Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
24. lis 2009

ahoooj ženy, ještě jsem nedočetla 🙂

zdravím PROSTEJKU, kdepa ses včéra toulala těhule?

AMALLI 😵 😵 😵

CARCUL já mám taky dojem, že to nejdůležitější máte.... i máš dopředu hrací deku...
my ty serepetičky co popisuještě taky nemáme... i hadříky budu muset dokoupit, bo sice máme něco od těch kamarádek, ale třeba jsem chtěla na ty první měsíce bodýčka s dlouhým rukávem a ty mám jen dvě.. dupačky nemám žádný... atd... ale to už bude jen pár věcí + něco slušivýho mezi lidi 🙂))) 😀, sterilizátor sice mám taky od kamarádky, ale doufám, že ho ani nepoužiju - navíc do něj nemám lahvičky a odsávačku taky od kamarádky, ale takovou tu obyč pístovou, takže kdybych musela odsávat víc, tak si asi budu muset koupit větší...
kojící polštář jsem konečně zaplatila před pár dny a objednala k tomu ještě rychlozavinku, tak to by mělo tak do pár dnů přijít 🙂)) , ohřívačku bych ani nekupovala - až v případě potřeby...
ale taky bych řekla jako PROSTEJ, že v podstatě to nejdůležitější máme... no krom teda autosedačky - tu jsme ještě nevyřešili, ale nějak myslím, že to má svůj čas ještě 🙂))

jinak mě dneska taky bolí podbřišek... vůbec se poslední dva dny cítím nějak divně... víc mě bolí břicho, častěji tvrdne... no divně...

hehena
autor
24. lis 2009

a včera jsem měla z nohou pěkný tykve..... a ty křeče v nohách v noci už asi taky budou furt... 😅

carculka
24. lis 2009

amal..dekuji za vysvetleni 😀

sac..a trva to dlouho odsat?

cat...no ja ty stahovaci mozna jedny koupim pred at je muzu navlict uz v porodce-jestli strefim velikost 😀 nebo ten pas no

amallie
24. lis 2009

sac: a není janička ještě malá na ten šátek???

cat: jdou tam dát i baterky do té odsávačky, ale ono stejně nebudeš odsávat nikde na v parku asi, ale jen doma, nebo u někoho doma, nebo tak..........

svoji: to není kravina, zdá se mi to praktický ten klobouček, nevyteče ti mlíko podle..........

carcul: tak chvíli počkej a já ti řeknu s tou odsávačkou, jestli je to k něčemu

cat79
24. lis 2009

Carcul v porodce budeš krvácet, tam budeš mít ty jednorázovky...ty stahovačky by sis asi zničila..ale ten pás by šel..tak jestli ňákej najdeš na netu hoď sem odkaz🙂))

Ahooj hehe, neboj, máš čas, na ty křeče to chce magnezium, a budeš mít klid, to samé i bříško

Car kočárek samo hned nafotím...těším se jak malá🙂)a nakoupíme i ňáké dárečky na Vánoce, musím už to pomalu hromadit🙂)))jéééééééééééé

cat79
24. lis 2009

🙂)amal jasně🙂

Nám na kurzu říkaly, že ty šátky až to dítě umí sedět, jinak je to na páteř špatné...někdy když vidím ty "přírodní ženy" jak hned z porodky to mimi narvou do šátku, tak bych jit dala!!!!to malé neumí ještě držet hlavičku a už musá celej den vyrovnávat tlak na páteř v šátku..já bych to zakázala!!!

Ale pak ty lepší šátky pro děti od 6ti měsíců nebo tak...asi bych si našla ňáké články pedistrů jaké na to mají názory....je to na cesty super, ale líbí se mi víc ty vystužené šátky než ty indiánské

carculka
24. lis 2009

amal..tak jooo tak mi pak povis 😀

hehe..my ale nemame ani na koupani nic,no ale nakej zaklad mame,tak zbytek doladime..

cat...ten pas jsem zatim nasla http://www.detske-potreby.cz/chicco-tvarujici-p...
ale ete budu hledat jiny a zeptam se ve zdravot.potrebach..a uvidim jaky bude dobry..ale tenhle nevypada spatne a pouzil by se pres jednorazovky a pak by se dokoupili stahovaci kalhotky 😀

hehena
autor
24. lis 2009

jé tak CAT bude mít zítra kočárek.... 🙂

holky já se chtěla zeptat, kdy se vyřizuje mateřská???

prosteja
24. lis 2009

zdravím všechny od oběda 😀

HEHE byla jsem včera na tom cukru 😉

hehena
autor
24. lis 2009

no tak na koupání CARCUL bych tady vedle v ikea koupila vaničku a na netu pěnový lehátko... takže to by bylo vyřešený hned. vaničku z ikea mi nakonec půjčila kamarádka, prý se jim nějakým nedopatřením sešly dvě 😀 a lehátko mi půjčila takový tvarovaný umělohmotný... ale to se mi zdá nepraktický, tak uvidíme při užívání...
a kosmetiku nemám samozřejmě žádnou...

hmmm.. tvarující pás... to je dobrýýýý 😲 😵 😵 😵

sacvi
24. lis 2009

car já měla mlíka málo takže mně to dlouho netrvalo 😒

oni v tom článku právě píšou že ty afričanky nosí takhle děti pořád a že žádnej vliv to na ty děti nemá že spíš je to horší když pořád leží na rovném..že ty zádečka jsou zvyklá být "pokroucená" a takhle se rovnají díky gravitaci a ne díky tomu že by se dítě rovnalo..a právě tam psal doktor a říkal kolik lidí má dnes problém se zádama a jsou to lidi kteří vlastně v šátku nikdy nebyly pře tenkrát se nepoužívali že jo..a že když se pořádně uváže ten šátek tak že vlastně ty zádečka podpírá..třeba Janičku už hlavičku drží krásně sama..

Holky napište mi někdo že su blbá ať už na šátek zapomenu a přestnu to řešit!!!!!!!!!!!!!! 😀

Já si s tím nemůžu dát pokoj 😠 Ale jak někde vidím mimi v šátku tak hned myslím na to jak bych taky chtěla tak Janičku nosit a vím že by se to jí i mně moc líbilo 😅 Ale zase uškodit ji nechcu 😖

Já už asi na net nebudu raděj chodit..pc vyhodím z okna a bude po řešení 😀

prosteja
24. lis 2009

a já vůbec nevím co s tou žáhou holky 😢 ...... kdyby pálila jako normálně, ale já mám normálně ty trubky v jednom ohni a nic na to nepomáhá 😔

hehena
autor
24. lis 2009

jo četla jsem, žes přežila... 🙂)) mě po tom pálila žáha ihned... a blbě mi z toho bylo celej den... brrrr.....

hehena
autor
24. lis 2009

zkus se hodně prolít mlíkem PROSTEJ... a teplou vodou... no a pak bych to završila Rennie... to je tak jediný, co mě pomáhá... zkusit můžeš ještě heřmánkovej nebo fenyklovej čaj...

prosteja
24. lis 2009

HEHE no ten test sám o sobě byl v pohodě.... jen odpolko jsem byla jak zfetovaná 😀 taková malátná a unavená, ale jak jsem přišla domů a najedla se a lehla si na pohovku, tak to bylo ok 😉 zato ta noc... 😔 a teď ta žáha.... to je fakt hnus, jestli to mám z toho..... 😔 HEHE a kdy jdeš na 3D 😉

svoja
24. lis 2009

kdyz je satek dobre uvazanej, muze do nej i nesedici dite!!!!!!!!!!!!

prosteja
24. lis 2009

HEHE mlíko mi tu doporučovala už kolegyňka a nic 😢 ...... ale díky za rady, ještě zkusím ten čajík asi, vysonduju po kolegyni, to je takovej maniak do čajů 😀 Rennie mi pomůže přesně na hodinu, pak je to zpátky ve stejně silné formě..... no doufám, že to přejde a aspoň v noci se vyspím 😉

amallie
24. lis 2009

holky, po porodu budete sešitý, to byste;stahovací kalhotky asi nosit nechtěly

carculka
24. lis 2009

sac..ti neporadim,nic o tom nevim ☹ ale myslim si co cat a amal..

hehe..no urco naky ten stahujici pas koupim-v cizine ho dporucuji i doktori zenskejm-prej..ale nevim jaky a jakou veliost 😖

svoja
24. lis 2009

SAC jak uz jsem psala, kdyz se satek dobre uvaze, muze do nej i nesedici, ale musi se vedet jak na to. Ja osobne nejsem proti satkum a nosenym detem. Mame v okoli nekolik zarnych prikladu. Miminko citi maminku (nebo tatika) a je spokojene. Samozrejme, nic ne nema prehanet. Takze to nevzdavej a jako doplnek bych to brala 😉

prosteja
24. lis 2009

s těma šátkama taky moc neporadím, ale obecně co jsem slyšela se to pro malinký děti nedoporučuje..... ale to už tu psaly holky..... on na to asi taky každej má jinej názor..... ale SAC zajímalo by mě, co na to třeba pediatr.... 😉

hehena
autor
24. lis 2009

SAC já myslím, že šátek je fajn... vždycky u všeho bude tábor nadšenců a naproti tomu tábor, kterej bude proti.. se rozhodni sama podle svojeho uvážení... já chci taky nějakou věc na nošení - možná spíš vak, bo bych s tím uvazováním asi neměla trpělivost...

co se týče polohy dítěte, taky bych řekla, že je pro něj přirozenější než ležení na rovným... a šátek právě přirozeně podpírá celou kostru dítěte... samozřejmě že malý mimino v něm nemůže sedět že jo - to je docela logický, ale ležet v něm může a nevidím na tom nic špatnýho!

hehena
autor
24. lis 2009

navíc SAC jestli chceš fakt radu, bych se spíš řešila už s někým, kdo má načteno, něco o tom ví a hlavně s těma, kteří praktikujou, určitě tu taková diskuse bude .) 😉

hehena
autor
24. lis 2009

PROSTEJ já na 3D asi nejdu........

cat79
24. lis 2009

Sac a kdo ten článek psal???no to by ti asi ortoped dal🙂))gravitace...já bych se na to vyprhla a počkala pak na krosničku🙂))))

Prostějko já to mám to samé s tou žáhou☹(gaviscon je super a to renie,jinak mi NIC nepomáhá a to se mi kolikrát chce až zvracet jak to bolí☹((

Car omrknu to, díky...super nápad, hlavně hned to začít ladit zase do krásy, že jo?.-))

Amal s kalhotkama máš naprostou pravdu, ale ten pás by mohl být OK, ne???

carculka
24. lis 2009

amal..proto resime ted ten pas 😀 ze to nezasahuje dolu 😀

prostej,jediny co mi pomaha je rennie a na chvili..v

svoja
24. lis 2009

Doporucuje se lezet na brise a davat si pod bricho srolovany rucnik. Po porodu budu asi rada, ze jsem rada a nejaky stahovani si necham az se zacnu citit jako clovek....tzn.az domu....a to jeste kdovijestli....si stahnu bricho elastickym obinadlem a bude to 😀

prosteja
24. lis 2009

HEHE já četla něco podobnýho, že šátek je pro mimi hodně přirozenej, ale dokud nesedí, tak v něm má to dítě ležet..... ale co je na tom pravdy nevím, jen jsem to někde četla 😉

hehena
autor
24. lis 2009

si teda myslím, že šátek je lepší než krosna!!! to je teprve zátěž na páteř.... a viděla jsem v takovým sedícím nosítku i novorozeně a to považuju za průser, šátek rozhodně ne...

no přesně šátek je pro mimina v pořádku, když v něm leží!!!