Thermomix

magdalenax
25. dub 2017

Ahoj děvčata, už to poslouchám nějaký ten den zpátky....,, kamarád má nějaký termomix, stojí kolem třiceti tisíc a tvrdí mi, že svíčkovou uvaří i s knedlíkama za dvacet minut.......
Jsem v kuchyni, jako ryba ve vodě, tudíž mu oponuji. Máte některá ten zázrak doma?

berenika39
25. dub 2017

on je dealer? jinak si to vysvětlit nedovedu🙂)
Je toho plný internet, stačí jen pohledat. Jakmile něco stojí čtyřicet litrů a nenajdeš k tomu cenu a nemůžeš to koupit - jen když si nezávazně objednáš ukázku a předvedení doma - tak to už snad žádný rozumě uvažující člověk nemůže myslet vážně.

Ta věc je ted v kurzu, má hodnotu tak 2900, a stejné bazmeky se dají koupit ted za 12 tisíc a za dva roky budou stát tu trojku🙂)))
Tak si počkej a zatím vař svíčkovou jak jsi zvyklá, knedlíky klidně kup🙂)))

magdalenax
autor
25. dub 2017

@berenika39 Bereniko, on není dealer, ale něco společného s tím má, - myslím, že hledá kupce. To je s ním hotovo. Ještě mi řekne, že když se chci "dřít", ať se dřu, ale ať mu nekazím obchody (i slečna cca 19 let pochopila, že všechno má své....) Mám ráda roboty, mixéry, - proč ne, ale vaření je něco jiného. Bereniko, mám na plotně guláš už od nějakých 19. 30, čerstvé maso, a ještě není měkké a on mi bude tvrdit takové blbiny? Vaším od nějakých 15 let a o vaření něco vím. Jinak díky za odezvu

lenickakl
26. dub 2017

O tom furt vypisovala nejaka uzivatelka ve skupince Co bude dnes dobreho, ne? 😅 nevim, jestli tam jeste je. Kvuli ni jsem tu skupinu uz dlouho neotevrela 😀 jinak teda ja takovym kramum moc neverim 😀

petronilkaa
26. dub 2017

Thermomix doma mám, z bazaru za 3000,-. 30000,- bych za něj nedala.. Používám na vaření polívek, na těsta, na kaše, na domácí sirup, na příkrmy - ty jsou z toho super, uvařím a rovnou i pomixuju, ale rozhodně z něj nebude svíčková s knedlíkem za 20 min. 🙂

malarenatka34
26. dub 2017

Thermomix mám a pro mě to zázrak je, protože já nejsem ten vařící typ a vyhovuje mi že je to takové "blbuvzdorné" vaření, říká mi jak mám postupovat, spoustu věcí udělá sám a nezapomenu třeba něco vypnout atd..... a prostě určitě bych nevařila tolik, kdybych ho neměla 😀 Ale jeslti tě jak píšeš baví "klasické" vaření, tak bys ho možná neocenila... dobu potřebnou na uvaření např. masa takový stroj samozřejmě nezkrátí 😉

magdalenax
autor
26. dub 2017

@lenickakl To nevím, možná jsem v té skupince ještě nebyla, nebo mi to uniklo, ale nedivím se, žes tam v takovém případě přestala chodit

magdalenax
autor
26. dub 2017

Už vím, jak tomu je... . Pomáhá nějaké známé shánět zákazníky. No, a o mne ví, že hodně vařím, tak si nejspíš myslel, že budu ta pravá. Koneckonců, doslova mi řekl, že ví, že bych ho chtěla.
Nevím, jaký je skutečný obsah, on mi řekl, že dva litry.., nedokáže však pochopit, že já, která vařím z kila a půl masa........

lenickakl
26. dub 2017

@magdalenax Bylo to teď někdy nedávno právě.. Paní samozřejmě v každém svém příspěvku nezapomněla zmínit, jak je vše připravené v termomixu a jak je to super pomocník 😅

magdalenax
autor
26. dub 2017

@lenickakl Leni, tak já to zkusím dohledat, do mne docela zajímá, protože to co poslouchám už mi těžce leze na nervy. Nejlepší je, že se vlastně nemáš jak bránit. Už jsem mu řekla, že koupím maso a že se vsadím o co bude chtít, že za tak krátkou dobu ji neudělá, ale ať si to rozmyslí

lenickakl
26. dub 2017

@magdalenax strana 3 a 4.. Každej druhej recept od jedné uživatelky o termomixu 😀 od te doby, co ho má to asi bez něj nejde 😀

magdalenax
autor
26. dub 2017

@lenickakl Ano, děkuji, našla jsem. No, ale je zajímavé, jak to či ono nejprve pokrájí..... . Já jsem naprosto přesvědčená o tom, že neexistuje robot, který by zvládal všechno a pod to se podepíšu.
Kamarád mi řekl, že prý tenhle termomix zvládá krájet zeleninu na kostičky. To neumí žádná mašina, která je rotační. - Tedy, určitě ne pro domácnost a řešení by bylo, tlak přes nože a rotační ukrojení, mezitím však mezičas.... . Někdo má možná za kostičku proužek, ale já ne...

magdalenax
autor
26. dub 2017

@petronilkaa Jé, promiň, moc Ti děkuji za reakci, ale nějak jsem pozapomněla Ti také odepsat. Je to jasné, každé jídlo má své a svůj čas přípravy. My máme kupř. konvekt- horkovzdušný hrnec, příprava má být rychlejší, což jsem nějak nevypozorovala, ale nemusíš u toho být, to je pravda. Na některé věci je bezvadný, to se musí nechat, koupili jsme ho na popud ze strany mého muže, využíváme, ale určitě nikomu nevymývám mozek blbostma

lenickakl
26. dub 2017

@magdalenax Já jsem teda ty funkce nezkoumala, nějak mě to moc nezajímá, ale když jsem viděla, že za to chcou třicet litrů, tak mě to málem položilo 😀 Stejně něco podobnýho bude za chvíli za bura v Lidlu 😀 😀

magdalenax
autor
26. dub 2017

@lenickakl Leni, ale co s tím...když jsou sami dva tak je toho možná i moc a pro čtyřčlennou rodinu - na dva obědy to nestačí.
Já z něho kvetu. Včera jsem rozmrazovala lednici a měla jsem koupený maso. Bordel po celé kuchyni a co mi neřekne ? Že kdybych měla termomix, tak můžu vařit i na židli.... . A cibuli budu loupat kde.., maso krájet kde...?

lenickakl
27. dub 2017

@magdalenax Bych kamaráda odeslala do patřičných mezí asi, aby mi necpal něco, co nechci.. Horší jak Horst Fuchs z teleshopingu 😅

magdalenax
autor
27. dub 2017

@lenickakl Přesně tak. Jako - hele, zeptám se tady - holky, co rýžovar? Ano, nebo ne? Jasně a pak si utvořím nějaký názor, zda ho upotřebím či ne, zda vařím rýži dvakrát do měsíce, či dvakrát týdně. Jak říká jedna moje kamarádka, když něco chci, tak si to najdu a koupím, pokud ne, tak prostě ne.
Také tu mám mašinu za peníze, které by stačily na ojeté auto. Nejedná se o vaření, ale o domácnost, a nikomu to nevnucuji. Pokud se někdo zeptá, řeknu...., buď se podívej na internet, nebo přijedu a předvedu a uvidíš. Tečka.
Neměla jsem tu žádného dealera, pro koupi jsem se rozhodla sama a nelituji, což je to podstatné, a né, že mi bude někdo tvrdit, jak to umí tohle a tohle. To první tohle převedou, to druhé tohle také předvedou a to třetí nepředvedou a to je přesně ta podstata věci, kterou si člověk v momentě nadšení neuvědomuje

marienam
28. dub 2017

@magdalenax kamarád je asi trochu nadšenec 🙂 třeba dříve nevařil a začal až s thermomixem, proto z toho má asi velkou radost. Sama se nadchnu vždy hrozně snadno, to bych mu asi nezazlívala, ale chápu, že když ti to téměř vnucuje i přes tvá přesvědčení, už to není pro tebe příjemné. Pokud tě ještě zajímají názory na thermomix, zdědila jsem ho po mamce, když si koupila nový model a jsem s ním celkem spokojená. Největší výhodu jsem pocítila asi v tom, že mi vaření zabere míň času a můžu se věnovat více děckám, já si ale vaření nikdy moc neužívala, takže mi to vyhovuje a taky mi to přijde jako "čistší" vaření (nenadělám v kuchyni tolik nepořádek). Jinak jak holky psaly, že se dají najít i levnější varianty podobných přístrojů, nevím, zda bych to takhle porovnávala. Mamka ten, co mám teď, měla asi 15 let a pořád funguje bez problémů, kdežto já musela třeba tyčový mixér měnit každý cca 1,5 roku a už mě to dost štvalo. Snad ti sem napíše více uživatelek, které s ním mají reálnou zkušenost, aby sis mohla utvořit názor.

magdalenax
autor
28. dub 2017

@marienam No, to s Tebou souhlasím - tyčáky... . To je jeden velký problém, ale ve výrobě. Já měla Sencor, vydržel mi přes dva roky, tak jsem koupila další, asi Gallet. Ale to je v tuhle chvíli jedno. Jde o to, že ty tyčáky mají zpravidla špatné provedení přímo té mixovací části. Ty podložky, co v nich jsou prostě vyreznou a nijak se do toho nelze dostat. U toho prvního jsem to netušila, u druhého jsem si dávala pozor a nedávala do dřezu a odešel taky, ještě dřív, než ten první. Prostě důsledkem toho je, že ta sekací jehla z něho vyjíždí.
Takže jako poslední jsem koupila Braun, ten má provedení jiné a u něj by to mělo jít v případě nehody opravit, jak se říká na koleni.
Jinak opět debata s kamarádem..... - a jak jako knedlíky v tom tvým robotu..., on ti hřeje? Né, nehřeje a není to potřeba,...., nechám vzkynout kvásek a pak přidám vejce a robot zadělává, já sedím u televize. Voda vaří, tvaruji knedlíky a šup s nima do vody. Nehledě na to, že pokud těsto rychle kyne, snadno se pak naopak srazí...., to ví každej, stejně, jako vytáhnout horkou bábovku na studený vzduch (otevřené okno). Tak jen koukal, co mu to povídám.....

marienam
28. dub 2017

@magdalenax nj mně prostě přijde obecně, že najít něco, co ti vydrží déle než 2 roky je nadlický výkon. Prostě chtějí, aby sis pořád kupovala něco nového 🙂
hele a neměla bys lepší, kdyby ti kamarád předvedl doma osobně, jak a na co thermomix používá? Třeba by to pak ukončilo vaše dohady. Já být tebou to určitě vyzkouším. Jestli si na něj chceš utvořit názor, tak si ho utvoříš nejlépe sama, když to prakticky zkusíš.
Nebo byste třeba mohli zkusit vařit spolu, on v thermomixu... ty klasicky a pak si to porovnat, třeba by tě to i příjemně překvapilo 😉

magdalenax
autor
19. kvě 2017

@marienam No, myslím, že ani ne...

magdalenax
autor
19. kvě 2017

Týden zpátky...., prý salát za 4 minuty, ptám se jaký salát...- zeleninový. Ok. Ale jaký, to jako rajský, papriky....., no...... . Ok. A jak jako za čtyři minuty? To jako budu mít rajský na kostičky, papriky atd..., jak? ....- ! Né! - to Ne, ale jak budeš chtít. Odpovídám otázkou, - ale já když dělám salát, tak chci mít prostě rajčata na kostičky, papriku taky, cibuli atd... . Koukal na mne jak na blbce, když jsem mu řekla, že ať se na mne nezlobí, ale že nechci mít ze salátu šlichtu, nýbrž pořádný salát, či naopak kusy čehosi mezi drobením....

malarenatka34
24. kvě 2017

@magdalenax Cože, tak jsi tedy měla od kamaráda šlichtu místo salátu? 😀 To nějak nechápu... vždyť velikost nasekaných kousků se dá zvolit nastavením rychlosti... já si také radši dělám větší. No tak to se kamarád asi moc nepředvedl pokud tě chtěl zlanařit.. 😅 👏

marienam
31. kvě 2017

@malarenatka34 jo s tím souhlasím, Thermomix to neseká na kaši. Saláty mám teda jedna báseň 😍

magdalenax
autor
31. kvě 2017

@marienam
@malarenatka34 V tomhle směru jsem prostě náročná, musím mít kostičku hermelínu či salámu téměř jednu jako druhou, zeleninu to samé

malarenatka34
30. dub 2018

Ahoj, dámy, jak budete dneska slavit čarodějnice? 🙂 Chtěli bychom si udělat posezení na zahradě a já nemám moc čas vymyslet, co udělat dobrého a typicky "čarodějnického", aniž by to byly nezdravé buřty. Tak mě napadá, jestli tu nenajdu nějakou inspiraci co bych mohla vyrobit v Thermáčku 🙂) Díky za každý nápad

dajenka02
Odpověď byla odstraněná
Zobraz