Umělé mléko nutrilon AR

bartakova_veronika
13. zář 2018

Zajímalo by mě jestli někdo má zkušenosti s přechodem AR mléka na klasické ... malé bude 24.10. rok a tudíž je potřeba přejít z AR mléka na klasické neboť AR 3 nedělají bohužel už ... jenomže nevím jak s přechodem začít. Malá mi klasické mléko odmítá - hlavně je tekutější. Je zvyklá už od 3 měsíců pít hustější mléko.

Máte někdo zkušenosti jak zvládnout tento přechod? Nevím jestli by bylo vhodné třeba ještě ve 14ti měsících podávat AR 2 když už by měla mít UM 3 .. když jsem to zkusila jednou tak se poblinkala a pak už bohužel odmítala. Jak kdyby věděla že je to jiné mléko

Předem díky za jakékoliv rady

jikov
13. zář 2018

Ahoj, a musí přecházet? Naše malá měla Hipp AR (ten není číslovaný) do 2 let. Nebo zkusit přejít právě na AR Hipp? Jinak bohužel neporadím, ale držím palce

keksikova1
13. zář 2018

U nás reflux trvá a malá je mlikomil i v 18m. Nutrilon nesedl, dostává Sunar +nutrilon nutriton (to je ta AR složka v AR nutrilonu). Takže pokud chceš přejít na 3, můžeš dávat 3+nutriton. Jinak přecházet na 3 nutný není, ale 3 je lépe přizpůsobena potřebám dítěte nad 12mesicu,nez 2.

brookmichaela
13. zář 2018

My máme Nutrilon Alergy Care a taky se dělá jen do č.2. Malej ho pije pořád.

bartakova_veronika
autor
13. zář 2018

@keksikova1 ano vím že Nutriton existuje .. malá ho dostávala ve 2 měsících kdy jsem ještě kojila, ale po týdnu mi ho odmítala .. měla jsem jí ho dávat před kojením jednu lžičku a po tom se jí ještě víc zvedal žaludek, takže jsem potom od toho 3 měsíce přešla na AR ... nutrilon dávám od narození protože už v porodnici jí ho začali dávat tak jsme u toho zůstali. S Nutrilonem AR nemá vůbec žádný problém a od doby co ho pije vůbec neblinká ... já se právě bojím přecházet třeba na ten Sunar když celých 11 měsíců má Nutrilon.
Takže myslíte že kdyby neodmítala mléko a než by si postupně konečně zvykla na klasické mléko nebo kdyby jí nakonec už nevadil Nutriton že by nevadilo třeba ještě ve 14ti měsících dávat NUtrilon AR 2 než si zvykne na jiné? 🙂 to by bylo fajn .. určitě se snažím přecházet ale zatím se nedaří .. kupovala jsem nedávno nutrilon 2 s novou recepturou .. myslela jsem si že jí sedne ale blinkala mi právě po něm ....

bartakova_veronika
autor
13. zář 2018

@jikov toho se právě bojím přecházet po roce na jiné UM než je zvyklá .. jenom jsem chtěla aby si zvykla na klasické než proti ublinkávání ale bohžel když jsem zkusila tak po něm blinkala a už ho bohužel nechtěla no ... jako asi je možné že nevadí podávat 2 i po roce ... ale právě že ten Nutrilon 2 je určený do roka tak netuším ..
Malá mi zrovna dnes večer chytla vysoké teploty tak pokud to bude hodně špatné i zítra neboť dnes mi nic nejedla jenom trochu mléka vždycky tak se zkusím poradit s lékařkou ...
Dotaz jsem pokládala hlavně proto abych tam zbytečně nechodila se radit co a jak když má preventivku až právě v roce což už by bylo pozdě to nějak řešit jak přejít na něco jiného a nebo zda to nevadí podávat ještě AR 2

bartakova_veronika
autor
13. zář 2018

@brookmichaela a mohu se zeptat kolik je malému? 🙂

brookmichaela
13. zář 2018

@bartakova_veronika Budou mu za chvíli 2 roky. Jinačí pokračovací náhrada prostě není. Ale ničemu to nevadí. Doktorka mi ho píše pořád a bude až do 3 let.

bartakova_veronika
autor
13. zář 2018

@brookmichaela tak snad ani u AR nebude vadit když ho bude brát i po roce 🙂 vám ho doktorka předepisuje? To kupujete zrovna ten co proplácí pojišťovna? Něco jsem o nějakém dneska četla když jsem se snažila vyhledávat jak přejít z AR na klasické a vyjelo mi tohle 🙂

keksikova1
13. zář 2018

@bartakova_veronika však jsem neřekla, že je potřeba měnit um. Lze dávat nutrilon 3 + nutriton primichavat, ne gel, ale do mléka (tozn. jako do odstrikaneho mm). Nutriton se normálně přidává do jiných specifických UM (např HA aj). Nutrilon 2 nevadí, ale 3 je lépe uzpůsobena potřebám staršího dítěte.

bartakova_veronika
autor
13. zář 2018

@keksikova1 ano ja vim, jak jsem psala nutriton jsem pouzivala kdyz bylo male 2 mesice a jeste jsem kojila. Takze vzdy pred kojenim dostala jednu lzicku toho gelu ale po tydnu hp odmitala a proto jsem presla na AR protoze jsem stejne od 3 mesicu nemohla kojit. Do 3 mesicu dostavala dokrm ke kojeni ale Nutriton jsem mela davat na lzicku. Ke mozne ze kdyz to smicham do mleka nutrilon 3 zw ji to vadit nebude. A to to mleko budw stale tekute nebo zhoustne jako je treba nutrilon Ar?

bartakova_veronika
autor
13. zář 2018

@keksikova1 jinak jsem samozrejme myslela ten prechod jakp z Ar na klasicke 🙂

keksikova1
13. zář 2018

Jak jsem řekla, ta AR složka v nutrilonu AR je nutriton. To znamená, že z každého mléka uděláš AR tím, že do něj přidáš Nutriton..bude husté úplně stejně jako AR, protože to bude totéž. Neděláš žádný gel, nic lžičkou nedávás. Jediné co se mění je to, že uděláš normální um a přidáš do něj sypky nutriton. Například: 180ml vody +6 odměrek Nutrilonu +2 odměrky nutritonu. Zamíchas, necháš chvilku odstát a dáváš pít, hotovo. Jestli to nepíšu jednoznačně promiň, ale už fakt nevím, jak to jinak vysvětlit.

Přechod na normální mléko musíš vypozorovat sama, většinou reflux do roka věku mizí a AR mliko není potřeba. U nás nezmizel, ale naše malá má trochu jinou formu, než tu klasickou.

keksikova1
13. zář 2018

Nutriton není nutný podavat jen jako gel. Máš tři možnosti podáváni nutritonu a to :1)kojení + gel lžičkou, 2)odstrikane mm + nutriton prášek zamíchany do něj, 3) um +nutriton prášek zamíchany do něj.

AR mléko je vlastně predpripravena 3.varianta (=um+nutriton prasek). Takže ty si můžeš vzít jakékoli UM a udělat z něj AR tím, že do něj přidáš Nutriton.

bartakova_veronika
autor
13. zář 2018

@keksikova1 Ja to chapu a vim co je nutriton rikam ze jsem ho davala a sestrika rekla kdyz neodstrikavam at ho davam na lzicku ze se z nej udela gel 🙂 proto jsem psala ze nevim jak funguje v UM

xhex
13. zář 2018

malá je na nutrilonu AR asi od 2 měsíců. V prosinci jí budou 2 roky a jedeme pořád na AR 2. V roce jsme zkusili přejít na normální mlíko a vyhodila celou flašku, tak jsme se k němu zase vrátili. Ale že ho někomu předepisuje doktorka mě překvapilo

bartakova_veronika
autor
14. zář 2018

@xhex pojistovna hradi nejaka mleka co jsou snad alergicka na kravske mleko nebo na co jsem to cetla. Kazdopadne je na neco alergicke a potvrdi se to. Vcera jsem takovy clanek cetla a slysela tez poprve

brookmichaela
14. zář 2018

@bartakova_veronika Ano my máme ten co proplácí pojišťovna. malej má intoleranci na BKM.

bartakova_veronika
autor
14. zář 2018

@brookmichaela ano to bude urcite ono co jsem cetla a vcera narazila naa to. To vam nezavidim i kdyz mleko mate zdarma neni to zadna sranda

brookmichaela
14. zář 2018

@bartakova_veronika raději bych to mlíčko kupovala, protože kupovat nemléčné věci vyjdou dráž než kdybych kupovala mléko a klasické jídlo. Vše pročítat a hleda zda mlíko něco neobsahuje je někdy na palici. Ale věřím, že se z toho třeba za pár let dostane 🙂

avital
14. zář 2018

Zas jestli ho nepotrebuje a je jen zvykla, tak mi to prijde skoda penez. Mala presla bez problemu na bebu, pripadne bych to michala a AR ubirala. Ale jestli ti to neva...za chvili ho treba nebude chtit vubec🙂

bartakova_veronika
autor
14. zář 2018

@avital ono jde o to že právě si nemysylím, že by ho brzy odmítala ... běžně dopíjí všechno mlékem ... oběd mi nesní pořádně tolik kolik by měla a chce mléko, svačinu už jsem omezila a vždy dám jenom to co sní aby víc snědla oběda ale stejně oběd nějak nechce .. ještě nejí kousky jenom mixované ....

keksikova1
14. zář 2018

@bartakova_veronika no a nezvraci spíš proto, že je prejedena?

bartakova_veronika
autor
14. zář 2018

@keksikova1 to určitě přejedená není 🙂 teĎ mi vůbec nezvrací .. to bylo když byla malá .. akorát když zkusila klasické tak ho vyzvracela a ještě ho odmítá ... nechce ho ... má správně vypít 240 ml toho mléka, já jí dělám 210 ml a to nikdy nepije a když si dá třeba půlku přesnídávky tak se dopije 120 ml mléka což není hodně a akorát ... to samé když si večer vezme půlku dávky kaše dopije se třeba 60 ml někdy i 90 a vyjímečně i 120 ml ... ale to už je fakt vyjímečné .. dokonce svačinu dostává po dvou hodinách protože má dřív hlad díky tomu že toho moc nesní a když nejde spát dostane i po dvou hodinách oběd ... pokud tedy usne před obědem hned po svačině tak oběd má klidně až za 3 - 4 hodiny a za dalších dvě hodiny svačina a po třech hodinách večeře ... pokud usne až po obědě tak svačinu dostane klidně až za 3,5 hodiny po spánku a večeře tím pádem vychází dřív ...

takže přejídáním to určitě nebude ... když nechce mléko už si nevezme .. ví sama kdy má dost 🙂

keksikova1
14. zář 2018

@bartakova_veronika správně vypít.. Ty tabulky 🙄 240ml nevypije ani moje 18mesicni holka. Já ti nevím, ale jak říkáš, ona ví, kdy má dost a každý jídlo docpavat mlékem.. No jak myslíš, ty jsi máma 😉

bartakova_veronika
autor
14. zář 2018

@keksikova1 tak když si oběda vezme třeba jenom 10 lžiček tak asi těžko jí nedám mléko že? přesnídávka cca 70 gramů mi taky nepříjde hodně .... kaše též je pro ní málo půlka dávky ale víc prostě nechce tak jí nenutím a dám zbytek mléka .. nevidím na tom nic špatného .. nejsem jediná kdo to tak dělá 🙂 ale to už je jiné téma ... mě spíš zajímalo jak pomoci přejít na klasické mléko ale když tady bylo řečeno že Nutriton je to samé jako AR tak bych to zkusit mohla

keksikova1
14. zář 2018

@bartakova_veronika jak myslíš 🙂

avital
14. zář 2018

@bartakova_veronika moje treba prestala pit um ze dne na den, ale jasne, ze muze pit jeste dlouho. Ale teda nikdy jsem nedavala po jidle mliko, treba az za hodku, jinak mi blila i s AR mlikem.

bartakova_veronika
autor
14. zář 2018

@avital tak to me vubec neblinka po jidle. Kdyz sni treba 5-10 lzicek tak ji preci nenecham hladovet. Rostou zoubky teprve takze odmita jidlo a je ted prevazne jenom na mlece

avital
14. zář 2018

@bartakova_veronika tak to pak jo