Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
4. bře 2007

sikulka, kolko dni sa kultivovalo to tvoje embryjko, ked je uz 16-bunkove?

sikulka
4. bře 2007

4 dni andrejka.
Aj som sa Ta uz raz pytala, lebo viem,ze aj tvoje je zo 4.dna -kolkobunkove si ho mala? 😉

evitam
4. bře 2007

Sikulka,chodím k dr.Ďurechovej a som s ňou veeeľmi spokojná. Mala som punkciu 5.vajíčok a z toho 4 sa oplodnili. Dve mi dnes zaviedli a dve,vraj trošička omeškané vo vývoji by,ak budú do zajtra prospievať,mali mraziť.Zajtra si teda budem volať,čo a ako.
Sikulka,ty sa darmo krenkuješ.Všetko bude o.k.,neboj.Stimulacia musí prebehnúť,aj keď ideš na KET? Nestačí nasadiť len utrogestan a vecičky podobné,či treba pichať aj klasa injekcie na stimulačku?

sikulka
4. bře 2007

evita,nestimulujem,len berem estrofem,ale pisala som,ze ak bz to nevyslo tak budem musiet zasa na IVF stimulovat. Na KET sa pripravuje len materncia a to len liekmi.

barca28
4. bře 2007

Mareka tak to jsme na tom podobně,manžel jde na kontrolní příští úterý,hamáme vit E a dáváme studené spršky.Už jsme se objednali sami do CARu.Nechtěli jsme na nic čekat.Spermiogram máme tak špatný,že přirozeně ani náhodou a jinak prý IVF s ICSI.Taky vůbec nevíme do čeho jdeme,ale už se nemůžeme dočkat na první pohovor.Tak držím palečky a určitě napiš,jak jste dopadli.Pa

aaandrejka
5. bře 2007

sikulka, ja netusim, kolkobunkove boli moje embrya🙂 plne som doverovala lekarovi v CARe, vobec som sa ho na to nepytala 🙂 takze fakt, neviem 🙂
ale ak chces pozriet yvvojove stadia embryi, mozes pozriet tu:
http://www.gest.cz/ivf/vyv-rad-emb.php?pg=2

misa1
5. bře 2007

ahojte.ja viem ze je skoro sa tesit ale robila som si aj na 9 den po trnsfere a bol pozitivny.dnesna noc bola strasna ,bolelo ma brucho a len som chodila ci uz prisiel mz.som si aj menej ista ci ten testik neukazuje este poslednu injekciu ktoru mi pichli 17.2 vecer.urcite si spravim dalsi asi az v stredu ovsem ked nedostanem.drzte palce aj na nohach.dakujem aj ja vam budem.

misa1
5. bře 2007

evitam drzim palce.az 15 den po transfere?ved to budes vediet na 14 den z krvi po transfere.nemysleli na 15 den po odbere?ja som sa vobec necitila divno z plnym mechurom ked mi robili trnsfer,ani som necitila ze mi tam nieco zasunul.ja som trenovala 3 dni som pila 4 litre vody denne a mozno preto. 😀

evitam
5. bře 2007

Miska,ja mám v lekár.správe po transfere od Valkyho napísané,citujem: !"Tehotenský test vykonať o 15 dní od dátumu prenosu",takže si myslím,že je to u teba fakt predčasná radosť-čím ťa pravdaže nechcem zarmútiť.Miska,ja si ten test asi ani nebudem robiť,nech snívam čo najdlhšie.Pre mňa už len tie embrijká vo mne sú veľkým zázrakom a teším sa s nimi.Nechcem na prírodu naliehať a vezmem to tak,ako to príde.Ak sa to má stať,tak sa stane a šmitec... 😒
Myslime pozitívne a pozitívne veci sa aj udejú.Nelám si teraz hlávku nad ničím a všetko ber tak,že to má tak proste byť.Nič tým nenarobíš.Prijímaj veci také aké sú bez zbytočných príkras.Lepšie sa potom prijíma tvrdá realita.Miska držíííííím ti palce,päste a všetko ostané,aby sa ti to podarilo a fakt sa na to až tak neupínaj.
Viem,nie je to ľahké sa nesledovať.Ja som bola včera večer na veľkej,robila som všetko možné,aby som do tlačenia dala len minimálnu silu a potom som mala aj tak výčitky svedomia,že čo ak..., chcelo sa mi kašľať a radšej som sa dusila a cumlala cukríky zapíjajúc vodou,len aby to prešlo...Je to na cvokhaus a viem,že to budú dva strááášne dlhé týždne čakania a sledovania sa.No znova,asi to má takto byť... 🙂

misa1
5. bře 2007

dakujem za povzbudenie,ked s toho nic nebude tak budem skusat dalej.ja som mala v sprave ze na 14 den prist na krv po transfere.taka baba vola sa helka 1 ma fotku testiku a robila si ho 9 den po ET a vysiel jej pozitivny.pozri si jej fotky.cakala 3jicky ale zostali tam dvojicky.tak ona ma tak povzbudila ze moze to byt.a kedy mas ist potom na krv?kolkaty den po transfere?

evitam
5. bře 2007

Práve,je to zvláštne,ale Valky mi hovoril,že mám na krv 15 dní po trasfere.Tak som skonštatovala,že načo robiť ráno 15.dňa test,keď v ten deň idem na krv.Kravina,nie?
Skočím pozrieť tú Helku 1,nech sa poteším jej šťastím.
Miska,máš aj nejaké pocity po ET? Mňa nejak pobolieva žalúdok a nechutí mi jesť Predtým,pri pichaní tých stimulantov som sa nevedela dojesť,hlavne sladkých maškŕt... 🙂

misa1
5. bře 2007

tak pri tych injekciach som len zrala co som videla.po trnsfere mi odpuchli prsia lebo som mala take bubliny.ani na bruchu som nemohla spat.teraz ma pobolievaju ale tak vpohode.su take pevnejsie.moja svagrina si robievala po umelom test kazdy den a nevysiel jej pozitivny za celych 14 dni a ani tehu nebola.zaujima ma ci su v tele zostatky po choragone.tebe co pichli poslednu?

evitam
5. bře 2007

Mne pichli posledny Pregnyl tesne pred transferom.Ja prsia naliate ani bolestivé nemám.Boleli a to extrémne pred tým,teraz nič.Mám síce ešte len prvý deň po ET,tak neviem.
Pri tých stimul.inj.si aj pribrala?Ja veru hej a min.3 kg... 😝

misa1
5. bře 2007

pozerala si tu helku?je na 4 strane.ja som tiez pribrala 3 kg.ale teaz ked chodim do roboty tak jem menej.tiez beriem calibrum a ten utrgestan.ja som si pichala 3 merionaly denne a potom aj cetrotide.to bolo hodne hormonov.tie nase telicka si vytrpia pre tie nase deticky.

nika251
5. bře 2007

Misa- ja som na UO nebola ale choragon poznam- mala som ho v tele max. 8-9 dni a TT som mavala hrooozne slabulililinky- ledva viditelny. Hovori sa, ze 10den po aplikacii choragon uz v tele nie je. Takze si velmi slubna tehulka. Ako hovorim- test som mala hrozne slabulinky a neviem ci nie kratko po limite. Drzim vam palce

evitam
5. bře 2007

Nie,tú Helku som na tej 4.strane nenašla.Začala si do práce chodiť okamžite po ET,alebo si bola na pár dní aj doma?
Ja som pichala 1Merional a 1Purgon denne,potom tri dni po sebe len Cetrotide a mala som len 5 vajíčok.Nič moc ale aj za to Pánboh zaplať... 🙂
O chvíľu si budem volať,či máme z tých ostatných 2 embriií od dnes zmrzlinky.Tak drž palce.Fakt,kedy sa po neúspešnom ET môže robiť KET?Hneď na druhý mesiac,či má byť medzi tým nejaká pauza?

misa1
5. bře 2007

tu to najdes ma tam testik.do prace som isla na 3 den ale vsetko som robila ako pred tym.len nedviham tazke.mne uz neostali ziadne z 8 embrijok.prestali sa vyvijat tak mi dali dve.drzim palce nech su tam

misa1
5. bře 2007

nika dakujem skusim ho neskorej ked ma ovsem nepredbehne mz.

aaandrejka
5. bře 2007

baby, ja som mala v gyncare ke odporucenie ist na HCG odber krvi 17 dni po odbere vajicok

andra76
5. bře 2007

moc moc přeju at to vyjde.mě to pravděpodobně čeká kolem výkendu nebo přiští týden,teda odebrání vajíček.když my odsávali cystu která se dělá stejně jako odsátí vajíček,tak jsem potom při první stolici měla šílené křeče a bolesti v oblasti konečníku ale pak podruhé už to bylo stejné tak mám obyvi že po odsátí vajíček to bude stejné ale co, hlavně aby my vůbec nějaké vajíčka narostli a pak aby byli kvalitní enbrijka a aby se jim u mě líbilo.

ika_ba
5. bře 2007

ahoj evitam
vcera som si na teba asi o 11 spomenula, ze to uz asi mas za sebou
na krv sa objednaj o 2 tyzdne v pondelok, a uz poobede budes vediet vysledky, ale ked ta budu pobolievat prsia, tak to je jeden z priznakov tehu, drzim palce, nech ti to vyjde
inac ja som normalne pracovala, len som sa snazila menej sa zatazovat, hlavne brusko, pa

evitam
5. bře 2007

Ahoj moja,ano o 11.hod. som to už mala za sebou a rútili sme sa domov.Presto všetko som si vzala dovolenku na 3 dni-teda do stredy,lebo mám ešte nejakú starú a je ju treba vyčerpať.Doma sa poflakujem a som stále na nete.Už vyhľadávam všelijaké info o vylepšení spermiogramu,o vyšetrení imunity a ešte neviemčo,čo by sme ešte podstúpili,aby sa to v bud.podarilo.Určite,ešte neviem či to vyšlo alebo nie,no som skeptik.Nič mi nie je,ani prsia ma už nebolia ako predtým,takže asi predsalen nič... ☹
Dnes som volala do ISCARe ohľadne zost.dvoch embrií,no prestali sa nejako deliť.Odvčera nič a že nech si zavolám ešte zajtra,je to posledný deň kultivačky...

evitam
5. bře 2007

Fakt,Ika,čítala si príbeh kačenky.p-zakladateľky tejto stránky v rubrike zázraky sa dejú?Ja som sa včera rozplakala nad ním ako malé decko.Tak ma tá kočka Kačka potešila,že som mala hneď pozitívnejšiu náladu.Je to fakt sila... 🙂

ika_ba
5. bře 2007

ahoj evitam,
na tehu priznaky je skoro, to po transfere som ja tiez nic necitila, najskor tak za tie 2 tyzdne, a ked som bola skeptik ja, tak nam to vyslo

helka1
5. bře 2007

heh, precitala som si ze ste ma tuna sopominali 🙂 , no jo mne test ukazal // v 9 den od ET, ale ciarka bola slabulinka, cca 10-15 min po limite a to boli uchytene 3 embryjka 🙂
Baby a tie tehu priznaky, tak na tie cakam doteraz 😉

evitam
5. bře 2007

Ste ma upokolili,babenky.Sľúbila som sebe a vám,že to nebudem až tak prežívať,no opak je pravdou.Nedá sa od tých myšlienok odpútať a neustále sa len sledujem.Je to na cvokhaus 😀
Ika,už som na teba čakala,kedy prídeš,keďže si bola odcestovaná.Aký bol víkendík?Pekný,však?
Helka ako sa cítiš teraz?V koľkom tt si?Koľko embrijok sa vlastne nakoniec podarilo uhniezdiť?

helka1
5. bře 2007

evitam, citim sa fajn, som v 17 tt, no ale prve 4 tyzdne po pozitivnom teste som stravila v nemocnici, na utz boli 3 gestacne vacky a aj bohuzial hyperstimulak ☹ 7 cm vajecniky, na nich kopec 3 cm cyst a volna tekutina v bruchu. V nemocnici som potom zacala krvacat a to odchadzalo 1 embryjko, tak som teraz tehulka s 2 babenkami, inac ked kliknete vpravo od mojho mena na taky maly fotacik - to je fotoalbum tak hned 1 fotka je ten poz. test v 9.den od ET 🙂

ika_ba
5. bře 2007

ahoj evitam,
vikend bol super, mam neterku pubertacku, pocasie bolo premenlive, aj snezilo
teraz sa snaz byt v klude a nezabudaj na utrogestan, pokial ti bude dochadzat, chod k svojmu lekarovi, on by ti ho mal predpisat
za 2 tyzdne ti budem asi zavidiet
a s tymi tehu priznakmi, ked som prvy raz bola tehu, tak som necitila nic, babo odislo v 6 tyzdni, teraz sice tiez, ale prsia som mala bolestive, aj sa mi zvacsili, takze som si kupila vacsie pradlo, a trpela som nechutenstvom, u kazdej je to ine

evitam
5. bře 2007

Super helka,držím palce.No a snáď ti tie dve aj postačia,či nie? 😀
Inak,vytrpela si si tej bolesti tiež ako kôň,že?
Verím však,že to najhoršie máš už zdárne za sebou a embrijká zostanú poslušné až do zdárneho konca... 😉

P.S. Fakt,koľko po ET sa vajíčko zahniezdi?