Sousedovic pes budí mimčo. Co s tím?

mousunek
9. kvě 2009

Ahoj holčiny už jsem fakt zoufalá...
Mám v paneláku sousedku která hlídá (údajně protože je to už přes rok) dceři psa, pes tu tedy nemá co dělat není přihlášený.....
Každý víkend jde někam za zábavou, psa necha doma ten celé noci štěká aq budí mi malýho...
Domluva osobní nepomohla stížnost půlky paneláku taky ne.....

Už fakt nevím co mám dělat poraďte pokud máte nějakou zkušenost nebo nápad PROSÍM ☹

shaula
9. kvě 2009

Nejsem si jistá, ale kromě stížnosti na družstvo je možné podat i stížnost na obecním úřadu, snad je dokonce možné, že jí nařídí psa dát pryč, ale to si fakt nejsem jistá, zkus se na tom úřadu napřed poptat.

dvojka
9. kvě 2009

tak z buzením miminka nemám,ale my ještě než koupili barák tak bydleli v bytovce a byl tam stejný problém..Chodila jsem neustále na úřad a majitelé psa dostávali tučné pokuty a jednoho dne pejsek nebyl.Prý ho nakonec dali někomu.
Tohle přece musí úřad řešit.Vim,že nemáš času nazbyt a neustále tam lítat,ale asi nic jiného nepomůže.
Ještě jedna varianta by byla,ale to by nám ochránci přírody dali 😀 .
Pes vlastně za nic nemůže,majitel by si měl zajistit hlídání a nebo pronajmout pozemek kde by psa měl .Tohle je opravdu nepříjemný 😖

mousunek
autor
9. kvě 2009

díky moc paní asi nepochopila ze male dite ma narok alespon v noci se v klidu vyspat...

shaula
9. kvě 2009

No ještě by byla jedna krajní možnost, ale opravdu až krajní - dát žalobu pro narušování sousedského soužití nebo jak se to správně jmenuje. To bych ale zkusila, až by nebyla žádná jiná možnost.
Ještě jsem před časem viděla pořad Komunikace je hra - ten byl věnovaný tzv. mediátorům, bylo to docela zajímavé. Mediátor by se měl snažit najít takové řešení, které by bylo přípustné pro obě zúčastněné strany. Ovšem tady to chce zájem problém řešit, což paní asi nemá... Ale možná by měla, kdybyste jí pohrozili tím soudem... Ale rozhodně bych napřed zkusila ten úřad.
Každopádně přeju pevné nervy a hodně štěstí.

mousunek
autor
9. kvě 2009

jsem uz odhodlana delat vsechno tohle trva uz hrozne dlouho a uz na ni fakt nemam nervy... Na upozorneni ji ze mi pes budi mimco mi rekla az bude umet zpivat tak nebude stekat.... takze na pani uz ohledy brat nebudu delala jsem to dost dlouho navic v baraku mame 8deti z toho dve mimca a bohuzel bydlime vsichni koloem ni a vsichni si stezujeme a krava to ma na haku

shaula
9. kvě 2009

To chápu. Akorát je to trochu dvojsečná zbraň, pak si zase časem může stěžovat ona, až ji děti okolo budou rušit svým hraním a pobíháním... No každopádně ti tuhle situaci nezávidím a přeju, ať se brzy vyřeší.

mousunek
autor
9. kvě 2009

na maly dite si stezovat muze ale to se ji kazdy vysmeje....
Jenze ona tim vlastne toho psa tyra tim ze se o nej nestara...

shaula
9. kvě 2009

No abyste se nedivili. Sestra mojí kolegyně se dostala k soudu, protože i..ot pod nimi je žaloval, že si nechali udělat plovoucí podlahu a jeho teď ruší její dvě děti. Musela dokládat znalecké posudky, že podlaha je udělaná v souladu s technologickými předpisy atd. A vlastně ani nevím, jak to dopadlo... Ale asi dobře.

mousunek
autor
9. kvě 2009

podemnou nikdo nebydli a po strope malej dupat nebude, nebo ze by 😀 sikulicek je to dost velkej nejlepsi na tom ze detsky plat je v podstate pry stejny zvuk intenzitou jako zbijecka me se sousedi ptaji kde je malej ze nesyseji plac nikdy a ji snafe pes a slysi to lidi az do 5.patra

dukie
10. kvě 2009

Pokud prosby a domluvy nepomáhají, tak bych jí asi poslala oficiální doporučený dopis, kde bych ji ještě jednou velmi zdvořile a přátelsky požádala, aby stav napravila, že chápu, že psovi nelze jen tak poručit, nicméně existují určité hranice, kdy se dá jeho štěkot tolerovat, ovšem že do těchto hranic rozhodně nelze zahrnout nepřetržité štěkání v době nočního klidu. Současně bych ji "varovala", že pokud tak neučiní v nejbližší době, za kterou považuji cca 14 dní, budu věc řešit jako sousedský spor prostřednictvím obecního úřadu. 🙂 A kopii dopisu a podací lístek bych si nechala pro případ, že na ten obecní úřad skutečně budu muset vyrazit... 😝

Držím pěsti, ať to jde po dobrém. 🙂

mousunek
autor
10. kvě 2009

dukie - diky. Pochybuju sice ze kdyz to pani nepochopila od X rodin osobne ze z dopisu to pochopi, ale ten dopis je spis pro urady jako dukaz varovani....

Dnes mi volala domovnice ze to ma na stole pravnik druzstva, tak jsem zvedava, jake prijde vyjadreni, urcite sam echo i sem

achalteke
10. kvě 2009

mousunek poradila bych ti přestupkovou komisi na obecním úřadě, mám s tím trochu zkušenosti (bohužel jsem bylla na druhé straně) a řekla bych, že to zabírá 😉 ...pokud teda skutečně s paní není řeč, protože samozřejmě takové to lidské řešení je nejlepší

My máme psa a mimčo čekáme - od malička jsme psa učili, že zbytečně štěkat se nesmí a naštěstí v tomto ohledu máme psa zlatýho - máme ho 6 let a někteří sousedé si toho všimli až nedávno, že vůbec psa máme.
Bohužel né tak všichni - u nás v paneláku paní má dvě čubky, který mě pravidelně ráno budí svým vysokým hlasem a ještě se.ou na schody...paní to samozřejmě nepřipouští 😠 ...

A pozo -r skutečně se to může stát dvousečnou zbraní a je třeba "mít zameteno před vlastním prahem" nejen teď, ale i do budoucna 😉

Držím palce ať to dobře dopadne 😉

mousunek
autor
10. kvě 2009

achalteke - mam taky psa, ale ten je take uceny zbytecne nestekat tim spise nesteka v noci ale pes pani rve cele noci.... Asi mam vyhodu ze mi stizost podepsala pulka baraku