Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

nane
19. lis 2006

hmmm....tak idem pit...
🙂 dakujeme...manzel sa uz tesi...

culinka
19. lis 2006

ahojky,

prosim vas ako sa vola protokol,ktory zacina 16 den cyklu s proverou a po siedmych dnoch s decapeptylom?

aaandrejka
19. lis 2006

ahoj culinka, neviem, ale ked pozries na iscare.cz, tak tam su popisane vsetky protokoly aj s liekami

janesm
19. lis 2006

andrejka 😉
tak jak se cítíš maminko?? 🙂 Díky moc za stránky iscare je tam plno zajímavých info ale délku mého protokolu jsem tam nenašla tak nevím jak na tom jsem.

culinka 😉
jsme na tom úplně stejně začala jsem 16DC Proverou po dobu 10dnu a 23DC Decapeptylem injekcemi do MS pak odběry a pokračování Decapeptylem a podle výsledků další injekce do svalu.Nenašla jsem nikde jaká je to délka prptokolu.
Jaké máš pokračování Ty??? 🤐

aaandrejka
19. lis 2006

janesm,

zacinam sa citit fajn, neboli ma uz brucho, mam fajn naladu, len ten balon spod tricka keby mi tak nevytrcal 🙂)

o protokoloch presnejsie pisali tuto:
http://www.iscare.cz/car.php?article=23

utekam, davaju let's dance 🙂

tamuska
20. lis 2006

Ahoj holky, v pátek jsme byli na 2.IUI, ale bohužel nám tentokrát ani spermošky nezrychlili - zůstali na 5% pohybu a bylo jich 95% patogenních, takže je tentokrát opravdu hodně malá pravděpodobnost, že otěhotním, spíš s tím vůbec nepočítám, ale doufat budu. Embryoložka nám doporučila vitamíny a multi - tam je prý všechno co potřebujeme a taky žádné stresy - ty prý působí hodně dlouho na tělo. V prosinci kdyžtak půjdeme zase na IUI.

aaandrejka
20. lis 2006

ahoj tamuska, odporucam calibtum babyplan 🙂

tamuska
20. lis 2006

Oni spíš doporučili vitamíny pro manžela a to multivitamíny, že je tam všechno v dostatečné míře, aby se jeho spermiogram vylepšil.

sikulka
20. lis 2006

ahojte dievcata,
dnes som bola na kontrole v CAR a kedze od cistenia v 6 t po nezadarenom IVF mi zistili cystu, ide ma z toho porazit.
Boli ste niektora na hysteroskopii? Ja som sa na to pytala lekara, ci nie je odvod, on hovoril ze moz,me skusit ,po Mz. Vraj by to mohol byt aj dovod, preco mi odislo embryjko v tak rannom stadiu.
Apropo asi nie je normalne ze mi neprasklo vajicko ,ale premenilo sa nacystu,ze? Vcykle pred stimulaciou v septembri mi tiez cystu nasli, ale praskla a terza zasa.NIkdy som s vystami problem nemala,aspon som o tom nevedela. Mate niektora skusenosti s tym,ak vajicko nepraskne pri ovulke?
Vdaka za rady. Pa. 🙂

aaandrejka
20. lis 2006

ahoj sikulka, hmmmm, to ma mrzi :( a neviem ti ani poradit, akurat som kdesi citala, ze niekedy aj par mesiacov po stimulacii sa mozu z vajicok vyvinut cysty.....

sikulka
20. lis 2006

ahoj andrejka,
fakt ma z toho ide porazit. ☹
A tebe sa ako dari? 🙂 babetka posluchaju?hm?

aaandrejka
20. lis 2006

cauko sikulka,
daj potom vediet, co vyzistili lekari, dufam, ze sa to poriesi v tvoj prospech cim skor 🙂

mne sa celkom dari, uz ma tak neboli brucho, aj ked ho mam este stale napuhcnute, ostavam na pn, koncom tohto alebo niekedy v priebehu buduceho tyzdna pojdem na uzv do caru a taktiez pojdem na dalsi odber hcg (v piatok), aby sme videli, ako rastie 🙂
a tajne dufam, ze dietatko je len jedno 🙂

eliss
23. lis 2006

Ahojte holčinky, četla jsem všechny příspěvky a chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenost s centrem Unicou v Brně?

aaandrejka
23. lis 2006

eliss, odporucam ti, aby si pozrela na neplodnost.cz, tak chodi strasne vela bab, ktore chodia do ceskych centier, tam sa ti podari na taku natrafit asi skor 🙂

eliss
23. lis 2006

aaandrejka: děkuji za typ jdu se tam podívat........

tamuska
23. lis 2006

Eliss, já mám zkušenosti s Obilňákem v Brně - jsu s léčbou spokojená, jenom je to tam většinou na delší dobu - hold nemocniční režim.

eliss
23. lis 2006

tamuška: já má právě v navštívence Unicu doktor mi to tam zařizoval tak se tam příští týden chystám jet a jak takové prvotní vyšetření vypadá?

tamuska
23. lis 2006

To je asi všude jiné a taky dost individuální. Mně udělal všechny vyšetření už můj gynekolog a na Obilňáku podle všech výsledků zhodnotili, že inseminace je dost nepravděpodobná a tak jsme přistoupili hned na IVF s ICSI, ale bohužel neúspěšně. Dokonce ani IUI se nevydařila. Určitě ti na prvním pohovoru všechno řeknou a vy se taky na všechno ptejte, co vás zajímá.

eliss
23. lis 2006

tamuska: děkuji moc za radu.

tamuska
23. lis 2006

Eliss, moc ti držím pěstičky, abys nakonec ani nemusela léčbu podstoupit nebo aby se to hned napoprvé podařilo.

tamuska
24. lis 2006

Holky, to čekání je opravdu nekonečné - ještě týden k výsledkům po IUI - je to strašné. Žádné příznaky nejsou, asi přijde MS, dnes jsu trošku naměkko...

janesm
24. lis 2006

ahoj snažilky 🙂 ,tak od včera si píchám Decapeptyl a zítra dobírám Proveru,kolem 14.12. bych měla jít na odběr vajíček.... 😉 Snad nám to konečně vyjde....
aaamdrejka a co Ty beruško jak se cítíš,je vše v pořádku???

aaandrejka
24. lis 2006

janesm, super, drzim ti prsty, nech pekne nastimulujes pekne vajicka 🙂 a nech ich je dost 🙂

ja mam za sebou hrozne dva dni.... v stredu som sa vybrala iniciativne tu u nas na ultrazvuk, kde mi povedala lekarka, ze mam hyperstimulak (spolu cca 7 folikulov 2,6cm na oboch vajecnikoch) a usok vody v bruchu..no a potom z nej vyslo, ze ona veru ziadne plody nevidi, ze to bude asi zamlknute tehu a to mi aj napisala do papierov... odisla som odtial ako zmyzlov zbavena, ani neviem, ako som prisla domov.... volala som hned gynekologovi, ten ma vyhresil, ze naco som sla na uzv tak zavcasu, ze som sla k neskusenej lekarke a ze tento nas storocny ultrazvuk uz poriadne ani nevidi..... proste, upokojoval ma... dnes rano som bola na hcg, tri hodiny som cakala na vysledok, ani som nezila a potom mi zavolali, ze mam hcg 8808, teda, krasne mi narastlo od minuleho tyzdna 🙂

na uzv do svojho caru idem v stredu, tak budem mudrejsia ;)

tamuska, nestresuj a hlavne nemysli na ms 🙂 ja som po et chodievala kazdych 20 minut na zachod, ale nie preto, ze by mi bolo treba, ale preto, ze som si myslela, ze uz som urcite dostala... takze klud 🙂

janesm
25. lis 2006

aaandrejka - brrr tak to se nedivím že jsi byla v šoku ale myslím že je příliš brzy aby viděly něco na UZ.Já když byla těhotná poprve tak mi doktorka na pohotovosti říkala že tam vidí 2 plody z toho že jeden je mrtvý a ten druhý ji nepřipadá vpořádku.Druhý den ráno jsem šla k jinému doktorovy aten mi řekl že je tam 1 plod a že jde vidět i srdeční ozvy a je vše v pořádku.Bylo to v 6tt takže buď hlavně v klidu a nestresuj má to negativní vliv v těhotenství.Uvidíš vše bude o.k. držím ti pěstičky!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Jinak dnes jsem píchala decapeptyl úplně sama a bezproblémů!!!! 🙂

aaandrejka
25. lis 2006

janesm, super, si sikovna🙂 pichas si to normalnou injekciou? (ja som si pichala len puregon, na to som mala pero, takze to bola malina... pregnyl som si potom sla dat pichnut sestricke) ;)

nane
25. lis 2006

aaandrejka,
ahojky...no ako sa mas?? 😉
mam otazocky, co sa moze stat, ked ten pregnyl nepichnu? vybrala som 10 puregonov a nie som si ista ci mi sestricka pichla puregon alebo pregnyl...???
kedy po pregnyle by som mala mat ovulaciu?
zacala som si merat teplotu tento tyzden a teplota sa drzala do dnesneho dna 36.3 a dnes 36.5....

janesm
25. lis 2006

aaandrejka - píchám se normální malinkou jehličkou a jde to 🙂 Bála jsem se toho ale nic to není byla jsem proškolená sestřičkou...další injekce mě čekají asi příští týden a to do zadečku 🙂 - fostimon to budu muset také docházet na kliniku.Na odběr vajíček půjdu kolem 14.12. 😉

aaandrejka
25. lis 2006

nane, pregnyl sa picha 36-38 hodin pred odberom folikulov... sluzi na ich zavwerence dozretie a nasledne prasknutie.... ak by ti ho nepichli (stava sa to malokedy, ale su aj take pripady), znamena to, ze maju velmi dobre odmonitorovany tvoj ovulacny cyklus a teda vedia, kedy ti folikuly prasknu prirodzenou cestou

co sa tyka bazalnej teploty, v tom ti neporadim, pretoze som si ju v zivote nemerala ;)

aaandrejka
25. lis 2006

janesm, ty mas zrejme ten dlhy protokol, vsak 🙂 ale super bude, ze cca na silvestra si uz budes moct robit test, cize s prihcodom noveho roka budes moct oslavit aj svoje nove tehotenstvo 🙂

nane
25. lis 2006

aaandrejka
nic nemonitorovali...je mozne, ze vobec neprasknu? napriek tomu, ze som bola tak stimulovana? 😢