Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
2. bře 2007

oocyty sa nedaju zamrazit,iba spermie a embryjka...co je skoda, ze?! ☹

aaandrejka
2. bře 2007

sikulka, to fakt? neviem preco, ja som si bola takmer ista, ze som citala aj o ich zmrazovani..ale zrejme som sa mylila

sikulka
2. bře 2007

andrejka, hej viem to preto,ze som si citala nejake prispevky dievcat co podstupili IVF s darovanymi oocytami a aj odborne clanky o tomto, a viem,ze museli hladat prijemkyne darovanych vajicok take zeny s darovanymi oocytami,aby sa zhodli s cyklom a prisposobili tomu IVF,popr. robili to tak, ze oplodnovali spermijky s darovanymi oocytami a tie prijemkyne darovanych oocytov ich potom transferovali KEt,ked sa nahodou netrafili dobre do cyklu prijemkyne... ☹

barca28
2. bře 2007

A nebylo by lepší nejdřív vydolovat nějaké dobré spermíky a nechat je zamrazit,kdyby náhodou v den odběru nebyli žádné použitelné? ☹ Nebo strácí zmrazené na kvalitě?Přeci by jsem to nepodstupovala vše jen tak pro nic za nic. 😝

evitam
2. bře 2007

Tak kočky,z tých 5 vajíčok sa oplodnili 4,takže som rada,že to dopadlo aspoň takto.Predimplatačnú som si robiť nedávala,a ani predĺženú,takže transfer bude v nedeľu ráno. Zaviesť si dám dve a dve pôjdu do mrazáka😉
Hneď som si pomyslela na teba aaandrejka,ty si to mala tuším také podobné,čo? Len keby som ťa nasledovala aj naďalej... 😖
Ozaj,dá sa tá predimlatačná genetika urobiť aj zmrazeným embriám?
A ešte čosi.Kedy ste si nasadili calibrum baby plan alebo také čosi s kyselinou listovou?Mne doktorka nehovorila o nijakých takých vitamínoch ale rozmýšľam nad tým.Stačí si to dať aj po krvných testoch,kde sa ukáže,či to vyšlo? Či najlepšie čo najskôr?

misa1
2. bře 2007

ahoj gratulujem,mne povedal aby som ho zacala uzivat hned ako mi vlozili embrijka.tak ho poctivo uzivam

aaandrejka
2. bře 2007

evitam, ano, len ja som mala oplodnenych 7 a prezili 4...ale verim, ze napriek otmuto malemy rozdielu to vyjde aj tebe! 🙂

co sa tyka calibrumu babyplan, ten je na obdobie "planovania a prveho trimestra", ja som ho zacala brat cca 2 tyzdne pred stimulaciou, kludne ho uz zacni brat 🙂

misa1
2. bře 2007

ahoj andrejka ako?

evitam
2. bře 2007

Ďakujem Miska!Ktorý si deň po trasfere a ako sa cítiš? Koľko si mala oplodnených vajíčok ty? 🙂
Ja si teraz zavádzam do pošvy ten utrogestan a zvyčajne mi vytečie na gaťky.Vy po zavedení ležíte? 😒
Neviete čo je s Rozarkou? Kde môže byť,že sa k nám nehlási? Je už tehu?

misa1
2. bře 2007

ahoj ja som 7 den po transfere.oplodnenych som mala z 10 8 a predlzenu kultivaciu.mne vkladali az na 5 den.ten utrogestan si davam aj ja,a pouzivam slipove vlozky lebo to je taky masny humus.nelezim ja chodim do prace,ucel to splni neboj.

ika_ba
2. bře 2007

ahoj evitam, gratulujum a drzim palceky na nedelu
s pitim to moc neprehanaj, radsej si zober vodu so sebou na izbu, lebo mne sa stalo, ze zmenili program a najprv robili odbery a ja som dlho cakala
s utrogestanom sa to obcas stavalo aj mne, tak som sa snazila si ho davat tak, ze som vedela, ze vydrzim dlhsie bez wc
a calibrum baby plane ti odporucam, lebo je to asi jedine, co poznam, ze obsahuje kyselinu listovu a nie je na predpis, ani mne to nepovedali, nasla som si to len na tychto strankach a sama som sa spytala lekarky, ale na kyselinu listovu a ona mi povedala, ze budem brat calibrum baby plane

evitam
2. bře 2007

Dala si si predĺženú? Ja som váhala a nakoniec som tu predtým čosi čítala,že predĺžená sa odporúča len babám s viacerými vajíčkami.Vraj čím viac dní je embrio mimo,tým má väčšiu šancu odumrieť.Teda z väčšieho počtu vajíčok po dlhšej kultivácii ich zostáva menej.Tak som to skúsila radšej takto a uvidíme.Miska chodíš do práce stále? Aj bezprostredne po transfere? Ja si rozmýšľam asi tri dni odpočinúť,už mám toho dosť... 😉
Ako sa ináč máš? Aj nejaké babami opísané boliestky? Ako u teba prebiehal transfer?

misa1
2. bře 2007

ja som maôla predlzenu lebo sme mali 8 oplodnenych tak tie mozu byt dlhsie.ale do transferu ostali dve a tie mi vlozili.po transfere som bola doma asi 3 dni ale stale som nieco robila,upratovala....a co sa naslo.ziadne lenosenie.bola som doma po odbere cely tyzden lebo ma tak brucho bolelo fuuj.dnes som mala pocit ako keby som mala dostat ale nic.babence su stale vo mne a skusala testik.

ika_ba
2. bře 2007

evitam,
ked sa citis unavena, tak si radsej zober volno, ja som si brala volno akurat na ten den, co som bola na odbere alebo transfere, nastastie som nemala ziadnu hyperstimulaciu, to asi nie je moc prijemne, ale doplatili sme na to tak, ze sme mali malo vajicok
a inac transfer je uplne v pohode, nic necitis, len je to neprijemne vydrzat a nejst na wc, na transfer si treba so sebou doniest aj injekciu choragon alebo nieco podobne, ja som ju prvy krat zabudla, ale kym ma zobrali, manzel skocil po to domov, mame stastie, ze sme z ba
a inac, ja som mala stastie, ze transfer alebo odber mi vysli na take pekne dni, prvy krat to bolo 1. aprila a druhy krat 13 oktobra, 13 mi priniesla ciastocne stastie

evitam
2. bře 2007

Ahoj Ikuška!Ďakujem za palčeky a v nedeľu bude fajn.Už sa na drobce veľmi teším a dúfam,že sa im bude u mňa páčiť.Mala som málo vajíčok,veľa nepijem,lebo si myslím,že hyperstimulák mi nehrozí.A s tým pitím to teda nebudem preháňať ani v nedeľu.Vše s mírou 🙂
Miska,takže už si videla na testíku dve //? Ako to brucho bolí.Ako pred mrchou? Bolelo ťa aj po odbere?

ika_ba
2. bře 2007

evitam
zober si so sebou nejaku nepremokavu podlozku, oni ti pod teba daju na postel plienku, tak ked ti bude po trasnfere blbo, radsej si cvrkni do tej podlozky, aby si vydrzala 15 minut na posteli, mne to pri druhom trasnfere pomohlo
prvy som mala blby, lebo po trasnfere aj ked som chcela ist na wc, neslo mi, mala som trocha bolesti, ale hned ten den to preslo
potom budeme cakat 2 tyzdne, potom pojdes na krv, hcg, vysledky byvaju uz v ten den okolo 13, staci si zavolat, tak pekny vikend

evitam
2. bře 2007

Diky za rady,fajn.Manželovi to tu čítam a on na to hneď - zoberieš si bratoveho malého plienku,odstrihneš lepky a je to! Tak som sa rehnila ale nakoniec celkom dobrý nápad. 😀
Ika a ako načasovať ten plný mechúr? Stačí vypiť pol litra po príchode do Caru?
Potom sa teda ide až o tie dva týždne na kontrolu? Medzitým nie?
Pekný večer a zajtra som u zase... 😉

ika_ba
2. bře 2007

ahoj evitam,
ta plienka ma napadla, lebo aj tam ti daju taku a mne to pomohlo, a ten plny mechur nemusi byt uplne plny, tazko radit, ale snazila by som sa pomaly pit tak nad pol litra, ale liter asi nie, lebo to je podla mna moc, jedna baba mi hovorila, ze ten plny mechur ma byt preto, aby maternica bola v polohe, ked sa lepsie zavadza embryjko
a na kontrolu potom nejdes, v podstate sa neda nic zistit, tehotenstvo sa ako prve da zistit z krvi, takze 14 dni po trasnfere sa ide na krv a ked je hcg vysoke a potvrdi sa tehu, tak o dalsich 14 dni na sono
a stale musis mat utrogestan, jedna krabicka vydrzi na 5 dni, ale to by ti mohol vypisat aj tvoj lekar
ja tu budem az v pondelok, zajtra cestujeme za mamou, tak drzim palceky na nedelu

andra76
3. bře 2007

AHOJ HOLKY UŽ JSEM TADY KDYSI BYLA ALE UŽ JE TO DÝL.PRÁVĚ TED PODSTUPUJI STIMULACI GONALEM A KTOMU BERU PRENDISON.INJEKCE SI PÍCHÁM SAMA A DOCELA TO JDEALE SEM TAM MI POBOLÍVÁ VAJEČNÍK KDE JSEM MĚLA NEDÁVNO ODSÁVANOU CYSTU.A POBOLÍVÁ MĚ PŘÍMO MEZI NOHAMA SPÍŠ NA LEVÉ STRANĚ.VE STŘEDU 7. JDU NA ULTRAZVUK TAK JSEM ZVĚDAVÁ.

aaandrejka
4. bře 2007

andra, neboj, zvladnes to 🙂

baby, to je skvely napd s tou plienkou, ze ma to nenapadlo tiez, ja som s tym zadrziavanim prezila hotovy horor 🙂

kacenka.p
autor
4. bře 2007

Opet vas po dlouhych 6 mesicich zdravim. Mozna si me nektere z vas pamatuji. Zalozila jsem tuto diskuzi.Chtela bych se s vami podelit o zazrak, ktery se me a memu manzelovi postestil. Stalo se totiz neco neuveritelneho, neco, co je v podstate z lekarskeho hlediska nemozne, vyslovne vyrcene z ust nekolika lekaru - extremne vyloucene. Ja jsem tehotna. Priblizne 6tt. A to jen tak, prirozene, necekane, neuveritelne. Je to opravdu 8 div sveta. Jeste porad jsme vsichni v soku - ja, manzel, doktor a cela jeho praxe, rodina, proste vsichni. Nikdo mi nemuze rict, ze vse dopadne dobre a za 9 mesicu budeme mit v naruci nase baby, ale uz jen ten fakt, ze jsem tehotna je zazrak a dava mi to nadeji na ted, na priste. Dava to nadeji i vam vsem, ktere si baby tak moc prejete a nejde to. Holky, zazraky se deji!! A preji je i vam vsem. Drzte mi pesticky, at vse probiha bezproblemove. Hodne stesti vsem!

misa1
4. bře 2007

kacenka to je super drzim palceky.ja tiez mam dobre spravicky ,robila som si testik na 7 denpo ET a dnes je deviaty a obidva testiky boli pozitivne.som stastna ale stastnejsia budem ked mi to lekar potvrdi z krvi v piatok.podla vypoctov na mamaaja by som teraz mala byt 4 tt.

kacenka.p
autor
4. bře 2007

Misa, proste je gratuluju!!! Hodne zdravi a at vse funguje jak ma. Nejpozdeji v patek dej vedet, jak jsi dopadla. Ale asi neni o cem pochabovat 😀

misa1
4. bře 2007

dakujem.po 6 rokoch snazenia o babetko sme sa rozhodli ist na umele a stalo to zato.potom napisem ako dopadla krvicka.ty si mala tiez taky pocit ako keby si mala dostat mz?

kacenka.p
autor
4. bře 2007

Jasne, mela a mam ho i ted. Je to v podstate to, ze se mimi uhnizduje, deloha se roztahuje a to samozrejme citime. Mela jsem pocit, ze mi praskne bricho. Ted uz je to lepsi, ale cas od casu to mam. A mam to i prave ted. Hlavne me zacala strasne bolet prsa, neskutecne. Stejne jako tentokrat.

mareka
4. bře 2007

Ahoj holky,
vypadá to že se přidávám k umělému oplodnění, už 2 roky od uzavření sňatku se snažíme o mimčo a pořád nic, zhruba před měsícem jsem to řekla doktorovi a ten to rozjel an plné obrátky až z toho mám strach, poslal manžela už teda v prosinci na spermiogram a vyšel na nic, ted v pátek jde na další a když to vyjde stejně což doktor předpokládá tak hned potom ssi domluvíme schůůzku a vypadá to že by se to hned řešila - a proto se obracím na Vás které jste si to prožili jak to probíhá atd. předem moc děkuji za odpověď nezlobte se že s tim otravuju ale chtela bych vědět co nás čeká děkuji Lucka

aaandrejka
4. bře 2007

ahoj mareka,

no, ak budes ty v poriadku a problem bude len v spermiach, mozno najskor vyskusaju IUI, t.j. zo spermii premyju a vyberu tie, ktore su ok a urobia inseminaciu (len ich do teba vstreknu).... ak by tie spermie boli velmi zle, t.j. bolo by velmi male percento dobrych, tak vam navrhnu IVF (mimotelove oplodnenie, v skumavke) + ICSI (injekcia sperie priamo do vajicka)

vela uiztocnych informacii najdes na strankach niektorych centier, napriklad gest.cz alebo iscare.cz

mareka
4. bře 2007

moc ti děkuju 😉

evitam
4. bře 2007

Čaute kočky!Tak už som tu medzi vami ja a moje dve vajíčka - jedno 6-bunkové a jedno 8-bunkové.Prebiehalo to celkom fajn,až na strašné pocity na koze,keď som si už-už myslela,že ich tam všetkých polejem. 😀 Ten plný moč.mechúr je des a to som tesne pred transferom bola ešte polku mechúra vypustiť. 😀
Plienku som nakoniec nepotrebovala a na posteli som vydržala ešte úctyhodnú trištvrte hodinu! Mám aj fotku usg a neviem sa vynadívať. 😉
Som už doma a teraz sa bojím všetkého - počnúc ísť na veľkú (tú už mám práve za sebou a vytýkam si ju), zakašľať či kýchnuť.Čo doporučujete,tehuľky-aaandrejka a spol.? Je lepšie polihovať? Proste čo robiť,aby o to človek neprišiel? ☹

Miska,kooooonečne si zverejnila tú nádhernú správičku!Už som sa ťa nemohla dočkať.Zlatko,ale mne povedali,aby som si urobila test až po 15.dňoch od transferu.Je to poznať už tak skoro?

Fakt, čo je s tou Rozarkou? Chýba mi správička ešte od nej.Neviete o nej nič?

Ika, viem, že tu nie si. Aj tak ťa pozdravujem a čakám, až sa tu zajtra objavíš. 😉

Dúfam, že ste všetky prežili krásny - dnes pozitívne naladený slnečný deň...

sikulka
4. bře 2007

evita, super ze si mala 2 embryjka a velmi slusne- 6 a 8 buniek je super!!!! 🙂
ostali este nejake na zamrazenie?
Ku komu chodis k Tazberikovej alebo Durechovej?

Ja som uz dievcata 3.DC, takze uz naplno bezi u mna priprava na KET,ale vobec neverim,zeby to vyslo. Mame len to nase 1 embryjko/16 bunkove/, takze k transferu ani nemusi dojst,bojim sa ze sa nerozmrazi,alebo skolabuje.
Uz sa blizi ten stres.....Ked to nevyjde, caka ma Brno a tam IVF v maji....Preto to jednoducho musi vysjt!!!Uz sa mi nechce do stimulacie do prcic. 😉

Misa prajem Ti nech Ti tehu potvrdi aj krv.7. den od ET je sice skoro na nejake zavery ,ale preco sa uz netesit,ze?!
😵