Těhotenství s pejskem. Jak bude pes reagovat?

leonunuska
25. lis 2007

Holky máte doma taky pejska? Mi jsme si vzali před 3 lety kokra z útulku. Je to šílený závislák. Docela se bojím jak bude reagovat na přírůstek..Máte někdo zkušenosti mimi+pejsek? Co dělat když žárlí???

petrusam
25. lis 2007

ahojky, zkušenosti zatím nemám, máme rok a půl starou pitbulku, je to strašný mazel, no naše zvířecí mimčo, taky jsem zvědavá, co bude pak .. asi se užárlí .. 😵

leonunuska
autor
25. lis 2007

No právě Beník taky, doteď byl obletovaný jen on a to víš z útulku, je to mazel. Jenže mám ještě jeden problém, má silný zánět dásní a mě strašně smrdí ☹

katarina82
25. lis 2007

Leonunuska, my máme šíleně rozmazleného Dalmatina-taky z útulku 😉 , bála jsem se co bude, protože s náma spala v posteli, měli jsme jí místo miminka a navíc je při vítání jak uragán, hrozně divoká. Ale jak jsme přijeli z porodnice, tak jako by to věděla, tak za mnou nevystřelila jako normálně, ale opatrně přišla, očuchala mě a oblízala mi ruce, ale normálně u toho seděla jen šíleně vrtěla ocasem. Ale prostě nevyskočila na mě ani nic takového. To mě fakt překvapilo. A na malou taky reaguje super. Opatrně k ní příjde a očuchá, ale to je všechno. Chodí ji spát na zem před postýlku 😵 Je fakt moc šikovná, vůbec jsem to nečekala, ona je totiž fakt divoch.

leonunuska
autor
25. lis 2007

Jé to je krásný, já jsem právě taky hodně slyšela, že pejsci chrání jenže většinou fenečky. Tak jsem zvědavá na toho našeho prďolu 😉

katarina82
25. lis 2007

leon, ta moje je sice fenka, ale kastrovaná a i když jsou jí už čtyři, tak je furt jak štěně. Strašně neukázněná, co si budeme nalhávat, je jak rozmazlený puberťák 😀 Ona nemá ani k malým štěňatům nějaký ten mateřšký pud, takže jsem čekala pohromu, ale nekonala se 😵 😎 Jen jsem zvědavá, jak budu zvládat venčení s kočárkem 😖 Zatím mám chlapa doma, ale za týden už mu končí dovča, takže to budu muset nějak zvládat sama 😖

katarina82
25. lis 2007

A kamarádka má stejně starý mimčo jako já, mají pitbula-psa, a taky v pohodě. Jo a sousedka má vlčáka, taky psa a ten hlídá malého jako oko v hlavě. Někdy až moc...

leonunuska
autor
25. lis 2007

To je právě to, on se venku prostě může zbláznit. Typicky venčí on mě ne já jeho 😀 takže pokud se nezklidní tak bohužel s kočárkem chodit nebudeme. Bude muset čekat na manžela nebo už mám doma koupenou klokanku 😉 Já jsem zvědavá kdy se zklidní, protože by mu mělo být už aspoň 9 let a sleduju, že do důchodu má ještě hooodně daleko 😀 😀 😀

leonunuska
autor
25. lis 2007

Tak aby mě ho potom nechal taky nakojit 😀 😀 😀

kalo
26. lis 2007

Jsou na toto téma rozjeté diskuze u KOJENCU...mrkni tam..

luciehl.
26. lis 2007

Ahojky,
tak mi máme taky a dokonce 2 fenky jorků(mamina 4roky s dceruškou 2roky),jsou to posteláci a mazlíci,ta mladší je jako moje mimčo a taky je podle toho na mě strašlivě závisla-takže se reakcí a žárlení taky obáváme,jak se budou chovat až si domu přinesu mimi.No a vycházky s kočárkem,to zatím nevím,jednou to budem muset vyskoušet a pak se uvidí jak se budou chovat-No a taky řešíme,jestli je vyhodit z ložnice nebo nechat až bude mimi spát s námi v ložnici,samozřejmě ve své postýlce!

bredmax
26. lis 2007

tak my máme dokonce dva, ale žádný prcky,labradory. ten statší dost žárlil a ze začátku dělal, že ho Ondra nezajímá. ten mladší je janek a pořád by Ondru oňufával 😀 musrla jsrm se hodně s nima mazlit, aby si nepřipadali odstrčený.
teď je to už dobrý, rádi choděj u kočárku, ale pořád se předbíhaj kdo bude přímo u něj, takže když jsou na vodítku, pěkně se zamotají.
ale chodit sama je záhul, úplně sama nechodím, stačí třeba kámoška s mimčem, sice s pejsanama mi nepomůže, ale aspoň drží kočár, když je pochytávám.

dzej
26. lis 2007

ahoj, my máme 10ti letýho staforda, závisláka a žárlivce. Na cizí děti je v pohodě, pokud se částečně věnuju i jemu. Tak doufám, že bude vše OK. Slyšela jsem, že po návratu z porodnice si pes má to mimčo očmuchat, seznámit se s ním aby věděl, že je to další člen rodiny a potom se ten pes nesmí odstrčit nebo okřikovat, musí se cítít pořád stejně dobře a neohroženě nějakým "vetřelcem" 😀

ygreen
26. lis 2007

Ahoj my máme 9-měsíční štěně bladhounda. Má 60 kilo a ještě 10 nabere. Je to težkej závisláček a mazlíček. Ale nebojím se. Věřím, že bude na mimi nežnej. Budeme ho ale muset cepovat s výchovou 😉

leonunuska
autor
26. lis 2007

Já jsem na to děsně zvědavá, naštěstí Ben není zvyklý na postel, ale za boha ho nesundáme z gauče 😠 . Zametat a vytírat musím denně, kvůly chlupům ☹ Tak jsem zvědavá jak to budu zvládat s prckem 😒

martinataylor
26. lis 2007

Ahojky holky,taky máme bišonka,v srpnu měla keysi rok a za 4 týdny já mám termín, tak jsem taky zvědavá jak to budu zvládat,to venčení ranní apod.Je to náš závislák,hlavně na mě,furt u mě přilepená.Ale myslím si že to bude v poho.Zvládli to i ostatní s pesanama a mimoušama,tak uvidíme.
Ale vidím,že tento problém neřeším sama,což jsem ráda.

daphnei
26. lis 2007

leonunuska: nevim jestli jsi to zkousela, ale nam proti tahani pomaha halti .. je to takova ohlavka pro psa... clovek nepotrebuje tolik sily na ovladani pejska a prochazky jsou mnohem prijemnejsi 😉 😉

noangel
27. lis 2007

vubec bych se nebala ze to nasi hafani nezvladnou. taky mame doma 4letou rozmazlenou, 35 kg, "blbku" skakavou a jak sem tehu tak sama hned prestala a jen se kolem me mota a proliza me mezi nohama. totez bylo kdyz sem mela nohu v sadre prisla sem domu o berlich a vubec neskakala. myslim ze ti pejsci to poznaj. a cetla sem jak se dojde z porodnice tak dat psovi ocuchat zadek mimiska 🙂

leonunuska
autor
27. lis 2007

😀 😀 😀 to zní zajímavě. Já přemýšlela o stahovacím obojku, ale zdá se mi to příliš drastické 😒

mkr
27. lis 2007

my máme roční fenku retrívra a bereme ji jako člena rodina, určitě si na nový přírustek zvykne sice bude chvilku žárlit, ale pak to bude ok, podle mě je to jako u malých dětí
jinak stahovací obojek není drastický, naše malá radši poslouchá, aby nemusela chodit na vodítku

leonunuska
autor
27. lis 2007

daphnei: teď jsem koukala na to halti. Moc děkuji za tip, vypadá to parádně už objednávám slabinové kšíry. Jsi zlato 😉

leonunuska
autor
27. lis 2007

pokud se chcete někdo juknout je to na baronu 😉

lacostina
28. lis 2007

Ahojky, taky máme doma pejsky...dva yorkšíry...chtěla jsem se zeptat jak to vidíte s hygienou, nebojíte se že by mimčo mohlo mít alergii nebo by mohla vzniknout díky pejskům....já jsem čerstvá těhule...teprve 4-5 týden. Díky za odpověd. 😉 😉 😉

monaberuska1
28. lis 2007

Ahojky holky🙂
máme doma taky hafínka jokšírskýho teriéra-fenečku🙂je to taky šílený mazílek,ale určitě bych nechtěla pejska odstrknout, to udělala moje známa, že pes který byl zvyklý 5 let bydlet doma ve vyhřátým pelíšku, teď najednou ho vykopli ven na dvůr, a ten pes celý rok snad sedí jen u těch dveří a kňučí,vyloženě se trápí, určitě pejsek bude žárlit s tím asi počítám, ale už teď máme v rodině děti jako od tet a od sestry a náš hafík si teda zvyká na děti a hrajou si spolu🙂tak snad bude vše Oukej🙂
lacostina- ahojky, myslím si že v těhu třeba by jsi moj´hla mít alergii má to hodně těhulí, ale po těhu je to přejde, skoro každou, co znám🙂horší by bylo kdyby bylo mimí alergický na pejsky☹ale hygiena si myslím že u jokšíru je dobrá ne?my teda tu naší koupem 2xtýdně, jelokož snámi žije v domácnosti🙂myslím si že jokšírci jsou vynikající pejsci do domácnosti 🙂horší to je stěma většíma, který nemůžete koupat tak často a navíc pouští chlupy atd.to jokšírci nepustí ani chloupek, prostě paráda🙂

lacostina
28. lis 2007

Díky za odpověď, myslela jsem spíš dítě - alergie - pejsek. Právě bych je nechtěla odstrkovat, jsou to vlastně taky moje děcka i když psí. Sestra má tříměsíční mimi a ta u něj pejsky vůbec nechce. Tak nevím...

monaberuska1
28. lis 2007

tak uvidíš sama🙂já taky uvidím.-)ale náš jokšírek je naše první miminko se dá říct.-)íplně jí zbožňuji🙂ubvidíme kdyby mimí mělo alergii tak se určitě něco dít bude že?ale zaklepávám to🙂

leonunuska
autor
28. lis 2007

Já myslím, že na jorkšírka mít mimi alergii nemůže, protože nemá chlupy ale vlasy. Také se bojím alergie tak uvidíme a doufám, že to poznám 😒

veronique83
28. lis 2007

Holky není potřeba dávat čuchat zadek po návratu z porodnice, ale vyšlete napřed manžela s počůranou plínou a až si ji psík řádně očuchá, tak doneste miminko. Hlavně je musíte nechat seznámit, žádný odhánění. Naše fenečka po mě vždycky štěkala, když malej zaplakal....musela mi vynandat, proč pláče a taky pořád hlídkovala u postýlky. Jak říkám...neodhánět psíka a občas se s ním taky pomazlit. A co se týče té hygieny, nic se nemá přehánět, takže pokud budete každých 14 dní koupat psíka, tak mu tím jen ublížíte (stačí přetřít mokrou hadrou) a vaše dítě se potřebuje seznámit i s trouškou bacilků, když bude žít ve sterilním prostředí, tak to jeho imunitě vůbec neprospěje 😉
...ale chápu, že každý má na to jiný názor 😉
Hodně štěstí při seznamování mimísků a pejsanů 😵

lacostina
28. lis 2007

Já si taky myslím že se ti nemusí přehánět, protože pak mimčo nemá imunitu vůči něčemu co nezná....všeho s mírou...a jak si řekla každý to bere jinak, ale určitě ty mý roštáky nebudu dávat pryč a ani je odstrkovat 🙂

monaberuska1
28. lis 2007

veronique83 -jojo tohle bych taky řekla havně ho neodhánět🙂a stou plínou je to dobrý nápad🙂to udělám🙂jojo a je pravda imunitu musí přece někde nabrat, my jen toho našeho koupem 2xtýdně jelikož snámi spí i v posteli, ale jinak nějaký puntičkář nejsem🙂
leonunuska- jo taky si myslím že by neměla žádná alergie nastat, protože mají vlasy.-)

leonunuska
autor
28. lis 2007

Hi tak to Ben bude taky určitě štěkat, protože nadává vždycky když ho někde uvážu 🙂 Jen aby mu taky nezpíval 😀 😀 😀 A s tou plínkou to asi taky uděláme 😉