icon

Valentýn. Slavíte ho?

avatar
ninja
14. únor 2007

Slavíte Valentýna a jak?

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 13. čer 2026 · 99 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnoho párů Valentýna neslaví a zdůrazňuje, že lásku je třeba dokazovat po celý rok, nikoli pouze 14. února.
  • Jiní páry slaví Valentýna drobnými gesty jako kytička, čokoláda, domácí večeře, ručně vyrobené přání nebo krátký výlet do kina či na salsa večer.
  • Praktická řešení pro ty, kdo chtějí něco udělat bez velké komerce, zahrnují vyrobit přání, upéct buchtu, vykrájet srdíčka ze sýru, koupit bonbóny Toffifee či Merci, nebo darovat dárkovou sadu z Notino.


Nejčastější otázky

Q: Jak oslavit Valentýna levně a nenuceně?
A: Udělejte domácí večeři nebo snídani, vyrobte přání, upéct buchtu, vykrájejte sýr do tvaru srdíček nebo kupte box bonbónů Toffifee či Merci jako levné valentýnské dárky.

Q: Co dát dětem na Valentýna?
A: Časté volby ve vláknech byly plyšová zvířátka se srdíčkem, čokolády Toffifee nebo Merci a drobnosti od babičky; konkrétní příklady byly plyšová opička se srdíčkem a pejska se srdíčkem.

Q: Co dělat, když je partner daleko a nemůže přijít na Valentýna?
A: Diskutující navrhují oslavu odložit na jiný den, poslat přání nebo drobnost poštou či koupit něco při příští návštěvě (v příkladu někdo plánoval koupit plakát v Tescu).

Q: Je Valentýn komerční americký svátek, nebo má historický význam?
A: Někteří účastníci ho označují za „americkou ptákovinu“ a komerční svátek; jiní v diskuzi odkazují na historický původ spojený se svatým Valentýnem a připomínají i „Týden manželství“ (www.tydenmanzelstvi.cz).

Q: Kde koupit originální valentýnské přání nebo dárky podle diskuse?
A: Jako zdroje byly zmiňovány obchodní řetězce Tesco a Albert, interaktivní přání Ben & Jerry (benandjerry.cz/soutez) a dárkové sady z Notino.

Q: Jak mohou těhotné páry nebo rodiče využít Valentýna?
A: Některé páry použily Valentýna k oslavení těhotenství, s dárky jako botičky pro mimi, dětské „šampaňské“ a sdílením první ultrazvukové (UTZ) snímku se srdíčkem.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Mnoho diskutujících souhlasí, že lásku je vhodné dokazovat po celý rok, a že Valentýn může být příležitostí k malému zpříjemnění dne.
  • Mnozí preferují nenáročné oslavy: květina, čokoláda, domácí večeře nebo ručně vyrobené přání místo velké komerce.
  • Některé páry využívají Valentýna k osobním událostem, například k oslavě těhotenství nebo k výročí.


Sporné názory

  • Někteří účastníci považují Valentýna za „americký komerční svátek“; jiní poukazují na historický původ svátku spojený se svatým Valentýnem a podporují jeho oslavu.
  • Někteří odmítají povinné oslavy a dávají přednost spontánním projevům náklonnosti kdykoli; jiní vítají „předepsaný“ den jako příležitost k pozornosti a setkání.


Otevřené otázky

  • Do jaké míry zasahuje komerce do osobního vnímání Valentýna a mění tradice ve společnosti?
  • Kdy je vhodné ponechat slavnostní gesto na individuální volbě a kdy jej vnímat jako společenskou tradici?


Zmíněné značky a firmy

Tesco, Albert, Notino, Ben & Jerry, TV Nova, Modrykonik, www.tydenmanzelstvi.cz

Zmíněné produkty a metody

kytice, bonbóny, čokolády, Toffifee, Merci, sýr Vltavín, plnotučné mléko, Pribináček, plyšová opička se srdíčkem, plyšák, botičky na mimi, dětské „šampaňské“, dárková sada z Notino, parfém, plakát Curta Cobaina (Curta Cobaina), interaktivní přání Ben & Jerry, ručně vyrobené valentýnské přání, domácí večeře, vykrájená srdíčka ze sýru, salsa, výlet do kina, UTZ (ultrazvuk)

Místa a osoby

Edinburgh, Krakov, Petřín, Stodolní, Německo, svatý Valentýn, Klaudius, Curta Cobaina, USA

Strana
z4
avatar
skuli
13. únor 2009

Tak zítra je tady zase Valentýn.My to nějak moc nežereme,příjde mi to divné slavit svátky,které dříve nebyly a teď jsou z toho všichni na větvi.Ale přítel kytku určitě přinese.Holky celý týden kreslily nějaká přáníčka,tak je jasné,že jim taky něco musím dát.Dostanou čokoládky Toffifee a taťka Merci.i

avatar
karot
14. únor 2009

Já Valentýna neslavím,ale manžel ano 😅 .Takže to u nás včera dopadlo tak,že mi donesl kytičku gerber(poprvé v životě-celých 8 let-co jsme spolu-do něj hučím,že je mám ráda 😅 ,ale bez úspěchu)a čokoládku,o kterou jsme se večer poctivě rozdělili. 😀

avatar
kitty68
14. únor 2009

no tak to je vychcanost karot 😀

taky teda nijak extra neslavime, ja js mu koupila pullitrovy hrnek na caj, a on mi nechal vyrobit prani

avatar
aponchie
14. únor 2009

ja to nesnasim ty cervene plysaky sam radoby krasne cokosky atd..takze ja neslavim a manzel taky ne,ale nekde si precetl,ze zeny prej co rikaji,ze neslavi podvedome neco chteji tak mi rano donesl do postele puget ruzi 😀 ja mu nic nedam ,ale mam pro nej nachystanou flasku vina rozpitou ze vcera co sme si dali k veceri a nachystam buchtu asi nejakou dobrou at mame i na rano 😀 ale tesim se na kveten to je teprve svatek lasky a navic sme se poprve videli v kvetnu ma se nam narodit dite v kvetnu takze to je pro me zamilovany mesic 😀

avatar
karot
14. únor 2009

kitty,..............tak,jo.Dostal ode mě vitamínky na posílení potence. 😀
Ale jinak mě na ty červené kýče moc neužije. 😝

avatar
jabber
14. únor 2009

My to taky neslavíme, takže dostane výjimečně pusu a nebudu ho dneska bít 😀 😀 😀

avatar
ina.b
14. únor 2009

My ho moc neslavíme. Nějaký rok si na Valentýna uděláme pěkný večer sladkosti nebo vínko, ale takové posezení si uděláme i mimo valentýna. Raději mám První máj - lásky čas 😀 a pusinku pod rozkvetlým stromem 🙂

avatar
jakoubka
14. únor 2009

tento rok Valentým poprvé neslavím ☹ A fakt,to dnes pro mě působí vše smutně ☹

avatar
krista
14. únor 2009

bambulik • 1d • Dnes v 18:19
Ahoj.
Nevím jestli tady to téma už není, nenašla jsem.
Protože se mě dnes už asi 10 lidí zeptalo jestli slavíme Valentýna tak by mě zajímalo co vy doma, ale já osobně mám tento názor.

S Honzou jsme si říkali že tenhle víceméně v ČR novej svátek nepotřebujeme, k tomu abysme věděli že se máme rádi. Nic si nekupujeme, je to pro nás jako každý jiný den, žádné dárky, nic.
Takže tak.

Ale jestli to někdo slaví, nebo se obdarovává, je mi to jedno. Jak to máte vy? 😵

petrunka01 • 1d • Dnes v 18:22
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tady to už běží 🙂

geminis • 2d • Dnes v 18:30
slavím a obdarovávám...proč tohoto dne nevyužít k posezení u bublinek a navíc jméno Valentýn se mi moc líbí!

danae • 1d, 39tt • Dnes v 19:24
My si popřejeme hezkého Valentýna, dáme si pusu, ale dárky si nedáváme. Mně to přijde jako pěkný svátek. Nevidím důvod, proč si nezpříjemnit život a mít více svátků. Hodně závidím, jak mají třeba v U.S. spoustu moc pěkných svátků a tradic. Škoda, že většina z nich nejde importovat tak jako Valentýn.

zuzka.o • Dnes v 19:26
S manželem si vždycky zajdeme na večeři, krásně si popovídáme, ale žádné veledary. Já dostanu kytičku a Martin nějakou maličkost, která ho potěší.

avatar
annynka
14. únor 2009

dneska jsem se přítele ptala, jestli slavíme. A on, jinak teda neslavící a nerad sátky všeho druhu, že jo, ale že si přece nebudem dokazovat dárkama, že se máme rádi 😉 A tak si dáme nějakou drobnost a navíc!! Dneska jsme to nestihli, tak si to oslavíme až zítra.. 🙂 Takže zítra valím do Tesca koupit plakát Curta Cobaina, nad kterým minule v Tescu slintal.. 😀

avatar
alcar
14. únor 2009

Mě to nepřijde špatné... My s manželem máme shodou okolností dnes 7.výročí seznámení, kromě svatby slavíme i toto, ale ne nijak velkolepě. Dostala jsem parfém a kytičku a zašli jsme si do restaurace na dobrou večeři, popovídali jsme si a udělali si příjemný večer, jaký málokdy stíháme. 😅 Účel to splnilo - odreagovali jsme se a odpočinuli jsme si! 🙂

avatar
janinininka
14. únor 2009

no tak já na valentýna jsem pěkně naštvaná na toho svýho valentýna, šel na hokej s tím, že brzy přijde a uděláme si hezký večer, a doteď nepřišel, já se těšila, takže na prd, jsem akorát vytočená!! 😝 😕

alcar- všechno nej k výročí 😉

avatar
alcar
14. únor 2009

Jani díky. 🙂 Jó chlapi, beztak se někde zaseknul s kámošema v hospodě. Teda to by mě taky vytočilo! 😠 Já jsem to nenápadně napsala do kalendáře, ale myslím, že si vzpomenul i tak. 😀
Jani, tak mu to dej pěkně sežrat, zítra bude bez oběda, co??? 😀 😀 😀

avatar
jarkakocickova
14. únor 2011

slavíme valentýna v nějaké dobré restauraci (nebo něco dobrého ukuchtíme doma a k tomu romantika...). 😎

a taky jsem letos objevila parádní interaktivní přání s krávou, je to povedený a vtipný, takže můžu jen doporučit: http://benandjerry.cz/soutez

avatar
plechovky999
Odpověď byla odstraněná
avatar
petrmat
14. únor 2015

@kim Máš 100 procentní pravdu. A ještě to dotáhnou z Ameríky a Češi pose--e se z toho.

avatar
krajnakovalenka
8. únor 2017
Uživatel krajnakovalenka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krajnakovalenka.

My si s manželem dokazujeme lásku také stále, ale Valentýna slavíme taky. Stejně jako děti miluju každý den, vezmu je na Děcký den a koupím jim něco 😀 Letos to vidím na dobrou večeři, koupila jsem manželovi dárkovou sadu z Notina, dlouho si jí přál a sám by si jí nekoupil tak mu určitě udělám radost 🙂

avatar
mrmag
10. únor 2017

Slavím ho tak že vyrážíme na dámskou jízdu s holkama, na večeři, víno.. 😅

Strana
z4