Starší partner. Jak to říct matce?

sofff
16. led 2021

Dobrý den, vím, že to tu pravděpodobně už bylo ale mně je 15 let a už půl roku mám 24 letého přítele. Dokážu říct, že i když spolu bohužel nejsme tak často, funguje nám to a milujeme se. Samozřejmě bych to ráda řekla matce ale nemyslím si že by byla nadšená. Samozřejmě to chápu ale snad takovéto věci máme každý jinak.. Každý je na různé věci připraven v jinou chvíli. Ráda bych jí to nějak vysvětlila. Ona sama ví i já to dokážu říct, že jsem rozumná a je na mě spoleh. Za nějaké rady nebo názory bych byla ráda. Děkuji.

mrstte
16. led 2021

Mě bylo 15 když jsem si našla přítele kterému bylo 23, naši s tím byli v pohodě. Byli jsme spolu 14 let.

blondynka400
16. led 2021

@sofff a co chceš vědět? Jsi spokojená tak co víš řešíš, rodičům za mne do toho nic není. Celkově to o věku to není, hlavní je, zda si rozumíte. Já v tomto věku měla zásadně starší chlapy, neuměla jsem si představit mít něco se stejně starým klukem, byli totálně mimo (pro mne). Časem se to obrátilo....

amazonkajanik
16. led 2021

@sofff jestli si rozumíte,nemá na tebe špatný vliv,že by tě do něčeho nutil,tak není co řešit. Matky se většinou bojí toho,aby ten starší kluk holku nezkazil...

kami2262
16. led 2021

@sofff Tak pokud už ti bylo 15, tak je vše ok, ne? Půl roku není na chození zase tak dlouhá doba, obzvlášť pokud spolu nejste zase tak často.... Pro rodiče bude asi nejdůležitější, abys dokončila nějakou školu... To bývá většinou jejich hlavní starost (znám z vlastní zkušenosti :D ) , ale píšeš že jsi zodpovědná. Pokud máš obavu z reakce kvůli jeho věku, tak tím věkem nemusíš vůbec začínat. 🙂 Můžeš například začít tím, že sis někoho našla, že jste spolu tak a tak dlouho, že ho máš opravdu ráda, že je zodpovědný, atd. .... Ona se tě mamka určitě bude ptát na různé věci kolem. :D A pak tak mezi řečí zmínit, že je mu teda už 24. Popřípadě na věk ani nemusí dojít řeč. 😉
Věk není zase tak velká překážka, mám kamarádku, které je teď 24 let, má o 18 let staršího manžela a mají spolu ročního chlapečka. 🙂 Jsou spolu od jejích 16ti let a jsou šťastní. Její rodiče s tím věkovým rozdílem měli malinkato problém, ale pak došli k názoru, že je daleko lepší, když si našla někoho rozumného a spolehlivého, než nějakého pubeťáka. 🙂

sofff
autor
16. led 2021

@kami2262 no ono mi právě mamka dost vnucuje její názory že ona měla prvního kluka v 17 a sex taky a že dřív na to není člověk připraven, takže kvůli tomuto úplně nevím no

goovana
16. led 2021

@sofff měl bylo 16 let a našla jsem se přítele tomu bylo 23
Dnes jsme spolu 7 let z toho 3 roky manželé máme krásnou roční dceru a druhé miminko má termín porodu 15.8
Naši ze začátku měli problém, ze je o tolik let starší, (naši jsou tak trochu stara škola),ale dnes na nej nedají dopustit

sofff
autor
17. led 2021

@goovana tak to přeji 🙂 právě si říkám jestli s tím mám počkat do vyššího věku nebo to pomalu říkat už teď. Moje mamka bere takové věci spíš pro ten vyšší věk a snažím se jí vysvětlit že to má každý jinak. Každopádně má svoji hlavu holt :D

kami2262
17. led 2021

@sofff To, že ti rodiče vnucují své názory se stává dost často. Kolikrát si neuvědomují, že od určitého věku má každý člověk své názory a že již není malé dítě. (Např. ti moji nedali dopustit na školu a když jsem odešla z výšky, tak to nemohli překousnout)
Počkat do vyššího věku je taky možnost, ale pak riskuješ, že se to může dozvědět od někoho jiného, než od tebe. A když se jí to rozhodneš říct, tak za mě by by bylo určitě hlavní zdůraznit hned na začátku, že jste zodpovědní a že na tebe nemá špatný vliv. 🙂

sofff
autor
17. led 2021

@kami2262 dobře, děkuji 🙂

volodka162
17. led 2021

Našla jsem si přítele a vlastně i svého manžela v 17 letech. Je o 5,5let starší...rodiče jsou hoooodně stará škola, byl to boj, ale naštěstí mi on otevřel cestu a já se za ním odstěhovala po škole (po tom 1,5 roce dojíždění) 200km daleko. Jsme spolu 17 let, z toho 8 let manželé....jako vzor být nemusím, ale zkusila bych je nějak postupně zpracovávat stylem - chcete abych měla nějakého nácka co si ještě neumí ani zavázat tkaničku? Už chodí na vysokou / vydělává (teď si vymýšlím...) atd, tak je přeci rozumnější než nějakej 15 letech co ví prd atd atd. I naši byly proti tomu abych brala prášky, když jsem je požádala, zda by přispívali...raději by asi vozili kočárek. No, naštěstí jsme byli rozumní a hned my i on přispíval napůl na antikoncepci a já začla chodit na brigády a bylo po starostech "alá" po nějakém prosení o příspěvek.

michaela666
17. led 2021

Pomalu bych to rodičům řekla sama, jestli to oba myslíte vážně do budoucna. Jak zaznělo v příspěvku nahoře bude lepší, když se to dozví od tebe. Asi bych přítele časem představila rodičům. Budou vědět s kým trávíš čas, že je přítel normální a nezatahuje tě do nějakých šíleností, podporuje tě v dalším studiu a jak se staví k životu a práci.
S mamkou bych probrala možnosti antikoncepce, až to bude aktuální. Nenechala bych ji platit rodiče, ale domluvila si brigádu nebo s přítelem a snažila se platit si ji sama/na půl. Tím by sis u rodičů mohla taky trošku "šplnout", že jsi zodpovědná a nechodíš s nataženou rukou.

tynka9
17. led 2021

Jsme s manželem od sebe o 8 let. Začali jsme spolu chodit, když mě bylo 17, jemu 25. Mamka taky nadšená nebyla (cože, takovej starej zarostlej kozel se ti líbí?? Teď se tomu všichni smejeme). První 2 roky byl v Brně, já si dodelávala gympl na vysočině. Pak jsem šla na VŠ do Brna, ale ze začátku jsem ještě bydlela s kamarády na privátu. Nechtěli jsme to úplně uspěchat, když do té doby jsme se viděli o víkendech. A hlavně společné bydlení byl dost boj s mojí mamkou i po dalších 2 letech, kdy už jsme byli i zasnoubení. Po 5 letech jsme se brali. Teď jsme spolu víc než 12 let, čekáme 3 prtě, a jsme pořád moc spokojení. Jinak moji rodiče jsou od sebe o 13 let, brali se po půl roce. Když jsem byla malá, tak mi to nepřišlo, ale poslední roky taťka strašně dědkovatí. Mamce je 54 a jemu 67 a ten rozdíl už jde znát s každým rokem víc a víc. Ale řekla bych, že je to hodně o povaze těch dvou lidí a i si říkám, že do 10 let ok, nad deset to může klepat, ale může se to i víc projevit...

keksik002
17. led 2021

Me bylo 20 a chlap mel skoro 34 🙂 nasi taky zprvu prskali a odrazovali.. No, jsme spolu 8let, od srpna manzele, mame 4 leteho syna a zadny rozdil poznat nejde.. ;) on je jako dite stale, s nasima si rozumí..

jakreb
17. led 2021

@blondynka400 No to, ze rodičom nic nie je do toho s kym sa styka ich neplnoleté dieta to by som netvrdila.
Inak suhlasim uz s napisanym.