Tradiční a netradiční/exotická jména, jaký máte názor?

rencik_a
30. čer 2014

Ahojte, tak ma napadlo, aké ste dali mená svojim deťom? Alebo aké mená sa vám páčia? A aký máte názor na netradičné či až exotické mená? Ja ich úplne nezavrhujem, nevadí mi, keď meno nie je v kalendári, pokiaľ je k mání 😉 Ja ešte vlastné nemám, ale ako každá nad tým premýšľam 🙂 Z dievčenských sa mi veľmi páči Olívia, čo by bolo pre mňa aj priateľa aj symbolické, keďže jej meno je v slovenskom kalendári v deň nášho výročia... Ďalšie dievčenské, čo sa mi páčia, sú Melánia, Hana (alebo Hannah), Šárka, Natália, Tamara a netradičné Summer, ale neohŕňam nos ani nad Jankou, Renee či Henrietou...
No a pri chlapčenských menách sa držím trocha viac pri zemi, ale páčia sa mi mená Filip, Oliver, Tobias, ale nie je mi protivné ani Teo 🙂
A určite by som nechcela, aby sa moje deti volali po rodičoch... Ja mám meno po mame (Renáta) a sú s tým len problémy, či už pri pošte, úradných spisoch a iné (alebo ja aj mama sme si robili naraz řidičák - s tým bol opäť problém)

denisska
30. čer 2014

@scheetje Rozálie je mooc hezké jméno líbí se mi i Amélie

sheeni123
30. čer 2014

Mame Simonku (chteka jsem to jmeno odjakziva, manzel ustoupil.o) a Ondru, tech je docela dost, ale hodne se nam libilo-meli jsme vybrane klucici uplne jone, ale kdyz jsem byla tehotna, tak jsem "citila" ze se to k malemu nehodi (vedeli jsme, ze to bude kluk). Jeste se mi libi Hana, Romana, Roman..daji se pouzivat v ruznych tvarech.

scheetje
30. čer 2014

Mne se z tech tradicnich vzdy libila napr. Bedriska, Jindriska, Oldriska... Ale tezko rict, jestli uz to nepusobi spis archaicky v dnesni dobe.

domca89
30. čer 2014

My jsme chtěli trochu jednodušší jména už kvůli tomu,že budou mít děti složité příjmení. Takže pro holčičku jsme vybrali Adélku a pro chlapečka Honzíka.

kristyn.g
30. čer 2014

Zajímalo by mne proč musí být jméno slovo z kalendáře, kdo ta slova původně vymyslel a proč musí být jméno slovo kterým se označuje mnoho a mnoho dalších lidí když to má být prvek co odlišuje a definuje jedince ve skupině? A proč se kvůli novým vymyšleným jménům nadělá tolik povyku a dítě s odlišným jménem je ve společnosti hned litován jako "chudák". Jen úvaha k tématu 😀 Proč nelze dát jako jméno třeba podle oblíbené fantasy postavě, nebo prostě naprosto smyšlené jméno (tím nemyslím taťka šmoula, šmoulinka apod.)

rencik_a
autor
30. čer 2014

No Natália je teda tu v Čechách dosť bežné meno, tak tú asi mať nebudem... Tiež sa mi nepáči, keď by som mala dieťa s rovnakým meno ako polovica ľudí z okolia...
@denisska Zara, Mia a Alma sú veľmi pekné mená 🙂

eloana
30. čer 2014

Mame Lindu, Jachyma a Prokopa:¨)

denisska
30. čer 2014

@rencik_a a pokombinuju jeste, libi se
mi 2 jména:(

curdibilka
30. čer 2014

@scheetje To už je fakt na dnešní dobu hodně zastaralé, ale zas podle každého, co se mu líbí. S takovými asi nejstaršími "archaickými" jmény, co jsem se u malého dítka osobně setkala, tak byla Anděla, Jindřich a Ludmila... klasika jsou František, Antonín, Josef nebo Marie, Anna, to se pořád hodně dává. 🙂

ladus89
30. čer 2014

My máme doma Adrianu a klučičí se mi líbí Nataniel a Nikolas/Nicolas....ale těžko říct, jaké bychom dali 🙂 My věděli, že budeme mít holčičku 🙂

ladus89
30. čer 2014

Ještě mě napadlo, četla jsem tu příspěvek, že některá děvčata jsou ve škole jediná. I já jsem byla na každé škole jediná a vlastně dodnes neznám žádnou holčinu, která by se jmenovala stejně jako já - Lada 🙂 a přitom je to takové krásné jméno 🙂

denisska
30. čer 2014

@rencik_a a pokombinuju jeste, libi se
mi 2 jména🙂

jjanickaa
30. čer 2014

Odjakživa jsem chtěla Terezku....spíš teda podoba Terezie, tak jsme se i s přítelem domluvili, bo jsme věděli, že to holčička bude...Ale během těhotenství se mi mi to jméno nějak "přejedlo" a nedokázala jsem si představit, že by se tak opravdu jmenovala 😀 Vadilo mi, že je jich tak strašně moc - i když jméno samo o sobě je to krásné...Nakonec po dlouhém vybírání máme doma Anastázii a vůbec nelituju, v okolí žádná není a zatím se všem jméno moc líbilo, po prvotním šoku je z něj unešená i rodina 🙂 Jinak mně se třeba moc líbí jména Marika, Mariana, Elena, Antonie a z chlapeckých bych třeba teď asi vybírala jinak, měli jsme Marek...A moc záleží na příjmení - třeba takový Mikuláš Nebeský mi příjde jako neskutečná pomsta, ale to je můj názor 🙂 A přitom Mikuláš je hezké...

katkasv
30. čer 2014

My mame Tadeáška a kdyz se zadari jeste holcicka tak budeme mit Alžbětku. Hrozne se mi libi zkracene Abi 🙂 jinak z tech netradicnich se mi libi treba Noemi, nebo Nancy 🙂

luciesofi
30. čer 2014

@rencik_a Máme Magdalenu a Josefínu.. Shodli jsme se s mužem prakticky ihned. Klučičí jména by byla větší oříšek.. Při prvním těhotenství jsme chtěli Adama, ale pak mě to nějak přešlo, druhá možnost byla Theodor. A při druhém těhotenství jsme se domluvili na Josefovi (moc se mi líbí zdrobělina Josífek 🙂)
Jinak jmen, která se mi líbila, byla spousta...tedy především holčičích, ale neprošla přes manžela. Např. Bibiana, Berenika, Marina,... Manželovi se zase moc líbí Nina.

scheetje
30. čer 2014

Jo, musi to sedet s prijmenim. Takovy Prokop Buben nebo Tomas Marny asi neni idealni 😀 Mne tata vzdy rikal, musis s vyberem jmen pocitat do budoucna. Co kdyz si tvoje dcera vezme pana Vopicku a bude ... Vopickova? 🙂

rencik_a
autor
1. črc 2014

@scheetje Moja kamarátka sa volala za slobodna Kapustová a vydala sa za chlapa s přijímením Polievka 😀

scheetje
1. črc 2014

@rencik_a Neeee 😀 Doufam, ze si nechala obe prijmeni 🙂