😀 😀 😀

hehena
autor
29. zář 2009

jinak mi včéra břuch osahávala TCH a neodpustila si "téda vy jste přibrali co???" 🙂)))) bych se z ní picla...

a manžova babi je na tom hodně špatně... včéra za ní byl. je doma s dědou u jedný z dcer a v podstatě se čeká na konec. tak už kvůli ní doufám, že se to nebude nějak protahovat ...

zuzka.o
29. zář 2009

NUKI: mooooc držím palečky 😵

SVOJI: to je teda děsnej zážitek z pohotovosti. FUJ!

BAE: Kryštůfek je krásnej 😵 😵 😵

BLAHU: gratuluju k malé sestřeničce 😵 😵 😵

PROSTEJKO: to je nejlepší zeptat se zkušené maminky, jak se na všechno dívá s odstupem času, co je a co není třeba. Chválím a děkuju za info 😉

zuzka.o
29. zář 2009

HEHE: to je mi líto s babičkou .... ☹

hehena
autor
29. zář 2009

ZUZI gratulace k blicí premiéře 🙂)))))) 😀 snad si to budeš "užívat" jen občasně...

náš víkend jsem psala výš 🙂 paráda.
teda holky musím naznat, že ten mimouš - i když je to pořád takový abstraktní - nás nějak ještě víc sbližuje či co... 😅 a ten víkend nám udělal vyloženě dobře... 🙂