Vadí mi jíst maso

duvi21
17. led 2018

a celkem spontanne me to privedlo k tomu, ze ho jist nechci (nekdy fakt nemuzu, nekdy to v urcite forme dam). Ale vim, ze to je jen docasne. Uvnitr sebe si preju zivocisne produkty neprijimat do sveho tela vubec. K tomu jeste mi vadi vsechny ty umele produkty jako umele parky, umele pastiky, maso, ktere se tvari jako maso (spoustu verzi)... jednak mi to ale vubec nechutna a taky si rikam, proc jist jine umele produkty, kdyz priroda toho ma pro nas tak moc a presne tolik, kolik potrebujem. Jasne, jsem navykem nenazrana a moc po tom mastnem, ochucenem... Ale jestli je tu nekdo, kdo zije ok s prirodou a uz je tak daleko, ze je mu pritom dobre, rada bych ho (ji) znala. Potrebuju zkusenosti 😉

ariadna12
17. led 2018

Co zkusit zalozit na konikovi veganskou skupinu, pokud uz neni?

tynka9
18. led 2018

Když ti to vadí, tak ho nejez 😁 co jiného chceš slyšet? Já měla období, že mi maso stačilo klidně jednou za měsíc, dva a jen trochu. Nemela jsem potřebu. Manžel nejedl maso 15 let. Pak v těhotenství jsem se snažila ho jíst častěji kvůli miminku a teď když kojím, tak si ho snažím dělat taky alespoň 2x za týden. Jsem tak hladová, jak za celý těhotenství ne. 😁 Z masných výrobků jím akorát kvalitní šunky. Tvrdé salámy sním max. na chlebíčkách, sama je nekupuju. A je mi fajn. Poslouchám své tělo, aby mělo to, co potřebuje.

kaja2016
18. led 2018

@ariadna12 Byla bych pro. Já si teď maso i živočišné produkty jim, začala jsem v těhotenství s dcerkou, protože jsem se obávala, že v tomto klimatickém pasu nebudu mít dost živin. Ale ráda bych pomalu bezpečné zase přešla. Kdybych měla možnost si o tom s někým pravidelně psát, vyměňovat si poznatky a zkušenosti, bylo by to super. Jinak mám hodne dobrou zkušenost s raw dietou, což je teda taky trošku náročnější.
@duvi21

ariadna12
18. led 2018

@kaja2016 ja zase jsem typicky masozravec, resp. vsezravec, ale ze zdravotnich duvodu bych mela jist zdraveji (a zhubnout)😊.

bondina
18. led 2018

Ja osobne ted v dobe zvraceni moc masa ani jineho nesnim,ale doma kralik,vim co babi krmi,dieta,tak s bramborem aby mimi melo ziviny když zvracim dost ovoce se snazim,rika se telo si rekne...zas ale nemuzu vyvar z drubezich skeletu,je moc masny :(

ariari
19. led 2018

@duvi21 Ahoj..take jsem spontalne prestala jist maso,byl to takovy test jestli to jde.Ano jde..zustala jsem u toho 3roky..az v tehu jsem dostala chut na rizek..no a potom po tehu jsem zjistila ze se nevnimam striktne jako vegetarian ale maso a ziv.produkty k zivotu nepotrebuji.Vyjmecne se stane ze dostanu na neco takoveho chut,kdyz ano,dam si to..a stejne se mi z toho udela soufl a mam zas na dlouho pokoj)) Hlavne se do niceho nenutit..nechat vsechno prirozene..ono telo si rekne)

duvi21
autor
19. led 2018

Dekuji, holky, za vsechny odpovedi. Take to nechavam plynout, netlacim na pilu. Kdyz mam chut, dam si, ale jen trochu. v podstate jsem maso a uzeniny hodne omezila a tak nejak prirozene. Ale, coz je mozna v zacatku castejsi, jim hlavne syry a vajicka 😀. jako prechod jinak moc nevim, co. Jelikoz ten duvod je ten, ze mi vadi chovani nas lidi ke zviratum obecne, tusim, ze casem prijde prirozene i nechut k mlecnym vyrobkum a vajickum. Tohle je velke tema, takze nebudu zabredavat hloubeji. Me by zajimala zkusenost nekoho, kdo je vegan a navic mu nesedi ani ty umele veci. Ale asi se k tomu nejak postupne, pomalu dopracuju. Chce to cas a vnimat sebe a svou dusi, myslim. Priroda toho nabizi dost 😉