Sociální fobie - bojím se chodit i do školy

hankovanaty
8. únor 2019

Ahoj, je mi 16 let a asi 3 měsíce zpátky se mi zjistila sociální fobie a deprese. Mám velký problém chodit do školy mezi lidi natož být středem pozornosti což se týká zkoušení, mluvení u tabule atd. jelikož jsem na Gymplu v prvním ročníku tak se chci ráda vzdělávat a studovat ale můj zdravotní stav mi to prostě nedovolí. Vlastně nemám skoro žádné kamarády. Zatím navštěvuji psychologa a psychiatra ale všechny terapie budou až tak v květnu takže to všechno moc dlouho trvá, nevím co mám do té doby dělat ale zrušení studia teď nechci musela bych pak začít od znova a to by úplně asi nešlo. Mám celkově problém se vůbec seznámit s lidmi, komunikovat atd. Dělá mi problém někdy i vyjít z domu pokud je tam skupinka nějakých lidi v mém věku. Máte s tím někdo nějakou zkušenost prosím. 😭

kittyy17
12. únor 2019

@hankovanaty a kdybys nejela do školy, tak bys nastoupila?

hankovanaty
autor
12. únor 2019

@blabloblu děkuju... během týdne jdeme s mamkou pro nějaké bylinky tak zkusím tu mateřídoušku😉😊

hankovanaty
autor
13. únor 2019

@kittyy17 ano nastoupila

kittyy17
13. únor 2019

@hankovanaty to je zajímavé... A co kdyby jsi začala trénovat a jezdila vlakem a autobusem na výlety o víkendech? Třeba ze začátku s maminkou, později sama... To mi zní jako přijatelná malá výzva

hankovanaty
autor
15. únor 2019

@kittyy17 jo mám v plánu jezdit s pejskem vlakem do měst kde to znám a udělat si menší výlet.

kristyn.g
15. únor 2019

@hankovanaty ahoj, jeden z léků na sociální fobii je vystavovat se těm nepříjemným situacím. Trenuj trenuj trenuj dej si počet situaci za den. Například oslovit tři neznámé lidi za den a zeptat se na čas, na cestu atd

hankovanaty
autor
17. únor 2019

@kristyn.g děkuji snažím se to tak dělat

kaja2016
25. bře 2019

@hankovanaty Myslim, ze je dobre, ze nebudes mit plny individual. Byt tebou, tak to resim psychoterapii, ale nevyhybam se bezne skolni dochazce, nemusis se spoluzaky mluvit, ale chod tam. Ano, mela.jsem to, ne takto silne, i kdyz kdo vi. Asi jo. ale.tedy kamaradky jsem mela. Ja se ale.prekonavala, na zacatku byl z kontaktu s clovekem stres, ale postupne prichazela pohoda. Zkus to taky, opotis se, zrudnes, placnes nejakpu kravinu, ale i tak muzes byt mnoha lidem sympaticka. Vic nez radoby sebevedome, co v tom umeji chodit. (Moje zkusenost🙂 ) jinak pro.me byl take vsechno stres. Terapie by ti mela pomoct a taky jak s starsi a zjistis, ze jsi hodne veci uz zvladla, tak se ti ulevi. A nemusis vyresit vsechno. Ja treba dodnes nedam prednaset na verejnosti, treba jednou dam i to...

kaja2016
25. bře 2019

@hankovanaty Ano musis do tech situaci jit, jak se clovek zacne vyhybat, je to cesta do pekel. Nepomuze to, naopak se to prohloubi.

hankovanaty
autor
26. bře 2019

@kaja2016 děkuju moc, snažím se to nějak zvládat, a do školy chodit co nejvíce.