Vánoční home made dárky, máte tipy?

happylenulka
20. říj 2014

Vím, že je ještě brzy. Nekamenujte mě 🙂
Ale jelikož jsem na nemocenské a asi do konce listopadu budu, napadlo mě, že bych rodině udělala nějaké vánoční dárky... Ráda bych něco originálního a hezkého... Máte nějaké typy?
Já každoročně dávám jedlé dárky...
Přidávám fotky svých dřívejších dárků jako inspiraci pro jiné... byla bych taky ráda za fotky 🙂

p_avlina
20. říj 2014

Nekamenuju 🙂) Myslím, že zas tolik času není, hrozně vše letí a když chcete něco vyrobit sama! Moc hezké věci! nemáte i recepty? 🙂

ty stuhy jsou úžasný! dělala jsem velikonoční, ale věnec mě nenapadl ... 😉

hedusska
20. říj 2014

jak se dělá domácí kakao? 😀

happylenulka
autor
20. říj 2014

@hedusska normálně jsem mixla kvalitní kakao s třtinovým cukrem na prášek... taková zdravější obdoba Granka apod. Brácha to má moc rád, tak jsem mu udělala zdravou verzi... Zkoušela jsem to i z kakaových bobů, ale nemám tak výkonný mixér ;)

irous
20. říj 2014

Tady inspirace ode mne.

adelinka
20. říj 2014

urcite neni brzo..ja taky delavam pro kamaradky male darecky,,pozornosti..ac uz pecene caje ci cokoliv jineho..letos se chystam na vanocni koule..(banky) 🙂
@happylenulka nemas prosim navod na ty vanocni banky?kolik koupt stuhy? dekuju

martinakl
20. říj 2014

Zkus se podívat sem 🙂 https://www.modrykonik.cz/group/4476/

adelinka
20. říj 2014

tohle jsem delala loni ..domaci "bejliz"

happylenulka
autor
20. říj 2014

@adelinka vkládala jsem to sem... ale je to jen na koule http://www.topkonicek.cz/rucni-prace/71-falesny... zbytek jsem dělala od oka... ;)

adryska25
20. říj 2014

Super nápady. Já jsem dělala loni domácí mýdlo. Všem se líbilo🙂

happylenulka
autor
20. říj 2014

tenhle anglický koláč jsem dělala jako dárek před 3 roky a měl naprosto skvělý ohlas... to mě tak napadlo, když jsou 2 měsíce do vánoc, že je na čase s ním případně začít ;) http://gurmankalenulka.blogspot.cz/2011/10/angl...

karlos12
20. říj 2014

Ahoj,krásné dárky,já mám naloženou vanilku,přichystano na karamel.liker,levandulový sprej na polštář a mazání na nos.Jinak na domací darečky není brzy,nikdy 🙂

adelinka
20. říj 2014

@karlos12 levandulovy sprej???

bosoorka
20. říj 2014

@happylenulka to vypadá dobře...jak dlouho dopředu se to musí myslíš tak dělat?

kacikaci
20. říj 2014

@happylenulka úžasný dárečky, můžu poprosit o recepty na ty parm. sušenky, zeleninové čipsy a kakao?

kkouzlo
20. říj 2014

já budu letos delat "bejlís" a od tebe se asi inspiruju cibulovou marmeládou 🙂

happylenulka
autor
20. říj 2014

@bosoorka co máš na mysli? koláč? ten ideálně tak měsíc a půl, dva měsíce dopředu ;)

happylenulka
autor
20. říj 2014

@kacikaci
kakao - to už jsem tu psala - podle chuti rozmixovat třtinový cukr s kvalitním kakaem 🙂 já dala 4 díly kakaa na 1 díl cukru

parmazánové sušenky - recept už si nepamatuju, myslím že byl z vánočního čísla apetitu (snad 2010?)

zeleninové chipsy: není nic jednoduššího. tady jsem měla mix červená řepa, batáty a mrkev. Nakrájíš na tenká kolečka, lehce zakápneš olejem (ideálně rozprašovačem) a zlehka osolíš a pak pomalu sušíš v troubě při 80°C ;) když je dobře vysušíš vydrží i měsíc ;)

bosoorka
20. říj 2014

@happylenulka jj koláč, protože nemám moc místa v lednici tak bych ho dělala co nejpozději to jde 😅

karlos12
20. říj 2014

@adelinka ano, na polštářek.Levandule, heřmánek, vodka a pár kapek olejíčku ( levandulového).Ale bude to první pokus. 😉

happylenulka
autor
20. říj 2014

@bosoorka a máš sklep??? stačí to mít ve sklepě ;)

bosoorka
20. říj 2014

@happylenulka no ne takový, kde bych to mohla nechat, ale zkusím to nějak vymyslet 🙂

kammka
20. říj 2014

je tu na MK skupina na tohle téma, jsou tam super tipy.. třeba jsem netušila, že se dají koupit prázdné filtry na čaj.. takže koupím (zase DM!! skvělá DM!!) a naplním šípkama..drcenýma. 😉

adelinka
20. říj 2014

@kammka jak se jmenuje ta skupinka?

amelienne
21. říj 2014

@adelinka Do jakých skleniček jsi to dávala? Právě mě se moc nelíbí darovat to v nevzhledných litrovkách a ty tvoje mi přijdou docela fajn. 🙂

adelinka
21. říj 2014

@amelienne to jsou sklenicky od dzusiku 🙂 me je donesla kamoska z restaurace..prave chtela jsem to jako poroznost..a vse bylo bud velke nebo skarede a dat kazdemu litr to bych dosla na buben 🙂)tohle bylo na kost dobre asi jen 2,5deci

alkena
21. říj 2014

@adelinka @p_avlina Návody na artyčok můžete najít i tady - http://www.xvysivkax.cz/xvysivkax/3-Soubory-ke-... - koule, zvonky, věnce i velikonoční vejce. Nevím, jestli je to ve všech návodech, ale co jsem dělala vejce, tak tam je určitě i propočet materiálu.
Jó, a je to e-shop, tak můžete případně rovnou nakoupit 😉

adelinka
21. říj 2014

@alkena dekuju super

nonacek
27. říj 2014

@happylenulka jsi šikovna,smekam před tebou.... krasne😉😉😉

nonacek
27. říj 2014

@adelinka úplne zírám.........😨😨😨😨