Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
15. bře 2007

vies co aj som pila len nie pravidelne 😀 :- niektore baby si to chvalili,ale vraj sa to ma pit len od 1DC do ovulky,lebo sposobuje stahy maternice.Ja som uzivala pri 2 IVF aj matersku kasicku,ale ci to malo uspech neviem...skor nie ked sa nic neuchytilo a pri 1.IBF som nepila alchemilku,nejedla matersku kasicku,dosli sme z dovolenky z tropov,kde sme boli vysztaveny slnku,moznym tropickym chorobam, pili alko kazdy den a chytilo sa aj ked na kratky cas...
tak ja fakt neviem od coho zavisi uspech....asi len od toho tam zhora....
A lekari neodporucaju skusat ziadne materske kasicky, ani ine bilinky, vraj naci riskovat......

sikulka
15. bře 2007

IVF nie IBF 😀 😀

lia
15. bře 2007

tak fasa,ja som bola u vestice v sobotu a povedala mi,ze mam pit aspon kazdy den dva deci alchemilky 😅 ,tak teraz si vyber 🙄
ved ano,na co riskovat,ale nieco je urcite dobre,napr.mliecne vyrobky,ci nie??

sikulka
15. bře 2007

mliecne som pila,jedla lebo mi to vzdy chutilo a chtiiii 😀 😀 😀
inac priprav sa ze priberes dost,aspon ja som pribrala a to 7 kil!!!!!z 54 na 61 za 5 mesiacov,parada,ze??!!Ale ja berem aj Prednison,to je hormon na znizenie imuna,toto mi zas zistili na odbornom vysetreni v Prahe, ked sme mali po 1.IVF tak sme tam sli.Zistuju tam napr. pritilatky voci manzelovym spermosom, protilatky voci trofoblastu( to je laicky povedane vrchny obal embryjka, potom protilatky voci zone pelucite- t.j. vrchny obal vajicka)a ked nieco zistia,jednie co mozu predpisat je prave ten hormon,on sa v CR po neuspesnych IVF dava automaticky preventivne,to na to aby potlacili tvoju zvysenu imunitu voci embryjku,lebo predpokladaju,ze ak sa neuchyti,alebo potrati, ze tvoje telo si vytvari voci nemu, ci casti neho( obal,apod.) protilatky a spravu sa k nemu ako k zapalu...preto ten Prednison.
Aj ked doky hovoril, ze nejaky markantny uspech zo statistik zo svetovych konferencii o IVF nezaznamenal,ale pre istotu,ved poznas placebo efekt 😀 😀

lia
15. bře 2007

to fakt??boooze,ja nechcem este viac pribrat a to z tych liekov a injekcii alebo ti viac chutilo??
siky,ty si jak pani docentka,vobec ti nerozumiem.kde ste skusali ivf??v prahe??

veva55
15. bře 2007

Sikulka, ja som este ani nezacala s hormonalnymi injekciami a uz som pribrala 4kg (pocas 4 mesacneho uzivania clostilbegytu- tiez hormonalna liecba, ale su to tabletky, nie injekcie). Takze ani si neviem predstavit, ze by som mala pribrat dalsich 5 - 7 kg. Hroza. Da sa tomu nejak predist?

lia
15. bře 2007

ani ja si to neviem predstavit veva 😢

sikulka
15. bře 2007

lius ze docentka 😀 😀 😀

my chodime do Iscare....tu v BA.Len to imuno vyset. robia komplexne iba v CR,a to som isla z vlastznej iniciativy,lebo vela citam jak taky blbec....a jedna holka povedala,ze.....ale sak to poznas.....
Inac netreba vela studovat ,iba sa zbytocne zatazujes,teda najma mysel takymi vecami,ale ked sa to lahko hovori,ze?! 😀 😎

a s akym problemikom sa to vy trapite? 😔

lia
15. bře 2007

siky,nechcem citat a ani nebudem,bojim sa toho,je to chytlave,dost som vystresovana z prace,nie ze este z tychto veci,tak to by som sa tak skoro z toho nedostala.sama neviem ako sa mam uvolnit v praci,ked to sa neda??!!!
no vlastne neviem,nemozem uz skoro 2 apol roka otehotniet,tak sme sa dali na tuto metodu.
a ja mam nejaky hormon zvyseny-suvisi s vajecnikmi.
a u vas je aky problem??si spokojna v iscare??

sikulka
15. bře 2007

lius , nech ta hormon netrapi, to sa da liekmi upravit,prisla som na to,ze je "lepsia" zenaks pricina ako pricina na strane muza.Ak zena nema vajecniky -vacsinou cez IVF sa to podari hned,nefunguju hormony-upravi sa to liekmi tiez,ale nekvalitne spermijky su hnusoba- to my mame ten problem....
no nevyberes si,co uz.... 😀 😀

a co mas za robotku,ze je tak stresova???odist asi nemas v plane,ze?peripetie so zapracovanim v novom jobe tieze nie su bohvieco pre psychiku....

v Iscare som spokojna vcelku.... 😀 ono robia co mozu,ale clovek by bol spokojny na 100% asi vtedy keby mal osobneho lekara kto. sa venuje vylucne len jemu 😀 😀

A ty spokojna s Gynfivom?

lia
15. bře 2007

presne tak,ja by som bola najradsej keby "moja "lekarka bola iba moja,24 hodin na telefone 😀 .
robim managera a zalozili sme aj novu firmu,takze jeden stres za druhym.nemozem odist,nechcem ostat bez koruny a vsetko nechat na manzelovi,ale uvidim,skusim sa dohodnut s mamou,ci by ma nezastupila aspon na mesiac a potom sa uvidi.
kolko krat vam robili spermiogram??a ty si uplne ok??tak to nechapem,preco sa najprv uchytili a po tyzdni uz boli fuc 😠 ☹
ja som neni dlho v gynfive,takze to neviem este posudit.len ma troska zaskocilo,ze to neskusala aj nejak inak.co ked neovulujem??
da sa teraz umelo ovulovat ked budem brat tie injekcie a tabl.??

pipka
15. bře 2007

liusik, tie hormony ci uz v injek. alebo tabl. ti vyvolaju ovu, neboj. Tak to bolo aj u mna. Nemala som ovu vyse roka.

lia
15. bře 2007

ok,tak som spokojna pipi 😉 .
sikul,dali mi az 4 balenia Decapeptylu,mam si to naraz vybrat??dalej mam brat puregon,potom menopur,zase puregon + menopur. 😅

sikulka
15. bře 2007

lius ja som si vybrala vsetky lieky naraz,lebo receptos plati tusim 7 dni,tak aby si to nepremrhla....
lisu ,so mnou v CAR bola jedna baba co su uplne O.K.( teda spon nic z tych vysetreni co robia nezistili zle)a 9 rokov sa snazia o baby....Boli na IVF a tiez sa nechytilo.Ono ja som to uz pisala ide o strasnu nahodicku a obrovske stastenicko aby sa emrbyjka chytli,lebo predsa len ide o umele podmienky, ci uz priprava sliznice, navodenie spravnej hladiny hormonov,niekedy staci malinko aby sa chybicka tela vloudila... neviem preco to so mnou tak dopadlo po 1. IVF
Pritom v minulosti som otehotnela s inym partnerom hned da sa povedat na prvy sup,len som bola blba a mlada.....
Lius, aj ja mam dost stresov v robote, niektore si sice sama vyprovokujem,ale v konecnom dosledku vzdy zavinenim druhych......
ja tiez by som najradsej odisla, no na druhej strane fakt z vlastnej skusenosti to poznam,ze je to ovela horsie ostat sam doma, potom ten navrat do prace, ked som doma bola nezainteresovana do veci.....fakt je to tazke rozhodnut ze co je lepsie.a ten decapeptyl je aky druh lieku?Pozri na pribalovom letaku akej kategorie je to, lebo tie lieky su vsetky rovnake, len pochadzaju z roznych farmaceutickych firiem....
Apropo kOlko mas rokov? 😉

lia
15. bře 2007

28 ,manzel 34 a vy?? 😀
ved ano,je to o stasti,ale musi sa nam to podarit!!neviem aky je to druh,ja to este nemam vybrate,isiel mi len jeden recept teraz manzel vybrat,lebo ten je do 7 dni,ale na ostatnych je napisane,ze platia az do polovice augusta.
tak to az potom vyberiem,tesne pred mrchou.ale zastaviam sa zajtra radsej v lekarni s tymi receptmi,nie ze mi prepadnu 😲
ty si bola na potrate??kedy??

sikulka
15. bře 2007

ja mam 27, drahy 29. 😉

dnes robim ako drak!!!! 😀 😀 😀 hruzaaaa 😀 😀 😝

lia
15. bře 2007

no a kedy si bola na potrate??a kolko sa snazite uz??

sikulka
15. bře 2007

no a snazime sa ,teda nechranili sme sa tak cca 8-9 rokov, a s UO sme zacali minuly rok v oktobri.

lia
15. bře 2007

nebojkaj sikul,vsetko sa nam splni,tento rok je pre vsetkych pozitivny 🙂 😉

sikulka
15. bře 2007

jasne lius 😀 😀 otehotnieme az sa zazelenie vsetko.....To bude kocikov....
neviem sice na co je decapeptyl,ale asi na upravu prirodzeneho cyklu a prisposobenie na umely liekmi upraveny, aby si ti vedeli riadit ....on de facto sopne tvoj vlastny menzes cyklus a nariadi hypotalamu fungovat tak aby Ti napr. vyvola menzes myslim ze do 33 DC v ktorom ho zacnes uzivas....chnapesssss????ja pisem totiz niekedy dost nezrozumitelne....
a menopur to je vlastne gonadotropinum, t.j. on stimuluje tvorbu folikulov, a puregon myslim ze tiez,dufam ze som to nedoplietla, ale oni tie lieky su fakt rovnake vsetky,len s inym nazvom. Principom liekov je najprv stimulovat rast folikulov, t.j. aby rastli, potom zamedzit ich prasknutiu a pregnylom vyvolat ovulaciu,aby sa z nich uvolnili vajicka,to je uz cca 36 hod pred transferom....

lia
15. bře 2007

TY SI FAKT PANI DOCENTKA,TY DOJDES NA VSETKO 😀 😀
uz som napisala aj do ivf,hadam sa niekto najde,kto bral tak isto tieto lieciky 😅

sikulka
15. bře 2007

no dobry napad,aspon sa ozvu baby co s takym protokolommaju skusenosti..... 😵
kedy predpokladas teda mrchisku?Ci si dnes 1DC? 😎

lia
15. bře 2007

kdeze....este mi len skoncila v pondelok.
neviem kedy ju cakat,teraz som dostala az na 50den.
sikul,idem si pospat,dost ma vsetko zacalo boliet.byvas tu aj na vecer??

lia
15. bře 2007

dakujem za vzacne rady 😉

sikulka
15. bře 2007

jasne, idem niceo poracovat a vecer som tu....
Tak C Y vecer.....
pa. 🙂 😵 a sladke poobedne snicky bez boliestky..... 😵

alakova
15. bře 2007

ahoj misa1,odobrali mi 7 vajicok a 6 mi hned zmrazili. zajtra tam idem,som velmi zvedava na reakciu lekara a na postup,kt. mi lekar odporuci.objednala som sa ale k doc.valkymu a nie k mojej lekarke.

helka1
15. bře 2007

Lia, pokial sa pytas na decapeptyl, tak ten sa pouziva na potlacenie tvorby vlastnych hormonov. Existuje bud 1 depotna injekcia, ktora sa pichne pred stimulaciou a potom existuju decapeptyly 0,1 IU, tie sa pichaju kazdy den popri stimulacii 😉 a pravdepodobne si dostala tie.

lia
15. bře 2007

jeeej heli,gratulujem k dvojickam 😵
zajtra kuknem do protokolu a clozim to presne sem.ale viem,ze mi pomaly budu znizovat davky.
dakujem heli,asi tomu zacnem coskoro chapat 😅 😀

ika_ba
15. bře 2007

ahoj alakova ,
a k akej lekarke si chodila? ja som chodila k valkymy, ale skoro vzdy som u neho cakala, raz ma nechal cakat skoro 3 hodiny, sice sa mi ospravedlnoval, ale v praci viete ako mi to uznaju
my sme boli na ivf, aj sa ujalo, ale na zaciatku tretieho mesiaca zistili, ze mimi nerastie, tak mi to museli zobrat, a vtedy tam bola dr. durechova, bola na mna velmi mila, a zdalo sa mi, ze u nej sa ani moc necaka, tak som presla k nej
ja teraz cakam na schvalenie ziadosti a uz som dost nervozna
evitam, poslala som ti mail, mrkni

evitam
15. bře 2007

Ahojte,žienky.Ikuška,máš IP.Ak nájdeš čas,ešte čosi písni,jo?