Tmavý chléb. Máte osvědčené? Na co dát pozor?

Chtěla bych začít jíst tmavý chléb místo normálního - přecejen je prý zdravější, jenže vyzkoušela jsem asi dva a nedalo se to jíst.

Máte nějaké osvědčené? A na co si mám dávat pozor? Jednou jsem myslím v telce zaslechla, že není tmavý chléb jako tmavý, ale že některé jsou pouze přibarvované.
ikarkulka
26. led 2010
a jaké jsi vyzkoušela? proč se to nedalo jíst?
beruska2x
26. led 2010
asi jedine cist slozeni :-N nez prijdes na ten "pravy" nebo pect doma.. mouky se daji koupit bez problemu, seminky, orisky.. pridas si co chces, my peceme doma v pekarne jogurtovy a je oblibeny...
aureconautor
26. led 2010
beruska: Jenže jaké složení má mít pravý černý chléb?
ikarkulka: Protože byl pěkně hnusný. Potřebuju nějaký, který je chutný. Značky si už bohužel nepamatuju - bylo to dávno.
beruska2x
26. led 2010
no urcite celozrnou mouku bez ecek a barviv... 😉
ikarkulka
26. led 2010
aurecon, jenže chuť je strašně individuální, takže v tom případě je rada jediná - zkoušet, až najdeš nějaký, který ti chutná.
co se týká složení, tak jak píše beruska, musí být z celozrnné mouky (ideálně s podílem žitné, špaldové...), může obsahovat různá semínka (dost oblíbený je slunečnicový).

my si chleba pečeme v domácí pekárně, v normálním obchodě koupíme sem tam bílý rohlík, když na něj dostaneme chuť, jinak pečivo nekupuju.

nevím, odkud jsi, ale výborný chleba mají v prodejnách albio, pečou si tam vlastní kváskové pečivo. ale albio je jen v praze.

Začni psát odpověď...

Odešli