Těhotenství a porod ve světě

pafca11
18. led 2008

Dobrý den či večer, moc Vás všechny zdravím!
Jsem studentkou posledního ročníku porodní asistence, momentálně pracuji na své bakalářské práci, která se zabývá TĚHOTENSTVÍM A PORODEM VE SVĚTĚ.
Je pro mne velmi obtížné shánět informace o zemích z tohoto odvětví, jelikož v podstatě neexistují žádné dostupné informace v periodikách. (Také proto jsem si tuto práci vybrala, netušila jsem však jak moc obtížné to bude).
Nejen proto bych však jako jeden ze svých zdrojů ráda využila zdroj lidský a tedy příběhy lidí žijících v zahraničí. Byla bych vám velmi vděčná za spolupráci s vámi. Kdybyste mi třeba jen stručně napsaly o svém těhotenství a porodu a související zdravotnické péči v zemi ve které žijete, v lepším případě mne kontaktovaly, zkonstruovala jsem dotazník k vyplnění.
Samozřejmě se vám nijak nehci vtírat do velmi osobních místy až intimních záležitostí, takže pochopím, když na dotazy ohledně porodu vůbec neodpovíte. Ale ve své práci bych se ráda zaměřila nejen na porod samotný, ale také na okolnosti, které se jej bezprostředně týkají, jako jsou délka mateřské dovolené, výše porodného v dané zemi, práva těhotné ženy a matky, apod. Tedy v podstatě na záležitosti zcela banální, bohužel jak pro koho. ..
Proto bych vám byla za vaši spolupráci neskonale vděčná.
S pozdravem a poděkováním Pavlína
pafca11@seznam.cz

digysa
18. led 2008

pafca11.....ja zijem v usa, ked chces, ja ti ten dotaznik vyplnim, uz mam za sebou jeden porod a podla toho, co citam, tak v usa je starostlivost a porod a vsetko s tym spojene dost odlisne....

pattie
18. led 2008

pafca11: mám pouze zkušenosti s gynekologickou ordinací v Belize (Střední Amerika) - měla jsem nějakej zánět, tak jsem byla nucena vyhledat gynekologa...

sonicka25
18. led 2008

ties by som mohla prispiet,zijem 9-rokov v zapadnom nemecku a o par tyzdnov nastupujem na matersku-takze mam ties par info 😉

shela
18. led 2008

Ja som rodila vo Svedsku a je to tu teda dost odlisne od Slovenskeho zdravotnictva 😉

pupicek22
18. led 2008

Ja zijem v anglicku 2 roky a cakam moje prve.Rada pomozem 🙂

markeeta
18. led 2008

ja rodila na Islandu a maximalni spokojenost s pristupem

leni3
18. led 2008

ahoj pafca11,tak ja tiez zijem v Anglicku a uz mam za sebou 1x missed abortion, no tentokrat to dufajme dotiahnem do konca,tiez rada pomozem s vyplnenim dotaznika alebo odpoviem na akekolvek otazky 😉

zuzizuz
19. led 2008

ahoj pafca, aj ja ti rada pomozem, som v australii a tiez je to tu dost odlisne. V niektorych veciach lepsie a v niektorych horsie. Asi ako so vsetkym. Moj email zuska@e-wire.net.au . POsli dotaznik

caira
19. led 2008

ja ziju v Anglii a cekame s manzou prvni miminko, rada poskytnu info :-}

luminkasp
19. led 2008

Ja zijem v spanielsku, mala som vyvolavany porod, tiez ti mozem poskytnut info, posli dotaznik 😎

digysa
22. led 2008

No ked uz vas tu tak mam slovenske mamicky roztrusene po svete...tie, co ste rodili, tak sa vas chcem spytat, ci ste mali "povinne vyprazdnenie" klistirom pred porodom. To by ma zaujimalo...

shela
22. led 2008

digysa...nie nebolo povinne ale ja som si to vypitala sama

susik77
22. led 2008

digysa: ono je to uplne v poho...urychli porod.ja som mala roztok yal a to je setrnejsie a ucink.do 10 min.

janka_fr
1. únor 2008

Ahoj pafca11, zijem vo Francuzsku a prave cakam moje prve babatko.Momentalne som v 38tt takze uz len cakam kedy to na mna pride 🙂. So zdravotnou starostlivostou vo Fr. som velmi spokojna. Posli dotaznik, velmi rada pomozem.

alexandrakeselova
2. únor 2008

ahoj pafca, rodila som na slovensku, rada ti vyplnim dotaznik*maj sa krasne

simone
2. únor 2008

ahoj
ja byla tehu i rodila v UK a klidne ti dotaznik vyplnim 😉

zuzizuz
4. únor 2008

ja som dotaznik uz davno vyplnila ale pafca sa neozvala, ze ci jej to vobec pomohlo. Tak dufam ze hej.

mamacat
4. únor 2008

aj mne ho mozes poslat.

dididi30
21. únor 2008

ahojte, ja byvam v anglicku a cakame druhe babo.......je to tu celkom fajn 😉