Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

xyrina
25. dub 2016

@martyw To potřebuju hlavně 🙂 Mám pocit, že ikdyž dělám vše v praci i doma jako vždy, přesto mám všechny myšlenky u ovulace, testu a MS ☹

martyw
25. dub 2016

@xyrina No vidíš, a mě možná tehdy to 2apůlleté snažení pomohlo k tomu se teď na to nesoustředit, úplně to vypustit. Ale je fakt, že když tuším, že to funguje bezproblémově, tak si můžu dovolit na to nemyslet. A ty 3 zamlklá těhotenství mě zase naučily nepřemýšlet nad tím, jestli budu za 3/4 roku vozit kočárek nebo zase nic. Včera jsem dokonce před kamarádkou prohlásila, že letos nám jedna akce v lednu nevyšla, ale příští rok už určitě vyjde. A vůbec mi nedocvaklo, že pokud vyjde tenhle brouček, tak žádná akce nebude 🙂. No nic, ve čtvrtek jdu na sono, tak uvidíme. Špatně mi je pořád, hlad mě budí i v noci a prsa mi nedovolí spát na břiše. Tak snad ... A nezkusila sis naplánovat něco, co se rozhodně nemůže uskutečnit, pokud bys byla těhotná? Pamatuju si, že jsem kdysi při tom snažení udělala úplný nesmysl - šla jsem se poptat na novou práci. I přesto, že jsem věděla, že bych taky hned po nástupu mohla být těhotná. Řekli mi tehdy, že mě vezmou, já se na to upnula, a ono se zadařilo.. Sice ne přirozenou cestou, ale třeba i to pomohlo

xyrina
25. dub 2016

@martyw No to já právě takové akce vymýšlím pořád. Rok jsem studovala bytový design včetně zkoušek. K práci mám tak krásný vedlejšak. Mezi tím jsme si koupili další stěně, tak máme 2 psy a jezdíme na výstavy, za půl roku jsme dělali svatbu, pak svatební cesta, na vánoce jsme si pod stromek dali caravan - milujeme cestování, no prostě žádné leharo u televize nepestujeme, rozptýlení na každém kroku. Někdy mě napadá, že to nejde, protože nemám žádný klid. 🙂 sazim na Číňana, ať mi pomůže najít tu správnou rovnováhu 🙂

martyw
27. dub 2016

@xyrina to je v pohode, cestovat karavanem se da i s mimcem☺. A na kdy jsi objednana k tomu cinanovi?

xyrina
27. dub 2016

@martyw Až 11. 5. Už se to blíží 🙂. Ale neznám ho, nemam o něm žádné reference, tak nepoznám, jestli že mě bude jen tahat peníze. Ale stejně se k němu tesim.

martyw
28. dub 2016

@xyrina Já bych věřila, že pomůže. Vůbec se nedivím, že se těšíš 🙂. Budu Ti držet palce. Mě je asi poctivě drželi všichni, co mi to slíbili - dnes jsem byla na sonu a bylo tam srdíčko 🙂 🙂. 7tt + 1. Zítra jdu na odběry, ale na lačno, to snad nedám. Je mi špatně z hladu, a ten mám pořád... Mám u postele piškoty a dnes ve 4 ráno jsem si musela dát, vzbudil mě žaludek. Tak jestli zítra panu doktorovi nepoblinkám ordinaci, bude to úspěch 😉. Neboj, 11.5. je cobydup, a určitě pomůže 🙂

xyrina
28. dub 2016

@martyw To je paráda, gratuluju moc. To můžeš blinkat, ikdyž v žaludku nic nemáš? Já myslím, že to nejde a tak doktor nebude ohrožen. Stejně je zvláštní, že se všechny snažíme otěhotnět přesto, že nám pak může být několik měsíců zle, co?

martyw
2. kvě 2016

@xyrina nakonec jsem to zvladla, kabelku nacpanou jidlem a hned po odberu jsem se na to vrhla☺. Ale byla tam jedna tehule, a ta zvracela jen vodu. Sotva stala na nohou. Na to mi doma manzel rekl, samozrejme z legrace, jestli pry nam to stoji za to😊. No...stoji☺

xyrina
2. kvě 2016

@martyw To je dobre 🙂 hlavně, že jsi to zvladla.

martyw
10. kvě 2016

@xyrina Ahojky, tak zítra Ti budu držet palce, ať je ten číňan to pravé a splní Tvoje očekávání. Pak napiš 🙂

xyrina
10. kvě 2016

@martyw To budu ráda, jestli Číňan něco se mnou vymysli. Vlastne už mám z očekávání docela strach, tak na to raději nemyslím. Určitě dám vedet. Když tak se aspoň zasmejeme. A jak se daří Tobe? Zasobujes se stále piškoty proti zvraceni?

martyw
22. čer 2016

@xyrina ahoj, tak jsem tu po víc než měsíci a koukám že jsem prošvihla Tvou odpověď. Na mejl mi přestaly chodit upozornění, tak hsem si říkala, že konverzace utichla... Tak co Číňan? Jaký z něho máš pocit? Jestli tomu co dělá rozumí, určitě Ti pomůže☺. Já zítra začínám 16 tt. Zatím je všechno jak má být, už víme že čekáme holčičku, NT+ negativní, riziko 1:3900. Ale i tak nám doporučili genetickou konzultaci, příp. amniocentézu vzhledem k věku. Tam jedeme v pondělí, tak dám zase vědět☺. Jinak asi od 12 tt se nevolnosti začaly mírnit, i únava, tak jak by to mělo být. Ale jsem trochu nastydlá, tak se to hned projevilo i na celkové kondici. Víc spím a večer je mi trochu špatně. Asi přece jen věk hraje roli, jak mi pořád všichni připomínají😉. Tak se ozvi☺

dondiska
24. čer 2016

Tak všechny zdravím, dnes jsem 21+3 a máme za sebou II.scrinng vyšetření. Vše dopadlo na jedničku... 😀 je to moje čtvrté miminko a bude to holka moc se tešíme. 🙂 Jsme hlídaní na genet.ohledně věku..plodovka,ale dopadla dobře tak teď se už jen těšit... 🙂

xyrina
11. srp 2016

@martyw Ahoj, já měla tak měsíc období, kdy jsem snažení vypustila z hlavy. Odmítla jsem hysteroskopii, přestala užívat Gynex, kontryhelový čaj a když se někde něco slavilo, tak jsem už nehlásila, že řídím. Ten měsíc byl fajn. Číňan mi řekl, že se lepším (a já přitom měla strach, že mi řekne, že mám pro změnu oslabenou dráhu jater 😀 ). A pak mi něco říkalo, už jsi měla dostat MS. A začala jsem počítat. Cyklus se protáhl na 25 dní (paráda), MS ale přišla a byla hodně bolestivá 2 dny a zase mám nějak depku. Už jsem napsala doktorovi do CAR o hysteroskopii a asi začnu všechno znovu. Bylo mi ten měsíc fajn, ale asi se neumím stále vzdát naděje na miminko. Doufám, že u Tebe je všechno v pořádku a že s miminkem v bříšku jen kvetete. 🙂

evina76
1. zář 2016

Me je 40 Mám za sebou přes 2 roky snažení , prošla jsem si i umělý a nic. O víkendu jsem si udělala test protoze jsem mela 3 dny zpoždění a test ukázal pozitivní výsledek. Příští pondělí jdu na gyndu. Ze by to vyšlo najednou přirozene jsem stastna tak snad vse bude ok.

evina76
1. zář 2016

A ještě něco. Bylo by to moje první 🙂

yildiz
1. zář 2016

@evina76 velka gratulace a at je vse v poradku ! Hlavne zdravicko !

evina76
1. zář 2016

@yildiz Děkuji moooc

peta73
1. zář 2016

@evina76 Moc gratuluji. Ať vše probíhá jak má a za devět měsíců můžeš vozit kočárek 😀

marlah
1. zář 2016

@evina76
To je nádhera, moc gratuluju!! 😉 😉 😉 😉 Ať se ti daří, vše jde jak má a mimi pěkně roste.

evina76
1. zář 2016

@peta73
@marlah Děkuji mooc Strach trochu mam, když všude strasi, jak je věk ženy rizikovej

yildiz
1. zář 2016

@evina76 ja si myslim ze vek hraje sice urcitou roli ale neni to jen vekem...zalezi i na mamine jak je zdravotne na tom atd ...ja bych klidne i ted sla do dalsiho ..🙂 no uvidime...40 mam na krku ale je to jen cislo ani ted v poslednim tehu ve 38/39 me nehnali na plodovku nebyla jsem hlidana nic ...cukrovku tehu jsem nemela , screeningy dopadly dobre takze ok...nac se stresovat ...urcite bude vse dobre !!! 🙂

evina76
1. zář 2016

@yildiz Děkuji za uklidnění, tak co se týka zdravotniho stavu, tak je u me vse ok, ani při umělým nezjistili žádný problém. Ani u me ani u přítele, tak snad ten zázrak budu mit za 8 měsíců v kočárku; -) Všem holkám co se taky snaží v mem věku držím moc palce.

yildiz
1. zář 2016

@evina76 urcite ...hlavne uzivat tehu je to super obdobi i kdyz asi pro vice maminek ne, ale i tak ...zazrak a je to proste nadhera a ten uzlicek za to stoji ...me se po brisku a tehu styska uz nejaky mesic 😀

peta73
1. zář 2016

@evina76 nepropadej panice. Já jsem ještě starší a nebojím se. Pokud by se mi podařilo otěhotnět, byla bych šťastná jako blecha 🙂. Moc držím palečky. Btw známá teď před nedávnem rodila v 41 letech a říkala mi, že v těch těhotenských poradnách nebyla zdaleka nejstarší. Obecně teď je prý boom těhotných 40cátnic. Takže bych se k nim taky ráda přidala 😀

evina76
1. zář 2016

@peta73 🙂 to jsem ráda že je nás víc a většinou slyším, že je vse ok. A ať se taky zadari 😉 držím palce

xyrina
1. zář 2016

@evina76 To je skvělá zpráva. Raduj se a kašli na ty strasaky kolem. Jejich štěstí to není 🙂

evina76
1. zář 2016

@xyrina dekuju moooc

77merlinka
1. zář 2016

@evina76 velká gratulace at hezky rostete ve zdraví 🙂

evina76
1. zář 2016

@77merlinka Děkuji Do vcera jsem cítila tlak v podbrisku a dnes nic, tak jsem nervózní. 🙂