Společenské hry pro dospělé. Doporučte nějakou

sven
10. lis 2008

Ráda bych pořídila nějakou společenskou hru (pro dospělé). Vím, že existují hry Carcassonne, Osadníci z Katanu, Dostihy a sázky, Scrable a pod., ale nemám žádnou osobní zkušenost. Můžete mi nějakou hru doporučit? Ráda bych se vyvarovala špatnému nákupu, přeci jet ty hry stojí celkem dost peněz. Můžete mi u jednotlivých her popsat stručně princip hry, obtížnost apod.? Děkuju moc za Vaše postřehy a cenné rady.

elitera
10. lis 2008

My máme Osadníky (osidluješ ostrov, chce to uvažování, znalost pravidel a štěstí), Soudruhu, nezlob se (ze socialismu, občas se u toho dost pobavíme, zvlášť, když mi manžel koupí dvakrát za sebou valchu a necky), pak Citadelu (už jsme dlouho nehráli, ale taky docela zajímavá logická hra - stavíš město) a Královské rošády (ty už jsme nehráli strašně dlouho, takže teď fakt nevim, ale bavilo nás to). Carcassone je prostě osidlování na x způsobů (taky fajn, ale neláká mě to koupit). A co teda miluju, je Proroctví - takový mystický, jsi třeba elf kříženej s druidem a bojuješ s různýma příšerama od tlupy loupežníků přes medvěda, lva, vlka až po Sfingu, xhlavýho psa nebo lidožravýho starce. Hrajeme to u kamarádů a vždycky se u toho dost pobavíme. 🙂

hakanka
10. lis 2008

ahoj, koukni na hrejsi.cz, jsou tam návody a doporučení. Já doporučuji Alhambru, Coloretto, Ligretto.
Alhambra - strategická, má rozšíření, dá se hrát i ve dvou. Ligretto - spíš na postřeh a rychlost, velice rychlé, skladné, snadná pravidla, dá se hrát i ve dvou. Coloretto - strategické, skladné, vcelku rychlé.

sven
autor
11. lis 2008

Děkuji, na ten odkaz mrknu. Jde mi právě hlavně o osobní zkušenost - však to znáte - v reklamě vychválí všichni co se dá, ale realita bývá poněkud jiná. Chtěla bych něco, co neomrzí a co se dá hrát poutavě i ve dvou (protože je mi jasný, že když je parta,tak hraní je živější a zábavnější).

victress
15. říj 2022

@sven chrudimka.cz recenze na různé hry

eviicka
15. říj 2022

@sven her i dobrych jsou stovky a stovky a každému sedne něco jiného. Nejdříve si ujasni jestli kooperativní (hrají všichni proti hře), rychlou oddychovku (jednoduchá pravidla, často jsou na postřeh, bývá u nich legrace, hraje se většinou více her najednou a sčítají body, jsou levnější), párty hru (součástí jsou různé úkoly) nebo jinou klasickou deskovku.

eviicka
15. říj 2022

Nejhorší je, že co sedne jednomu, druhý nemá rád☹. Taky dost her je třeba ve více super a ve dvou o ničem. Pokud můžu vlastní zkušenost, tak ve dvou nás z těch klasických her nejvíce baví:
Dominion, Pandemic (kooperativní), Carcassone (ale ty menší "odrůdy" Lovci a sběrači nebo Objevitelé) a pak nejčastěji frčíme na Krycích jménech, kde ale máme pro dva upravená pravidla.
Ve větších skupinách bývá jednou z nejoblíbenějších Jízdenky prosím - ale tam nevím, jak to ve dvou je.

eviicka
15. říj 2022

Ještě z novějších her, mě nadchla Kartografové - výhoda je, že každý si hraje "na svém" a na konci se jen sečtou body, takže hra má stejnou kvalitu jak ve dvou tak třeba v pěti.