Spoření pro naše děti. Kdo máte jaké?

aponchie
19. led 2008

Ahoj mamky,
rada bych se Vas zeptala kdo jake mate sporeni pro deti a jake jsou jejich klady i zapory.Ja mam pro malou zatim stavebko ale chtela jsem poridit neco jako Slunicko od CS nebo od jine banky ale hrozne se v tom ztracim.Vyjde to vse na stejno nebo jsou tam velke rozdily?Nekde davaji darecky ke sporeni nekde se neplati zadne poplatky prosim poradte.Taky by me zajimalo kolik je rozumna castka ke sporeni kdyz vemu v potaz ze male jsou uz 3roky a jeji stavebko zrejme budeme otacet dal zatim mame hypoteku sami tak nevime zda ji nebudeme potrebovat dekuji moc 😀

morusa
19. led 2008

Ahoj,

my malému zařídili účet u ING, známý produkt Moje konto, ve srovnání s dětskýma kontama je tam daleko vyšší úrok. Oni ty jejich nabídky vypadají hodně lákavě, vím ,že nabízejí bud u KB nebo kde úrok přes 2 procenta, což je super,ale jen do určité částky..Myslím, že ve chvíli, jak peníze na účtě přesáhly dvacet tis, tak už se úroková sazba snižovala, což je nanic, u ING zůstává pořád stejná , nepletu-li se, ted dokonce zvýšili. Jinak my mu tam dáváme 500,-měsíčně + a hlavně jsme číslo účtu poslali babičkám a dědečkům,aby mohli taky přispívat a zatím to slušně roste 😀 Takže tak.

aponchie
autor
19. led 2008

no u nas nehrozi ze by nam nekdo neco pro malou poslal ale jsem ochotna davat tech 500maximalne to jo sem tam neco dostaneme od prababicky a vzdycky se to utratilo tak sem si rikala neco kde davas pravidelne ale muzes i narazove prihodit myslim ze u nekterych se muzu pojistit i ja pac ja nic nemam 😀 ja nevim jestli ty penize budou mit hodnotu za par let pamatuju ze pred par lety 100litru bylo hodne ted tak ojete auto ani to ne no hruza

sarkasa
20. led 2008

ahoj, z vlastní zkušenosti doporučuji buď Česou pojišťovnu nebo případně Generali. teda pokud chceš peníze dávat přes pojišťovnu - kde budeš platit dost vysoké poplatky. pokud tedy chceš platit méně na poplatcích, zvol profi invest české pojičťovny - je ale k "dosání" pouze přes finanční poradce těch největších makléřských společností - nebo můžeš zvolit Generali pojišťovnu, která má také slušné zhodnocení a minimální vklad je
300 kč. u ČP je to 500, ale zhodnocení mají lepší - cca 5 a více procent.pokud by jsi chtěla třeba bližší info, mohu ti je poskytnout přes IP.

aponchie
autor
20. led 2008

ja jsem mela hlavni kriterium anych byla u toho nejak pripojistena i ja ,mala ma urazove v manzelove zivotni pojistce takze to neresim a taky abych mohla kdykoliv dat a kdykoliv bezsankcne vybirat

sarkasa
20. led 2008

to není problém, vložit můžeš kdykoli, vybrat můžeš taky kdykoli, ale u pojištění jen ty nadstandartní vklady (né ty měsíční, ty můžeš vybrat až po 2 letech a platí to pro všechny pojišťovny). pokud chceš vložit a vybrat kdykoli a ještě dobře zhodnocovat, doporučuji podílové fondy (ty nejkonzervativnější vydělají okolo 5%). ale tam se nemůžeš připojistit. pokud bys šla do podíl. fondů, zvol úrazové pojištění - mělo by stát okolo 200 kč měsíčně. dražší asi nemá smysl (pokud nejsi živitel rodiny). a popatky u podílových fondů jsou jasně specifikovány, není to zatajováno jako u pojišťoven.

aponchie
autor
20. led 2008

no me taky lanari nase bankerka do sporobondu a sporotrendu ale ja to nejak nemuzu vsecko porad pochopit jak to funguje ona rikala ze si tim slusne vydelavaji na vunosech na dovolene coz nechapu proc to teda nedela vseci lidi misto terminaku a jinych sporeni kdyz je to tak uzasne dobre a vynosne?

sarkasa
20. led 2008

nedělají to, protože se pravděpodobně bojí, protože to není tak profláhlí jako třeba stavebko. je to rozhodně dobrá věc, jen se nenech zlanařit někým, kdo zastupuje jednu banku či společnost. ty banky ti dají za rok v lepším případě třeba 3% a zbytek (někdy je zbytek i 10% v závislosti na finančních trzích) si nechají. a navíc ty 3% ti ¨často nepokryjí ani očekávanoü inflaci

sarkasa
20. led 2008

a na termínové vklady se taky vykašly, tam dostaneš cca 2% takže s součtu na konci spoření vlastně nic nevyděláš

dckami
23. led 2008

My jsem holce založili v ČSOB dětské konto Slůňátko nebo Slůně, nevím přesně. 🙂

aponchie
autor
23. led 2008

no ja bych do toho sporotrendu ci bondu klidne sla ale mam dobrou bankerku do niceho me nelanari vi ze jsem konzervativni a neriskuju moc rada,ale ona rikala ze opravdu na tom vydelavaji celkem slusne tak bych to mozna zkusila pac to musis asi i nejak sledovat ci co a dneska je na burze nejaka silena propadlina tak se v tom ztracim.no kazdopadne to budu delat pokud u CS.moc nam pomohla a verim ji takze tak fin.poradcu sem doma mela stovky nejsem idiot ale kdyz mi nekdo rekne ze platim moc na penzijko a ze si ho mam snizit ve 28letech 😀 tak sem myslela ze to nerozchodim ono je to totiz dneska tak ze vsichni delaji vsecko a pak to tak vypada podle toho akorat nemaji praci a cpou se do fin.poradenstvi a nerozumi tomu 😀 😀