Těhotná. Jak sdělit šéfovi, aby přestal kouřit?

ivanas11
17. čer 2009

Zdravím nastávající maminky... 🙂

Máte některá ve svém okolí, především v práci, kuřáka? Co když to bude šéf? Jak mu chcete sdělit, aby přestal kouřit nebo jak to budete řešit? Informovala jste se některá u doktora?
Já mám kancelář společnou s vedoucím, kouří a mezi námi jsou cca 3 metry a uprostěd dělící stěna, bez dveří. Momentálně máme mezi sebou přímo ven otevřené dveře, takže jsem z nejhoršího venku, moc toho na mě nejde, ale ten kdo tu nesedí, praskne ho to přes nos hned. Jsme čerstvě po první prohlídce (7tt) a v pondělí plánuju vše vedoucímu i řediteli oznámit.

Budu moc ráda, když mi poradíte nebo řeknete své zkušenosti. Děkuju 🙂

des
17. čer 2009

Nepříjemná situace, kór když jde o šéfa...nešlo by se přestěhovat do jiné kanceláře? Každopádně bych trvala na nějakém řešení, každej slušnej člověk už dneska musí pochopit, že nehodláš většinu těhotenství dýchat cigaretový kouř. A myslím, že každý doktor ti to jen schválí!! Držím palce!!

ivanas11
autor
17. čer 2009

des děkuju!
no do jiné asi nejde, protože já jsem takový "poskok" šéfa - takže to by se pak minulo účinkem.... ředitel je nekuřák, tak doufám, že se za mě postaví...

pablinka
17. čer 2009

asi by se to dalo i brát jako prostředí rizikové a nevyhovující pro těhu, tak by ti třeba mohl doktor vystavit neschopenku na celé těhotenství... pokud by ti tedy nebylo líto, že nemůžeš už pracovat... 🙂

ivanas11
autor
17. čer 2009

pabli právě že bylo... né že bych to v práci nějak milovala, ale není to tu zlý a penízky jsou potřeba (svatba i stavba do toho 😉 ). ale říkám si, že stejně nejrizikovější je to teď v začátku a to o tom zatím nikdo neví ☹

pablinka
17. čer 2009

ivasa: to chápu 🙂 já musela zůstat od 6.tt doma, měla jsem dost problémy, ale po 3 měsících, jak se ta nemocenská zvedla, mám teď tak o 1 tis - 1500 méně, než bych měla v práci, takže pohodička 🙂... snad se za tebe postaví ten ředitel 🙂

ivanas11
autor
17. čer 2009

snad to vedoucí nebude brát jako útok na svoji osobu - je to takovej dost vztahovačnej egoista

erinka83
24. čer 2009

Ty jo, mě by teda nenapadlo, že se ještě někde kouří na pracovišti 😖 Teda kromě hospod apod....