Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

fiaka
22. únor 2007

konecne som si uvarila kavicku a chcem zaželať všetkym dobre ranko a pekny den.rozarka ty asi nemožeš spavat,vždy sa prihlasiš neskoro vecer alebo skoro rano. 🙂 .ja sice tiež vstavam skoro ale ,malu vozim do skolky.som rada ze sa citiš dobre a že maš dobru naladu.to cakanie je neskutočne dlhe,ale vždy nieco vymysli.dnes sme 9 den po transfere.už sa nam to krati.!!!! 😀 pa oyvem sa vecer.

aaandrejka
22. únor 2007

baby, nebojte sa, myslite pozitivne 🙂
kedy mate ist na hcg testy?

inac, ja napriklad som mala nevolnosti len 2 tyzdne (aj to len take, ze som sa citili zle, ale nezvracala som, ani nic podobne), zato trpim tehotenstkou nespavostou... uz to trva druhy mesiac, vecer nemam problem zaspat, ale okoloi 3.00 sa zobudim a uz sa potom len prehadzujem v posteli... najhorsie je, ze aj ked som doma na rizikovom, tak cez den, aj ked si lahnem, nedokazem ani len zdriemnut

rozarka73
22. únor 2007

cauko umelinky, tak som sa vyvetrala, kupila som aj darcek tej svokre-kozenu penazenku a nejake kvety, dobry darcek, co hovorite???ale uz som rada, ze som doma, fucim jak keby som bezala maraton.dnes mam fajn den, poobede pride kamoska, tak mi dnesok rychlo ubehne a nebudem sa stale pozorovat.rano som bola ok, teraz mam zasa tie pocity ako ked ide mrcha. ale ako andrejka radi 😅 idem byt pozitivna 😉
andrejka na hcg testy ideme buduci tyzden v stredu, ze fialka???? 😎 ale mam nutkanie kupit si tehotensky test uz cez vikend.drahy zajtra dofrci, a bude ma urcite prehovarat, aby sme vedeli na com sme😀 😀 😀 .
fialka ja vstavam okolo osmej, ale dnes som isla do mesta, tak som si privstala.
andrejka, ty tiez skoro vstavas, ked nemozes spavat!!!ved si chod neskor v noci lahnut,ja citam tak do polnoci a potom spim jak baby. 🙂

fiaka
22. únor 2007

caute baby,teraz som prišla z mesta a tiež ma lakala lekaren,.musela som odolat lebo ja by som to nevydržala 😀 ,raz som to urobila skor a nedopadlo to dobre ☹ ,rozarka ani na to nemysli.nepojdeme na testy v utorok??,trošku ,ma pobolieva podbruško ako keby mala prist mrcha!fuj!inak som ok 🙂 ,

helka1
22. únor 2007

Baby nestresovat 😉 , viem co zazivate, pise sa mi teraz asi lahko, ale uvedomte si, ze uz je rozhodnute a nic uz nemozete ovplyvnit.
A na tehotenske priznaky sa vobec nesustredujte, ja som ich nemala vobec, takze vsetko je individualne.

andrejka ani ja nemozem spavat 😖, ale toho sa uz asi nezbavime, teraz mame tehotensku nespavost a potom nam zase nedaju pokoj babenka 😉

rozarka73
22. únor 2007

caute umelinky, zasa som tu neskoro, fialka tak mne pises,ze stresujem, a ty si taka ista!!!!! 😉 neboj prekabatime mrchu!!!!!rano si pokecame, tesim sa, ccauko umelinky 😉 dobru noc 😔

fiaka
23. únor 2007

dobre ranko umelinky 🙂dnes nejako nestihaš. ako sa maš??dufam ,že ok 🙂 som nejaka nesvoja,pretože sa bliži den D,napätie stupa.co ti hovori tvoje telo? 🙂

rozarka73
23. únor 2007

ahoj fialka 😎 😎 dnes je krasny slnecny den,ja sa mam super, dojde mi drahy, bol v zahranici,citim sa fajn, zatial ziadne priznaky, ze prichadza mrcha.napata som tiez, ty uz ides v utorok na test?????prave som si vykladala runy a vysli mi same dobre veci 😀 😀 😀

anielik
23. únor 2007

Babulky, nemyslite tolko na to....je to moja vlastna skusenost ako i rada, ktoru som dostala od lekara.
Ked som sa ho pytala, ci ist do roboty alebo nie. Povedal ze do roboty, vtedy tolko nemas na to cas mysliet...ja viem, ze vzdy sa to neda, ale mne to fakt pomohlo.
Takze spravte si akekolvek aktivity, ktore mate dovolene a mimco pustite z hlavy a urcite Vam to vyjde.
myslim na Vas vsetky...nech to mate vsetky na prvy krat uspesne 🙂

rozarka73
23. únor 2007

🙂 😉 anielik dobre ranko!!!ja sa v praci necitim dobre, tak mam dovolenku,aktivity mam stale, ale aj tak sa na to neda nemysliet 🙄 i ked sa velmi snazim 😒.dakujem, ze na nas myslis,a ake mas tehotenstvo???uz sa ti to blizi,snad to zazijem raz aj ja 🙂

aaandrejka
23. únor 2007

ahoj babky,
klidek, do tej stredy to uz snad nejako vydrzite🙂
ja som si robila tehotensky test 10 dni po trasfere, kupila som si jeden z najcitlivejsich (RapiClear) a tie dve ciarocky na nom boli take slabucke, ze som myslela, ze si ich namyslam ;) a pritom som mala v brusku dve babatka... takze na test sa radsej nespoliehajte a vydrzte🙂
inac, anjelik ma pravdu, najlepsie je zorganizovat si cas a stale nieco robit, nemysliet stale na to, ci to vyjde alebo nie 🙂

rozarka73
23. únor 2007

ahoj andrejka 😎, babenky asi piju kavicku a nekomunikuju!!!! 😲
takze ty cakas dvojicky???sorry, ale ja komunikujem vo vela temach a potom si nepamatam, co uz by som o vas mala vediet 😠 ,a ako sa citis???to je super, budete velka rodinka 🙂 to je krasne.
dnes nemam zatial ziadne krce akoze to na mna ide, tak som v pohode!!!!

rozarka73
23. únor 2007

😉idem do sprchy, ale vratim sa!!11 😀

anielik
23. únor 2007

Ahoj Rozarka,
poviem ti ze ja som za tie 2 tyzdne vobec nemyslela. Napadlo ma to len 2 krat, prvy krat som dostala hroznu depku a isla som upratat byt 🙂)) a druhy krat bol vecer pred HCG...vtedy som si pozrela aj vsetky priznaky... a nemala som ziadny, okrem citlivejsich prs...tak som si povedala ze to nevyslo.... a predsa 🙂))
Mame sa uplne super, uz len cca mesiac a hadam budeme traja 🙂 Moje tehotenstvo je uplne super okrem napuchnutych noh. Nemala som ani 1dnu nevolnost a fungujem uplne normalne akurat s vacsim bruskom 🙂))
Neboj vsetko ma svoj cas, a vyjde to aj Vam. Drzim palce

btw. Ja som bola 4x na IUI a 1x na IVF a az to bolo uspesne, tak nezufaj a drzkaj sa !!!!

aaandrejka
23. únor 2007

rozarka, povodne som cakala dvojicky, ale potom jedno babo zacalo zaostavat vo vyvoji, az mu prestalo bit srdiecko..vola sa to syndrom miznuceho dvojcata, vraj ho ma 30% zien, ktore otehotneju s dvoma embryami, akurat mnohe o tom ani nevedia, lebo ten syndrom sa zvykne prejavovat dost skoro (zisti sa to az pri porode, ked zena porodi aj nieco ako susenu slivku, sorry, ze to tak pisem, ale mne to lekar tak vysvetloval... proste, casto to druhe zastane vo vyvoji este predtym, ako ide zena na prvy ultrazvuk... u mna to bolo kusok neskor a hlavne, ja osm na usg, kedze som po ivf, chodila zavcasu a casto...

rozarka73
23. únor 2007

anielik dakujem,z tvojich riadkov citit, ze si velmi stastna 😀 a spokojna, asi preto mas aj take super tehotenstvo, zasluzis si to!!! 😎 prajem ti to velmi!!!!1 😉 tak to este mesiac vydrzis a budete traja 😵
dakujem za drzanie palcov, budem to potrebovat, tak prajem krasny den, idem von, vecer si pridem zasa pokecat 😉

fiaka
23. únor 2007

ahojte babenky,aaandrejka aj anielik dakujem za podporu, už do stredy musime vydržat aj tak už je rozhodnute.napriek tomu pocitam min.aby den išiel rychlejšie.ja už 1 dcerku mam ale aj tak je to adrenalin.anielik aj moje dievcatko sa narodilo 7.4.bol nadherny den. 🙂.drzim palce obom a zelam krasny den 🙂.idem von vecer sa oyvem.rozarka dohodneme sa na stredu??? 😀

rozarka73
23. únor 2007

fialka a umelinky cauko!!!tak draheho som si bola zobrat na letisku, hned som mu oznamila, ze asi dostanem, nech nie je potom taky sklamany, on ma sice stale utesuje, ale vazne ma to chytilo, mam krcce ako pred mrchou, tak sa pomaly pripravujem na tu otrasnu spravu: "Pani, bohuzial, je to negativne!"uz ako keby som to pocula. co uz. zivot je taky.nejde to tak, akoby sme chceli a naplanovali si.
no ozvem sa zasa vecer, lebo prave su na ceste k nam svokrovci, sice vobec nemam naladu, ale nejako to prezijem, hlavne nech sa nevypytuju, kedy si uz konecne chceme zalozit rodinu a mat deti!!!????to by sme aj my radi vedeli, uz som z toho zdeprimmovana.drzte mi palce,nech som mila!!!! 😉

rozarka73
24. únor 2007

dobre ranko, kde ste vsetky??? 😉 nekomunikujete???? 😠
fialka, ty si sa stratila v trnave???aky mas stav????som zvedava!!!!
mne vcera vecer bolo zle, na odpadnutie, neviem, co to ma znamenat, dnes som zatial v pohode.
andrejka, helka, fialka, anielik- prajem vam pekny vikend!!!!1 😀 😀 😀

misa1
24. únor 2007

ahojte tak uz to mam za sebou a dali mi tam dve.viacej odlozenych nemame.do prace mozem ist z kludom a krv o dva tyzdne.to vkladanie bolo super

fiaka
24. únor 2007

cau rozarka,vcera mi bolo vselijako,vecer ma dost bolelo brucho. myslela som ze ide mrch,ale chvalabohu zatial nic.potom som zalahla a zaspala až do rana.ja som tiež dnes v pohode.neboj, ja sa len tak lahko nestratim 😀 no kedy sa stretneme v blave?

barca28
24. únor 2007

Ahoj holky,chci se zeptat,jak dlouho trvalo od prvního pohovoru než jste se dostali k přípravě na IVF?Manžel má špatné spermie.Co všechno následuje po tom pohovoru?V hlavě mi leží spousta otázek.Také jsem slyšela,že když se uchytí dvě embrya,dá se jedno odebrat.To mi ale připadá jako by člověk šel na potrat a to je dost hnusný.

helka1
24. únor 2007

Ahoj Rozarka, aj tebe pekny vikendik 😉 a nech je buduci tyzden pre testovatelky uspesny 🙂

barca, najprv musi IVF schvalit poistovna, na Slovensku to trva cca 3 tyzdne, neviem ako dlho to trva v Cechach, potom zalezi ako sa dohodnete s doktorom v centre, na Slevensku maju niektore centra poradovnik, v Cechach som este o poradovniku nepocula, tak je mozne, ze do toho "pojdete" hned. Po pohovore sa dohodnete ake lieky ti lekar predpise, ci budes mat dlhy alebo kratky protokol a kedy zacnete 😉

Ak sa chytia 2 a viac embryi moze sa ist na redukciu, tusim sa robi okolo 12 tt, ale aj ta ma v sebe urcite riziko.

barca28
24. únor 2007

Helka tak do toho bych nešla,nemohla bych si vzít mimčo z bříška,když bych ho tam nosila 3 měsíce. 😨 To už by byli prostě moje a nikomu bych je nedala. 😠 Ono to má své pro i proti.Když se povede jedno,určitě to za pár let budeme zkoušet znova,chtěli by jsme dvě děti.No a když se chytnou dvě,tak máme vystaráno.Já mám v hlavě tolik nezodpovězených otázek a přitom nevím jestli vůbec pro nás ta šance bude. 😢 Počítáme že jo a tý naděje se jen tak nevzdáme! 😎

aaandrejka
25. únor 2007

barca, pokial nemas zdravotne problemy ty, ale dovodom su len spermie, tak by to mohlo trvat relativne kratko... v mojom pripadne to napriklad trvalo podla mna extremne kratko (u nas bola diagnoza jasna - spermie v poriadku, ale ja som uz nemala vajickovody, cize ziadna liecba, rovno stimulacia), poistovna nam schvalila ziadost za 10 dni, takze od prvej navstevy do embryotransferu presli 2 mesiace a 7 dni 🙂

helka1
25. únor 2007

barca, ja cakam dvojcata a ani na okamih som nezavahala, ci 2 zvladnem, dokonca mam obrovsku radost, vzdy som po dvojickach tajne tuzila.

aaandrejka je to velmi individualne komu co ako dlho trva, poznam par , ktori su obidvaja relativne zdravi, nezistila sa ziadna pricina, proste idiopaticka sterilita a trapia sa uz vela rokov ☹ . Vsetko je velmi individualne ako rychlo sa zadari ....

aaandrejka
25. únor 2007

an, helka, to mas pravdu... a s tymi dvojcatami tiez.. takto budete mat vyriesene potomstvo jednym supom 🙂 nie? ;) prvy rok-dva budu mozno tazsie, ale potom sa uz deticky budu pekne spolu hravat, takze to bude obrovska vyhoda ;)

barca28
25. únor 2007

Andrejka doufám,že to půjde rychle.Debatujeme o tom každý den.Někde jsem četla,že na schválení pojišťovnou se čeká třeba měsíc a někde zase psali,že od podzimu už se na schválení nečeká.Tak nějak pořád mluvíme o tom,že zkusíme nejdřív jedno embryjko,jestli to tedy půjde.Znáte někoho komu se to povedlo s jedním?

vava
25. únor 2007

Cau Barca,

nam sa to podarilo na prvy krat a s jednym embryjkom. Este s Andrejkou som riesila moju dilemu, ci jedno alebo dve 🙂
Drzim ti palce !!!!!

aaandrejka
26. únor 2007

barca, pokail nie si presvedcena o tom, ze by si prijala dvojicky, tak si daj len jedno.. poznam viec zien, ktorym sa to podarilo aj s jednym 🙂