Úskalí náhradního mateřství, pro a proti

alassel
16. zář 2017

Ahoj, v posledni dobe zvazuji, ze bych se stala nahradni matkou (pro clena rodiny). Je tu nektera, ktera to prozila z hlediska nahradni matky? Zajimaly by me zkusenosti s odevzdanim ditete a nasledne pocity a tak celkove. Dekuji🙂

makyra
17. zář 2017

ahoj unas je to nezákonné co vím max pěstounská pěče nebo adoptovat,kdyz jsem s přitelem nemohla otěhotnet mely jsme jit na IVF ptala jsem se i na možnost že sestra ma zmraženy embria jestli to jde je to vlastne to same a bohužel unas nezakonne

sasui1
17. zář 2017

Nemam teda osobni zkusenost ale cetla jsem clanek nahradni maminky. Delalanto prave taky prp svagrovou nebo sestru. Sama doma mela deti. Takze jeste tem musela vysvetlit ze ma v brise miminko ktere bude vlastne tety. Popisovala to docela detailne a pravdive. Byla to ceska ale uskutecnilo se to v londyne takze to mohla rict naplno. Zkuste pohledat jestli se nikdo nenajde kdo by pribeh sdilel.
Ja jsem se teda nad tim teoreticky zamyslela jestli bych do neceho takoveho sla a musim priznat ze ja bych to s mou povahou neustala. Jeste to dite vidat pri rodinnych setkanich...to bych nedala :(
Ale jako gesto to je mpc krasne od vas 🙂

makyra
17. zář 2017

venku to myslim problem neni ale unas jo ja teda upřimne v roce 2000 jsem mela samovolny potrat a je to uz 17 let a stejne me to budi pak prisla dcera 02 pak dlouhych 14 let nic a vymodleny syn po roce a pul snazeni,vytrpet 9 mesicu sdilet vse s miminkem v brisku a pak ho dat i kdyz do rodiny nekomu jinemu ja na to nemam to bych nezvladla,stacilo mi ze mi tady ve zdejsi nemocnci v 5 tt rekly ze jsem potratila se synem a ejhle on to byl hematom zastupce primare ktery ma mnoho zkusenosti prej tam nebyla cevni aktivita a ted mam v postylce skoro 7 mesicniho syna😉

monickalea
19. zář 2017

@alassel píšu zprávu 🙂

simca31
19. zář 2017

Vím že je tady maminka které dítě porodila její maminka ale nevím nick zkus dát na zed třeba se ozve

jezz1e
19. zář 2017

@makyra
U nás to podle mě není nezákonné, jen to není zákonem upravené. Což je trochu rozdíl. Celkem běžně se tak děje i za účasti soudů, které následně rozhodují o svěření dítěte do péče nebiologické matky.
Hraniční z pohledu zákona je akorát finanční odměna náhradní matce přesahující reálné náklady.
Jinak sice o případné náhradní matce zvolna přemýšlíme, ale asi bych se snažila vyhnout bližšímu vztahu mezi matkou a náhradní matkou, přece jen by to v budoucnu mohlo dělat v rodině problémy.

makyra
19. zář 2017

@jezz1e možna si pod tim každa predstavujeme něco jineho pod tim slovem nezákonné😉

alassel
autor
19. zář 2017

Diky za prispevky. Zakazane to neni, da se rici, ze je to takova seda zona, kterou zatim vsichni respektuji. I soudci v naslednem uznani biologicke matky..

mmajda
11. led 2018

ČT o tom natočila zajímavý dokument, doporučuji shlédnout:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10656265220-...

sobka
13. únor 2020

Ahojte, je tu nejaka mlada mamina, ktora by sa chcela stat NM alebo uz ma s tym aj skusenosti? Je to bezna zalezitost v CR..dakujem