• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

13. ledna 2010 
Amal jojo, taková myško-křečice:slight_smile:)))

Luci jen přes noc, jo??teeda to tam ale berou hopem:frowning2:a co kdyby byly komplikace???a žloutenka a tak???no v UK to mají asi jak na běžícím páse, co...:slight_smile:

Tady v čechách můžeš taky rodit doma, ale já bych do toho taky nešla, proto i rodím v horší nemocnici ale s JIP než v lepší bez JIP, člověk nikdy neví:frowning2:((a nesmíme zapomínat, že rozhodujeme i za toho drobečka, kterej si sám nemůže vybrat...
24. lis 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak jako jasne kdyz jsou komplikace nebo cisar tak se tam lezi dyl ale zdravy porod jde druhy den domu..
24. lis 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
waw, tak to je hustý, takže se asi porodu bát nemusíme když je to taková pohoda, že pouští v UK domů hned 2.den.-)))to se mi celkem ulevilo:slight_smile:))

Ale já si tam radši ty 3 dny pobudu, aby mi ukázali co a jak a aby bylo mimi pod dohledem...ikdyž nemocnice nenávidím.-(((
24. lis 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak v uk se víc rodí doma, neb někdy je porodka horší, než tam nebýt, že :confounded:

nejvíce se rodí doma v Belgii, 60% porodů začne doma, většina pak stejně skončí v nemocnici, neb to nezvládnou
24. lis 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tu v uk vlastne kdyz je porod ok a bez komplikaci tak u porodu neni ani zadnej doktor jen ty midwife jako ze porodni sestry.. jako taky ulet.. no a pak k tobe kazdy den chodi domu.. no ja sem rekla mamce ze at si vezme aspon 3 tydny volna a doleti ke me a pomuze aspon ze zacatku ze jo.. a rekla ze jo.. :grinning: :grinning:
24. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amal fakt???ježiš to je dost drsný teda.....
24. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucie: jako já bydlet v uk, tak rodím v čr, to vím jistě, ta péče je přeci jen tady o nečem jiným

cat: jojo

holky, víte napříkad, že ze všech evropksých zemí máme u nás nejnižší procento úmrtí novorozenců? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: asi nemáme luxusní nemocnice a tak, ale odbornost máme nejlepší, díky bohu :wink:
24. lis 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
amal mozna ze bych taky rodila doma a jeste bych dostala porodny ale vis co zbytecne litat domu na tak dlouho a zacit si platit pojisteni a vsak pritel by asi nechtel... takze uvidime kamoska rodila tu je taky ceska a rika ze uplne super... ale kazda sme jina.. treba na to dalsi mimi uz poletim domu..
24. lis 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ufff, tak jsem tu, tak jak se máte prvosenky?
24. lis 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci: tak je to jiný, kdyaž je přítel místní, chápu, že by byl proti, no, obdivuju tě, já bych to nedala, to vím jistě, jsem posera v tomhle ohledu a jako ty podmínky............ já jsem podělaná už tady, natož............ ale dopadne to dobře :wink:
my přijedem s amálkou na jaře, tak ti můžem povyprávět osobně :wink:
24. lis 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já o porodu do vody taky hodně přemýšlím a manža je nakloněný..už jsem si o tom aj dost zjišťovala, mám i porodnici tady vcelku blízko, která to dělá :slight_smile:
Většina žen se vůbec ve vodě ani nenatrhne, právě díky té vodě :slight_smile: a ty věci okolo - na hovínka a tak prý tam mají síťky a pokud se náhodou něco vyskytne, tak to hned vyloví... Hlavně se to prý doporučuje těm, které se rády válí ve vaně (v běžném životě) - to jsem já, já jsem skřítek vaník :slight_smile: docela hodně mi to pomáhalo i na menstruační bolesti, proto je to pro mě jedna z variant...
A propos, doma bych teda asi já neměla odvahu rodit....
A druhý den po porodu domů? Jak je to vlastně u nás?
Luci, kdy máš termín?
24. lis 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendelinka no podle mrchy by to melo byt 9 cervence.. ale dnes sme byli u te porodni baby ktera nas objednala na 12 tt ultrazvuk no nevim kdy jeste to nam dojde postou termin... a tam nam reknou termin porodu.. budou delat nejaky testy a tak podobne...

jj druhy den po porodu domu kdyz jde vse tak jak ma.. a kamoska si to vychvalila.. ja sem teda posera sem rada ze tu budu mit mamku pac me jen neco pichne a uz umiram.. haha.. takze si dokazu zive prectavit jak to bude po porodu
24. lis 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejej, tak já to mám o měsíc a kousek dřív :slight_smile: taky mi teď termín budou upřesňovat - příští týden na screeningu...
No já jsem taky moc ráda, že budu mít mamku blízko a věřím, že Ty musíš být ráda dvojnásob :slight_smile:
24. lis 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a jak je to teda u nás? Kolik dní je standard zůstat v porodnici, když je všechno ok?
jo a holky jak sem tu psala ze by se nemeli jist jatra kvuli tomu vitaminu A tak je to proto ze v dnesni dobe zvirata krmi cimsi co obsahuje hodne toho A vitaminu a to se vse zachycuje v jatrech a to je pry skodlive... no tak jestli mate doma nekdo kravu nebo slepice tak hold jen travu zelenou haha zadny prikrmy a pak pastiku muzete.. :grinning: :grinning:
autor
AMALLI jsem se tě chtěla zeptat, jak to děláš s botama, když jsi tak opuchlá...?? já mám jedny zimní boty a tu pravou sotva navleču, bota je na zip a právě tu pravou musím mít rozepnutou a pochodování v obtažený botě není vůbec příjemný... :unamused:

VENDEL ahooj :slight_smile: tak porod do vody jo? tak jsem moooc zvědavá jak budeš spokojená :slight_smile: :dizzy_face:
24. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych brala jít hnedle domů, ale tady se domů nesmí jít dřív kvůli miminku, čekají na nástup kojení a přibírání miminka, musí ho propustit pediatr a druhý den to ještě nejde
24. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendelinka.. to si pis ze budu rada.. ja sice miminka miluju ale ty malinkaty ja se toho bojim chytit.. sme byli za kamaradkou tu v anglii v porodnici sla cisarem a tak druhy den sme se sli na malyho podivat a to je ti tak malinky tak sem si umyla ruce a dali mi ho do naruci no ale i tak.. se trosku zavrtel a ja se bala ze mi snad vyklouzne z naruci..
24. lis 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AMALLI já myslím, že jde... je to ambulantní porod, ale musela bys to mít domluvený se svojí dětskou dr. a podepsat revers myslím... vyčetla jsem i na diskusi o Podolí, že to tak někdo praktikoval...
24. lis 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, mám stejné pocity - nejmenší mimi které jsem kdy držela, tak mělo 4 dny a měla jsem rozný strach, byl to takový prcek :slight_smile:

ahoj HEHE :slight_smile:
No já jsem taky zvědavá, hlavně teda jestli k tomu vůbec dojde...
Hehe koukala jsem na Tvoje bříško a je krásné :slight_smile: jak se těšíš? Zrovna dneska jsem vzpomínala na ten váš letní boom, jak jste s Prostejkou našly dvě čárky prrakticky současně....
24. lis 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko: na boty se mě ani neptej.....................

takže, když někam jdu a musím, tak mám jedny roztažené kecky, které natáhnu, ale bolí mě v nich nohy, žádné jiné boty nic a to jsem si i chtěla koupit sněhule a taky jsem je nenavlíkla, je to děs............. ty kecky budu pak muset vyhodit, krásný Lacoste to byly, teď jsou rozhamťaný a trhají se, jak jsem se do nich cpala, chjo.........

no a když jedeme autem třeba k našim, nebo tak, mám žabky a ponožky :astonished: :astonished: :astonished:

jo, na revers to půjde, ale to bych si nelajzla........... jsko ale z podolí pustili kámošku po CS stejně jako bez něj, byla ok, mimís taky a potřebovali místo :wink:
24. lis 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no pěkný s botkama teda... :astonished: :sweat_smile:

po CS jí pustili kdy?
24. lis 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočandy :slight_smile:
nějaký novinky?
nakukuju, jestli už Amal neporodila a pořád 2v1 :wink:

my jsme byly s Terez dneska u dětský, už přibrala přes půl kilenka, tak váží 4100 g :dizzy_face: a doktorka zjistila, že má v pupíku kýlu :cry: říkala, že až se pupík pořádně zahojí, tak se to bude řešit, ale že ta kýla je zatím malá....někde jsem četla, že kýla v pupíku by se měla do jednoho roku dítěte vstřebat, tak uvidíme....

letím do sprchy dokud Terez spí, brzo zase nakouknu :slight_smile:
24. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Hehenko, pro doplnění tý maminkovský tabulky, Terez se narodila v neděli, ale 3 měsíce jí ještě nejsou :grinning: dneska jí jsou 3 týdny a 2 dny :wink: :grinning:

tak zatímky
24. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme byli u nasich...

Amal pesky z porodky asi nee, i kdyz by to urcite slo....zalezi jak na tom budu...kdyz budu fit a bude hezky, tak klidne, uvidime....spis mam pocit, ze toho budu mit plny brejle a budu rada za auto...

MONCICI ahoj :dizzy_face:
24. lis 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak nám švagr popisoval porod, pak vám budu vyprávět, ale šílenej masakr :confused: :confused: :confused:
24. lis 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANG???? :astonished: :astonished: :astonished:
24. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
anget: tak jak???? to mě zajímá :astonished: :astonished: :astonished:

monci: jéje, jéje, snad to bude v pořádku ta kýla

svoji: no tak když bys na tom byla blbě.........ale když ne, tak bych šla pěšky s kočárkem, to by se mi líbilo, hned si malou přivézt v kárce :wink:

hehe: 4. den
24. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
sem mela strudl a bramburky....fuj...jsem prezrana a je me zle :unamused:
24. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, já jsem taky přežraná............ jsem měla dvě večeře totiž, funím jak bachyně :unamused:

proto nemůžun dneska rodit, páč teda, ze mě tohle dostat, to by měli práci
24. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek